dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1057 z 1061
Pokaż wyniki od 21.121 do 21.140 z 21202
  1. #21121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Nie nie robiłem boto tylko 4 kw na wiacie a latem pewnie drugie 4 kw dołożę , dziś na chwilę o 14-tej załączyłem i pokazywało 3240 watt więc będzie dobrze
    Wtedy już będziesz musiał zgłosić i uzgodnić że strażą.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #21122
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Wtedy już będziesz musiał zgłosić i uzgodnić że strażą.
    Nawet jak będę zakładał na drugiej wiacie ? może przemyślę sprawę i na gruncie sklecę , najlepiej jak bym zrobił traker ale najnormalniej mi się już nie chce , trzy domy ogarniać to nie takie hop siup ale nie mówię nie .

  3. #21123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Nawet jak będę zakładał na drugiej wiacie ? może przemyślę sprawę i na gruncie sklecę , najlepiej jak bym zrobił traker ale najnormalniej mi się już nie chce , trzy domy ogarniać to nie takie hop siup ale nie mówię nie .
    To zależy od mocy instalacji na danym jednym liczniku.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #21124

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    To zależy od mocy instalacji na danym jednym liczniku.
    A tak z ciekawości dopytam.
    Można to zrobić we własnym zakresie?
    Czy jednak potrzebny papier od rzeczoznawcy?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #21125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    A tak z ciekawości dopytam.
    Można to zrobić we własnym zakresie?
    Czy jednak potrzebny papier od rzeczoznawcy?
    Uzgodnienie musi być wykonane i potwierdzone przez inżyniera pożarnictwa z zakresu ochrony i prowadzenia działań pożarniczych, zgodności z przepisami ppoż itp. Osoba taka posiada odpowiednie uprawnienia, potwierdza to własnym podpisem, pieczątką.
    Oczywiście projekt,zdjęcia,rzuty i dokumentacja może być wykonana samodzielnie ważne, aby była czytelną, a użyte symbole ogólnie stosowane w budownictwie/instalacjach elektrycznych. Po zaakceptowaniu/zatwierdzeniu wypełnia się zgłoszenie specjalny druk, to trafia do straży pożarnej, dokumentacja pozostaje u Ciebie. Dodatkowo na licznik/skrzynkę el. trafia oznaczenie PV.
    Tak przynajmniej jest w mnie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #21126

    Domyślnie

    Dzięki.
    U mnie było podobnie.
    Tylko byłem ciekaw, czy da się inna drogą.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #21127

    Domyślnie

    Napiszę tutaj, bo to długi temat z dużą ilością uczestników.
    Otóż, jeśli ktoś ma hybrydowy falownik SOFARSOLAR, to prosimy o kontakt.
    Chodzi o bycie testerem programu do optymalizacji kosztów energii:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8209448

  8. #21128

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Proszę o poradę: otóż posiadam panele fotowoltaiczne założone dwa lata temu (wtedy tez się Was radziłam- za co dziekuje ) o mocy 6,21kW

    Falownik: SolarEdge SE6K
    Moduły fotowoltaiczne: JA Solar JAM60S21/365MR o mocy 365Wp oraz optymalizatory mocy,

    Rozważam opcje założenia pompy ciepła, według wskazań pośrednika miałaby to być pompa ciepła 7kW

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0172.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	22,5 KB
ID:	468466

    Nie wiem jak dobrać dodatkowe panele fotowoltaiczne ? Czy to powinna być osobna instalacja fotowolataiczna ? Czy zwiększenie istniejącej ?

    Obecnie rozliczam się na starych zasadach tj net-metering.

    Proszę o podpowiedz

  9. #21129
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewa_G Zobacz post
    Dzień dobry,
    Proszę o poradę: otóż posiadam panele fotowoltaiczne założone dwa lata temu (wtedy tez się Was radziłam- za co dziekuje ) o mocy 6,21kW

    Falownik: SolarEdge SE6K
    Moduły fotowoltaiczne: JA Solar JAM60S21/365MR o mocy 365Wp oraz optymalizatory mocy,

    Rozważam opcje założenia pompy ciepła, według wskazań pośrednika miałaby to być pompa ciepła 7kW

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0172.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	22,5 KB
ID:	468466

    Nie wiem jak dobrać dodatkowe panele fotowoltaiczne ? Czy to powinna być osobna instalacja fotowolataiczna ? Czy zwiększenie istniejącej ?

    Obecnie rozliczam się na starych zasadach tj net-metering.

    Proszę o podpowiedz
    Zostaniesz na starych zasadach jak rozbudujesz z tym że ty musisz mieć już magika co do straży pożarnej to zgłasza złasza.

  10. #21130

    Domyślnie

    Czemu do straży pożarnej ?

  11. #21131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Każda instalacja fotowoltaiczna o mocy powyżej 6,5 kWp wymaga uzgodnienia z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń ppoż., pod względem zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej i musi zostać zgłoszona do organów Państwowej Straży Pożarnej (PSP).
    To raczej formalność

    Przy tym falowniku swoją możesz rozbudować do 8,1 kW
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #21132

    Domyślnie

    Rozumiem, czy w według wyliczeń przedstawiciela pomp ciepła powinnam mieć około. 4kW instalacji Fotowoltaicznej (a mogę zwiększyć około. 1,9kW)


    Czy w takim przypadku pozostaje mi wymiana falownika lub dodatkowa instalacja? Które rozwiązanie lepsze ? Czy ktoś z Was posiada dwie instalacje i czy to się sprawdza ?

    Dodam, ze mam na dachu wolna już tylko zachodnią ekspozycje na słońce bez zadrzewienia.

  13. #21133

    Domyślnie

    Nie słuchaj głupot. Najpierw powiedz czy obecną PV masz na 1 łańcuchu? Jak na dwóch to zapomnij o rozbudowie...

  14. #21134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Solar Edge SE6K na dwóćh stringach ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #21135

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Każda instalacja fotowoltaiczna o mocy powyżej 6,5 kWp wymaga uzgodnienia z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń ppoż., pod względem zgodności z wymaganiami ochrony przeciwpożarowej i musi zostać zgłoszona do organów Państwowej Straży Pożarnej (PSP).
    Czy ktoś wie, czy dotyczy to także instalacji na gruncie?

  16. #21136

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Solar Edge SE6K na dwóćh stringach ?
    https://sklepsoltech.pl/pl/p/file/06...SE3K-SE10K.pdf
    Specyfikacja mechaniczna:
    Wejścia DC: 2 pary MC4
    Nie ważne czy na dachu, ziemi, czy pod ziemią. Jak jest 6,5 kWp to strażak musi odebrać.

  17. #21137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty1986 Zobacz post
    https://sklepsoltech.pl/pl/p/file/06...SE3K-SE10K.pdf
    Specyfikacja mechaniczna:
    Wejścia DC: 2 pary MC4
    No dobrze, ale dlaczego ma zapomnieć o rozbudowie jeśli ma (choć w wątpię) 2 stringi ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #21138
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    co ja tam wiem o panelach ...
    nie znam sie
    nie wypowiem sie

    ale 2 domy sa na prund

  19. #21139

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia. Może bardziej warto nowa instalacje ?

  20. #21140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewa_G Zobacz post
    Nie mam pojęcia. Może bardziej warto nowa instalacje ?
    Wszystko rozbija się o to ILE chcesz zyskać.
    Jeśli 2kW, to rozbudowa, jeśli 3,8kW to nowa instalacja.

    Jeśli nie ma cienia to nie musi być na SE i optymalizatorach
    Skontaktuj się z firmą, ktróra zakładała pierwszą instalację, niech cos zaproponują
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 1057 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony