dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question PCV okno nie przylega do ściany

    Witam,
    Mam problem z oknem i mam nadzieję, że ktoś stąd wspomoże mnie dobrą radą. Kiedyś już pisałem o wymianie żarówki kloszowej i bardzo mi pomogliście, może tym razem też się uda.

    Mam okno z klamką z lewej strony, które nie dochodzi do ściany, tj. w prawym górnym rogu przelatuje powietrza więcej niż powinno. Próbowałem regulacji (z prawej strony na dole), ale to nie pomogło. Kiedy mocno docisnę ręką to szczeliny nie ma, ale kiedy zabieram rękę od razu się pojawia. Zauważyłem też, że przy maksymalnym otwarciu, kiedy okno opiera się o wnękę to wtedy nożyce przylegają do ramy (porównywałem z innymi oknami i tak jest zawsze; podejrzewam, że też tak powinno być przy zamkniętym), a gdy nie opiera o wnękę nożyce odstaja od ramy.
    Tu odstaje (otwarte kąt 90stopni), widać po cieniu pod nożycami:

    A tu już nie (otwarte na więcej, niż 90 stopni):


    Da się coś z tym zrobić czy niezbędne będzie wezwanie fachowca? Wydaje mi się, że przyczyna jest jakaś mała i mógłbym kupić jakąś małą część i to zrobić, tylko pytanie: no właśnie co? Jeśli coś źle nazywam to można mi zwracać uwagę.

    Jeśli to istotne to nie mogłem wczoraj domknąć uchylonego okna i zrobiłem to metodą siłową, czyli: popryskałem wszędzie WD40 i silnie pociągnąłem za klamkę. Można teraz otwierać, uchylać i zamykać, ale niestety okno nie domyka się do końca.

  2. #2

    Domyślnie

    Czy przy otwartym skrzydle jednocześnie się nie uchyla? Spróbuj pociągnąć za górny róg, jeśli tak to uszkodzona rozwórka. Może być też źle spięte na ząbkach łączących i rozwórka jest w nieprawidłowym położeniu przy klamce w poziomie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.116

    Domyślnie

    A czy nie wystarczy podciągnąć je na rozwórce kluczem imbusowym w górnym rogu.. ?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Wtedy skrzydło najdzie bardziej na ościeżnice i powinno to uszczelnić
    Jeśli za mało to na górnej części rozworki powinna być jeszcze regulacja docisku skrzydła do oscieznicy
    Jeśli masz jednocześnie otwarte i uchylone trzeba na dolnym zawiasie podnieść skrzydło
    Jeśli to nie pomaga....uchylić skrzydło i mechanicznie wyciąć dźwignię rozworki w dół- nieprofesjonalne podejście ale....skuteczne

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Czy przy otwartym skrzydle jednocześnie się nie uchyla? Spróbuj pociągnąć za górny róg, jeśli tak to uszkodzona rozwórka. Może być też źle spięte na ząbkach łączących i rozwórka jest w nieprawidłowym położeniu przy klamce w poziomie.
    Ten róg się uchyla i przy otwartym w prawą stronę i przy uchylonym oknie u góry (chyba gdyby tak nie było to by nie dało się w ogóle uchylić?). Jeśli to śle spięte to trzeba zdjąć okno, tak?
    A czy nie wystarczy podciągnąć je na rozwórce kluczem imbusowym w górnym rogu.. ?
    Chodzi o któreś z tych dwóch?

    Które? Zgodnie z ruchem wskazówek zegara czy odwrotnie?

    Jeśli za mało to na górnej części rozworki powinna być jeszcze regulacja docisku skrzydła do oscieznicy
    Możesz na jakimś zdjęciu pokazać w którym miejscu to powinno być albo opisać jakoś dokładniej?

    mechanicznie wyciąć dźwignię rozworki w dół
    Ponownie, jak to zrobić?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał czlowieka Zobacz post
    Ten róg się uchyla i przy otwartym w prawą stronę i przy uchylonym oknie u góry (chyba gdyby tak nie było to by nie dało się w ogóle uchylić?).
    Raczej przy klamce w pozycji poziomej się uchylać nie powinno. Chyba że się nie rozumiemy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony