dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 861 z 1061
Pokaż wyniki od 17.201 do 17.220 z 21202
  1. #17201

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    W mojej gminie wyliczyli mi 9500 zł za 3kWP na gruncie z 80% dotacją.
    Jak widać gmina gminie nie równa. U mnie trzeba było zapłacić 120 zł za projekt bez gwarancji otrzymania dotacji. Trwało to co prawda chyba ze 2 lata, ale urzędnicy się postarali.
    Początkowo była mowa o kosztach w oparciu ceny rynkowe i procentowy poziom dotacji. Po zatwierdzeniu dotacji dla gminy był przetarg, wybrano wykonawcę. było wiadomo konkretnie ile trzeba będzie zapłacić. Jeżeli komuś nie pasowało to w kolejce czekali chętni z listy rezerwowej.
    Teraz realizowany jest drugi nabór, chętnych też jest dużo.

  2. #17202

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale kto zrobił na oślep?
    Sąsiad ? Nie, on nie ma PV
    Dokładnie chodziło mi o to że gostki zakładają PV nie mając odpowiednich warunków. Pchają taką PV na dach jak w koło zacienienia.
    Lepiej postawić mniejszą o polowę na gruncie i skierowaną na południe.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #17203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No też nie zawsze się da, zwłaszcza w mieście.
    Natomiast ilość spapranych instalacji produkujących nieadekwatną (do mocy znamionowe)j ilość energii rośnie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #17204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    W mojej gminie spotkanie w sprawie dotacji 80% na fotowoltaike było w lipcu 2016 roku, kupiłem los za 345 zł i myslałem że temat umarł. Dotacje powróciły przed wyborami samorządowymi, gmina otrzymała środki, a potem zaczęło się czekanie które musi się skończyć we wrześniu 2021 bo inaczej gmina straci dofinansowanie. Podobno w najbliższym czasie będę podpisywał umowę i ogłoszą przetarg na wykonawcę. Może po 5 latach będę miał instalacje.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #17205

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No też nie zawsze się da, zwłaszcza w mieście.
    Natomiast ilość spapranych instalacji produkujących nieadekwatną (do mocy znamionowe)j ilość energii rośnie.
    Właśnie tak. A później lament że się nie opłaca. Nie ma warunków nie zakładać lub założyć 1kW lub 2kW
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  6. #17206
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Waldi005

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Jankowice
    Kod pocztowy
    43-215
    Posty
    7

    Domyślnie Dotacje,dotacje.

    A ja foto mam dzięki dotacjom.Na początek zwrot za wymianę pieca 3 lata temu [ 7 tys. ]+ocieplenie domu rok temu [10 tyś+4 tyś z PIT ]+na przyszły rok za foto [3 tyś z PIT ] W tym roku w kwietniu założyłem foto za 24 tys. i dostałem zwrot 5 tys..Czyli w sumie za dotacje i ulgi z PIT mam foto.Warto korzystać z dotacji.Ja akurat odkładałem kasę,trochę dołożyłem i foto git.Pozdrawiam.

  7. #17207

    Domyślnie

    ja jestem trochę zawiedziony bo zrobiłem miesiąc temu instalację 4 kw zapłaciłem 22 tysiące no niby mam odzyskać 8 bo 5 z uni a 3 z pita ale ten przedstawiciel pokazywał rachunki pewno fikcyjne jakieś że ktoś płacił 180 zł.miesięcznie a teraz 9 zł po zamontowaniu instalacji .Mnie przyszła pierwsza faktura prognozowana za miesiąc i mam zapłacić 47 zł.a bez instalacji płaciłem 170zł. a myślałem że będzie 9 zł miesięcznie tak jak ten idiota przedstawiciel pokazywał ,więc nie jest tak znowu różowo bo ani za 15 lat się to nie zwróci .

  8. #17208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale jaki problem - jeśłi masz dobrze dobraną instalację, to będziesz płacił około 20zł miesięcznie.
    Przejdż na półroczne, albo roczne rozliczenie, to nie będziesz dostawał co miesiąc prognoz z sufitu.
    Zresztą - mnie Tauron przysłał fakturę prognozowaną półroczną od lutego do lipca, miałem zapłacić 470zł , wstarczył telefon do BOK, żeby mi anulowali tę fakturę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #17209
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał amstat Zobacz post
    ja jestem trochę zawiedziony bo zrobiłem miesiąc temu instalację 4 kw zapłaciłem 22 tysiące no niby mam odzyskać 8 bo 5 z uni a 3 z pita ale ten przedstawiciel pokazywał rachunki pewno fikcyjne jakieś że ktoś płacił 180 zł.miesięcznie a teraz 9 zł po zamontowaniu instalacji .Mnie przyszła pierwsza faktura prognozowana za miesiąc i mam zapłacić 47 zł.a bez instalacji płaciłem 170zł. a myślałem że będzie 9 zł miesięcznie tak jak ten idiota przedstawiciel pokazywał ,więc nie jest tak znowu różowo bo ani za 15 lat się to nie zwróci .
    Moim zdanie to nie przedstawiciel jest " idiotą " tylko ten co mu bez zastanowienia i sprawdzenia uwierzył.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  10. #17210

    Domyślnie

    U mnie PV 5,72 kW założone w styczniu 2016r. ,lecz przez cały rok przed założeniem PV czyli cały 15r. spisywałem licznik EE dzień w dzień ( takie urojenie) po to aby wiedzieć jakie mam zapotrzebowanie w poszczególnych dniach, miesiącach roku.
    Od 23.09. 20r. dołożone kolejne 4,24kW.Logiczne rozumowanie to podstawa. Jak przejdziesz na rozliczenie roczne tak jak radzą forumowicze będziesz mile zaskoczony pod warunkiem że znałeś własne zapotrzebowanie na EE.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #17211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał amstat Zobacz post
    ja jestem trochę zawiedziony bo zrobiłem miesiąc temu instalację 4 kw zapłaciłem 22 tysiące no niby mam odzyskać 8 bo 5 z uni a 3 z pita ale ten przedstawiciel pokazywał rachunki pewno fikcyjne jakieś że ktoś płacił 180 zł.miesięcznie a teraz 9 zł po zamontowaniu instalacji .Mnie przyszła pierwsza faktura prognozowana za miesiąc i mam zapłacić 47 zł.a bez instalacji płaciłem 170zł. a myślałem że będzie 9 zł miesięcznie tak jak ten idiota przedstawiciel pokazywał ,więc nie jest tak znowu różowo bo ani za 15 lat się to nie zwróci .
    Przedstawiciel handlowy nie był idiotą.
    Przedstawił wariant najbardziej optymistyczny - tylko opłaty stałe w możliwie najniższej wysokości bez opłat za prąd.
    Założyłeś instalację PV o mocy 4 kWp a ile średniorocznie zużywasz kWh?
    Ile zużyłeś prądu od czasu wymiany licznika a ile prądu wyprodukowała instalacja?

    Opłaty stałe w ENEA to np.
    6,0200 zł + 0,3300 zł + 1,9200 zł = 8,27 zł netto, 10,1721 zł brutto miesięcznie.
    Faktycznie 10,17 zł jest to więcej niż 9 zł ale nie jest aż tak dużo więcej. To tylko 14 zł rocznie więcej.
    To Ty nie zrozumiałeś zasad rozliczania.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #17212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale jaki problem - jeśłi masz dobrze dobraną instalację, to będziesz płacił około 20zł miesięcznie.
    Przejdż na półroczne, albo roczne rozliczenie, to nie będziesz dostawał co miesiąc prognoz z sufitu.
    Zresztą - mnie Tauron przysłał fakturę prognozowaną półroczną od lutego do lipca, miałem zapłacić 470zł , wstarczył telefon do BOK, żeby mi anulowali tę fakturę.
    Dokładnie , ja tez coś podobnego wysłałem do BOK ze skanem środkowego palca w załączeniu.

  13. #17213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Łza w lewym kąciku prawego oka?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #17214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale jaki problem - jeśłi masz dobrze dobraną instalację, to będziesz płacił około 20zł miesięcznie.
    Przejdż na półroczne, albo roczne rozliczenie, to nie będziesz dostawał co miesiąc prognoz z sufitu.
    Zresztą - mnie Tauron przysłał fakturę prognozowaną półroczną od lutego do lipca, miałem zapłacić 470zł , wstarczył telefon do BOK, żeby mi anulowali tę fakturę.
    Nie uważam aby dobrze dobrana instalacja miała pokrywać 100% zapotrzebowania to nie jest optymalne
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #17215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie uważam aby dobrze dobrana instalacja miała pokrywać 100% zapotrzebowania to nie jest optymalne
    dokładnie. Ale powiedz to tym co słuchają naganiaczy od PV

  16. #17216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.619
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    dokładnie. Ale powiedz to tym co słuchają naganiaczy od PV
    Jakich naganiaczy, chłopie ? To ja zadecydowałem, że chcę mieć pełne pokrycie, to jaj wysłałem do firm zapytanie o ofertę na instalację ~4.3kWp
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #17217
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    brusss_2008

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Tarnowiec
    Kod pocztowy
    38-204
    Posty
    145

    Domyślnie

    W moim sąsiedztwie zakładają nawet na wyrost, bo może kiedyś jakaś klima czy coś. Połowa zakładających instalacje nie potrafi nawet odczytać składowych faktury za prąd, nie ma pojęcia o cenie jaką płaci za kwh ale z lekką ręką wydają >5000 za kwp

  18. #17218
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie uważam aby dobrze dobrana instalacja miała pokrywać 100% zapotrzebowania to nie jest optymalne
    Optymalne to jest wtedy, gdy jest niezbyt droga i pokrywa 100 % zapotrzebowania.
    Zgadzam się, że "przepłacona" z 100 % pokrycia na EE to nie jest dobry wybór.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  19. #17219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jakich naganiaczy, chłopie ? To ja zadecydowałem, że chcę mieć pełne pokrycie, to jaj wysłałem do firm zapytanie o ofertę na instalację ~4.3kWp
    No wiesz jesteś 1 z nielicznych którzy myślą

  20. #17220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał brusss_2008 Zobacz post
    W moim sąsiedztwie zakładają nawet na wyrost, bo może kiedyś jakaś klima czy coś. Połowa zakładających instalacje nie potrafi nawet odczytać składowych faktury za prąd, nie ma pojęcia o cenie jaką płaci za kwh ale z lekką ręką wydają >5000 za kwp
    klimatyzator ma wpisane na etykeicie 700 kwh na cele grzewcze i 144 kwh na cele chłodnicze na cąły rok u mnie chłodził ok 20h w tym sezonie i zużył ok 10 kwh więc ja argumentu o energożerności klimy nie rozumiem

Strona 861 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony