dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1046 z 1061
Pokaż wyniki od 20.901 do 20.920 z 21202
  1. #20901
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To chyba wolałbym (oczywiście po przeliczeniu) jakąś małą instalację off-grid zrobić, z magazynem, który pozwoliłby to oświetlić i ogrzać wodę, kiedy tam będziesz
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #20902

    Domyślnie

    PV do domu "rekreacyjnego" pomysł iście z tyłka w myśl nowych przepisów. No tak ale po co liczyć skoro jest policzone
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #20903
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    PV do domu "rekreacyjnego" pomysł iście z tyłka w myśl nowych przepisów. No tak ale po co liczyć skoro jest policzone
    No to proszę. Powiedzmy ze jest to dom mieszkalny o zapotrzebowaniu 6000kwh. Weźmy pod uwagę produkcje na poziomie 3100kwh, autokomsupcje i magazynowanie (po staremu) 50/50. Cena 1kwh=0,8 zł brutto, koszt instalacji 17000.Tu dane są proste i oczywiste. Tak samo proste i oczywiste dane przedstawisz mi do obliczenia opłacalności po nowych zasadach? Czas start.

  4. #20904

    Domyślnie

    Już lecę aby liczyć to dla ciebie, może jeszcze mam zapłacić za ciebie?
    I to magiczne słowo "magazynowanie" którego próżno szukać, ale jak ktoś wie lepiej to wie lepiej.
    A tak serio możesz podać mi numerki na najbliższego lotka?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #20905
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Już lecę aby liczyć to dla ciebie, może jeszcze mam zapłacić za ciebie?
    I to magiczne słowo "magazynowanie" którego próżno szukać, ale jak ktoś wie lepiej to wie lepiej.
    A tak serio możesz podać mi numerki na najbliższego lotka?
    A No właśnie, czyli kolejny, ktoremu sie wydaje ze wszystko wie ale z grzeczności tego nie przyzna Czyli w moim temacie odpowiedziało dwóch Panów ale ze nie maja nic konkretnego traktuje to jak nic nie warta forumowa aktywność. Pozdrawiam Was-mam nadzieje ze to już zrozumieliście

  6. #20906
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na banalne pytania nie ma sensu odpowiadać, kiedyś w zrobiła to @elfir to ją zbluzgałeś, kiedy w innym wątku pytałeś o kolor grzejników
    PV to nie jest rocket science i firmę do jej montażu wybierasz, tak, jak firmę od WM, PC, czy innej tego typu instalacji.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #20907
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Na banalne pytania nie ma sensu odpowiadać,
    To po co się w ogóle odzywasz?

  8. #20908
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeszcze raz, bo może nie dotarło:
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    bo jestem autentycznie ciekaw, jaki okres zwrotu taka instalacja rozliczana na obecnych zasadach
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #20909
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeszcze raz, bo może nie dotarło:
    Jeśli potrafisz to oszacować to proszę bardzo. Mi nic do tego. Już wyżej pisałem, że nie zamierzam tego liczyć

  10. #20910
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Na banalne pytania nie ma sensu odpowiadać, kiedyś w zrobiła to @elfir to ją zbluzgałeś, kiedy w innym wątku pytałeś o kolor grzejników
    PV to nie jest rocket science i firmę do jej montażu wybierasz, tak, jak firmę od WM, PC, czy innej tego typu instalacji.
    nie ma głupich pytań ale odpowiedzi już tak

  11. #20911

    Domyślnie

    I teraz taka hipotetyczna sytuacja dowolny z nas stawia taki domek, instaluje PV dostaje pierwszą fakturę i idzie z "mordą" do ZE że on miał mieć auto konsumpcję w granicach 50% i do tego magazyn energii 80%. I to idzie tam z przekonaniem że to On ma rację a ZE się myli.
    No jajca jak berety by były. A później przychodzi na forum i żali się że założył PV za 17000 zł, że miało być tak pięknie a tu go ZE w hula hop robi.
    Najważniejsze że my wiemy a tobie się wydaje i wszystko wie

    Ale dobrze chłop nie przejmuje się opiniami innych, niech instaluje. Przecież każdy z nas jest zadowolony z PV, że nawet dziś byście dołożyli gdybyście mogli ja zresztą też.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  12. #20912
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    I teraz taka hipotetyczna sytuacja dowolny z nas stawia taki domek, instaluje PV dostaje pierwszą fakturę i idzie z "mordą" do ZE że on miał mieć auto konsumpcję w granicach 50% i do tego magazyn energii 80%. I to idzie tam z przekonaniem że to On ma rację a ZE się myli.
    No jajca jak berety by były. A później przychodzi na forum i żali się że założył PV za 17000 zł, że miało być tak pięknie a tu go ZE w hula hop robi.
    Najważniejsze że my wiemy a tobie się wydaje i wszystko wie

    Ale dobrze chłop nie przejmuje się opiniami innych, niech instaluje. Przecież każdy z nas jest zadowolony z PV, że nawet dziś byście dołożyli gdybyście mogli ja zresztą też.
    Dochodzę do wniosku ze nie przeczytałeś ze zrozumieniem postu, do którego się odnosisz. Mało tego - śmiem twierdzić, ze zrobiłeś to specjalnie udając głupiego.

  13. #20913

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Dochodzę do wniosku ze nie przeczytałeś ze zrozumieniem postu, do którego się odnosisz. Mało tego - śmiem twierdzić, ze zrobiłeś to specjalnie udając głupiego.
    Chłopie czy ja głupi jestem... na pewno nie wyspany wróciłem z nocki zaraz kładę się w kimę i o 19:00 znów mam nockę., jutro to samo. Jak pisałem nie interesuje mnie co zrobisz i jak. Mamy z ciebie sporą bekę a co zrobisz to se dziergaj na drutach i tak jesteś mądrzejszy od nas.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #20914
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    I teraz taka hipotetyczna sytuacja dowolny z nas stawia taki domek, instaluje PV dostaje pierwszą fakturę i idzie z "mordą" do ZE że on miał mieć auto konsumpcję w granicach 50% i do tego magazyn energii 80%. I to idzie tam z przekonaniem że to On ma rację a ZE się myli.
    No jajca jak berety by były. A później przychodzi na forum i żali się że założył PV za 17000 zł, że miało być tak pięknie a tu go ZE w hula hop robi.
    Najważniejsze że my wiemy a tobie się wydaje i wszystko wie

    Ale dobrze chłop nie przejmuje się opiniami innych, niech instaluje. Przecież każdy z nas jest zadowolony z PV, że nawet dziś byście dołożyli gdybyście mogli ja zresztą też.
    a co na to lekarze?

  15. #20915

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    a co na to lekarze?
    To zależy ile płacisz za wizytę na NFZ, znieczulenie młotkiem, prywatnie masz anestezjologa na 2 dyżurze po 8h. W USA masz rachunek do wypisania za obecność pielęgniarki, lekarza, anestezjologa, miejsca i kto tam jeszcze przyjdzie myślę że w okolicach 35000 dołków.
    USA to kraj 3 świata... Medycyna tylko płatna (chyba że w robocie masz zajebiste ubezpieczenie), uczelnia wyższa kosztuje majątek i zwykle około 200k dołków.
    Dom... no tak dom Los Angeles... jeśli przez 40 lat będziesz odkładał swoją pensję i niczego nie wydasz będziesz miał "wkład" na swój dom. oczywiście na krechę
    Ale to nie jest jakieś złe w Holadii przeklepali kredyt hipoteczny tylko do 105 lat, bo wcześniejszy był do 135 lat... tak kuźwa kredyt na dach nad głową.
    My mamy tylko pojechaną włądzę... reszta jest w "miarę" byle zabrać wszelkie świadczenia i to dla większośći 500+/300+ 13 i 14 emerytura OUT!! i może wrócimy a kilka lat do normalności.

    Idę spać na 19:00 robota czeka....
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 10-07-2022 o 09:17
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #20916
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Chłopie czy ja głupi jestem... na pewno nie wyspany wróciłem z nocki zaraz kładę się w kimę i o 19:00 znów mam nockę., jutro to samo. Jak pisałem nie interesuje mnie co zrobisz i jak. Mamy z ciebie sporą bekę a co zrobisz to se dziergaj na drutach i tak jesteś mądrzejszy od nas.
    Nie będę specjalnie dla Ciebie pisał wszystkiego jeszcze raz od początku. Ty jednak nie udajesz i to tez nie jest kwestia zmęczenia

  17. #20917
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.790

    Domyślnie

    Pamiętam czasy jak owczym pędem każdy zakładał liczniki zużytej wody w blokach bo taka naszła moda no a jak już pozakładali opomiarowali to każdy płacił więcej niż przed , a ludzie tak chcieli płacić tylko za siebie a wyszło jak zawsze bo a to opłata sraka taka i jeszcze jakaś i to samo z fotovoltaiką ,

  18. #20918
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Pamiętam czasy jak owczym pędem każdy zakładał liczniki zużytej wody w blokach bo taka naszła moda no a jak już pozakładali opomiarowali to każdy płacił więcej niż przed , a ludzie tak chcieli płacić tylko za siebie a wyszło jak zawsze bo a to opłata sraka taka i jeszcze jakaś i to samo z fotovoltaiką ,
    Raczej nie jest to samo, niema żadnych dodatkowych opłat przynajmniej dla prosumentów rozliczających się na starych zasadach posiadających instalacje fotowoltaiczne w porównaniu do odbiorców nieposiadających takiej instalacji.

    Na nowych zasadach też żadne dodatkowe opłaty nie dochodzą, podstawowa różnica to taka że na starych zasadach w instalacjach do 10 kW za każdą kWh wysłaną do sieci energetycznej prosument otrzymuje 80% , natomiast w/g nowych zasad mimo 15% rabatu na opłaty przesyłowe będzie to ok. 45% , sens będą miały małe instalacje takie 2-3 kW a i tak nie będzie możliwe zużycie na bieżąco całości produkcji w okresie wiosenno jesiennym

  19. #20919
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jancia Zobacz post
    Raczej nie jest to samo, niema żadnych dodatkowych opłat przynajmniej dla prosumentów rozliczających się na starych zasadach posiadających instalacje fotowoltaiczne w porównaniu do odbiorców nieposiadających takiej instalacji.

    Na nowych zasadach też żadne dodatkowe opłaty nie dochodzą, podstawowa różnica to taka że na starych zasadach w instalacjach do 10 kW za każdą kWh wysłaną do sieci energetycznej prosument otrzymuje 80% , natomiast w/g nowych zasad mimo 15% rabatu na opłaty przesyłowe będzie to ok. 45% , sens będą miały małe instalacje takie 2-3 kW a i tak nie będzie możliwe zużycie na bieżąco całości produkcji w okresie wiosenno jesiennym
    Ile by taka instalacja nie obniżyła rachunków, właściciel zawsze będzie na plus(zawsze zapłaci niższy rachunek). Taka instalacja to koszt 15-20tys wiec tez nie ma co przesadzać z szacowanym czasem zwrotu. Mniejsza inwestycja szybciej się zwróci.

  20. #20920
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    I teraz taka hipotetyczna sytuacja dowolny z nas stawia taki domek, instaluje PV dostaje pierwszą fakturę i idzie z "mordą" do ZE że on miał mieć auto konsumpcję w granicach 50% i do tego magazyn energii 80%.
    No ale że co, na starych zasadach miałby 50%, a na nowych nie będzie miał? Jaki wpływ na auto konsumpcję ma sposób rozliczania?
    Jaką tak właściwie stawiasz tezę, że fotowoltaika na nowych zasadach jest zupełnie nieopłacalna, w sensie że jej koszt się nigdy nie zwróci?

    Cytat Napisał Jancia Zobacz post
    w/g nowych zasad mimo 15% rabatu na opłaty przesyłowe
    Skąd ta informacja o 15% rabatu?

    Cytat Napisał Jancia Zobacz post
    będzie to ok. 45%
    "To", czyli co? I 45% czego?
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

Strona 1046 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony