dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 502 z 677
Pokaż wyniki od 10.021 do 10.040 z 13530
  1. #10021
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Alan01

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Ślunsk
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    6

    Domyślnie

    ja kupiłem jakieś 3 tygodnie temu to: http://wegiel.nazwa.pl/pl/p/Ekogrosz...i-tkane-PP/154 (już w tej cenie) i jestem zadowolony. to jedyny groszek który jakos się u mnie spala, a próbowałem już wielu od listopada (do tej pory nie opanowałem całkowicie kotła).
    może dokupię jeszcze tonę miału? workowany za nieco ponad 500 to chyba fajna opcja, ale nie wiem jak z kalorycznością

  2. #10022
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Czarne błoto? Chodzi o Słońce?
    Mój jest tak mokry, że słońca to on na pewno nie widział więc nazwałem go adekwatnie do stanu. Ale nazwa handlowa: Czarne Słońce, a na workach ROWEX jest sam napis "Słońce dla Twojego domu" co ciekawe i są białe z brązowym napisem. reszta się zgadza.
    o tu znalazłem: http://www.rowex-group.pl

    jak poschnie tydzień (worek w ciepłej, wentylowanej kotłowni) to staje się wilgotny.

    Spalanie wspomaga wapno (2 kubki/worek) i efekt jest dość dobry. Piec czysty( po niebieskim była rzeź) popiół sypki, szarawy. brak spieków.

    Wieczorem wrzucę zdjęcia.

    Ogólnie (mimo, że mokry) pali się dobrze. Na 90% w lecie zrobię zapas na sezon. cena b. atrakcyjna, i wydaje mi się, ze mniej popiołu niż z perły (ale wtedy nie stosowałem wapna).
    Ostatnio edytowane przez micro-jr ; 04-04-2016 o 17:07
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  3. #10023

    Domyślnie

    Ja już zamówiłem słoneczko dwa dni temu. Jakie to wapno stosujesz i w jakiej cenie ono jest?

  4. #10024
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    Nie mogę wyjść z podziwu ile czasu niektórzy z Was poświęcają na rozkminianie tematu opału.

    Jakiś miesiąc temu postanowiłem kupić parę worków czeskiego brunatnego groszku. Pomyślałem, że spróbuję, zaoszczędzę, przekonam się...

    Po "spaleniu" 4 worków pobiegłem do ojca po 3 worki Silvera i po wsypaniu ich do kotła usiadłem do komputera i na allegro zamówiłem tonę Silvera.
    Specjalnie napisałem w """", bo to nie było palenie. To było parę dni walki z nastawami, z popiołem, z suszeniem groszku...
    Tona czeskiego wyniosłaby mnie około 550 pln. A Silver był za 789 pln.
    Po czecha jechałem sam, a Silver wjechał na paleciaku Pocztexu do garażu.
    Uzupełniłem zasobnik na maksa, obniżyłem na sterowniku moc kotła i tyle. Reszta bez problemu.
    Za cholerę nie wrócę do taniego groszku, bo szanuję swój czas, zdrowie i kocioł

  5. #10025

    Domyślnie

    Cytat Napisał Coobah Zobacz post
    Nie mogę wyjść z podziwu ile czasu niektórzy z Was poświęcają na rozkminianie tematu opału.

    Jakiś miesiąc temu postanowiłem kupić parę worków czeskiego brunatnego groszku. Pomyślałem, że spróbuję, zaoszczędzę, przekonam się...

    Po "spaleniu" 4 worków pobiegłem do ojca po 3 worki Silvera i po wsypaniu ich do kotła usiadłem do komputera i na allegro zamówiłem tonę Silvera.
    Specjalnie napisałem w """", bo to nie było palenie. To było parę dni walki z nastawami, z popiołem, z suszeniem groszku...
    Tona czeskiego wyniosłaby mnie około 550 pln. A Silver był za 789 pln.
    Po czecha jechałem sam, a Silver wjechał na paleciaku Pocztexu do garażu.
    Uzupełniłem zasobnik na maksa, obniżyłem na sterowniku moc kotła i tyle. Reszta bez problemu.
    Za cholerę nie wrócę do taniego groszku, bo szanuję swój czas, zdrowie i kocioł
    Ale tu nikt nie pisze o czeskim ...

    Ten tańszy opał to jest ruski ...

    Czeski dla mnie to porażka. Gdybym kupił za 300-400zł pakowany suchy to czemu nie , ale drożej się nie opłaca. Za mało to kaloryczne , chłonie wodę jak gąbka , brudzi mocno kocioł i komin , często ma dużą ilość siarki ...
    Jak dla mnie za dużo przy tym roboty a po odliczeniu wody i większego zużycia "oszczędności" , topnieją ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #10026

    Domyślnie

    A czy ktoś z Was, ma może doświadczenia z ekogroszkiem kolumbijskim?

  7. #10027
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    @kaszpir007, może być czeski, ruski czy każdy inny

    Myślałem o próbach zaoszczędzenia tam, gdzie odbija się to tzw. czkawką.

    Czy czeski, który chłonie wodę, czy rusek, który słabo się spala i robi koronki, koksuje itp...
    Według mnie nie da się na tym zbyt dużo zaoszczędzić.
    Może to się stać albo kosztem naszego czasu, nerwów i zdrowia, albo kosztem zużycia kotła (np. mokry groch - korozja zasobnika, kotła...).

  8. #10028

    Domyślnie

    Cytat Napisał Coobah Zobacz post
    @kaszpir007, może być czeski, ruski czy każdy inny

    Myślałem o próbach zaoszczędzenia tam, gdzie odbija się to tzw. czkawką.

    Czy czeski, który chłonie wodę, czy rusek, który słabo się spala i robi koronki, koksuje itp...
    Według mnie nie da się na tym zbyt dużo zaoszczędzić.
    Może to się stać albo kosztem naszego czasu, nerwów i zdrowia, albo kosztem zużycia kotła (np. mokry groch - korozja zasobnika, kotła...).
    Ja palę ruskiem ....
    Brałem po 705zł z transportem kurierskim za tonę i jestem zadowolony.
    Spala się ładniej niż polski opał kupowany z lokalnego składu po 800zł ...

    A "gratis" otrzymałem pakowany maszynowo opał , dokładnie wyliczony opał , na palecie i tą paletę mi umieścili gdzie chciałem ...
    I całkowicie suchy ...

    Teraz chce zamówić na próbę 1 tonę miału pakowanego też od tego samego "producenta" i zapewne ponownie ten sam ekogroszek bo znów w promocji mają

    Czeskiego nie chce , bo miałem i nie chcę "miękkiego" węgla ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #10029
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Teraz chce zamówić na próbę 1 tonę miału pakowanego też od tego samego "producenta" i zapewne ponownie ten sam ekogroszek bo znów w promocji mają
    Co to za miał? Pytam bo pewnie ze dwie tony miału będę zamawiał. W zeszłym roku brałem z Rastaru jak kupowałem na wiosnę był trochę mokry ale do jesieni bez problemu wysechł. Byłe zadowolony i zastanawiam się czy znowu u nich nie kupić.

  10. #10030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Co to za miał? Pytam bo pewnie ze dwie tony miału będę zamawiał. W zeszłym roku brałem z Rastaru jak kupowałem na wiosnę był trochę mokry ale do jesieni bez problemu wysechł. Byłe zadowolony i zastanawiam się czy znowu u nich nie kupić.
    Ruski o podobno kaloryczności 22MJ.

    Zamówiłem 1 tonę.

    Jak przyjedzie dam informację , jak z wilgocią. Mam nadzieję że będzie tak samo suchy jak kupowany w Energo ekogroszek , albo chociaż podobnie ...
    Jak będzie się spalał ok i nie będzie mokry , to zamówię jeszcze z 1 tonę ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #10031
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ruski o podobno kaloryczności 22MJ.

    Zamówiłem 1 tonę.

    Jak przyjedzie dam informację , jak z wilgocią. Mam nadzieję że będzie tak samo suchy jak kupowany w Energo ekogroszek , albo chociaż podobnie ...
    Jak będzie się spalał ok i nie będzie mokry , to zamówię jeszcze z 1 tonę ...
    ile u nich kosztuje przesyłka??
    Dom 140m2 z poddaszem użytkowym . Kocioł Skam-p 12kW plus z Ardeo ( rewelacja )

  12. #10032

    Domyślnie

    Nic ...

    Ale oczywiście to bzdura bo cena przesyłki jest wliczona w cenę opału
    Ale najśmieszniejsze że przy odbiorze osobistym też tyle samo się płaci ...

    Ale zawsze to ładnie brzmi - wysyłka gratis ....
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #10033

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ruski o podobno kaloryczności 22MJ.

    Zamówiłem 1 tonę.

    Jak przyjedzie dam informację , jak z wilgocią. Mam nadzieję że będzie tak samo suchy jak kupowany w Energo ekogroszek , albo chociaż podobnie ...
    Jak będzie się spalał ok i nie będzie mokry , to zamówię jeszcze z 1 tonę ...
    Do mnie EnergoExtra przyszedl w tamtym roku przed sezonem mocno wilgotny. Z workow sie nie lało ale suchy nie byl co widac bylo golym okiem po otwarciu worka. Zreszta przed zasypem wystarczylo spojrzec na scianki zasobnika gdzie wykraplala sie wilgoc. Sporo popiolu a do tego kalorycznosc wbrew temu co deklaruje producent niczym nie rozni sie od kiepskiego ruska takze ten porzedrostek extra jest mocno na wyrost i to raczej markieting niz parametr jakosciowy wegla. Po spaleniu 2t w sezonie 2015/2016 jestem raczej rozczarowany tym weglem i bede raczej szukal czegos alternatywnego.

  14. #10034

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Do mnie EnergoExtra przyszedl w tamtym roku przed sezonem mocno wilgotny. Z workow sie nie lało ale suchy nie byl co widac bylo golym okiem po otwarciu worka. Zreszta przed zasypem wystarczylo spojrzec na scianki zasobnika gdzie wykraplala sie wilgoc. Sporo popiolu a do tego kalorycznosc wbrew temu co deklaruje producent niczym nie rozni sie od kiepskiego ruska takze ten porzedrostek extra jest mocno na wyrost i to raczej markieting niz parametr jakosciowy wegla. Po spaleniu 2t w sezonie 2015/2016 jestem raczej rozczarowany tym weglem i bede raczej szukal czegos alternatywnego.
    Ja zamawiałem Energo Extra pod koniec maja w promocji. Był suchutki.

    Co do opału to co do kaloryczności się nie wypowiadam , ale sądzę że te 25-27MJ jest lekko "podrasowane" i sądzę że raczej mam 22-24MJ ...

    Ja nie narzekam od połowy września do dziś zużyłem mniej niż 2 tony opału , w tym kilkaset kilko opału poprzedniego sezonu , wiec mimo że na ten kończący się sezon zamówiłem tylko 2 tony to mam jeszcze spory zapas na następny sezon ...

    Co do miału. Jeśli będzie spalał sie tak ładnie jaj obecny ekogroszek i nie bedzie dużo mniej realnie kaloryczny od obecnego i nie bedzie zbytnio mokry to zamówię więcej , ale jak będzie mocno mokry to dam sobie spokój ...

    Ja szczerze mówiąc zbytnio wyboru nie mam ..
    Albo brać z lokalnego składu opał i wierzyć w to co mówi sprzedawca i brać opał pakowany ręcznie łopatą gdzie nie wiem czy nie ma jakiś zanieczyyszczeń i czy ten opał jest tym opałem co sugeruje sprzedawca i czy waga sie zgadza z tym co zamawiałem , to chyba jednak wolę brać opał bez internet , tym bardziej że wychodzi mi taniej niż z lokalnego składu ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #10035
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ruski o podobno kaloryczności 22MJ.

    Zamówiłem 1 tonę.

    Jak przyjedzie dam informację , jak z wilgocią. Mam nadzieję że będzie tak samo suchy jak kupowany w Energo ekogroszek , albo chociaż podobnie ...
    Jak będzie się spalał ok i nie będzie mokry , to zamówię jeszcze z 1 tonę ...
    A gdzie to kupujesz?

  16. #10036

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    A gdzie to kupujesz?
    W Energo ....

    W zeszłym roku brałem od pośrednika (Trust) a teraz bezpośrednio ...

    Mam nadzieję że się tym razem nie zawiodę ...

    W zeszłym roku pośrednik mówił że opał suchy i był faktycznie suchy ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #10037
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    OK daj znać jak z wilgotnością jak dostaniesz.

  18. #10038

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja zamawiałem Energo Extra pod koniec maja w promocji. Był suchutki.

    Co do opału to co do kaloryczności się nie wypowiadam , ale sądzę że te 25-27MJ jest lekko "podrasowane" i sądzę że raczej mam 22-24MJ ...

    Ja nie narzekam od połowy września do dziś zużyłem mniej niż 2 tony opału , w tym kilkaset kilko opału poprzedniego sezonu , wiec mimo że na ten kończący się sezon zamówiłem tylko 2 tony to mam jeszcze spory zapas na następny sezon ...

    Co do miału. Jeśli będzie spalał sie tak ładnie jaj obecny ekogroszek i nie bedzie dużo mniej realnie kaloryczny od obecnego i nie bedzie zbytnio mokry to zamówię więcej , ale jak będzie mocno mokry to dam sobie spokój ...

    Ja szczerze mówiąc zbytnio wyboru nie mam ..
    Albo brać z lokalnego składu opał i wierzyć w to co mówi sprzedawca i brać opał pakowany ręcznie łopatą gdzie nie wiem czy nie ma jakiś zanieczyyszczeń i czy ten opał jest tym opałem co sugeruje sprzedawca i czy waga sie zgadza z tym co zamawiałem , to chyba jednak wolę brać opał bez internet , tym bardziej że wychodzi mi taniej niż z lokalnego składu ...
    Ja kupowałem we wrześniu. Gdyby by pakowany w worki jutowe do listopada pewnie by przesechł. Kaloryczność oceniam na podstawie porównania z węglem z poprzedniego roku. Spalane takie samo także ten przydomek "extra" jest na wyrost. Do tego sporo popiołu.
    Spalanie jest raczej zasługą kiepskiej zimy. Przy temp. poniżej -12 C w ty roku u mnie spalanie szybowało ponad 20 kg/doba.
    Widziałem miał z energo luzem na składzie i z tego co pamiętam to bardziej wyglądał na pył. Ciekaw jestem Twoich doświadczeń.

  19. #10039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Ja kupowałem we wrześniu. Gdyby by pakowany w worki jutowe do listopada pewnie by przesechł. Kaloryczność oceniam na podstawie porównania z węglem z poprzedniego roku. Spalane takie samo także ten przydomek "extra" jest na wyrost. Do tego sporo popiołu.
    Spalanie jest raczej zasługą kiepskiej zimy. Przy temp. poniżej -12 C w ty roku u mnie spalanie szybowało ponad 20 kg/doba.
    Widziałem miał z energo luzem na składzie i z tego co pamiętam to bardziej wyglądał na pył. Ciekaw jestem Twoich doświadczeń.
    W specyfikacji tego miału jest że jest to miał 0-20mm , więc nie może być to odsiewka ...
    Jak będzie to oznacza że towar niezgodny z opisem ...

    Co do ekogroszku "Extra" też uważam że nie jest on tak kaloryczny jak jest opisane. Paliłem 2 lata wcześniej podobno Chwałowicami i przy większych mrozach miałem niższe spalanie niż na Energo , ale z podobno "Chwałowicami" ....

    Jeśli ten miał miałby faktyczną kaloryczność zbliżoną do tego z "Extra" i dobrzy by sie spalał i nie był zbytnio mokry to byłbym zadowolony ...

    Z lokalnych składów opału nie chce , bo nigdy nie wiedział co dostanę i czy opał nie będzie zanieczyszczony , czego niestety już kilkukrotnie doświadczyłem i musialem potem wymieniać zawleczkę i wysypywać opał ...
    Dodatkowo nigdy nie miałem pewności że otrzymałem tyle ile zamawiałem , bo worki pakowane ręcznie i każdy miał inną wagę ..
    A miał z loklanego składu który miał być Piastem 24MJ był najbardziej spiekająco-koksującym badziewiem jakie miałem ...

    Więc chyba wolę tańszy , mniej kaloryczny opał , ale bez zanieczyszczeń , nie oszukany na wadze ale łatwy w spaleniu ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #10040
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    kaszpir jak tam dostałeś ten miał?

Strona 502 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony