dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 900 z 1061
Pokaż wyniki od 17.981 do 18.000 z 21202
  1. #17981
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  2. #17982

    Domyślnie

    Państwo z dykty klejonej gów... jeden art. taki kolejny sprzeczny. Ja tam jestem za prawem jakie jest w Texasie tam przy wjeździe masz tabliczkę z informacją że ze względu na cenę amunicji strzałów ostrzegawczych nie będzie. U nas jak pijany włamywacz wchodzi oknem i przywalisz go patelnią to Ty idziesz siedzieć za uszkodzenia ciała bo pijak pomylił mieszkania i do siebie do domu zawsze wchodzi wybijając okno. Ale znajdź mi człowieka a ja znajdę na niego paragraf nie dotyczy obozu rządzącego to prawo działa wstecz.

    Podatek cukrowy dlaczego nie dotyczy czekolady? A w Snickersie masz 7 łyżeczek cukru, Milky Way 8,5 łyżeczki cukru. Jeśli chcemy dbać abyśmy nie byli otyli przypierdzielić takie podatki że ( jak to powiedział Vateusz Morawiecki ) będziemy "zapied***" za miskę ryżu. Problem otyłości sam się rozwiąże.
    Pepsi 2l na Orlenie 11,99 zł. a sklepy już teraz zamawiają Pepsi i Colę jako odrdzewiacze aby ominąć ten chory podatek.
    Dawali 5000+ na fotowoltaikę a za chwilę zobaczą że mają ręce w tyłkach i Polacy przestali płacić za prąd, że odebrać prąd możesz tylko przez 3 miesiące czy co tam innego wymyślą. A prawda taka że Polacy im tyłki uratowali aby wyrobić się na mix energetyczny wymagany przez UE.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #17983
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juras44 Zobacz post
    No ja też czekam na fakturę. PV chodzą dopiero od lipca 2020r. Dom ogrzewany prądem w g12w. Większość 2020r przesiedziane w domu 4 osoby. Pobór T 1 800kwh , T2 5900kwh . Generacja T 1 1830kwh, T2: 1408kwh. W sumie ogólnie pobór mam około 6670kwh i w magazynie 3237kwh. z podziałem na strefy wychodzi 88% poza szczytem (5800kwh) a 12% szczyt (803kwh). Z tego co wyczytałem do tauron policzy wg klucza procentowego zużycia. Ale jak to będzie na fakturze to dopiero zobaczę.
    Ja dostałem już wczoraj fakturę za II półrocze 2020 roku i jestem mega zadowolony bo pomimo dennej produkcji w IV kwartale wyszło nieźle tzn
    całkowite zużycie na wszelkie cele to 2400 kWh w proporcji 31/69 I/II średnia cena kwh brutto z faktury 52 gr )w I półroczu było 49 gr)
    PV pokryły całą I strefę plus 150 kwh II
    autonosumpcja wyszła 35%
    rachunek za 989kWh II strefy+6xopłaty stałe 12,20/1 msc wyszedł 476 zł czyli wychodzi 80zł na miesiąc

    Pomimo małej instalacji tylko 3,92 kwh i braku słońca rachunek jest zadawalający dla nie przynajmniej

  4. #17984
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Chodzą plotki, że prosumencki magazyn prądu będzie tylko na 3 m/ce,
    Nie sądzę. Nie będą podcinać gałęzi na której siedzą.

    Przyjmijmy, że będą te 3 miesiące na "zjedzenie", a Ty zużywasz w X, XI i XII 2400 kWh. Więc jeśli zostawisz "w magazynie" 3000 kWh to wystarczy dokładnie do 31 grudnia. Bez sensu by było więcej w magazynie - po prostu wcześniej odłączysz PV by nie przekraczać tych 3000 kWh.

    Włączysz ponownie PV 1-go października by pracowało "na magazyn" z którego będziesz pobierał po 1-szym stycznia.
    Oczywiście ta produkcja będzie za mała by starczyło na kolejne 3 miesiące i będziesz musiał trochę kWh dokupić (lub nie), ale Oni bezpowrotnie stracą 20 % tego czego nie będzie w "magazynie".

    Ja mam jeszcze gaz, więc na trochę mogę odpalić Junkersa (1 kWh wychodzi po około 0,22 zł).
    A ktoś inny napali w kopciuchu. Może będzie trochę smrodu, ale da się przeżyć.
    Od kwietnia wrzucisz z PV "do magazynu" w sposób kontrolowany...

    I jeszcze jedno - prawdziwe magazyny energii zaczynają tanieć więc zawędrują "pod strzechy".
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  5. #17985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Nie sądzę. Nie będą podcinać gałęzi na której siedzą.

    Przyjmijmy, że będą te 3 miesiące na "zjedzenie", a Ty zużywasz w X, XI i XII 2400 kWh. Więc jeśli zostawisz "w magazynie" 3000 kWh to wystarczy dokładnie do 31 grudnia. Bez sensu by było więcej w magazynie - po prostu wcześniej odłączysz PV by nie przekraczać tych 3000 kWh.

    Włączysz ponownie PV 1-go października by pracowało "na magazyn" z którego będziesz pobierał po 1-szym stycznia.
    Oczywiście ta produkcja będzie za mała by starczyło na kolejne 3 miesiące i będziesz musiał trochę kWh dokupić (lub nie), ale Oni bezpowrotnie stracą 20 % tego czego nie będzie w "magazynie".

    Ja mam jeszcze gaz, więc na trochę mogę odpalić Junkersa (1 kWh wychodzi po około 0,22 zł).
    A ktoś inny napali w kopciuchu. Może będzie trochę smrodu, ale da się przeżyć.
    Od kwietnia wrzucisz z PV "do magazynu" w sposób kontrolowany...

    I jeszcze jedno - prawdziwe magazyny energii zaczynają tanieć więc zawędrują "pod strzechy".
    Samo wyłączenie Pv nic nie da jak wprowadzą np opłaty o mocy PV wtedy dopiero parzenicy dostaną po tyłkach.

  6. #17986

    Domyślnie

    Panowie przypomnę z grzeczności że nasz nierząd płacił po 5000+ na ratowanie tyłka mixu energetycznego. Być może magazyny będą tanieć jednak zapominacie o czymś najważniejszym wpływy z rachunków nadal będą mizerne płaciliście po 200-300 miesięcznie, a zamiast sprzedawać nasz prąd będzie leciał do magazynów zamiast do naszych sąsiadów. I tu jest pies pogrzebany nie sprzedadzą naszego prądu bo będzie leżał w magazynie tylko noc ale policzcie ile MWh stracą.
    A to im się nie uśmiecha... łatwo policzyć że całe lato w dzień licznik się kręci w lewo a z magazynem będzie stał

    Pomyślcie co byśmy mogli zrobić gdybyśmy w południe słonecznego dnia wyłącznymy 300000 instalacji. Ciekawe czy zwrócili by na nas uwagę jak podniesienie mocy elektrowni z 40% do 100% potrzeba godzin a my w minute zrobilibyśmy blac outa. Wszystkie media by trąbiły co to się wydażyło i z jakiego powodu :")
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 08-01-2021 o 19:11
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #17987
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomaszGejtz

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Władek
    Kod pocztowy
    84-103
    Posty
    58

    Domyślnie

    Czy wie ktoś może ile by trzeba było zmodernizować (przerobić) w instalacji FV aby po zaniku pradu z sieci FV nadal działała?
    Posiadam 5,28 kWp panele REC 16 sztuk z optymalizatorami falownik Solar Edge 5

  8. #17988
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomaszGejtz

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Władek
    Kod pocztowy
    84-103
    Posty
    58

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że FV działa w ongrid

  9. #17989
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomaszGejtz

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Władek
    Kod pocztowy
    84-103
    Posty
    58

    Domyślnie

    Ok dzieki zapoznałem się w temacie gra nie warta świeczki w moim przypadku. Koszty niesamowite Victron 1szt koszt od 5000 do 7100zł w zależności czy nowy czy używka mi są potrzebne 3 sztuki bo mam 3F także kosmos. Chyba bardziej zainwestuje w upsa na piec i agregat taniej wyjdzie + wiadomo to co stracę na produkcji w razie zaniku i paliwo do agregatu.

  10. #17990
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Witam Towarzystwo,
    dzisiaj zerknąłem w szopie na inwerter i zaobserwowałem włączanie /wyłączanie wyświetlacza co ok 5s...
    Na panelach jest ze 20cm śniegu i myślałem ,że po prostu wszystko będzie wyłączone...
    Coś tam jednak przez ten śnieg delikatnie się przebija i inwerter wzbudza się ,a za moment wygasza -wyłączyłem w RZG rozłącznikiem PV i czekam na słynięcie śniegu-w końcu normalna sprawa śnieg o tej porze roku....
    Ogólnie to bardzo nie lubię jak elektronika tak pika...
    Tymczasem
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  11. #17991
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Jak zalega śnieg, to jakby stała w wodzie, chyba bezpieczniej wyłączyć instalację.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  12. #17992
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Jak zalega śnieg, to jakby stała w wodzie, chyba bezpieczniej wyłączyć instalację.
    Tak właśnie zrobiłem.
    Plus tego śniegu jest taki ,że dach wiatki się uszczelnił...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  13. #17993
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    soften

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    27

    Domyślnie

    Ja już miałem montować 10 kWh bo roczne moje zużycie to około 11 tyś kWh dużo zużywa pompa zimą a tu już na froncie słychać że ma wejść nowelizacja i nie będzie już tak tanio oddawania do sieci nadwyżki z lata i są wersje że tylko 3 miesiące będą pozwalali magazynować więc w żaden sposób mi się 10 kWh nie odpłaca myślę o zamontowaniu może 5 kWh.
    Dom 200m2. z MAX-a + styropian 15cm. Okna dwuszybowe, dach ocieplony wełną mineralną 15. Pompa Athlantic Excelia AI Tri Duo 11kW , podłogówka 80m2 + 5 grzejników w pokojach 12m2 i 1 drabinka. Sterowniki w pokojach Tech sterowniki + siłowniki termoelektryczne + Listwa L-5.

  14. #17994
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał soften Zobacz post
    Ja już miałem montować 10 kWh bo roczne moje zużycie to około 11 tyś kWh dużo zużywa pompa zimą a tu już na froncie słychać że ma wejść nowelizacja i nie będzie już tak tanio oddawania do sieci nadwyżki z lata i są wersje że tylko 3 miesiące będą pozwalali magazynować więc w żaden sposób mi się 10 kWh nie odpłaca myślę o zamontowaniu może 5 kWh.
    Może 3 miesiące nie wejdzie, bo by to bardzo przyhamowało OZE.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  15. #17995
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Może 3 miesiące nie wejdzie, bo by to bardzo przyhamowało OZE.
    Wejdzie, bo właśnie chodzi o przyhamowanie.
    Muszą przebudować całą sieć, a rozwój FV -aiki ich przerósł
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  16. #17996

    Domyślnie

    Dobrze powiedział szczególnie że: "Obecnie wynosi on 12 miesięcy". A nie są prowadzone prace ponieważ na chwile obecną muszą obgadać temat z ZE i wtedy przystąpią do prac.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  17. #17997
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Czas magazynów!
    Podobnie ocenił to wiceprezes Tauronu Jerzy Topolski w rozmowie z PAP. Zdaniem Topolskiego, jednym z rozwiązań mogłoby być wprowadzenie zmian współczynników opustów, czy skrócenie możliwego okresu magazynowania nadwyżek wyprodukowanej energii z 365 dni do np. trzech miesięcy.
    https://wysokienapiecie.pl/32760-pro...et-wirtualnie/

    https://strefainwestorow.pl/wiadomos...oze-wiceprezes
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 18-01-2021 o 13:32
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  18. #17998
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Witam Towarzystwo,
    dzisiaj zerknąłem w szopie na inwerter i zaobserwowałem włączanie /wyłączanie wyświetlacza co ok 5s...
    Na panelach jest ze 20cm śniegu i myślałem ,że po prostu wszystko będzie wyłączone...
    Coś tam jednak przez ten śnieg delikatnie się przebija i inwerter wzbudza się ,a za moment wygasza -wyłączyłem w RZG rozłącznikiem PV i czekam na słynięcie śniegu-w końcu normalna sprawa śnieg o tej porze roku....
    Ogólnie to bardzo nie lubię jak elektronika tak pika...
    Tymczasem
    Wyjaśniło się-kiedy przeszedłem na Prosumenta miałem te same stawki co w poprzedniej umowie (przez cały jej okres już w Prosumencie).Konsultant powiedział mi ,że przy przejściu na nową umowę nie oferują już gwarantowanych stawek za prąd-gwarantują tylko rabat min 10%.
    Coś mi tu nie gra - pamiętam jak trąbili ,że tylko cennik się zmienia...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  19. #17999
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Dobrze powiedział szczególnie że: "Obecnie wynosi on 12 miesięcy". A nie są prowadzone prace ponieważ na chwile obecną muszą obgadać temat z ZE i wtedy przystąpią do prac.
    Na razie jest im dobrze, bo "skubią" prosumentów jak chcą. Są bezkarni.
    Ale wszystko może się zmienić - dziś taki jest prezesem z nazwiskiem i imieniem, a jutro po imieniu zamiast nazwiska pojawi się jedna litera (z kropką).

    Znacznie więcej stracą, niż zyskają jeśli skrócą okres rozliczenia do 3 miesięcy.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  20. #18000

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Znacznie więcej stracą, niż zyskają jeśli skrócą okres rozliczenia do 3 miesięcy.
    Zyskają Twój niewykorzystany prąd po normalnej stawce, stracą że wszyscy odpalą grzałki na cwu i nadmiar energii oddadzą sąsiadom (jak nie dasz rady wykorzystać to oddasz) a sąsiad też odpali grzałki/indukcje. W lato i tak mają przeciążoną sieć bo woda w rzekach ciepła, jednak opłata mocowa ratuje im tyłki przed tym bo elektrownie dosypią wungla aby zaspokoić potrzeby kiedy my i sąsiedzi będą ładować cwu.
    Dodatkowo ZE wiedzą że skasują nas za styczeń - marzec bo prądu październik - grudzień zrobiliśmy NIC!

    A powiedz nam co stracą z ciekawości pytam?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 900 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony