dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 634 z 1061
Pokaż wyniki od 12.661 do 12.680 z 21202
  1. #12661
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    ja wypełniałem rubryki zgodnie z tym:
    https://www.forum-fronius.pl/zgodnosc-nc-rfg/

  2. #12662
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Drogba

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    251

    Domyślnie

    Panowie. Pewnie było wałkowane.

    Mam taryfę G12w, Energa. Ogrzewanie pompa ciepła.
    Przykładowo moja instalacja wyprodukowała 4000 kwh w drogiej taryfie i 3000 kwh w taniej taryfie.
    Rozumiem, że grzejąc w taniej taryfie najpierw pobieram wyprodukowany przeze mnie prąd właśnie w taniej taryfie. (chyba, że się mylę). Co się dzieje gdy mój z magazynowany w taniej taryfie prąd się skończy. Kupuje go czy zaczyna pobierać z magazynowany w drogiej?
    Parterówka 116 m + poddasze 40m. Silka 24 + 20 styropian grafitowy 0,031. Wylewka 10 -12 cm. Skosy na dachu wełna 30 cm 0,039, podłoga 13 cm styropian, Okna trzy szybowe od 0.7-1 (razem około 40 m2), rolety zewnętrzne, wentylacja mechaniczna z reku i GWC. Mostki termiczne i styropian na placki. Wodna podłogówka. Wreszcie pompa Panasonic T-Cap 1 faza (od lipca 2018 r.), zamiast "bezobsługowego kotła na mały węgiel".

  3. #12663
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post

    Jeszcze tylko "drobnostka"-w zgłoszeniu przy opisie inwertera jest pozycja moc znamionowa po stronie AC i moc max .Wpisałem po 10 kW-w opisie falownika jest w części dot strony AC taki parametr :
    max moc prądu stałego - 11 000VA
    Mam nadzieję ,że żaden "spec" Tauronowy" nie wrzuci mnie w opust 0,7...
    Z tego co wiem , maja obowiązek patrzeć na moc znamionową -a nie max (i to tak naprawdę na inwerter-tylko kiedy im zadałem o to pytanie to napisali mi ,że patrzą na większą moc w panelach lub inwerterze)

    Z góry dzięki
    Pzdr

    Jeśli chodzi o moc inwertera, to Twój ma dla Polski moc 10 kW. Wynika to z przyjętego ustawienia kraju w którym ma pracować.Identycznie jest dla DE. Ale dla GB, Australii jest inaczej - moc jaką można "wydusić" z inwertera może być mocą maksymalną na jaką został skonstruowany inwerter.

    Polska od kwietnia 2019 r. wymaga ustawień dla inwerterów zgodnie z NC RfG, a więc po ustawieniu kraj PL

    falownik nie może przekraczać mocy nominalnej (i kilku innych parametrów).
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  4. #12664
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Panowie mam pytanie czy inwerter Sofar Solar jest coś warty? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na jego temat. Firma właśnie mi taki zaproponowała. Czy spełniają te inwertery wszystkie potrzebne normy do wpięcia się w instalacje?

  5. #12665

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Takie trzy oferty.

    14 paneli Longi LR6-60PE 305M na dachu W-Z, dachowka ceramiczna

    Z falownikiem Fronius Symo 3.7 (1-f) 16900zł
    Z falownikiem Solar Edge SE3500H (1-f) + 14 optymalizatorów P300 18300zł
    Z falownikiem Solar Edge SE4K (3-f) + 14 optymalizatorów P505 - 21300

    Czy warto brać pod uwagę inny falownik ?

    I nietypowe pytanie - czy gdybym zrezygnował ze stringu na zachodniej połaci, a przygotował we własnym zakresie trójkątne podpory na gruncie (na gruncie mam ekspozycję S), wykopal podejscie na kabel od paneli do domu(ok 10m) to mogę spodziewać sie wyzszej, czy nizszej ceny ?
    Zakladam już 8% VAT na gruncie
    nie wiem czy nie najważniejsze pytanie - Czy te oferty masz po wizji lokalnej u siebie? Ja bym nie dostał takiej oferty jaką miałem, gdyby nie fakt, że na wizji okazało się, że montaż będzie łatwy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #12666
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Panowie mam pytanie czy inwerter Sofar Solar jest coś warty? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na jego temat. Firma właśnie mi taki zaproponowała. Czy spełniają te inwertery wszystkie potrzebne normy do wpięcia się w instalacje?
    Hejka,
    dzisiaj idę złożyć wniosek do naszego Tauronu-wydrukowałem przetłumaczone deklaracje (wygląda ,że wszystko jest).
    Mnie przekonało do Sofara :
    -10 lat gwarancji
    -niska cena
    -znany dystrybutor (Corab)
    -pozytywne opinie (forum, instalatorzy)
    -podejście do sewrisu (podobno zawsze wymieniają na nowy )
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  7. #12667
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    nie wiem czy nie najważniejsze pytanie - Czy te oferty masz po wizji lokalnej u siebie? Ja bym nie dostał takiej oferty jaką miałem, gdyby nie fakt, że na wizji okazało się, że montaż będzie łatwy.
    Jeszcze nie. Te ceny zresztą nie były jeszcze negocjowane.
    Ale dlaczego montaż u Ciebie był "łatwy" ?
    W czym tu może pomóc wizja lokalna, jeśli Google maps pokazuje dwuspadowy dach bez żadnych udziwnień ?

    Chodzi o łatwość wejścia na dach, rodzaj dachówki ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #12668

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeszcze nie. Te ceny zresztą nie były jeszcze negocjowane.
    Ale dlaczego montaż u Ciebie był "łatwy" ?
    W czym tu może pomóc wizja lokalna, jeśli Google maps pokazuje dwuspadowy dach bez żadnych udziwnień ?

    Chodzi o łatwość wejścia na dach, rodzaj dachówki ?
    Na googlemaps nie wszystko widać, czasami można się zdziwić Niektóre detale czasami mogą być istotne.
    Ale bardziej chodziło mi o instalację elektryczną, gdzie jest rozdzielka, którędy poprowadzić kable itd. - u mnie było to banalnie proste. No i sama rozmowa z potencjalnym wykonawcą jest swego rodzaju testem, przynajmniej dla mnie
    Jeden, co kiedyś u mnie był na wizji, to odpadł już w samych przedbiegach, bo zrobił na mnie złe wrażenie. Potem zrobiłem mały research w sieci i okazało się że dobrze, ze w ogóle go nie brałem pod uwagę
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #12669
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Na googlemaps nie wszystko widać, czasami można się zdziwić Niektóre detale czasami mogą być istotne.
    Masz rację.
    Znam z życia taki przypadek właśnie z wizją lokalną przy pomocy googlemaps i nawet drona.
    Przy montażu okazało się zupełnie coś innego niż się planowało na podstawie widoku z drona.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 19-09-2019 o 11:03
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #12670
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Hejka,
    dzisiaj idę złożyć wniosek do naszego Tauronu-wydrukowałem przetłumaczone deklaracje (wygląda ,że wszystko jest).
    Mnie przekonało do Sofara :
    -10 lat gwarancji
    -niska cena
    -znany dystrybutor (Corab)
    -pozytywne opinie (forum, instalatorzy)
    -podejście do sewrisu (podobno zawsze wymieniają na nowy )
    Pzdr
    Dzięki, znając Ciebie dobrze przewertowałeś temat. Chyba faktycznie się skuszę na tą opcje.

  11. #12671
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Na googlemaps nie wszystko widać, czasami można się zdziwić Niektóre detale czasami mogą być istotne.
    Ale bardziej chodziło mi o instalację elektryczną, gdzie jest rozdzielka, którędy poprowadzić kable itd. - u mnie było to banalnie proste. No i sama rozmowa z potencjalnym wykonawcą jest swego rodzaju testem, przynajmniej dla mnie
    Jeden, co kiedyś u mnie był na wizji, to odpadł już w samych przedbiegach, bo zrobił na mnie złe wrażenie. Potem zrobiłem mały research w sieci i okazało się że dobrze, ze w ogóle go nie brałem pod uwagę
    No to u mnie też raczej prosto - koniec stringu nad pomieszczeniem technicznym z tablicą rozdzielcza, nieuzytkowy strych nad nim. Ale na pewno przed podpisaniem czegokolwiek będę chciał mieć wykonawcę na miejscu, tym bardziej, że chcę 6-7 paneli umieścić na gruncie i samodzielnie przygotować konstrukcję pod nie
    Zresztą bazuję głównie na poleceniach, a ta oferta była od wykonawcy poleconego mi przez Forumowicza. I musze powiedzieć, ze na tle innych wyglada najbardziej profesjonalnie (przeliczone uzyski dla roznych wariantów rozłożenia paneli na połaciach, i różnych falowników).
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #12672

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    a oferta była od wykonawcy poleconego mi przez Forumowicza. I musze powiedzieć, ze na tle innych wyglada najbardziej profesjonalnie (przeliczone uzyski dla roznych wariantów rozłożenia paneli na połaciach, i różnych falowników).
    od tego wykonawczy co ja podesłałem ? u mnie już zamontowali

  13. #12673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drogba Zobacz post
    Panowie. Pewnie było wałkowane.

    Mam taryfę G12w, Energa. Ogrzewanie pompa ciepła.
    Przykładowo moja instalacja wyprodukowała 4000 kwh w drogiej taryfie i 3000 kwh w taniej taryfie.
    Rozumiem, że grzejąc w taniej taryfie najpierw pobieram wyprodukowany przeze mnie prąd właśnie w taniej taryfie. (chyba, że się mylę). Co się dzieje gdy mój z magazynowany w taniej taryfie prąd się skończy. Kupuje go czy zaczyna pobierać z magazynowany w drogiej?
    kupujesz
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #12674
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia i Konrad Zobacz post
    od tego wykonawczy co ja podesłałem ? u mnie już zamontowali
    Tak.
    Jaką konfigurację wybraliście ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #12675

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak.
    Jaką konfigurację wybraliście ?
    20x Longi 305 full black + Fronek 5

  16. #12676
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Jeśli ktoś potrzebuje to mam nowe wi-fi sticki do sofarów.
    Cena 100zł + koszt przesyłki.

  17. #12677

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tak.
    Jaką konfigurację wybraliście ?
    zestaw z froniusem

    Bobrow jak instalacja, gotowa?
    Ostatnio edytowane przez sruba014 ; 20-09-2019 o 05:50
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  18. #12678
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Drogba

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    kupujesz
    To znaczy, że jeżeli moja instalacja wyprodukuje 100% zapotrzebowania na prąd w moim domu zasadność używania taryfy G12w jest nie na miejscu? Wychodzi na to, że bez znaczenia jest wybór taryfy. Wtedy nie przejmuje się tanią taryfą i nie grzeje w taniej i pompa pracuje sobie, kiedy chce.
    Ostatnio edytowane przez Drogba ; 20-09-2019 o 05:52
    Parterówka 116 m + poddasze 40m. Silka 24 + 20 styropian grafitowy 0,031. Wylewka 10 -12 cm. Skosy na dachu wełna 30 cm 0,039, podłoga 13 cm styropian, Okna trzy szybowe od 0.7-1 (razem około 40 m2), rolety zewnętrzne, wentylacja mechaniczna z reku i GWC. Mostki termiczne i styropian na placki. Wodna podłogówka. Wreszcie pompa Panasonic T-Cap 1 faza (od lipca 2018 r.), zamiast "bezobsługowego kotła na mały węgiel".

  19. #12679
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.636
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    zestaw z froniusem

    Bobrow jak instalacja, gotowa?
    Ale Ty wybrałeś zestaw z Froniusem, czy mnie taki radzisz wybrać?

  20. #12680
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    701

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    kupujesz
    Cytat Napisał Drogba Zobacz post
    To znaczy, że jeżeli moja instalacja wyprodukuje 100% zapotrzebowania na prąd w moim domu zasadność używania taryfy G12w jest nie na miejscu? Wychodzi na to, że bez znaczenia jest wybór taryfy. Wtedy nie przejmuje się tanią taryfą i nie grzeje w taniej i pompa pracuje sobie, kiedy chce.
    Każdy zakład energetyczny ma swoje ustalenia w tym temacie. Ja na przykład jest w ENERGA i już się zorientowałem, że nie ma znaczenia, w której taryfie wyprodukujesz prąd i w której go zużyjesz.

    przykład: wyprodukowałeś 1000kWh w drogiej i 200kWh w taniej, natomiast zużycie masz 500 w drogiej i 300 w taniej. Energa rozliczy to w taki sposób: 1200 wyprodukowano, 800 zużyto, 400 oddano do magazynu- do pobrania 80% czyli 320 kWh i nie ważne, w której taryfie zużyjesz te 320...


    w moim przypadku, gdybym chciał sobie naprodukować w drogiej na zimę, to mi raczej się nie uda, bo zeżre mi to (może nie wszystko, ale dużą część) tania na jesieni np.
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

Strona 634 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony