dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 666 z 677
Pokaż wyniki od 13.301 do 13.320 z 13530
  1. #13301
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafcioa4

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Leśno
    Kod pocztowy
    89-634
    Posty
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzech25 Zobacz post
    Cz. Piorun - Cz. Perła - jakoś mi się to "jednoznaczy" i nie oczekiwałbym mniejszej ilości popiłu
    To się zobaczy, retopal i greenpal też maja sporo popiołu. Jeżeli z tego czarnego pioruna popiół będzie na podobnym poziomie to nie będzie z nim aż tak źle.

  2. #13302

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Moc kotła obniżasz przecież w sterowniku , większość ludzi o tym nie ma pojęcia
    Odpisałem Ci w PW, żeby nie zaśmiecać wątku

    Czy ktoś palił groszkiem od Taurona? Czy warto w to w ogóle inwestować? A Bartex?
    Ostatnio edytowane przez pralat ; 24-07-2019 o 08:49

  3. #13303

    Domyślnie

    Paliłem Bartexem: rubinem, silverem, goldem i tym Czechem.
    Czech jest jaki jest ale ma swoje wady i zalety - jak dla mnie odpada bo strasznie brudzi komin czymś takim jak smoła.
    Pozostałe są super - fajnie się palą i zostaje z nich mało popiołu.

  4. #13304

    Domyślnie

    Pytałem o ten Bartex, bo wczoraj na stronie producenta widziałem Silver za ~800zł, ale teraz cena skoczyła do 930

  5. #13305

    Domyślnie

    Cytat Napisał pralat Zobacz post
    Pytałem o ten Bartex, bo wczoraj na stronie producenta widziałem Silver za ~800zł, ale teraz cena skoczyła do 930
    W obi taniej - 928 pln Węgiel idealny na lato do CW. Ciekawe jak on się zachowuje przy -15 st?
    Ostatnio edytowane przez grzech25 ; 25-07-2019 o 10:01

  6. #13306

    Domyślnie

    Na lato do CO?

    W tej promocji, którą widziałem, bym się zainteresował, ale w tej obecnej u producenta, czy też tej z Obi, to chyba wolę chociażby sambudrola.

  7. #13307

    Domyślnie

    Cytat Napisał pralat Zobacz post
    Na lato do CO?

    W tej promocji, którą widziałem, bym się zainteresował, ale w tej obecnej u producenta, czy też tej z Obi, to chyba wolę chociażby sambudrola.
    Dzięki - poprawione. A co to ten sambudrol? Trzeba pomału się rozglądać za jakimś zapasem na zimę.

  8. #13308

    Domyślnie

    Ostatnio miałem od nich ekogroszek Classic i byłem z niego bardzo zadowolony. Mają też rewelacyjne worki - nie z litego plastiku tylko takiej jakby plecionki, jak worki na siano. Są przewiewne, więc węgiel schnie, a jednocześnie są bardzo wytrzymałe. Miałem też z niego bardzo mało popiołu. No ale cena podchodzi pod tysiąc złotych, także nie jest to najtańszy węgiel

  9. #13309
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzech25 Zobacz post
    Dzięki - poprawione. A co to ten sambudrol? Trzeba pomału się rozglądać za jakimś zapasem na zimę.
    Skład opału w Opolskim (mają kilka ) dobrze że ja mieszkam od nich 30km bo mają fajny mocny ekogroszek o nazwie ekodizajn czy jakoś tak po 860 zł tona 28-30Mj więc jest moc , nie wiem ile cenią poza Opolskie .

  10. #13310
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał pralat Zobacz post
    Ostatnio miałem od nich ekogroszek Classic i byłem z niego bardzo zadowolony. Mają też rewelacyjne worki - nie z litego plastiku tylko takiej jakby plecionki, jak worki na siano. Są przewiewne, więc węgiel schnie, a jednocześnie są bardzo wytrzymałe. Miałem też z niego bardzo mało popiołu. No ale cena podchodzi pod tysiąc złotych, także nie jest to najtańszy węgiel
    Ten classik to nic innego jak poczciwy pieklorz z kopalni Chwałowice .

  11. #13311

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    ekogroszek o nazwie ekodizajn czy jakoś tak po 860 zł tona 28-30Mj więc jest moc , nie wiem ile cenią poza Opolskie .
    Wysyłka jest darmowa, przynajmniej na Dolny Śląsk z tego co widzę. Ale ecodesign kosztuje na ich stronie 989zł! Byłaby aż taka różnica w cenie?

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Ten classik to nic innego jak poczciwy pieklorz z kopalni Chwałowice .
    O! Dzięki za tą informację. Widzę w lokalnym składzie, ze mam możliwość kupić workowanego Pieklorza z Chwałowic 28MJ za 890zł/t. Czy to jest dobra cena?
    Ostatnio edytowane przez pralat ; 26-07-2019 o 08:40

  12. #13312

    Domyślnie

    W sobotę na lokalnym składzie zakupiłem ekogroszek z PGE Paliwa Sp. z o.o.
    Z tego co znalazłem na ich stronie jest to prawdopodobnie kolumbijczyk.
    Palił ktoś ekogroszkiem od PGE Paliwa? Jak się to spala?
    Sprzedawca twierdził, że w porządku.

  13. #13313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin G. Zobacz post
    Sprzedawca twierdził, że w porządku.
    Taaa - sprzedawca Ci prawdę powie
    Jak już kupiłeś to sprawdź i napisz dla potomności. No i więcej danych podaj - cena i parametry.

  14. #13314

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzech25 Zobacz post
    Taaa - sprzedawca Ci prawdę powie
    Jak już kupiłeś to sprawdź i napisz dla potomności. No i więcej danych podaj - cena i parametry.
    Kupuję u niego od kilku lat i do tej pory zawsze dobrze mi doradzał.
    Powiedział, żeby wziąć tego na próbę zamiast Chwałowic.
    Z tego co zauważyłem jest czysty, bardzo mało podziarna. Natomiast od czasu do czasu trafi się kamień. Może kilkanaście kamyków odrzuciłem podczas ładowania.
    Kupiłem tonę, ale sprawdzę dopiero w sezonie grzewczym, czyli mam nadzieję jak najpóźniej
    Cena 800 zł/t luzem, wg certyfikatu ok. 26 MJ/kg.
    Ostatnio edytowane przez Marcin G. ; 29-07-2019 o 09:24

  15. #13315
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Włąsnie zamówiłem Ekogroszek Premium 29 MJ/kg. Jest jakiś nowy skłąd w Tczewie niby autoryzowany dealer Polskiej Grupy Górniczej. Jest to jakby oddział tranzbudu - miał ktoś z tym węglem doczynienia? - http://transbud.biz/

    Workują na miejscu i chyba kruszą też. Także tego zobaczę co to warte w porównaniu z Czarną Perła.
    Cena 770 luzem, 840 workowany - teraz w promocji 800zł/t
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  16. #13316

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Moc kotła obniżasz przecież w sterowniku , większość ludzi o tym nie ma pojęcia i zawsze idzie na 100 procent mocy a potrzeba np tylko 60 procent więc obniżasz aby jak najmniej wchodził w podtrzymanie a najlepiej jak by na styk z ledwością dociągał do zadanej , ale to ciężko komuś tłumaczyć jak zawsze jest na nie i twierdzi że im więcej w podtrzymaniu to lepiej a to zwykła dupa i tyle , nic do ciebie ale mam takie otoczenie któremu nie jesteś w stanie pomóc bo spala 40kg/doba a z powodzeniem o połowę szło by zejść .
    Witam
    gdzie mogę obniżyć moc kotła w piecu defro duo 15kw, sterownik defro-ag. powiem szczerze że całe menu instalatora oraz menu serwis przejrzałem i czegos takiego nie widziałem.

  17. #13317
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Nie znam twego sterownika ale w większości porządnych sterowników jest taka opcja nawet nie trzeba wchodzić w zaawansowane ustawienia , przecież sterowniki te same są wkładane do kotłów od 10 do 50kw więc musi być ta opcja , w moim mam płynną regulację i jak np ustawię że mam kocioł 10kw a taki mam to potem w prostych ustawieniach mam możliwość jeszcze w tych 10-ciu kilowatach zjechać do mocy od 30-100 procent mocy czyli 30 procent to tak 3kw ale nawet jak wejdę w ustawienia serwisowe to mogę nawet tą moc ustawioną minimalną na 30 procent zmniejszyć choć tego nie polecają bo podobno ekologia na tym cierpi ale co mam zrobić jak na 120m2 te 3 kw czasem jest za dużo ? no to zmniejszam do 2,5kw i tyle , moc minimalna

  18. #13318
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wonsz87

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Kod pocztowy
    96-315
    Posty
    26

    Domyślnie

    Panowie,

    planuje zakup ekogroszku w raty 0% na Allegro. Co proponujecie?

    W zeszłym roku wziąłem 2pal Stabek ale ilość popiołu.. codziennie opróżnianie popielnika.

    Potem kupiłem jakiegoś no-name z lokalnego składu i popiołu zdecydowanie mniej, raz na trzy dni trzeba było wybrać.

  19. #13319

    Domyślnie

    Jeżeli nie chcesz walczyć z popiołem to zobacz na Bartex Gold. Ma mało popiołu i ładnie się pali. U mnie dobrze się palą wszytkie Bartexy Rubin, silver i gold. Na pewno dużo popiołu ma czarna perła.

  20. #13320
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wonsz87

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Kod pocztowy
    96-315
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał edass Zobacz post
    Jeżeli nie chcesz walczyć z popiołem to zobacz na Bartex Gold. Ma mało popiołu i ładnie się pali. U mnie dobrze się palą wszytkie Bartexy Rubin, silver i gold. Na pewno dużo popiołu ma czarna perła.
    dzięki kolego

Strona 666 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony