dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 176 z 677
Pokaż wyniki od 3.501 do 3.520 z 13530
  1. #3501
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Suspenser, moje stare Defro kamienie do wymiaru ekogroszku przewala w popielnik bez nikakich. W Wesołej się trafiają, nie wszystko się ręcznie da wybrać z taśmy. Potem je mam w popielniku. przy tej ilości popiołu nietrudno zauważyć. Ale to są naprawdę śladowe ilości - klienci tez nie zgłaszają problemów.
    Też mnie zaskoczyła ta awaria bo często widzę większe łupki w popielniku, które nic nie zablokowały [dzisiaj nawet na taki trafiłem], najwidoczniej jakoś pechowo się ustawił bo wciął się pomiędzy obudową a ślimakiem na wysokości wlotu z zasobnika.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #3502
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    czechu77

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    157

    Domyślnie

    W ramach testów ostatnio zakupiłem kilka worków groszku z Marcela typ 33. Kaloryczność min. 30Mj/kg, frakcja do 31,5mm, spiekalność ri coś koło 40-50. Do zakupu zachęciłą mnie cena - u mnie w regionie ok. 150zł taniej na tonie niż "Pieklorze". Spalałem go w małym Brucerze. Niestety pomimo wyczuwalnej "mocy" tego paliwa nie bardzo się go da spalać w retortach - powodem jest oczywiście spiekalność. Mimo różnych korekt ustawień, znacznego ograniczenia mocy dmuchawy, próby pracy na Pid jak i w dwustanie efekt zawsze ten - ogromne spieki - niedopalony węgiel co powoduje, że jego używanie staje się nieekonomiczne i niewygodne. Poprawę spalania uzyskałem mieszając go pół na pół z lichym miałem .Zaczęło spalać się znacznie lepiej, ale i tak widać pojedyńcze niedopalone węgielki.
    Chcesz, żeby było dobrze? Zrób to sam.

  3. #3503
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Czechu, jak masz skłonność do eksperymentów to Staszicem spróbuj. Miał kruszony - oni mają taki produkt. Tam spiekalność będziesz miał coś koło 25 a kaloryczność też pod 30 MJ. 2 do 1 z jakimś miałem 20 z Janki i powinno być.

  4. #3504
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Jeżeli to jest ten miał który ja testowałem, to retorta chyba tego nie przepuści tam są kawałki po 7cm i to sporo. Ale miał jest super, kupie na przyszły sezon grzewczy.

  5. #3505
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    czechu77

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    157

    Domyślnie

    Chętnie bym spróbował tego miały, niestety na składach w mojej okolicy króluje Piast i Ziemowit no i rusek na składywęgla.pl
    Chcesz, żeby było dobrze? Zrób to sam.

  6. #3506
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Te grube ziarna to raczej wkład własny składu opałowego - parę razy zdarzało mi się handlować tym miałem i raczej nie bywało ziarna powyżej 35mm. No ale mogli tez na kopalni zaniedbać, to się zdarza. Nie mów głośno, bo sztygar po du..e dostanie A u Ciebie Tyson w kotle miałowym to bym go zamieszał z czymś drobniejszym, on przebija temperaturę nie tylko przez kaloryczność ale i przez to, ze między grubszym ziarnem powietrze ma ułatwiony przepływ, temp. może rosnąć nawet przy wyłączonej dmuchawie ( na naturalnym ciągu przez wentylator) i może być trudno opanować kocioł.

  7. #3507
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Piast i Ziemowit królują w zasadzie prawie wszędzie, to taki węgiel z gatunku " już się pali, a jeszcze nie kosztuje ".

  8. #3508
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    No przebijał temperaturę na początku nawet dość znacznie temperatura pod 70 stopni szła. Ale ogólnie czas palenie i tak dłuższy o ok 35% niż na "Piaście". Pracownik który mi to ładował na moje pytanie czy to jest miał? odpowiedział z kopalni przywieźli to jako miał i szef kazał sprzedawać jako miał . Dzisiaj testuje ten węgiel mój sąsiad który do tej pory przez 2 lata palił rosyjskim, zobaczymy co powie.

  9. #3509
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Co do groszku z KWK MARCEL to spalałem go z groszkiem z KWK CHWAŁOWICE.Da się spalić bez spieków.
    W palnikach II generacji musi wyjść poprawka konstrukcyjna no i zmiana tych wysokowydajnych dmuchaw.Wtedy spalimy prawie każdy węgiel z dobrym skutkiem.Może jeszcze inaczej,z dobrym narzędziem spalimy wszystko jak należy z b.dobrym skutkiem.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #3510
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał czechu77 Zobacz post
    W ramach testów ostatnio zakupiłem kilka worków groszku z Marcela typ 33. Kaloryczność min. 30Mj/kg, frakcja do 31,5mm, spiekalność ri coś koło 40-50. Do zakupu zachęciłą mnie cena - u mnie w regionie ok. 150zł taniej na tonie niż "Pieklorze". Spalałem go w małym Brucerze. Niestety pomimo wyczuwalnej "mocy" tego paliwa nie bardzo się go da spalać w retortach - powodem jest oczywiście spiekalność. Mimo różnych korekt ustawień, znacznego ograniczenia mocy dmuchawy, próby pracy na Pid jak i w dwustanie efekt zawsze ten - ogromne spieki - niedopalony węgiel co powoduje, że jego używanie staje się nieekonomiczne i niewygodne. Poprawę spalania uzyskałem mieszając go pół na pół z lichym miałem .Zaczęło spalać się znacznie lepiej, ale i tak widać pojedyńcze niedopalone węgielki.
    Czechu może z Ledvickim lub Komoranami zmieszaj [czyli z czeskim], który ma zerową spiekalność to się uśredni.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #3511

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Czechu może z Ledvickim lub Komoranami zmieszaj [czyli z czeskim], który ma zerową spiekalność to się uśredni.
    bardzo trafna uwaga ,mogę czechu ciebie zapewnić że "czech" zostanie nosem wciągnięty a spiekalność będzie na przyzwoitym poziomie aby można dobrze "marcelka" spalić.

    a swoją drogą marcel do retory to już niezła jazda czego to jeszcze ludzie nie wymyślą.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 27-02-2013 o 08:13
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  12. #3512

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Wtedy spalimy prawie każdy węgiel z dobrym skutkiem.Może jeszcze inaczej,z dobrym narzędziem spalimy wszystko jak należy z b.dobrym skutkiem.
    Fajnie powiedziane, ciekawie czy to się zrealizuje kiedyś?

  13. #3513
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Stwierdzenie kol. Minertu jest równie prawdziwe jak parametry węgla z Chwałowic, jakie ma podane na swojej stronce ( według stanu na dzień 27. 02. 2013, godz. 9.32). Minertu, węgla typ 31.1 w Polsce praktycznie nie ma. Nawet Janka ma 31.2. Chwałowice to typ 32.1, nie jak podajesz z nieznanych mi przyczyn w swojej ofercie 31.1. Uziarnienie groszku ( nie tego 5 - 25, który nazywasz w swojej ofercie ekogroszkiem, chociaż nie jest paliwem kwalifikowanym ) wynosi 16 - 31,5, nie 5 - 31,5 jak masz podane. Spiekalność zaś wynosi do 20 RI, nie max 15 jak to masz napisane w ofercie. Pozwól jeszcze, że zapytam - piszesz, że spalałeś Marcela skutecznie. Masz jakieś kłopoty z liczeniem? Dlaczego palisz sporo słabszymi i droższymi w zakupie Chwałowicami, skoro potrafisz skutecznie spalić tańszy opał o wyższej kaloryczności? W dodatku z Twojej lokalizacji wynika, że do Radlina masz bliżej jak do Chwałowic. Takie wypowiedzi jak Twoja wpędzają ludzi w problemy. Posiadacz kotła z palnikiem II generacji uwierzy ELICIE FORUM i zakupi taki opał - Marcela, Sośnicę czy coś podobnego. I wpasuje się w bagno - czy raczej zostanie tam wpasowany przez Twoje wpisy.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 27-02-2013 o 15:55 Powód: dopisek

  14. #3514
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    i będzie zmuszony odsprzedać koledze z miałowcem, który wciągnie wszystko

  15. #3515

    Domyślnie

    Będzie to; historyja ku ciekawości, uciesze lub przestrodze.
    Pewnego pięknego, niezimowego dnia (luty 2013) usłyszałem zza płotu zapytanie;- nie chcesz pan kupić węglo-miału po tanich pieniążkach? Pytam się, po ile i czemu tak drogo? Gostek przywiózł na vw dostawczym ok 1T tego węglo-miału. Nie potrafił określić dokładnie, czy jest tego 1T, czy może mniej czy więcej. Ale to w zasadzie mniejszy szczegół. Najważniejsza była...... cena. 450 zł, a jakże. Na moje pytanie, a skąd pochodzi ten opał, sprzedawca' odpowiedział mi, że z takiej ponownie uruchomionej kopalni w Zabrzu (mieszkam przecież tutaj i nic o tym nie słyszałem, ale to szczegół) W'yglądało to sobie ciekawie więc się skusiłem i zakupiłem ten węglo-miał. Po zrzuceniu z auta, opał ten prezentował się tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-IMAG0775.jpg
Wyświetleń:	259
Rozmiar:	49,3 KB
ID:	173402

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-IMAG0776.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	53,8 KB
ID:	173404

    Mój zamysł był taki, oddzielę miał i takie kawałki, które spalę w moim kociołku z podajnikiem, a te większe ''bergi'' podaruję córce, która pali w ''kozie'' na węgiel. I żeby mój plan wypalił musiałem zaopatrzyć się w jakieś sito aby przesiać ten węglo-miał. Niestety nikt z kumpli nie miał czegoś takiego do węgla, niektórym poostawały sie sita, ale do piasku. Więc musialem zrobić sobie takie sito samemu. Miałem parę kątowników 30, trochę drutu fi6. Pospawałem to w kształcie ramki o wym ok.100 cm x 60 cm. Wygląda to tak;

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-IMAG0774.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	173405

    Dzisiaj z synem ''przerobiłem'' ten opał na miał/groszek i osobno większe kawałki (niech to będzie orzech). Zajęło nam to ok.4 godziny.
    Oto nasz ''warsztat'' pracy:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-IMAG0777.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	173406



    Pakowałem ten opał w worki pozostawione po poprzednich zakupach. Naliczyłem ich 51 sztuk o wadze ok 18 - 23 kg. na początku ważyłem je, ale potem zapomniałem o tym. Więc w sumie wagowo to z ilości worków zgadzał by się tonaż węglo-miału.
    Moje odczucia z tak zakupionego opału i jego przygotowania do dalszego spalania.
    1 - brudu i syfu pozostało mi na płytkach, kilka dużych deszczy chyba to dopiero spłucze.
    2 - kłopot z magazynowaniem takich /używanych, rozdartych/ worków. Nowe są zgrzewane i mogę je układać po 8 (lub więcej) w warstwie. Tych niestety tak nie ułożę, zajmują więcej miejsca.
    3- niedokładne przesianie /granulacja może być nieco większa od zakladanej, oczka w siatce były rozstawione co 35 mm/

    Wstępnie żałuję tego całego ''interesu'', robocizna i kłopoty z ''oddzyskiem'' nie są warte tych oszczędności
    Jeszcze nim nie paliłem. Mam zamiar spalić ''to'' w stosunku 50/50 z iskrą niebieską/kazimierz juliusz.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0775.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	173401  
    Ostatnio edytowane przez robus2000 ; 27-02-2013 o 21:51 Powód: zmiana rozdzielczości zdjęć

  16. #3516

    Domyślnie

    Ze tez Ci sie chciało i popraw fotki bo nie idzie otworzyć !

  17. #3517
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Krzycho SO
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    28

    Domyślnie Witam wszystkich, pierwszy raz na forum

    Czytam Was od dawna .Dziś postanowiłem dołączyć.
    Palę od siedmiu lat ekogroszkiem. Kocioł Budmet z Czeladzi 38 KW. Ogrzewam dwie chałupy .Jedna z kotłownią, pow jakieś 200 m2 i druga obok połączona podziemną złączką o pow ok. 150 m2.
    Różnie bywało, psioczyłem to na węgiel, to na jego cenę, szczególnie ostatnio.(jak zaczynałem eko z Kazimierza nad którego pokładami mieszkam kosztował 450 zeta.)
    Psioczyłem na podzespoły kotła. Trzy razy wymieniałem ślimak podajnika.Jak się okazuje na własną prośbę.Źle dobrane parametry na sterowniku.
    Obecnie przeprosiłem się z kotłem, do cen przyzwyczaiłem, chodź dalej psioczę.
    Tyle wstępu.
    Ad rem.
    Ostatnie moje występy dotyczą wongla z Wesołej.
    Polecił mi go serwisant z Mysłowic. Kupiłem 10 worków na próbę i uznałem, że wchodzę.
    Zakupiłem 1,5 tony. Trzeba wam wiedzieć, że mówię tu o węglu kruszonym i niesortowanym z prywatnego składu obok Kop. Wesoła. Bywa, że w worku trafi się 30 % miału. To wszystko szło w próbach 10 worków. Po zakupie 1,5 tony szlak trafił ustawienia. Telefon do serwisanta i zmiana ustawień. Twierdzi on że Wesoła od niedawna fedruje jakiś nowy pokład o kaloryczności 29 MJ/kg . Wszyscy wiecie jaka to gimnastyka.Problem polega na spiekalności tego węgla. Nie sposób tego ustawić.Po trzech tygodniach przy ustawieniach :
    Podawanie 18 s
    Przerwa 95 s
    Wentylator 50 % przysłony ( nie mam na programatorze siły dmuchawy)
    w miarę jest mało spieków, ale są.
    Czy ktoś z was zna problem i ma jakieś sugestie?
    Ja wymiękam.Wydłużanie czasów postoju nie pomaga, wręcz odwrotnie. Większy nadmuch zwiększa spiek.
    KOBRA, pamiętam twój ranking ekogroszku.Wesoła nr 1 !!!
    Potwierdzam jest dobry. Obecnie jednym workiem ogrzewam te 350 m2. Rewelacja gdyby nie ten spiek !Domy dobrze docieplone. Na starym 10 cm styropian + styropapa na dachu , na nowym 15 cm styropian i 25 cm wełna na poddaszu.
    Chciałbym przy tym węglu zostać.Węgiel kaloryczny, suchy. Zawsze za dopłatą mogę kupić przesiany.Jednak jak wyrzucam spieki w popiele, którego nie ma za wiele, to mnie trafia. Tak jak piszecie na forum skończył się eko wiarygodne. Workowany Ekoret to nie jest węglem z Kazimierza !!!. Tenże natomiast kupiony ze składu w Mysłowicach w grudniu, w każdym worku miał ze trzy litry wody po rozmrożeni i 15 % popiołu. Po wysuszeni, albo bardzie podsuszeniu palił się znakomicie - zero popiołu. Kaloryczność jednak niższa od obecnie palonego z Wesołej.
    Kłopot z suszeniem i straty na wodzie i miale. Taki proceder jest nieuczciwy i winien być karany. Cena 900 zł/ t z transportem, Wesoła niesort 730 zł/t, z transportem i rozładunkiem. Sortowany 830 zł/t. Węgiel workowany, zimą.
    Tyle na dziś, wybaczcie, rozpisałem się.
    Poradźcie coś proszę co do tych spieków.
    Pozdrawiam,
    Krzysiek

  18. #3518
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzycho SO Zobacz post
    Czytam Was od dawna .Dziś postanowiłem dołączyć.
    Palę od siedmiu lat ekogroszkiem. Kocioł Budmet z Czeladzi 38 KW. Ogrzewam dwie chałupy .Jedna z kotłownią, pow jakieś 200 m2 i druga obok połączona podziemną złączką o pow ok. 150 m2.
    Różnie bywało, psioczyłem to na węgiel, to na jego cenę, szczególnie ostatnio.(jak zaczynałem eko z Kazimierza nad którego pokładami mieszkam kosztował 450 zeta.)
    Psioczyłem na podzespoły kotła. Trzy razy wymieniałem ślimak podajnika.Jak się okazuje na własną prośbę.Źle dobrane parametry na sterowniku.
    Obecnie przeprosiłem się z kotłem, do cen przyzwyczaiłem, chodź dalej psioczę.
    Tyle wstępu.
    Ad rem.
    Ostatnie moje występy dotyczą wongla z Wesołej.
    Polecił mi go serwisant z Mysłowic. Kupiłem 10 worków na próbę i uznałem, że wchodzę.
    Zakupiłem 1,5 tony. Trzeba wam wiedzieć, że mówię tu o węglu kruszonym i niesortowanym z prywatnego składu obok Kop. Wesoła. Bywa, że w worku trafi się 30 % miału. To wszystko szło w próbach 10 worków. Po zakupie 1,5 tony szlak trafił ustawienia. Telefon do serwisanta i zmiana ustawień. Twierdzi on że Wesoła od niedawna fedruje jakiś nowy pokład o kaloryczności 29 MJ/kg . Wszyscy wiecie jaka to gimnastyka.Problem polega na spiekalności tego węgla. Nie sposób tego ustawić.Po trzech tygodniach przy ustawieniach :
    Podawanie 18 s
    Przerwa 95 s
    Wentylator 50 % przysłony ( nie mam na programatorze siły dmuchawy)
    w miarę jest mało spieków, ale są.
    Czy ktoś z was zna problem i ma jakieś sugestie?
    Ja wymiękam.Wydłużanie czasów postoju nie pomaga, wręcz odwrotnie. Większy nadmuch zwiększa spiek.
    KOBRA, pamiętam twój ranking ekogroszku.Wesoła nr 1 !!!
    Potwierdzam jest dobry. Obecnie jednym workiem ogrzewam te 350 m2. Rewelacja gdyby nie ten spiek !Domy dobrze docieplone. Na starym 10 cm styropian + styropapa na dachu , na nowym 15 cm styropian i 25 cm wełna na poddaszu.
    Chciałbym przy tym węglu zostać.Węgiel kaloryczny, suchy. Zawsze za dopłatą mogę kupić przesiany.Jednak jak wyrzucam spieki w popiele, którego nie ma za wiele, to mnie trafia. Tak jak piszecie na forum skończył się eko wiarygodne. Workowany Ekoret to nie jest węglem z Kazimierza !!!. Tenże natomiast kupiony ze składu w Mysłowicach w grudniu, w każdym worku miał ze trzy litry wody po rozmrożeni i 15 % popiołu. Po wysuszeni, albo bardzie podsuszeniu palił się znakomicie - zero popiołu. Kaloryczność jednak niższa od obecnie palonego z Wesołej.
    Kłopot z suszeniem i straty na wodzie i miale. Taki proceder jest nieuczciwy i winien być karany. Cena 900 zł/ t z transportem, Wesoła niesort 730 zł/t, z transportem i rozładunkiem. Sortowany 830 zł/t. Węgiel workowany, zimą.
    Tyle na dziś, wybaczcie, rozpisałem się.
    Poradźcie coś proszę co do tych spieków.
    Pozdrawiam,
    Krzysiek
    Programator bez możliwości zmiany siły nadmuchu to najprawdopodobniej przyczyna .Samą przysłoną nie da się wszystkiego ustawić .
    ustaw pod. 6/32 przer.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 27-02-2013 o 22:57
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  19. #3519

    Domyślnie

    NO panowie... mam ekoret workowany (orginalnie worki z zielonym nadrukiem) zawsze zamieniam sie z kumplem po 10-20 worków w sezonie i kiszka , dobre eko którym był w zeszłym roku, zeszło na psy ! nie jest tak kaloryczne, w zeszłym roku w tych temp spalałem ok 16kg/doba, teraz 19kg/doba ,poza tym potrafi się spiec, dużo spieków,wiecej popiołu zdecydowanie nie warte tej ceny !! można je porównać z kalorycznością do jareta ( nawet nie plusa) a jaret jest o 1/3 albo połowę tańszy !

  20. #3520
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Krzycho SO
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    28

    Domyślnie

    Dzięki,
    podejmę próbę, ale jutro, sorry dziś ale za dnia, obawiam się popielnika pełnego spieków rankiem jak teraz zmienię ustawy.
    A trzecia funkcja - wentylator, jakie sugestie przysłony?
    Dam znać jakie efekty.
    Dzięki
    Pzdro

Strona 176 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony