dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 1061
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 21202
  1. #2001
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz J

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Mikołajki
    Kod pocztowy
    11-730
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ja nie chce zarobić na taryfach tylko zaoszczędzić na rachunkach i oszczędzić środowisko. Zwrot przy wymianie 1 na 0.7 teoretycznie mam po 12.5 roku a przy 1 na 0.35 po 17.9 latach. Ja nadprodukcji nie będę miał więc taryfy mi nie potrzebne. Ale rozrzut jest duży. Mi teoretycznie wychodzi że oddam około 3000kW i pobiorę albo 2000 albo tylko 1000kW. Więc to zdzierstwo i jak ktoś pisał wcześniej te warunki będą jeszcze gorsze jak płacić za przesył. Ewidentnie ktoś myśli tylko nie wiem czym i raczej nie w tą stronę.

  2. #2002

    Domyślnie

    to jak to jest z tym przesyłem? wg planu zwracają 0,7 i to pokrywa przesył czy zwracają tylko 0,7 gołej kilowatogodziny, a za przesył trzeba dopłacić?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  3. #2003

    Domyślnie

    http://m.money.pl/wiadomosci/artykul...0,2076215.html

    I do tego klamanie, że organizacje ekologiczne popierają projekt.

  4. #2004
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Do 2020 roku miało być 15% OZE a już jest 12% w całym kraju, nigdzie się im już w takim razie nie spieszy i nie będzie spieszyło, nawet unia nasz rząd nie przekona, może za kolejne 10 lat... Jeśli ktoś zużywa energię na własne potrzeby to jak najbardziej fotowoltaika się przydaje...
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  5. #2005
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    to jak to jest z tym przesyłem? wg planu zwracają 0,7 i to pokrywa przesył czy zwracają tylko 0,7 gołej kilowatogodziny, a za przesył trzeba dopłacić?
    Za przesył nie co nie zmienia faktu, że płacimy swoją energią zakładom energetycznym - do tego jeszcze opłata OZE - musi ją płacić nawet prosument.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #2006
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Po opublikowaniu około 6 maja na stronach sejmowych projektu nowej ustawy o OZE - jak sądzę - wszyscy otrzymali jasny komunikt ze "p.i.s.d.y" w głebokim poważaniu mają alternatywne źródła energii, ekologię, oraz inwencje narodu polskiego i związane z tym chęci w inwestowanie i w ogóle zjmowanie sie tematyką zmeirzająca do poprawy klimatu w tym dusznym kraju.

    Tu szczególne gratulacje dla wyborców "pisss" z Krakowa, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Suchej Beskidzkiej i innych miast, gdzie juz wkrótce za możliwośc oddychania czystym powietrzem trzeba będzie pewnie dodatkowo płacić. MOŻECIE BYĆ - i pewnie jesteście - Z SIEBIE "DUMNI" ! I dumni ze swojego wyboru w ostatnich wyborach do parlamentu. (nie wiem czy gratulować czy współczuć)



    Dumni też możecie być z tego iz w wyniku zmian - w tym zmian kadrowych i doboru kolesi kaczora - pojęcia nie mających o tym co należy do zadań osób zajmujących dane stanowisko w taki istotnej jednostce jak NFOŚiGW - nikt - POWTARZAM - nikt na czele z osobami spod numerów telefonu kończących sie czy to na 290 czy tez na 526 (jak to sie teraz dumnie mowi) nie ma wiedzy na temat tego czy podejmowana przez osobe prywatną działanośc mająca na celu zainstalowanie fotowoltaiki; może liczyć ze strony tego urzedu na jakiekolwiek wsparcie. Oczywiście op¶ocz dobrego słowa, a raczej kopniaka w dupe.

    Mało tego nikt od ostatnich wyborów nie jest w stanie powiedzieć kiedy jakakolwiek informacja na ten temat zostanie upubliczniona.


    Żeby wam nie było przykro - słowa te kieruje nie tylko do mieszkańców wspomnianych miast.. ale to wszystkich tych którzy swoim głosem w wyborach przyczynili się do tego iż krajem tym rzadzi klika spod znaku kaczki i kota..


    Z radodości jaka płynie z faktu iż wasi wybrańcy w majestacie prawa zarzynają ekologiczne źróðła energii możecie sobie zapalić... np węgielka lub zgrodmadzone śmieci - jak to macie w zwyczaju.
    Ostatnio edytowane przez forscher ; 12-05-2016 o 10:39
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  7. #2007

    Smile

    Czytając wasze gorące wypowiedzi nasunęły mi się takie spostrzeżenia:
    podpisałem umowę z gminą na fotowoltaikę w kwietniu 2016 r.,
    W 2017 r. ma być przetarg w gminie na wykonawcę.
    Realizacja zapewne ok. 2017-2018 r.
    Znając naszych polityków będą musieli coś z tym pozytywnego zrobić wszak w 2019 r. kolejne wybory. Obietnice wyborcze wypadałoby spełnić ,ale powoli je dawkując aby starczyło na 4 lata . Co by wyborcy przez ten okres widzieli " dobrą zmianę" i szybko nie zapomnieli "wspaniałomyślność" rządzących.
    Panowie spokojnie , poczekamy , zobaczymy. A później przy urnach ich rozliczymy......znaczy damy audyt
    Miłego dnia. Cieszmy i radujmy, jutro kolejny weekend majowy.
    Ostatnio edytowane przez agamon ; 12-05-2016 o 11:50
    agamon

  8. #2008
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Ostatnie dni poświęciłem na kontaktowanie sie z rozmaitymi pionkami i ważniejszymi personami z NFOŚiGW oraz z kolegami i kolezankami pana Szyszki z ministerstwa, które - jak sie okazało - TEORETYCZNIE sprawuje nadzór i kontrolę nad NFOŚiGW.


    Informacja jaką uzyskałem dzisiaj z NFOŚIGW - nie przewiduje sie naboru nowych wniosków na dofinansowania przez NFOŚiGW do fotowolataiki dla osób prywatnych.
    Jezeli ktos chce potwierdzenia tej informacji to polecam kontat z diząłem kierym kieruje wiceprezez NFOŚiGW - niejaki pan Michalski.




    W sumie nie ma sie co dziwic...wszak muszą miec kase dla ojczulka Tadzia z Torunia no i na 500+ no i na inne racjonalne działania.


    Wierzyc pozostaje ze wyborcy PIStu sa zadowoleni z powyzszej informacji.




    "dobra zmiana" RULES
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  9. #2009
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Pisałem to już wczesniej...

    Cytat Napisał agamon Zobacz post
    ...
    Znając naszych polityków będą musieli coś z tym pozytywnego zrobić wszak w 2019 r. kolejne wybory. ....


    Napisał Mariusz J
    Czy ktoś wie do kiedy rząd musi przedstawić zapis nowelizacji ustawy ....



    Nasz rząd i wszechmogący Jarosław nic nie musi. Musisz to ty jako obywatel i jego poddany!
    Tak na poważnie to nie licz na jakąkolwiek konkretną ustawę która pozwoli Tobie cokolwiek zarobić.
    Obywatel ma robić (dzieci) i odprowadzać jak najwięcej podatków.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  10. #2010

    Domyślnie

    Jak chcą wycinać Puszczę Bialowieską w imię ekologii i jej ratowania, jak zabierają pieniądze dla Małopolski na walkę ze smogiem a dają rudzykowi to czego się spodziwacie pi ustawie o OZE?
    Wraca średniowiecze i tyle.

  11. #2011

    Domyślnie

    No i jeśli większość pos-u to elektorat na takim poziomie to sami zrozumcie

    [img] http://ocdn.eu/images/pulscms/ZTQ7MD...e1d75f4e8b.jpg[img\]

  12. #2012

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz J Zobacz post
    Ja nie chce zarobić na taryfach tylko zaoszczędzić na rachunkach i oszczędzić środowisko.
    Ty zaoszczędzisz to ktoś inny nie zarobi
    A środowisko? Kto by się takimi pierdołami przejmował.

    Porażka, inaczej się tego nazwać nie da.
    A sprawdzone rozwiązania z rynku amerykańskiego bądź niemieckiego (tutaj tak nie do końca) są gotowe, na wyciągnięcie ręki.
    Ale nie... W Polsce ważniejszy jest interes Grupy Trzymającej Władze.

  13. #2013
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Pisałem to już wczesniej...

    Obywatel ma robić (dzieci) i odprowadzać jak najwięcej podatków.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  14. #2014
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Nu fajnie, popluliście na PiS, mieliście orgazm.

    Że niby nie będzie dotacji itp - to znaczy że jednak bez "dotacji" ta cała fotowoltaika jest na pewno nieopłacalna. Zresztą z dotacjami też

    I tyle podsumowania.

  15. #2015

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    Nu fajnie, popluliście na PiS, mieliście orgazm.

    Że niby nie będzie dotacji itp - to znaczy że jednak bez "dotacji" ta cała fotowoltaika jest na pewno nieopłacalna. Zresztą z dotacjami też

    I tyle podsumowania.
    dokładnie. uważam, że te taryfy gwarantowane po sześćdziesiąt czy siedemdziesiąt kilka groszy za 1 kWh to trochę wiało komuną i centralnym sterowaniem, skoro jedna kWh na giełdzie kosztuje kilkanaście groszy. jeśli zwrócą 0,7 kWh licząc razem z przesyłem to wychodzi całkiem uczciwie.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  16. #2016
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    dokładnie. uważam, że te taryfy gwarantowane po sześćdziesiąt czy siedemdziesiąt kilka groszy za 1 kWh to trochę wiało komuną i centralnym sterowaniem, skoro jedna kWh na giełdzie kosztuje kilkanaście groszy. jeśli zwrócą 0,7 kWh licząc razem z przesyłem to wychodzi całkiem uczciwie.
    No niestety nie mogę się zgodzić - dostaniesz 0,7 jeśli masz instalacje do 7 kW i bez dotacji.
    Poza tym - dodatkowo i tak prosument płaci opłatę OZE - która ma przecież wspierać prosumentów no i opłatę przejściową.

    Jak to wszystko dodasz do siebie- to niewiele się to różni od obecnej sytuacji...
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #2017
    Banned
    svibanj

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Krynica Morska
    Kod pocztowy
    82-120
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dotacji do fotowoltaiki płynacych z NFOŚiGW a takkże jedgo wojewódzkich odzizałów w tym roku NIE MA I NIE BĘDZIE. Zarząd NFOŚiGW wyraził zgode na podpisanie umowy z wybranym bankiem czyli BOŚ ale..... nie wyraził zgodny na teść tej umowy, której uzgodniaona treśc lada dzień straci ważność.




    To takie produkownaie samochodów ale tylko z dwoma kołami sprawnymi.... Auto nie jest w pełni sprawne.. no ale jest.

    Lub jak kto woli w formie obrazkowej https://www.youtube.com/watch?v=8vBtqEjFFB0









    Mówie tu o programach jednakowych dla całego kraju a nie o wyjątkach organizownaych przez wybrane wojewódzkie FOŚiGW.




    PS "dobra zmiana" RULES

  18. #2018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    No niestety nie mogę się zgodzić - dostaniesz 0,7 jeśli masz instalacje do 7 kW i bez dotacji.
    Poza tym - dodatkowo i tak prosument płaci opłatę OZE - która ma przecież wspierać prosumentów no i opłatę przejściową.
    co z tego? wszyscy są równi, jakim prawem jedni mają płacić wyższe rachunki za prąd, bo nie stać ich na PV, żeby inni mogli na tym zarabiać? i jeszcze zrzuta wszystkich na dotacje dla wybranych. wystarczy zobaczyć jak to się skończyło w Niemczech - energia w hurcie niby tania, ale po dodaniu akcyz, podatków i innych opłat wspierających OZC na rachunku ostatecznie wychodzi dwa razy drożej niż w Polsce
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  19. #2019
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    co z tego? wszyscy są równi, jakim prawem jedni mają płacić wyższe rachunki za prąd, bo nie stać ich na PV, żeby inni mogli na tym zarabiać? i jeszcze zrzuta wszystkich na dotacje dla wybranych. wystarczy zobaczyć jak to się skończyło w Niemczech - energia w hurcie niby tania, ale po dodaniu akcyz, podatków i innych opłat wspierających OZC na rachunku ostatecznie wychodzi dwa razy drożej niż w Polsce
    Ja na dzień dzisiejszy nie porównywałbym polskiej fotowoltaiki do niemieckiej - jeszcze dużo nam do nich brakuje.
    Co do tych prosumentów - tak, wszyscy są równi.
    Czy według Ciebie dobrym jest zatem rozwiązanie żeby jednym zabierać bezprawnie i oddawać tym bogatszym - bo niestety energia którą zakład energetyczny pozyska zostanie SPRZEDANA sąsiadom - no nie wiem czy to jest równe traktowanie.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #2020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    dokładnie. uważam, że te taryfy gwarantowane po sześćdziesiąt czy siedemdziesiąt kilka groszy za 1 kWh to trochę wiało komuną i centralnym sterowaniem, skoro jedna kWh na giełdzie kosztuje kilkanaście groszy. jeśli zwrócą 0,7 kWh licząc razem z przesyłem to wychodzi całkiem uczciwie.
    Niby wszystko się zgadza, ale...
    Żeby wyprodukować prąd trzeba było wybudować elektrownie. Teraz myślimy nad budową bardzo drogich elektrowni atomowych. Kto jeśli nie ty czy ja za nie zapłaci? To będzie budowane z naszych pieniędzy, dlaczego więc nie mamy dostać tych pieniędzy do reki, żeby samemu sobie zadbać o prąd?

Strona 101 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony