dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 324 z 1061
Pokaż wyniki od 6.461 do 6.480 z 21202
  1. #6461
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    i może przyjść znowu zima
    Ach ten zapach spalonego brykietu o poranku.... Bezcenne

  2. #6462
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Nie podrostu nie lubię upałów i cholernego słońca
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #6463
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie podrostu nie lubię upałów i cholernego słońca
    Ja mam tak samo. W słońcu jakby ktoś ze mnie baterie wyjął, nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Dla mnie najlepsza pogoda angielska

  4. #6464

    Domyślnie

    Januszom nie dogodzisz

  5. #6465
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Mnie zapomnieli wmontować ciśnienie krwi...
    Marznę całe pół roku.
    Ostatnio było trochę miłego ciepełka...
    I znowu jest chłodno...

    No, nie narzekajmy, bo bywało gorzej.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #6466
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Też tak mam . Od 11do 14/15tej leci wszystko , 3kW grzałka + pranie dwójki dzieci + zmywarka + indukcja z obiadkiem , daje to nierzadko pod 8kW poboru

    w wymienionych godzinach choć staram mieścić się w produkcji. Nawet nie myślę o przejściu na dwie strefy .

    Wśród moich znajomych i rodziny tylko jedni mają dwustrefową taryfę i nie obciążają sieci za dnia .
    Ja mam dwie taryfy od wielu lat. Przed założeniem PV zużycie w taniej miałem o wiele większe, niż w drogiej. Po podłączeniu do sieci mikroinstalacji jeszcze przez pierwsze pół roku nawyk włączania wszystkiego "co się da" w nocy był silniejszy od chłodnej kalkulacji (za nocną trzeba wyprodukować w dzień 1,25 więcej).
    Widać, że Ustawodawca nie dopracował Ustawy dla fotowoltaniki.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  7. #6467

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Nawet nie myślę o przejściu na dwie strefy .

    Wśród moich znajomych i rodziny tylko jedni mają dwustrefową taryfę i nie obciążają sieci za dnia .
    Ja też używam maksymalną ilość urządzeń w południe, ale w dalszym ciągu G12 jest dla mnie lepszym wyborem. Głównie dlatego że brakuje mi prawie 2MWh rocznie.

    AGD używam podczas dużej produkcji PV lub w II taryfie np. nocą. Priorytetem wykorzystania nadprodukcji w I taryfie jest ogrzewanie zimą. Włączenie klimatyzacji do ogrzewania w dzień lub zwiększona dzienna nastawa temperatury, to wyższy COP niż nocą oraz wyższy komfort.
    Ostatnio edytowane przez JanWerbinski ; 24-06-2018 o 10:19
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  8. #6468
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ja nie myślę o przejściu na dwie taryfy , ponieważ mam sporo gotowania dla dzieciaków alergików (chodzą do przedszkola z własnym jedzeniem...) i nie chce mi się siedzieć po nocach , a w okienku dziennym też raczej nie mamy czasu na to . Grzanie Cwu z pvki zamiast z drugiej taryfy przyspieszy jej zwrot . Pralki nie mam z suszarką i wolę by pranie lądowało na sznurku po wypraniu . Zmywarka ma z 20 lat i trochę hałasuje więc też wolę by terkotała w dzień . Wszystko leci jak Ty to mówisz "za darmo " z PV .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  9. #6469
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Ja też używam maksymalną ilość urządzeń w południe, ale w dalszym ciągu G12 jest dla mnie lepszym wyborem. Głównie dlatego że brakuje mi prawie 2MWh rocznie.

    AGD używam podczas dużej produkcji PV lub w II taryfie np. nocą. Priorytetem wykorzystania nadprodukcji w I taryfie jest ogrzewanie zimą. Włączenie klimatyzacji do ogrzewania w dzień lub zwiększona dzienna nastawa temperatury, to wyższy COP niż nocą oraz wyższy komfort.
    Do końca okresu rozliczeniowego pozostaje mi 36 dni. Uwzględniając współczynnik 0,8 na dzień dzisiejszy to jeszcze kilkaset kWh do wprowadzenia do sieci. Pozornie mógłbym przejść na G11. Ale tylko pozornie. Jeśli założę drugą klimę (nie mówiąc o trzeciej) to wzrośnie moje zużycie energii. A więc dwie taryfy są jednak potrzebne.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  10. #6470

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Pozornie mógłbym przejść na G11. Ale tylko pozornie. Jeśli założę drugą klimę (nie mówiąc o trzeciej) to wzrośnie moje zużycie energii. A więc dwie taryfy są jednak potrzebne.
    Dziwne. Im więcej używam klimatyzatora, tym mam mniejsze zużycie energii. Raz to mi nawet spadło z 10,5 do 7,7MWh/rok. Strach pomyśleć co się stanie kiedy zacznę grzać CWU PC zamiast grzałkami.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  11. #6471
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Dziwne. Im więcej używam klimatyzatora, tym mam mniejsze zużycie energii. Raz to mi nawet spadło z 10,5 do 7,7MWh/rok. Strach pomyśleć co się stanie kiedy zacznę grzać CWU PC zamiast grzałkami.
    Uściślam - chodzi o energię elektryczną. Gdy założyłem w listopadzie 2017 r. klimę, to zapotrzebowanie na prąd wzrosło prawie o 6 kWh dziennie.
    Oczywiście spadło zapotrzebowanie na węgiel. W kolejnym sezonie grzewczym będę miał podłączony gaz. Jednak zamierzam go używać gdy temperatura spadnie sporo poniżej zera. Stąd moje plany związane z zakupem kolejnej klimy.
    Z moich obserwacji wynika, że ciepło z PC jest najtańsze, zwłaszcza w okresach przejściowych (nie wspominając, że ze słońca to "cymes").
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  12. #6472

    Domyślnie

    Szedłem Twoim błędnym tokiem myślenia kilka lat. Używałem klimy w okresach przejściowych i tylko do -5. To był drogi błąd. Potem grzałem do coraz niższych temperatury aż ostatniej zimy przez cały czas aż do rekordowych -14,3°C.
    Klimatyzacja z powodzeniem może być głównym źródłem ciepła nie tylko dla okresów przejściowych, ale przez całą zimę. Na wypadek gdyby mrozy były większe niż jej możliwości można się zaopatrzyć w tanie grzejniki olejowe za 150 zł po jednym na pokój. Nie warto robić drugiej instalacji np. gazowej.
    Ciepło z klimatyzacji jest najtańsze w okresach przejściowych oraz przy -15°C.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  13. #6473
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    @JanWerbinski W mojej wypowiedzi użyłem słowa "zwłaszcza", co nie jest równoznaczne z "tylko, wyłącznie, jedynie itp.").
    Ja mam klimę tylko w jednym pomieszczeniu, więc musiałem palić, lub w cieplejsze dni przepalać w piecu C.O. by zapewnić ciepło w całym domu.
    Gaz założę i tak. Rura podciągnięta, dotacja na piec przyznana, a kaloryfery są.
    Co do grzejników, to mam i leżą na strychu (w firmie, gdzie miałem firmę była awaria - popękały kaloryfery w największe mrozy, trzeba było się ratować, czym się da.
    Kiedyś kupiłem na jednym z portali aukcyjnych popsutego Kospela i go w zimie zreperowałem przerabiając na jedno fazowy. Założyłem w obieg C.O. Ale to cudo "zżrera" prądu co niemiara, więc raczej nie będę go używał.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  14. #6474
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Dziś nie wytrzymałem , bo ostatnio mizeria w produkcji prądu i odpaliłem kociołek by nagrzać CWU . Chcę by coś zostało na zimę , a w obecnych okolicznościach mam tylko około 90 kWh nadprodukcji za czerwiec. Grzałka jest fajna , ale bez przesady
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  15. #6475
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    No, grzałka jest fajna jak jest ciepła....
    Ale bez przesady...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #6476

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Dziś nie wytrzymałem , bo ostatnio mizeria w produkcji prądu i odpaliłem kociołek by nagrzać CWU . Chcę by coś zostało na zimę , a w obecnych okolicznościach mam tylko około 90 kWh nadprodukcji za czerwiec. Grzałka jest fajna , ale bez przesady
    U mnie brakuje niecałe 2MWh rocznie żeby zbilansować zużycie. Zastanawiam się nad obniżeniem zużycia o 1MWh przez zakup PC do CWU. Inna opcja to wybudowanie wiaty i przełożenie części paneli z położenia płaskiego na 30°pod kątem.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  17. #6477
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    U mnie brakuje niecałe 2MWh rocznie żeby zbilansować zużycie. Zastanawiam się nad obniżeniem zużycia o 1MWh przez zakup PC do CWU. Inna opcja to wybudowanie wiaty i przełożenie części paneli z położenia płaskiego na 30°pod kątem.
    Zamontuj dolary do wody w podobnej cenie co pc do wody a wyprodukuje ci cieplej wody ze oszczędności będą większe. Ja mam 3 panele do wody i rocznie produkują ponad 3MWh .
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  18. #6478

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u Zobacz post
    Zamontuj dolary do wody w podobnej cenie co pc do wody a wyprodukuje ci cieplej wody ze oszczędności będą większe. Ja mam 3 panele do wody i rocznie produkują ponad 3MWh .
    Nie mam miejsca na dachu. Wszystko zajęte przez fotowoltaikę.
    Solarów do wody nie chcę też z tego powodu że nigdy się nie zwrócą przy moim niewielkim zużyciu oraz wymagają kosztownej wymiany glikolu a przede wszystkim nie ma co zrobić z nadmiarem ciepła latem.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  19. #6479
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Nie mam miejsca na dachu. Wszystko zajęte przez fotowoltaikę.
    Solarów do wody nie chcę też z tego powodu że nigdy się nie zwrócą przy moim niewielkim zużyciu oraz wymagają kosztownej wymiany glikolu a przede wszystkim nie ma co zrobić z nadmiarem ciepła latem.
    Ja zlikwidowałem solary po 7 latach eksploatacji. Solary grzały w zasadzie tylko przez pół roku. Fakt, to była spora oszczędność prądu, ale bez przesady. Jak w lecie byłem po za domem, to syn musiał kontrolować, czy ciepła woda nie jest "za ciepła".
    Teraz mam "święty spokój".
    Nie masz miejsca na dachu na panele, a czy nie masz możliwości wygospodarowania na ścianie?
    Niemcy zakładają nawet na ekranach dzwiękochłonnych i to nie tylko skierowanych na południe.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  20. #6480
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Mnie chodzi po głowie , zrobienie solara z grzejnika 'tymi ręcami' , ale gdy nie ma słońca na produkcję prądu do grzałki to i nie będzie na grzanie solara . Jedyne pocieszenie ,że jeśli będzie świecić to nie będę zużywać prądu na grzałkę , tylko pójdzie w magazyn na zimę . Mam też budynek gospodarczy z dachem do remontu na parę kW (na jedno i drugie obecnie brak środków) .

    Póki co wziąłem się za budowę tarasu oraz ocieplenie fundamentu na tej ścianie , a poczynania PV'ki i grzałki tylko obserwuję .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Strona 324 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony