dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 1061
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 21202
  1. #2041
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Freed, pochwal sie ile kosztowala twoja kotlownia w salonie... moje samodzielne 4,9kw kosztowalo 14,5k. Energi starcza na ogrzewanie, cwu i cala reszte: gotowanie, zmywanie itp, nawet zimą... mieszkam juz dwa lata wiem co pisze, kominek tez mam ale to byly pieniadze wywalone w błoto...

  2. #2042
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fredd

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    Freed, pochwal sie ile kosztowala twoja kotlownia w salonie... moje samodzielne 4,9kw kosztowalo 14,5k. Energi starcza na ogrzewanie, cwu i cala reszte: gotowanie, zmywanie itp, nawet zimą... mieszkam juz dwa lata wiem co pisze, kominek tez mam ale to byly pieniadze wywalone w błoto...
    Wkład Lechma 4,5
    bufor 750L 1.8
    dwie pompy 1
    miedź, robocizna, duperele jak zawory,
    w sumie 15k (obudowy kominka nie licze bo tu co kto lubi - z wloskim marmurem wyszło 5)

    Zacząłem budowę w 2010 r. wprowadziłem się w 2012 r. , wtedy fotowoltaika to było jakies mumbo - jumbo, a ludzie podniecali się w pompami ciepła z odwiertami do wnętrza ziemi za 50k. Jakbym miał w opcji taka instalację jak Ty to bym wziął, ale teraz mam kominek, lubię w nim palić mam ciepło. nie wywalę kolejnych 20k po to żeby stał nieużywany.

    Śmiesza mnie jedynie żale tych co inwestowali wbrew rachunkowi ekonomicznemu w nadziei naciągnięcia reszty społeczeństwa, że się nie udało. Pomysł z taryfami gwarantowanymi to jakby chodować na balkonie kury, a Biedronce i Lidlowi kazać odkupowac od ludzi jajka powyżej cen rynkowych.

  3. #2043
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Widzisz, tylko jest jedna różnica, Ty do tego kominka musisz kupić co roku drewno , przynieść, dołożyć. I tego już nie raczyłeś policzyć - pewnie zapomniałeś
    Ostatnio edytowane przez Przewas ; 15-05-2016 o 22:59
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  4. #2044
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fredd

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    50

    Domyślnie

    Co jest niezrozumiałego w zdaniu: "lubię palić w kominku"?

    Czy ja kogoś zmuszam, namawiam? CZY JA WYCIĄGAM ŁAPĘ PO DOPŁATĘ DO DREWNA? A część forumowiczów jest obrażona, ze zły Kaczor nie chce im dopłacać do pv z kieszeni tych co nie mają pv.

  5. #2045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fredd Zobacz post
    Koszt kominka z PW z osprzetem i buforem i robocizną to ok 15k,
    Zapomniałeś o kominie.

    No i chciałbym zobaczyć jak wygląda szyba i wkład pod koniec palenia w wkładzie z płaszczem za 4,5tys.
    Moja wygląda tak.



    Jestem bardzo ciekaw, możesz się pochwalić?

  6. #2046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fredd Zobacz post
    ...A część forumowiczów jest obrażona, ze zły Kaczor nie chce im dopłacać do pv z kieszeni tych co nie mają pv.
    Cywilizowane kraje idą w tym kierunku, u nas wolą dać na radyjko.

  7. #2047
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fredd

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Cywilizowane kraje idą w tym kierunku, u nas wolą dać na radyjko.
    Czy to nie te same kraje, które przyjmują milion (w sumie) "uchodźców" rocznie, gratuluję wzorców. A co do komina, to co namawiasz ludzi, żeby w ogóle komina w domu nie robić? No beka po prostu.

    Szyba jest czysta bo ją codziennie rano przed praca czyszczę, wyniesienie popiołu, wyczyszczenie szyby, przyniesienie drewna <10 minut. teraz Ci foty nie dam, bo nie palę w kominku, ale w sezonie proszę bardzo.

    PS. co ma koszt wkładu do brudnej szyby, czyli jak nie wydam 10k na skandynawski wkład tylko wspierm polską produkcję i własną kieszeń to mam brudną szybę i jestem Cebulak tak?

  8. #2048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fredd Zobacz post
    Czy to nie te same kraje, które przyjmują milion (w sumie) "uchodźców" rocznie, gratuluję wzorców. A co do komina, to co namawiasz ludzi, żeby w ogóle komina w domu nie robić? No beka po prostu.

    Szyba jest czysta bo ją codziennie rano przed praca czyszczę, wyniesienie popiołu, wyczyszczenie szyby, przyniesienie drewna <10 minut. teraz Ci foty nie dam, bo nie palę w kominku, ale w sezonie proszę bardzo.

    PS. co ma koszt wkładu do brudnej szyby, czyli jak nie wydam 10k na skandynawski wkład tylko wspierm polską produkcję i własną kieszeń to mam brudną szybę i jestem Cebulak tak?
    To dlaczego ją codziennie musisz czyścić? Ja tego w ogóle nie robię. Szybę i wkład mam zawsze czyste.

    A co w tym dziwnego, że domy buduje się bez kominów??? Też nie musiałem go budować, a wybudowałem z czystej chęci posiadania kominka.

  9. #2049
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Silli

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szufnarowa
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    21

    Domyślnie

    Skończcie Panowie z tą słowną przepychanką, jest bezsensu i nie w temacie. To temat dla ludzi chcących się czegoś konkretnego dowiedzieć o instalacjach FV,. Chcecie się licytować kto ma lepsze kominki/szyby itd to proszę na priv.

  10. #2050
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Silli Zobacz post
    To temat dla ludzi chcących się czegoś konkretnego dowiedzieć o instalacjach FV,.
    Dlatego napisałem, że kładzenie PV do grzania wody to głupota. Tu lepiej się sprawdzą zwykłe solary (choć ich opłacalność też jest bardzo wątpliwa), które od razu podgrzewają wodę a nie prąd przy nędznej sprawności i następnie tym prądem wodę.

    Wybraliśmy do rządzenia matołków, to teraz mamy co mamy.

  11. #2051
    Banned
    siefinpird

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Dlatego napisałem, że kładzenie PV do grzania wody to głupota. Tu lepiej się sprawdzą zwykłe solary (choć ich opłacalność też jest bardzo wątpliwa), które od razu podgrzewają wodę a nie prąd przy nędznej sprawności i następnie tym prądem wodę.

    Wybraliśmy do rządzenia matołków, to teraz mamy co mamy.
    No i nawet pod rządami tych matołków jakoś sobie trzeba dać radę i przeczekać do czasu aż - przyjdzie walec i wyrówna zostawione przez nich gówna.


    W planie parteru tez mam miejsce na kominek. Będzie to kominek akumulacyjne. Wyłożone materiałem ceramicznym wypalonym niedawno opracowanym przez Politechnikę Śląska który to materiał trzyma ciepełko aż miło.


    I mam wrażenie ze większa radochę będę miał grzejąc się od kominka czy tez go rozpalając i dokładając do niego niż zastanawianie się przez wiele najbliższych lat czy kasa wyrzucona w fotowoltaike w ogóle się kiedykolwiek zwróci.

    Pozdrawiam

  12. #2052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Foptowoltaika będzie tanieć. Być może niedługo zaczniemy produkować bardzo tanią farbę z perowskitów i wszelkie inne źródła energii przestaną mieć sens.

  13. #2053
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fredd

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Foptowoltaika będzie tanieć. Być może niedługo zaczniemy produkować bardzo tanią farbę z perowskitów i wszelkie inne źródła energii przestaną mieć sens.
    No i to jest konkretny argument przeciw pv na najbliższe 3-5 lat

  14. #2054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fredd Zobacz post
    No i to jest konkretny argument przeciw pv na najbliższe 3-5 lat
    Tylko jaką masz gwarancję, że w tym okresie się do tego dojdzie? To jest wróżenie z fusów.
    Nawet gdyby, to zapotrzebowanie na początku może być na tyle spore, że wcale tak tanio nie będzie.

  15. #2055
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Silli

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szufnarowa
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    21

    Domyślnie

    Ludzie, zrozumcie, że Panele FV mają sens tylko w wypadku samo-konsumpcji i ewentualnie bilansowania ... Kto chce zarabiać na wytworzonym prądzie, niech postawi sobie węglową elektrownie! PV są dla oszczędności - nie dla zarabiania!!!

  16. #2056
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Fredd

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Foptowoltaika będzie tanieć. Być może niedługo zaczniemy produkować bardzo tanią farbę z perowskitów i wszelkie inne źródła energii przestaną mieć sens.
    oraz

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Tylko jaką masz gwarancję, że w tym okresie się do tego dojdzie? To jest wróżenie z fusów.
    Nawet gdyby, to zapotrzebowanie na początku może być na tyle spore, że wcale tak tanio nie będzie.
    Jak to jest dyskutować sam z sobą?

  17. #2057
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fredd Zobacz post
    Zęby bolą od czytania tych "żali"...

    1. to jakiś nonsens i aberracja, żeby produkować prąd w domu i oddawać do sieci wtedy gdy jest nadwyżka mocy i odbierać go w nocy. Najlepiej w stosunku 1:1. Kto za to miałby zapłacić, sąsiad z bloku...

    2. jeżeli zwrot inwestycji ma wynieść 12 lat to dziękuję postoję, postęp technologiczny jest tak szybki, że za 5 lat zostaniecie jak ten Maklakiewicz z angielskim...

    3. nie bredźcie o środowisku, bo wyprodukowanie panelu w Chinach też obciąża środowisko

    Żeby nie było, sam mieszkam w domu jednorodzinnym, przymierzam się do jedynej opłacalnej moim zdaniem instalacji fv to jest kilka paneli, grzałka do c.w.u. całość powinno zamknąć się w 5-6k i zwracać się po ok 5 latach.
    1. jak to kto ma za to zapłacić? prosument musi zapłacić opłatę OZe, opłatę przejściową - to własnie koszty tego magazynowania. Teraz sąsiad zapłaci za Twoją energię zakładowi energetycznemu, który od ciebie weźmie ją za darmo - to jest fair?
    2. 12 lat - do tej pory nie wiadomo jak ministerstwo wyliczyło ten wskaźnik - też się nie podoba
    3. zależy które moduły i gdzie produkowane. Widziałeś profesjonalną linie produkcyjną? Cały czas idziemy w kierunku ograniczania energii, obniżania temperatur, redukcji ilości potrzebnych materiałów,
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #2058
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Silli Zobacz post
    Ludzie, zrozumcie, że Panele FV mają sens tylko w wypadku samo-konsumpcji i ewentualnie bilansowania ... Kto chce zarabiać na wytworzonym prądzie, niech postawi sobie węglową elektrownie! PV są dla oszczędności - nie dla zarabiania!!!
    Oczywiście - kluczem do korzystania w pełni i do zadowolenia z instalacji PV jest oszczędzanie na rachunkach, a nie zyski ze sprzedaży energii.
    Jak w pełni wykorzystać? inteligentnie zarządzać urządzeniami, magazynować w postaci ciepłej wody - dzisiaj różne urządzenia mogą już współpracować z instalacją PV! - np pompy ciepła
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  19. #2059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fredd Zobacz post

    Jak to jest dyskutować sam z sobą?
    Widać masz braki w czytaniu ze zrozumieniem.

  20. #2060
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Silli

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szufnarowa
    Kod pocztowy
    38-124
    Posty
    21

    Domyślnie

    A tutaj ciekawostka jak wiele jest zielonej energii w Niemczech http://losyziemi.pl/niemcy-w-niedzie...a-wynosi-63-gw

Strona 103 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony