dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 1061
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 21202
  1. #2021

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Ja na dzień dzisiejszy nie porównywałbym polskiej fotowoltaiki do niemieckiej - jeszcze dużo nam do nich brakuje.
    Co do tych prosumentów - tak, wszyscy są równi.
    Czy według Ciebie dobrym jest zatem rozwiązanie żeby jednym zabierać bezprawnie i oddawać tym bogatszym - bo niestety energia którą zakład energetyczny pozyska zostanie SPRZEDANA sąsiadom - no nie wiem czy to jest równe traktowanie.
    a potem oddana nam. poza tym energia wytwarzana w godzinach okołopołudniowych zostanie sprzedana zakładom przemysłowym i innym zakładom pracy, bo sąsiad akurat o tej porze jest w pracy. tę energię trzeba jakoś przenieść, a sieć energetyczna w Polsce jest przestarzała. kto ma ją utrzymać, szczególnie przy niestabilnie pracujących OZE? już sama możliwość zmagazynowania 0,7 wyprodukowanej enegii (z przesyłem) jest w porządku. żeby było kompletnie uczciwie to powinniśmy sami sobie zapewnić magazynowanie w akumulatorze.

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Niby wszystko się zgadza, ale...
    Żeby wyprodukować prąd trzeba było wybudować elektrownie. Teraz myślimy nad budową bardzo drogich elektrowni atomowych. Kto jeśli nie ty czy ja za nie zapłaci? To będzie budowane z naszych pieniędzy, dlaczego więc nie mamy dostać tych pieniędzy do reki, żeby samemu sobie zadbać o prąd?
    gdyby nie to, że elektrownia jest budowana z podatków, to zapłacilibyśmy za nie w rachunkach. na jedno by wyszło. a prawda taka, że konwencjonalne elektrownie są potrzebne, więc wyjścia nie ma. niekoniecznie atomowe, wg mnie elektrownia atomowa w Polsce potrzebna nie jest. generalnie jakiekolwiek dotowanie (np. 500+ pisiorów czy jakieś dopłaty do kredytów mieszkaniowych w stylu "rodzina na swoim" czy "mieszkanie dla młodych") rodzi patologie i zawsze będzie niesprawiedliwe, więc po co dotować wybranych obywateli instalujących PV?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  2. #2022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    ...więc po co dotować wybranych obywateli instalujących PV?
    Bo to jest po prostu z korzyścią dla wszystkich.
    Jeżeli wyprodukujesz jedną instalację FV to będzie ona droga i mało kogo będzie na nią stać. Jeżeli wyprodukujesz ich 100, to cena znacząco spadnie. Ale jeśli to pójdzie w dziesiątki tysięcy, to po pewnym czasie dotacje przestaną być potrzebne.
    Do tego jak dodamy inne korzyści typu czyste powietrze, czy napędzanie koniunktury, to wyjdzie na to, że to się po prostu opłaca.

  3. #2023

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    co z tego? wszyscy są równi, jakim prawem jedni mają płacić wyższe rachunki za prąd, bo nie stać ich na PV, żeby inni mogli na tym zarabiać? i jeszcze zrzuta wszystkich na dotacje dla wybranych. wystarczy zobaczyć jak to się skończyło w Niemczech - energia w hurcie niby tania, ale po dodaniu akcyz, podatków i innych opłat wspierających OZC na rachunku ostatecznie wychodzi dwa razy drożej niż w Polsce
    To proste. Elektrownie węglowe nie ponoszą kosztów chorób wynikających z zanieczyszczenia powietrza. Miliony umierają na raka płuc z powodu zapylenia. Gdyby te koszty uwzględnić, to kWh z węgla może kosztować np. dwa razy drożej niż z fotowoltaiki.
    Bądźmy równi i uczciwi. Zmuśmy elektrownie do pokrywania wszystkich kosztów swojej działalności.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  4. #2024
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    To proste. Elektrownie węglowe nie ponoszą kosztów chorób wynikających z zanieczyszczenia powietrza. Miliony umierają na raka płuc z powodu zapylenia. Gdyby te koszty uwzględnić, to kWh z węgla może kosztować np. dwa razy drożej niż z fotowoltaiki.
    Bądźmy równi i uczciwi. Zmuśmy elektrownie do pokrywania wszystkich kosztów swojej działalności.
    Miliony umierają na raka płuc - na pewno nie w Polsce takie ilości.
    A na temat - miliony owszem umrą mocno za wcześnie gdy skasujemy elektrownie węglowe i prąd w szpitalach będzie tylko w słoneczne dni

  5. #2025

    Domyślnie

    Przeczytaj sobie rocznik statystyczny. 1/4 ludzi umiera na raka. Z tego 40% na raka płuc. To znaczy że kilka milionów obecnie żyjących Polaków umrze na raka płuc. Jest to ściśle związane z paleniem papierosów i najniższą w UE jakością powietrza.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  6. #2026

    Domyślnie

    A tu coś dla betonka.

    http://bi.gazeta.pl/im/a5/24/13/z200...iastach-UE.jpg

    Raport WHO jest miażdżący dla Polski. 33 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast UE leży w naszym kraju. Co więcej pierwsze, niechlubne miejsce zajął Żywiec, a tuż za nim uplasowała się Pszczyna.

  7. #2027

    Domyślnie

    rak i choroby to nie od elektrowni, tylko od domowych kotłów. na całym Śląsku śmierdzi niedopalonym węglem, co wieczór niemal każdy dom zaczyna wypuszczać kłęby dymu, nawet latem, natomiast zimą jak człowiek odważy się na spacer, to po powrocie ubrania śmierdzą jakby wrócił z jakiejś wędzarni.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  8. #2028
    Banned
    siefinpird

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    42

    Domyślnie

    Dziś rozpoczęły się targi budowlane w Tychach... Jutro dzień drugi targów..


    nie mogło mnie tam zabraknąć...

    Nadziwić sie nie mogłem jak sprzedawcy "fotowoltaiki" wciskali ludziom kit o tym, że w tym roku będą uwaga - 40 % DOPŁATY do instalacji fotowoltaicznych.
    Cóż.. albo robili to świadomie... albo ich wiedza o dofinasowaniach zatrzymała sie gdzies przed ostatnimi wyborami do cyrku na wiejskiej.

  9. #2029

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    rak i choroby to nie od elektrowni, tylko od domowych kotłów. na całym Śląsku śmierdzi niedopalonym węglem, co wieczór niemal każdy dom zaczyna wypuszczać kłęby dymu, nawet latem, natomiast zimą jak człowiek odważy się na spacer, to po powrocie ubrania śmierdzą jakby wrócił z jakiejś wędzarni.
    Patrz, a my tu rozmawiamy o instalacjach fotowoltaicznych dla domów prywatnych.

  10. #2030

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    rak i choroby to nie od elektrowni, tylko od domowych kotłów. na całym Śląsku śmierdzi niedopalonym węglem, co wieczór niemal każdy dom zaczyna wypuszczać kłęby dymu, nawet latem, natomiast zimą jak człowiek odważy się na spacer, to po powrocie ubrania śmierdzą jakby wrócił z jakiejś wędzarni.
    Znowu argument dla fotowoltaiki. Otóż moja planowana instalacja 12kW miała mi służyć właśnie do ogrzewania zimą. W lecie oddam energię do ZE, a zimą sobie odbiorę. Zmniejszam zanieczyszczenie powietrza.
    Koszt węgla powinien zawierać koszt zanieczyszczenia powietrza i jego skutków. Wtedy PV będzie konkurencyjne.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  11. #2031
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fredd

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    50

    Domyślnie

    Zęby bolą od czytania tych "żali"...

    Daliście się naciąć cwaniakom montującym nieopłacalną, drogą i nieefektywną technologię licząc, powiedzmy sobie szczerze, że naciągnięcie miliony mieszkających w blokowiskach na zrzutę na wasze nikomu niepotrzebne błyszczące cacka na dachu. Teraz "zły Kaczor, buuu, zły, buuu"

    1. to jakiś nonsens i aberracja, żeby produkować prąd w domu i oddawać do sieci wtedy gdy jest nadwyżka mocy i odbierać go w nocy. Najlepiej w stosunku 1:1. Kto za to miałby zapłacić, sąsiad z bloku...

    2. jeżeli zwrot inwestycji ma wynieść 12 lat to dziękuję postoję, postęp technologiczny jest tak szybki, że za 5 lat zostaniecie jak ten Maklakiewicz z angielskim...

    3. nie bredźcie o środowisku, bo wyprodukowanie panelu w Chinach też obciąża środowisko

    Żeby nie było, sam mieszkam w domu jednorodzinnym, przymierzam się do jedynej opłacalnej moim zdaniem instalacji fv to jest kilka paneli, grzałka do c.w.u. całość powinno zamknąć się w 5-6k i zwracać się po ok 5 latach.
    Ostatnio edytowane przez Fredd ; 15-05-2016 o 13:42

  12. #2032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fredd Zobacz post

    Żeby nie było, sam mieszkam w domu jednorodzinnym, przymierzam się do jedynej opłacalnej moim zdaniem instalacji fv to jest kilka paneli, grzałka do c.w.u. całość powinno zamknąć się w 5-6k i zwracać się po ok 5 latach.
    No więc chcesz zakładać drogie PV żeby produkować prąd i podgrzać nim wodę? To jest dopiero głupota.

  13. #2033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fredd Zobacz post
    kilka paneli, grzałka do c.w.u. całość powinno zamknąć się w 5-6k i zwracać się po ok 5 latach.
    Życzę powodzenia. A jak to zrobisz to oczywiście napisz ale tak konkretnie ile Cię to kosztowało. Zasugeruję Ci tylko że panele i grzałka nie wystarczy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #2034
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fredd

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No więc chcesz zakładać drogie PV żeby produkować prąd i podgrzać nim wodę? To jest dopiero głupota.
    Płace za prąd ok 300 zł miesięcznie, z czego praktycznie połowa to c.w.u. (grzeję kominkiem z płaszczem plus grzałka elektryczna) więc rocznie na grzanie wody wydaję ok 1.500 zł - niewiele mniej niż na ogrzanie całego domu w zimie. Żarówki energooszczędne, płyta indukcyjna, gdzie mogłem ściąłem pobór prądu, urządzenia AGD ++ ale woda ciepła musi być wtedy kiedy dzieci idą spać, a nie wtedy kiedy jest tanio.

    Sporo firm ma takie zestawy łącznie ze zbiornikiem (akurat zbedny wydatek) za cenę do 2.000 E,
    http://www.prolandsklep.co/pl/p/ZEST...NIA-C.W.U./416

    więc da się sklecić "ze szwagrem" za 2/3 tej ceny.

    Mogę zaryzykować kilka tysięcy, coś tam zawsze nagrzeje, nie pójdzie kasa jak krew w piach, ale nie 20-40k by potem płakac na forum, jak mnie Kaczor oszukał

  15. #2035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    i dlatego PV???

    Głupota. Druga to budować dom ogrzewany kominkiem z płaszczem.

  16. #2036
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fredd

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    i dlatego PV???

    Głupota. Druga to budować dom ogrzewany kominkiem z płaszczem.
    Wyjaśnij mi Wybitny Specjalisto od Głupoty dlaczego niby? Bo ja w takim mieszkam od 2012 r. i sobie chwalę, ogrzewałes kiedyś takim? Masz złe doświadczenia czy powtarzasz komunały?

  17. #2037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Zwyczajnie. Jeżeli chciałbym ogrzewać dom drewnem, to nie robiłbym kotłowni w salonie.

  18. #2038
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Za instalace kominka z płaszczem wodnym zrobilbys instalacje PV którą również ogrzalbys dom. Nie smrodzilbys w domu i w ogóle nic bys nie musial robic, ponarzekalbys na kaczora...
    Z innej beczki: korzysta ktos z was z elicznika tauronu, jak bardzo jest on dokładny i czy pomaga w konsumpcji energi z PV?

  19. #2039
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fredd

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    Za instalace kominka z płaszczem wodnym zrobilbys instalacje PV którą również ogrzalbys dom. Nie smrodzilbys w domu i w ogóle nic bys nie musial robic, ponarzekalbys na kaczora...
    Instalacja PV doskonale nadaje się ogrzewania domu... latem, pewnie Cię to zdziwi, ale ja ciepła potrzebuję głównie zimą
    Koszt kominka z PW z osprzetem i buforem i robocizną to ok 15k, trochę mało na istalację pv

    Komunały Liwki o "kotłowni w salonie" nie komentuję, bo po co widac, że Pan nie miał nigdy do czynienia z takim kominkiem.

  20. #2040
    Banned
    siefinpird

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    42

    Domyślnie

    U mnie temat fotowolatiki jest także bardzo gorący.


    Mój dom ma dach w układzie "wschód - zachód". Mimo to zacząłem sie wtajemniczać w tematykę paneli. Z racji ukladu dachu oraz zapowiadanegona ten rokbraku dopłat do fotowoltaiki dla osób prywatnych w odczuciu moim jedynym w miare oplacalnym rozwiązaniem jest "net metering".

    Podobnie jak jeden z przedmówców chciałem panele podłaczyć miedzy innymi do do grzałki podgrzewającej wodę w Biawar OW - E 100.7A a resztę oddawać do sieci.


    Chciałem...

    Czy nadal chcę.. mysłę nad tym.. przerażają koszty. O wiele większe niż te wspomniane przez przedmówcę.. głownie dlatego ze u mnie planowanych jest 20 paneli.


    Dość znaczącym argumentem dla mnie jest ten z numerem 2 z wypowiedzi Fredda.


    Myślę, że optymalnym rozwiązaniem będzie przygotowanie przepustów i podłaćzeń pod fotowoltaikę, bez jej zakupu i instalowania.. tym bardizej teraz - gdy okazuje się że opowiesci o 40 % dopłatach do fotowoliatiki można włozyc pomiędzy "Caliczneczkę" a opowieść o "Czerwonym kapturku".


    Moze z czasem to się zmieni.. może jak mowi powiedzenie "przyjdize walec i wyrówna" takich jak Szyszko i jego klikę. Tylko czy wówczas juz nie będzie za pózno...


    Pozdrawiam

Strona 102 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony