dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 673 z 1061
Pokaż wyniki od 13.441 do 13.460 z 21202
  1. #13441
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mir1

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Długopis niby wczoraj podpisał ustawę o 8% VAT na Pv
    Jest gdzieś oficjalna informacja?, bo na jego stronie nie ma... Jeśli tak to jeszcze dziennik ustaw i 14 dni...

  2. #13442
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kwarti

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    139

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o info czy są dostępne panele mono w technologii połówkowej (np. half cell) o sprawności min. 20%. Wystawili takie panele w ZP i mam obiekcje czy nie poszli po bandzie.
    pozdr.

  3. #13443

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Ja mam takie właśnie zużycie na CO. Wcale nie uważam aby było duże biorąc pod uwagę kubaturę.


    I nie uwzględniłeś że CO to nie wszystko, bo jeszcze jest CWU i prąd bytowy. Przy takiej cenie za panele (szczególnie że dla kovalskiego są znacznie droższe) oczywiście, dlatego sobie będę montować sam poniżej 3k i wcale nie po to by PC napędzać.
    Mało tego.

    Żeby ogrzewać dom nawet mały czystym prądem trzeba go trochę lepiej ocieplić. To będzie znacznie droższe od PC.

    Prąd bytowy - w małym domach to ponad 50% kosztu energii. Jak można nie zainwestować w niższe koszty utrzymania budynku skoro dom buduje się na dobre 30 lat?

    Rynek energii w naszym kraju jest tak zaniedbany, że liczenie na stabilizację cen jest naiwnością. A można uciąć z kotłowni i reszty domu kilka m2 i już na PC i PV będzie.

    Jakoś 50k na garaż nikt nie żałuje, żeby o płytkach za 200 zł/m2 nie wspomnieć, a żal 10k wydać na niezależność energetyczną.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  4. #13444
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dziwne. Wrzuć skan
    (0,013+0,0355+0,1556) x 1,23=0,25


    Dane źródłowe
    https://www.tauron-dystrybucja.pl/-/...-rok-2019.ashx
    https://www.google.com/url?sa=t&sour...=1572954966939
    Skanu Ci nie wrzucę, bo link zniknął. Ale w owym czasie był z ceną jaką podałem. Zdecydowałem się na taryfę G12W , gdyż cena w "nocnej" była tylko o 2 grosze wyższa od tej z G12..
    To była bardzo "przyjazna" tabelka, gdyż ceny nie były rozbite "na czynniki pierwsze".

    Prorokiem nie jestem, ale: Czy ceny prądu będą stałe, czy nie, to i tak będzie przybywać zestawów PV i PC.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  5. #13445
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Weź pod uwagę fakt, że i tak jakiś system grzewczy w domu musi być.

    Masz do wydania około 30 000 zł, da się w tym zrobić:
    Czemu dodajesz 10k forów ulubionej opcji? Policzmy tak samo dla wszystkich sytuacji 40k.
    Ja już dawno to zrobiłem. I wychodzi mi, że najbardziej dobrana para, to taka trójka kable + prąd z sieci + pieniądze w banku/sztabkach. Na drugim miejscu kable i bojler + PV.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Powiedzmy, że masz do "ulokowania" 40K zł dom zużywający rocznie 6MWh na ogrzewanie przy COP=1 i 4MWh na bytowe, to można:

    1. zbudować system do grzania CO na kablach i bojler elektryczny do CWU za 10K i za 30K zrobić instalację PV, która po rozliczeniu przez ZE dostarczy jakieś 5MWh prądu. 5MWh trzeba będzie dokupić po jakieś 32gr/kWh. Czyli płacisz 1600zł rocznie za wszystko. I właściwie to, co może się zepsuć to sterownik za 150zł.

    2 . zamontować PC i wodną podłogówkę - jak zostanie na PV co wyprodukuje po rozliczeniu 2000kWh to będzie sukces. Ale dzięki COP zamiast 6MWh na CO i CWU zużyjesz 2MWh. Razem z bytowym zużycie 6MWh Zostają 4MWh do kupienia (niech nawet będzie wszystko w taniej strefie - choć przy PV pokrywającej 1/3 to mniej prawdopodobne, niż gdy PV produkuje 1/2 całego zapotrzebowania na prąd) to płacimy 1280zł za prąd + 350zł za przegląd. Wychodzi prawie na to samo.
    Tyle, że przy kablach trzeba mieć pecha, żeby za żywota dzieci trzeba było coś z nimi robić (może poza starownikiem - bo jego awaria jest w perspektywie kilkunastu lat też niemal pewna, ale może i postęp technologiczny zachęci do wymiany - teraz np. coraz więcej sterowników ma WiFi i możliwość sterowania ze smartfona co kilkanaście lat temu tylko następca Juliusza Verne mógł przewidzieć). Przy PC to pytanie, która to będzie z kolei pompa i ile pieniędzy trzeba było wydać na naprawy.


    W obydwu przypadkach trzeba coś doliczyć na spadek mocy PV i odłożyć na wymianę falownika, który też padnie wcześniej czy później.

    3. Można zbudować system do grzania jak w p 1. i 30K przeznaczyć na inne potrzeby albo ulokować w banku.
    Przy 20% zużycia w drogiej strefie wychodzi koszt prądu 3150zł - 1550zł drożej niż w pierwszej opcji. Ale te zaoszczędzone 30K zł będzie te różnicę pokrywało 20 lat.

    A co się stanie, jak dom potrzebuje połowę tego? Czyli 3MWh na CO i CWU i 2MWh na bytowy?
    1a. PV pokrywa 100% i płacimy tylko abonament.
    2a. PC zużywa 1MWh + 2MWh bytowy - 2MWh produkcji PV = trzeba dokupić 1MWh po 0,32=320zł + 350zł na przegląd. Czyli w porównaniu z opcją 1a spadek zapotrzebowania spowodował zmniejszenie opłacalności PC o 370zł rocznie. I czekanie na awarię.
    3a. 1575zł roczny koszt prądu. Z zaoszczędzonych 30K możemy płacić za prąd ponad 19 lat.

  6. #13446

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Nie wiem jaka jest obecnie cena prądu za kWh w taniej taryfie, bo od marca 2018 płacę tylko opłaty stałe.
    Z dniem 31.12.2018 r. zlikwidowano taryfę G12E, którą posiadałem. Otrzymałem propozycję zmiany na dowolną.
    W tabeli cena brutto za nocną w G12W była podana 39 groszy, a dzienna 69 groszy. Jak jest obecnie na prawdę trudno mi powiedzieć.

    Sprzedawca: Tauron Sprzedaż Kraków, rozliczenie przez Tauron Sprzedaż Katowice.

    Coś Ci się pomyliło. Ceny w krakowskim Tauronie w G12w to 25gr tania, 69gr droga i są to jedne z najniższych cen w kraju. Nie mogę w tej chwili znaleźć tabelki z całościowymi cenami (prąd + dystrybucja) na stronie Tauronu, tylko dla samego prądu, bez dystrybucji (https://www.tauron.pl/-/media/offer-...ektrycznej.ash) i tam jest 39 groszy w drogiej taryfie, co po dodaniu opłaty dystrybucyjnej zmiennej powinno dać około 69gr. Jeszcze jest taka możliwość, że dałeś się naciągnąć na jakąś "superofertę" w rodzaju "prąd dla domu z elektrykiem" itp., które Tauron wciska każdemu i w których kasuje dodatkowe opłaty za jakieś niby usługi w pakiecie. Ja musiałem się prawie wykłócać, że chcę czyste G12w bez żadnych superofert .

  7. #13447

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czemu dodajesz 10k forów ulubionej opcji? Policzmy tak samo dla wszystkich sytuacji 40k.
    Ja już dawno to zrobiłem. I wychodzi mi, że najbardziej dobrana para, to taka trójka kable + prąd z sieci + pieniądze w banku/sztabkach. Na drugim miejscu kable i bojler + PV.
    Tylko jak kierować się jedynie stopą zwrotu przy tak chwiejnym i ręcznie destabilizowanym rynkiem energii elektrycznej?

    Ile znasz osób, które pójdą w kable w domu do 120 m2?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  8. #13448
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Zdecydowałem się na taryfę G12W , gdyż cena w "nocnej" była tylko o 2 grosze wyższa od tej z G12..
    Coraz ciekawsze bajki opowiadasz. Akurat Tauron jest taki dziwny, że tania strefa w g12W jest dużo tańsza, niż w g12.
    G12 - (0,013+0,0508+0,222 x 1,23=0,2866

    Chyba cos nie tak z pamięcią - lepiej sprawdzaj, co piszesz. Moze te 39gr/kWh to cena samego prądu? Tyle, że w drogiej strefie.

  9. #13449
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Ile znasz osób, które pójdą w kable w domu do 120 m2?
    Ile osób chodzi do teatru? Co to za argument?

  10. #13450
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał mir1 Zobacz post
    Jest gdzieś oficjalna informacja?, bo na jego stronie nie ma... Jeśli tak to jeszcze dziennik ustaw i 14 dni...
    https://m.facebook.com/groups/185177...37&ref=m_notif
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  11. #13451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ile osób chodzi do teatru? Co to za argument?
    Argument istotny - jeśli na jednej szali mam niezależność a na drugiej "oszczędność" przy budowie to większość wybierze spokój na lata.

    Jak mnie ktoś pyta w co warto przy budowie zainwestować, to podpowiadam: obniżenie kosztów użytkowania budynku i komfort (PC, PV, klima, WM, itd).

    Poza tym, ogrzewanie elektryczne już dziś nie spełnia WT bez dorzucenia czegoś jeszcze, to jak to wytłumaczyć sugerując wybór ogrzewania?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  12. #13452
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    On stsouje genialną, wartą nobla strategie ekonomiczną: skoro przez ostatnie 5 lat cena prądu nie wzrosła, to i przez następne 5 lat przecież nie wzrośnie.
    A Ty z czego prognozujesz ceny prądu? Z krzyku lobbystów? To z kolei strategia godna Ig Nobla.




    Źródło Eurostat

    Jak widać ceny mało się zmieniają i nie tylko w Polsce.

  13. #13453
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Jakoś 50k na garaż nikt nie żałuje, żeby o płytkach za 200 zł/m2 nie wspomnieć, a żal 10k wydać na niezależność energetyczną.
    Niezależnośc on-grid?
    To juz koza daje większą niezależność.


    Pozostałe tezy udowodnisz na liczbach? Że np. jakbym zaoszczędził 10cm styropianu, czyli 15m3 po 200zł czyli 3000 zł to by mi starczyło na PC i wodną podłogówkę? I potem jeszcze z oszczędnosci na prądzie zapłaciłbym serwisantowi, odłożył na wymianę/naprawy i byl dalej na plusie?

  14. #13454
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał homeboy Zobacz post
    Coś Ci się pomyliło. Ceny w krakowskim Tauronie w G12w to 25gr tania, 69gr droga i są to jedne z najniższych cen w kraju. Nie mogę w tej chwili znaleźć tabelki z całościowymi cenami (prąd + dystrybucja) na stronie Tauronu, tylko dla samego prądu, bez dystrybucji (https://www.tauron.pl/-/media/offer-...ektrycznej.ash) i tam jest 39 groszy w drogiej taryfie, co po dodaniu opłaty dystrybucyjnej zmiennej powinno dać około 69gr. Jeszcze jest taka możliwość, że dałeś się naciągnąć na jakąś "superofertę" w rodzaju "prąd dla domu z elektrykiem" itp., które Tauron wciska każdemu i w których kasuje dodatkowe opłaty za jakieś niby usługi w pakiecie. Ja musiałem się prawie wykłócać, że chcę czyste G12w bez żadnych superofert .
    Nic mi się nie pomyliło. Taka cena figurowała przez jakiś czas na stronie Taurona. To był okres, kiedy pan Krzysztof T. do końca nie wiedział jakie decyzje zapadną na Najwyższym Szczeblu. Jednego dnia mówił to, a innego tamto.

    Widziałem, zdecydowałem, dalej się nie interesowałem, ale nie zapomniałem...

    Dyskusja rozwinęła się w innym kierunku, a pierwotna dotyczyła nie tego, czy cena prądu jest wyższa, czy niższa, lecz czy połączenie PV z PC to dobre rozwiązanie

    Kolega @Kaizen ma inne zdanie niż ja i już... Nie zamierzamy sobie ustąpić. Nie znaczy to, że się pokłóciliśmy.
    Nie starałem się go obrazić i on mnie też nie.
    Zdarza się, że nie ma jednomyślności, takie jest życie.

    p.s.

    To, że podobno ceny prądu są niższe, niż myślałem, to tylko się cieszyć.
    Napisałem "podobno", bo zanosi się na to, że przez kolejny rok będę płacił opłaty stałe.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  15. #13455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Niezależnośc on-grid?
    To juz koza daje większą niezależność.


    Pozostałe tezy udowodnisz na liczbach? Że np. jakbym zaoszczędził 10cm styropianu, czyli 15m3 po 200zł czyli 3000 zł to by mi starczyło na PC i wodną podłogówkę? I potem jeszcze z oszczędnosci na prądzie zapłaciłbym serwisantowi, odłożył na wymianę/naprawy i byl dalej na plusie?
    Styropian, okna, izolacja fundamentu. Chodziło mi o niezależność finansowa przy PC i PV bo koszty za ekergie spadają poniżej 1000 zł za rok. Ten sam dom w wersji na kablach pociągnie min. 4000 zł rocznie.

  16. #13456
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Nic mi się nie pomyliło. Taka cena figurowała przez jakiś czas na stronie Taurona. To był okres, kiedy pan Krzysztof T. do końca nie wiedział jakie decyzje zapadną na Najwyższym Szczeblu.
    Nie wiem czy wiesz, ale nawet prezes Taurona razem z radą nadzorczą i premierem nie mogą zmienić ceny dla cywili. Najpierw musi to przyklepać URE. Naucz się przyznawać do błędów, bo pogrążasz się coraz bardziej.

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Styropian, okna, izolacja fundamentu. Chodziło mi o niezależność finansowa przy PC i PV bo koszty za ekergie spadają poniżej 1000 zł za rok. Ten sam dom w wersji na kablach pociągnie min. 4000 zł rocznie.
    A tak dokładnie, z liczbami? Ile zł zyskasz likwidując termoizolację fundamentu, montując najcieńszą termoizolację ścian, PnG, dachu i najsłabsze okna dopuszczalne WT? I ile kWh i kW to doda? No i czy wygra TCO takiego golasa z PC? Może jeszcze WG dla zwiększenia zapotrzebowania na kWh?

  17. #13457

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Tylko jak dorzucisz koszt przeglądu do rocznego kosztu ogrzewania to robi się coraz mniej ciekawie. Przy klimie za 2000-2500(minus ulga) z montażem warto zaryzykować
    Dlatego tak napisałem .Co do klimy to ZGODA lecz co do PC to tylko serwis
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #13458

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwarti Zobacz post
    Witam
    Proszę o info czy są dostępne panele mono w technologii połówkowej (np. half cell) o sprawności min. 20%. Wystawili takie panele w ZP i mam obiekcje czy nie poszli po bandzie.
    pozdr.
    20% w technologii mono jest jak najbardziej możliwe. Najwydajniejsze panele (SunPower i LG) mają po 22% procent. Najlepiej sprawdź specyfikację paneli na stronie producenta, to się wszystko wyjaśni.

  19. #13459
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Troszkę nie w temacie, ale warto się podzielić! Prezydent podpisał ustawę antykopciuchową a wraz z nią ujednolicenie stawki VAT dla PV. Jeszcze jakieś 2 tygodnie i wejdzie w życie!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #13460

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    nie wiem jaka jest obecnie cena prądu za kwh w taniej taryfie, bo od marca 2018 płacę tylko opłaty stałe.
    Z dniem 31.12.2018 r. Zlikwidowano taryfę g12e, którą posiadałem. Otrzymałem propozycję zmiany na dowolną.
    W tabeli cena brutto za nocną w g12w była podana 39 groszy, a dzienna 69 groszy. Jak jest obecnie na prawdę trudno mi powiedzieć.

    Sprzedawca: Tauron sprzedaż kraków, rozliczenie przez tauron sprzedaż katowice.
    pge g12w
    i- 0,67 ii- 0,32
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 673 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony