dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Pokażcie swoje solary!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Coraz więcej ludzi kupuje solary i montuje je w swoich domach.....
    Pokażcie kto gdzie i w jaki sposób zamontował swoje....
    Wszystko w powijakach...

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Witam.
    Cytat Napisał badboyryba-M05aL Zobacz post
    Coraz więcej ludzi kupuje solary i montuje je w swoich domach.....
    Pokażcie kto gdzie i w jaki sposób zamontował swoje....
    Aby skutecznie dogrzewać ten domek to instalacja powinna tak wyglądać:

    pozdrawiam.
    Witold

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Aby skutecznie dogrzewać ten domek to instalacja powinna tak wyglądać:
    Czy taka ilość paneli gwarantuje brak konieczności posiadania innego źródła ciepła dla domku? Wiesz może jak wygląda zimą wykorzystanie ciepła z tych paneli?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Witam.
    Cytat Napisał Trociu Zobacz post
    Czy taka ilość paneli gwarantuje brak konieczności posiadania innego źródła ciepła dla domku? Wiesz może jak wygląda zimą wykorzystanie ciepła z tych paneli?
    Niestety nie można całkowicie oprzeć się na kolektorach. I to z paru powodów: przede wszystkim z powodu długości dnia w zimie. W najkrótszych dniach roku w grudniu (24 grudzień) kolektory grzeją o ile jest słońce tylko przez ok. 4-5 godzin. A to jest stanowczo za mało. Następnym powodem jest brak słońca a grzać trzeba. Ale na razie grzeję dom i ciepłą wodę tylko z kolektorów i o ile nadal pogoda będzie tak łaskawa jak do tej pory przewiduję, że do pierwszej dekady listopada pojadę na kolektorach.
    pozdrawiam.
    Witold

  5. #5

    Domyślnie

    Tak wyglądają moje
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0003..jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	31177  

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Witam.

    Aby skutecznie dogrzewać ten domek to instalacja powinna tak wyglądać:

    pozdrawiam.
    Witold
    Moje są trochę mniejsze ale ciepłą wodę też dają (jak jest słońce). Pewnie było by ich więcej jak pod domem stało by auto z podobną reklamą. Z tego co widać jest tam o ile dobrze liczę 144 rury a u mnie tylko 44. Jaki masz podłączony do tego zbiornik? U mnie jest 1000L ale jeszcze pod niego mam podłączony kominek i piec od centralnego.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    selma_mistrz

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Włodawa
    Posty
    8

    Domyślnie

    to jaka powierzchnia paneli wystarczylaby na ogrzanie jednego pokoju kilkunastometrowego? umiecie to przeliczyc?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Witam.

    Cytat Napisał selma_mistrz Zobacz post
    to jaka powierzchnia paneli wystarczylaby na ogrzanie jednego pokoju kilkunastometrowego? umiecie to przeliczyc?
    Tak jest przelicznik. A wynosi to jak 1:5, czyli na 5m2 dogrzewanej powierzchni potrzeba 1m2 pow. absorpcyjnej kolektora.Taką zasadę przyjmujemy dla kolektorów płaskich i też dla próżniowych.
    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Moje są trochę mniejsze ale ciepłą wodę też dają (jak jest słońce). Pewnie było by ich więcej jak pod domem stało by auto z podobną reklamą. Z tego co widać jest tam o ile dobrze liczę 144 rury a u mnie tylko 44. Jaki masz podłączony do tego zbiornik? U mnie jest 1000L ale jeszcze pod niego mam podłączony kominek i piec od centralnego.
    U mnie trochę inaczej, pod kolektory mam podpięte dwa zbiorniki 300l i to tylko do ciepłej wody. W sezonie grzewczym po nagrzaniu wody reszta ciepła idzie w dogrzewanie (czasami ta reszta jest dużo większa), w sezonie letnim reszta idzie w wymiennik pod budynek. Troczę więcej opisałem na stronie: http://www.bachus.com.pl/wicia/index...te=publikacja3
    Pozdrawiam.
    Witold

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Nie ma co się oszukiwać, że kolektor może zastąpić piec czy inne źródło ciepła. Zgodnie z opinia fachowców z instalacji solarnej można uzyskać góra 20-30% ciepła potrzebnego na ogrzanie domu. Ale nawet żeby uzyskać taki wynik to należy wykonać bardzo dużą instalację, której koszty będą nieadekwatne do zysków. To tak na marginesie.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Nie ma co się oszukiwać, że kolektor może zastąpić piec czy inne źródło ciepła. Zgodnie z opinia fachowców z instalacji solarnej można uzyskać góra 20-30% ciepła potrzebnego na ogrzanie domu. Ale nawet żeby uzyskać taki wynik to należy wykonać bardzo dużą instalację, której koszty będą nieadekwatne do zysków. To tak na marginesie.
    Witam.
    Według wstępnych obliczeń powoli mogę obalać pewne mity.
    Zgodnie z moimi pomiarami: w sezonie grzewczym 2009/2010 gdzie jeszcze nie było instalacji solarnej zużyłem ok. 39,33GJ ciepła, natomiast kiedy już była instalacja solarna w sezonie grzewczym 2010/2011 zużyłem ok. 25,01 GJ a więc instalacja solarna dała mi ok. 14,32 GJ co stanowi 36,4% zaoszczędzonego paliwa. Zakładając, że oba sezony grzewcze były podobne. Gdyby instalacja solarna w lecie dała mi ok.30GJ to z całą stanowczością mógłbym powiedzieć, że kolektorami można przez cały rok ogrzewać chałupę i ciepłą wodę. To się okaże dopiero pod koniec lata. Jednak pozostanie nierozwiązany problem magazynowania energii. W tym miejscu należy zastanowić się jak, gdzie i wczym zmagazynować 30GJ ciepła przez lato. Jak rozwiążę problem to powiem, że kolektorami można opędzić ogrzewanie przez cały rok. A więc opinię kolegi red1980 można nie co zweryfikować.
    pozdrawiam.
    Witold
    Ostatnio edytowane przez kolektor1 ; 10-06-2011 o 22:09

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony