dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 503 z 677
Pokaż wyniki od 10.041 do 10.060 z 13530
  1. #10041
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    forestml

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    Właśnie rozpocząłem palenie Czarną Perłą zakupioną w zeszłym tygodniu. Spaliłem jeden worek. I podobnie jak jesienią bez niemiłych niespodzianek. Popiół sypki i lekki. Ekogroszek wilgotny, lecz nie mokry mimo, że w foliowych workach. Po otwarciu worka w kotłowni spokojnie dosycha.

  2. #10042

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tyson Zobacz post
    kaszpir jak tam dostałeś ten miał?

    Nie. Wysłali w czwartek , ale jak to idzie kurierem pocztą to zapewne będzie w poniedziałek-wtorek w wersji optymistycznej ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #10043
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalfred

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gołkowice
    Kod pocztowy
    44-341
    Posty
    53

    Domyślnie

    Witam. Mimo że mnie tu dawno nie było, to na bieżąco obserwuje co się tu pisze. Ostatniego marca dostałem 3T ekogroszku z KWK Wesoła, wygląda pięknie, spala się także dobrze, tylko mam wątpliwości. 1) jest duzo lżejszy od z poprzedniego sezonu ( kubeł groszku którym zasypuję ważył poprzednio 17kg, obecnie 14,5kg)
    2) w podobnych warunkach pogodowych; przy zbliżonych ustawieniach kotła notuję większe zużycie (a miało być 28 - 29MJ)
    3) przy większym zużyciu - mniej popiołu, ale trochę bardziej brudzi kocioł.
    Czy to na pewno groszek z kop. Wesoła? Może ktoś ma podobne doświadczenia?

  4. #10044

    Domyślnie

    A ja słoneczka nie dostałem. Ponoć dużo reklamacji itp. Pani ze składu zadzwoniła i poinformowała, że nie jest to najlepszej jakości opał-dostali trefną dostawę. Zaproponowała inny albo zwrot gotówki. Zamówiłem niebieski. Teraz dobrze się spala, kiedy kocioł stoi długo w podtrzymaniu. Cena też optymalna 750zl z przesyłką.

  5. #10045
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Ja chyba do perły wrócę
    Dom 140m2 z poddaszem użytkowym . Kocioł Skam-p 12kW plus z Ardeo ( rewelacja )

  6. #10046

    Domyślnie

    Dziś kurier dzwonił (poczta polska) że już w piątek miał ale telefon mu się rozładował (nie z nami takie bajeczki , już to widzę że kurier nie ma ładowaki samochodowej , zapewne nie chciało mu się wieźć na wiochę , bo weekend ..) . Teraz dzwoni że przywiezie o 13 , gdy mu mówię że nikogo nie ma w domu , to on że on zostawi na zewnątrz ... O późniejszej godzinie nie chce słyszeć...
    Poprzedni kurier (też poczta) bez problemu przywiózł po 16.00 ...
    Zmusiłem go aby jutro przywiózł , wezmę specjalnie urlop , bo oczywiście ponownie chce dostarczyć o 12.00 ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #10047

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Dziś kurier dzwonił (poczta polska) że już w piątek miał ale telefon mu się rozładował (nie z nami takie bajeczki , już to widzę że kurier nie ma ładowaki samochodowej , zapewne nie chciało mu się wieźć na wiochę , bo weekend ..) . Teraz dzwoni że przywiezie o 13 , gdy mu mówię że nikogo nie ma w domu , to on że on zostawi na zewnątrz ... O późniejszej godzinie nie chce słyszeć...
    Poprzedni kurier (też poczta) bez problemu przywiózł po 16.00 ...
    Zmusiłem go aby jutro przywiózł , wezmę specjalnie urlop , bo oczywiście ponownie chce dostarczyć o 12.00 ...
    Tez mam zawsze problem z dostarczeniem opału przez pocztę. Ostatnio, gdy kurier był bardzo nie uprzejmy przez telefon, powiedziałem, że paczki nie przyjmuję, niech wpisze w swój protokół co chce... nawet może odwieźć paletę do sprzedawcy.

    Po południu dostałem telefon uprzejmego pana z centrum logistycznego poczty. Zapytał w czym problem, dogadaliśmy się i przesyłkę dostałem na podwórko w terminie dogodnym dla mnie.

    U mnie problem z dostawą przeważnie jest poprzez wąski dojazd do posesji, ale to nie moja wina, że poczta przywozi jedna tone wielkim TIRem.

  8. #10048
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalfred Zobacz post
    Witam. Mimo że mnie tu dawno nie było, to na bieżąco obserwuje co się tu pisze. Ostatniego marca dostałem 3T ekogroszku z KWK Wesoła, wygląda pięknie, spala się także dobrze, tylko mam wątpliwości. 1) jest duzo lżejszy od z poprzedniego sezonu ( kubeł groszku którym zasypuję ważył poprzednio 17kg, obecnie 14,5kg)
    2) w podobnych warunkach pogodowych; przy zbliżonych ustawieniach kotła notuję większe zużycie (a miało być 28 - 29MJ)
    3) przy większym zużyciu - mniej popiołu, ale trochę bardziej brudzi kocioł.
    Czy to na pewno groszek z kop. Wesoła? Może ktoś ma podobne doświadczenia?

    Taka różnica w wadze jest dziwna.

    Wesołą najłatwiej rozpoznać bo spala się albo na pył jak z papierosa, albo koksuje, nie ma w ogóle spieków żużlowych.

    Jeśli trochę brudzi a nie koksuje to może domieszali do niej jakiegoś rosyjskiego lub brunatnego [ten drugi byłoby widać po wysuszeniu węgla].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #10049
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalfred Zobacz post
    Czy to na pewno groszek z kop. Wesoła? Może ktoś ma podobne doświadczenia?
    Kupuję co miesiąc po 1 tonie i jak do tej pory nie zauważyłem większej różnicy. Aż niemożliwe, że taka różnica w wadze dla tej samej objętości.
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  10. #10050
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalfred

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gołkowice
    Kod pocztowy
    44-341
    Posty
    53

    Domyślnie

    Stąd moje zapytanie. Spala się bezproblemowo, popiół w postaci pyłku i drobnych skwarków ( popkorn) Zużycie tylko nieco większe-70kg/3doby, czyli prawie 23kg/dobę. Węgiel jest barwy czarnej, połyskujący srebrnymi iskierkami, bez domieszki brunatnego - z pozoru b. ładny. Mam znajomą w laboratorium przemysłowym i będę prosił o zbadanie partii próbnej . Jeśli się uda, powiadomię o wynikach.

  11. #10051
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalfred Zobacz post
    ... Zużycie tylko nieco większe-70kg/3doby, czyli prawie 23kg/dobę.
    To ja myślałem, że jestem tu mistrzem w spalaniu, ale widzę się dalej na pudle Ostatni zasyp gdzie temperatury na zewnątrz oscylowały w granicach 7/14 C, spalanie miałem 14kg/24h. Rekordowy wynik padł między 1-3 stycznia i było to 60/24
    @kalfred, skąd bierzesz Wesołą?
    Ostatnio edytowane przez miet55 ; 11-04-2016 o 17:23
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  12. #10052
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kalfred

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gołkowice
    Kod pocztowy
    44-341
    Posty
    53

    Domyślnie

    W ubiegłym roku kupiłem ze składu AREK w Chwałowicach i było OK. Tym razem sprawdzam BRODA -TRANS Będzin, bo z ARKIEM nie mogę się skontaktować, mimo usilnych starań.Dalej jeszcze eksperymentuję i chciałbym dokupić 2 - 3 ton czegoś innego, moze mniej kalorycznego, ale np z Piekar ; tylko nie w tej cenie jak obecnie - 880zł/t. Tak więc szukam, może zdecyduję się na retopal z Piasta?

  13. #10053

    Domyślnie

    No właśnie Wesoła Wesołej nie równa. Wcześniej od innego dostawcy w niby Wesołej były kamienie a teraz palimy Wesołą z Kareny i jest bez porównania a zatem bez problemów. Trochę droga ale można spać spokojnie. Coś za coś.

  14. #10054

    Domyślnie

    Cytat Napisał margolcia3 Zobacz post
    No właśnie Wesoła Wesołej nie równa. Wcześniej od innego dostawcy w niby Wesołej były kamienie a teraz palimy Wesołą z Kareny i jest bez porównania a zatem bez problemów. Trochę droga ale można spać spokojnie. Coś za coś.
    Potwierdzam Twoje słowa - jest drożej ale mój sen jest bezcenny. Kupiłem 3 sezony temu ekogroszek premium z taniopal i latałem do pieca w nocy bo zawieszał się w podajniku - mieszali z miałem. Kupuję w Karena Wesołą i mam przynajmniej spokój.

  15. #10055
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Karena do tanich sprzedawców nie należy. Obecnie mają po 880PLN a w sezonie pani powiedziała, że kosztował 899. Wesoła którą ja biorę jest o 50zł tańsza. Spalając ok. 7T w sezonie, wychodzi znaczna różnica. Wezmę kiedyś z ciekawości paczuszkę próbną z Kareny dla porównania.
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  16. #10056

    Domyślnie

    Z tego co się dowiedziałem to w Bartexie : Gold to KWK Wesoła, Silver- Bobrek Bytom, Rubin - Piast, Szafir - Skarbek Piekary

  17. #10057

    Domyślnie

    Przyjechała paleta "niebieskiego". Worki foliowe gorszej jakości niż te w które była pakowana perła. Może się przypadkowo rozerwać podczas przenoszenia. Węgiel w miarę suchy. O poczcie nie będę się już wypowiadać bo szkoda nerwów.

  18. #10058

    Domyślnie

    Kurier (poczta) dziś przyjechał. Pan był zdziwiony że jestem w domu , bo z wczoraj słyszałem że zostawi mi paletę przez domem i tyle ...
    Widać był zdziwiony , bo plan się nie udał , a ja nie po to kupuję opał na palecie , przywożony samochodem z windą i wózkiem aby potem paletę przepakowywać i nosić do garażu i znów pakować na paletę ...
    Oczywiście Pan niezbyt zadowolony jak pokazałem mu gdzie ma paletę zawieźć. Najpierw oczywiście że się nie da , bo lekka górka , ale jakoś mu pomogłem i z "rozpędu" się jednak udało ...
    Poprzedniemu kurierowi też z Poczty udało się wjechać samochodem niemalże pod sam garaż i sam umieścił paletę gdzie chciałem i przyjechał o której chciałem ...
    No cóż najważniejsze że to "niemożliwe" dla kuriera stało się jednak możliwe i paleta stoi gdzie chce ...

    A co do opału ...
    Opał jest wilgotny , widać po workach że jest wilgoć , ale błota nie widzę. Dobrze że worki mają dziurki więc przeschną.
    Otworzyłem 4 worki które za jakiś czas pójdą do kotła. Opał naprawdę ładny , z wyglądu wygląda jak ekogroszek ale oczywiście jest też pył i kawałki mniejsze niż 5mm , ale to miał więc ciężko aby tego nie było
    Nie jest to odsiewka ani "pył" o bardzo malutkiej gramaturze ...

    Zobaczmy jak się spala. Jak będzie ok to zamówię jeszcze tonę. Mam nadzieję że promocja będzie jeszcze
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #10059

    Domyślnie

    A gdzie zamawialiście?

  20. #10060
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Panowie co obecnie powiecie o "Jarecie" oraz "Jarecie +".

    Warto brać, a jeśli tak to który?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

Strona 503 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony