dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 1061
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 21202
  1. #221

    Domyślnie

    viadrus, no to dla poparcia tych 860 zł na plus, wrzuć proszę obliczenia.

  2. #222

    Domyślnie

    W audycie mam w zasadzie same wyniki. Ale teraz płacę 310PLN miesięcznie. Mając 7,5 kWp w lecie mam sporą nadwyżkę a w zimie niestety przeciwnie. Siła rzeczy za prąd i tak będę musiał zapłacić, ale relatywnie mało. Do tego dochodzi rata. Różnica to owe 860zł rocznie. Zatem jedyna większa kasa jaka muszę wyłożyć to podatek od dotacji. Przy czym ja osobiście takich wyliczeń nie robiłem opieram się na audycie zakładając jego uczciwość. Po wejściu OZE powinno być sympatyczniej. Pytam natomiast , która z firm zajmujących sie fotovoltaiką jest godna polecenia
    Podsuwam jeden link http://www.soldach.pl/energia-odnawi...c-fotowoltaiki
    Z linku wynika, ze za moja instalacje powinienem zapłacic 52 kPLN. Zatem mniej niz proponują. Pytanie tylko kiedy ta kalkulacja z linku była robiona i czy uwzglednia marże firmy...
    Ostatnio edytowane przez viadrus ; 15-10-2014 o 21:31

  3. #223

  4. #224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak wszędzie - tyle co od dochodu.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #225

    Domyślnie

    Czyli 19%. Całość wyceniona na 60kPLN z czego dotacja to 40% ( potem może być mniej ) ale jak ze wszystkim ceny mogą spaść. Pierwsze telewizory plazmowe kosztowały tyle co luksusowy samochód. dzisiaj podobnie tyle, że już przeciętny i ( 10-cio letni). Jasno wynika z tego, ze instalacja zacznie się amortyzować dopiero po 5-ciu latach. Ale myślę, że warto. Ponawiam pytanie o doświadczenia z firmami instalacyjnymi.
    Podsuwam jeden link http://www.soldach.pl/energia-odnawi...c-fotowoltaiki
    Z linku wynika, ze za moja instalacje powinienem zapłacic 52 kPLN. Zatem mniej niz proponują. Pytanie tylko kiedy ta kalkulacja z linku była robiona i czy uwzglednia marże firmy...
    Ostatnio edytowane przez viadrus ; 15-10-2014 o 21:33

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Napisał viadrus Zobacz post
    Ale teraz płacę 310PLN miesięcznie. Mając 7,5 kWp w lecie mam sporą nadwyżkę a w zimie niestety przeciwnie.
    Nawet latem nie licz na to, że zużyjesz cały produkowany prąd, jeśli nie założysz systemu wykorzystującego nadwyżki do grzania cwu, większość prądu oddasz do sieci, a pv pokryją Ci latem koło 40-50% zapotrzebowania. Nie wiem, czy było to uwzględniane w kalkulacjach.
    Cytat Napisał viadrus Zobacz post
    Z linku wynika, ze za moja instalacje powinienem zapłacic 52 kPLN.
    Nie jest to tanio. Można zneleźć oferty na gotowo po około 5kzł/kWp.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  7. #227

    Domyślnie

    To, że nie jest to tanio to oczywiste. Bez dotacji i kredytu to po prostu nie ma sensu. nawet z dotacja tez nie wygląda to całkiem różowo Zważywszy koszty eksploatacji ( wieczne to nie będzie i zacznie sie psuć) taka instalacja może nie zwrócić się nigdy. Kalkulacja zapewne uwzględnia oddawanie nadwyżki letniej do sieci ( niestety czterokrotnie taniej w stosunku do kupowanej). Naturalnie, ze rozważam większa konsumpcje na własne potrzeby latem ( choćby montaż grzałki do zasobnika) czy klimatyzację , którą mógłbym także wykorzystać do dogrzewania domu w słoneczne dni w sezonie grzewczym. Mając monitoring instalacji jest to realne ale jeszcze lepiej to zautomatyzować tylko trzeba dobrać falownik mający odpowiednie interfejsy.

  8. #228

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post

    Nie jest to tanio. Można zneleźć oferty na gotowo po około 5kzł/kWp.
    Prośba o jakieś konkretne linki. Na szybko znalazłem to
    http://www.ebay.pl/itm/RECOM-AMUR-LE...-/111306046430
    http://sunsol.pl/produkty/Inwerter_S...OWER_7000TL-20
    I już to samo robi nam cenę powyżej 4kPLN/kWp . A gdzie reszta "drobiazgów" jak profile, śruby, skrzynka na dodatkowy licznik zielonej energii. kable itp. itd. No i robocizna

  9. #229

    Domyślnie

    Nie chcę robić za naganiacza, ale poszukaj na elektroda.pl. Nie wiem po co kupować inwerter za 11kzł, skoro można dużo taniej i też renomowanych firm. Licznik zielonej energii ZE daje gratis.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  10. #230

    Domyślnie

    W drobiazgach wymieniłem skrzynkę na licznik a nie sam licznik. A na elektrodzie jestem i tez o tym gadam

  11. #231
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Coś na temat:

    Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym o korzyści z "Prosumenta" pytamy eksperta:



    Zobacz inne filmu murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  12. #232

  13. #233

    Domyślnie

    Zauważyłem ostatnio że niedaleko nas jest parę sztuk jak poczekasz trochę to mogę postarać się zrobić research bo w sumie sam zaczynam się tym tematem bardziej interesować.
    Poznaniak z wyboru

  14. #234

    Domyślnie

    viadrus i jak tam zdecydowałeś się ? instalacja już może działa ?

  15. #235

    Domyślnie

    Przeczytałem ustawę o OZE i... ręce opadają.


    Nawet jeśli poprawka PSLu przejdzie, to Ci, co mają już teraz instalację PV będą w plecy. Tylko instalacje PV wybudowane (uruchomione) po 1 stycznia 2016 miałyby podlegać stawkom 65 i 75 groszy. Modernizacja nic nie da. Jedynym wyjściem - ale nie wiem czy skutecznym prawnie - byłoby zgłoszenie odłączenia instalacji i ponowne jej zgłoszenie. Śliska sprawa.


    Druga sprawa, prezes URE przekazuje nasze dane (zamieszkania) odpowiedniemu ministrowi. Jakiś pomysł, po co? Dobrze, że choć dane dostępne publicznie mają być wyczyszczone.


    Trzecia sprawa - jak ktoś ma jednoosobową działalność, to nie ma wyjścia, musi to zrobić przez firmę, nie ma możliwości tak po ludzku tego załatwić. Dla jednych to dobrze, inni niekoniecznie się ucieszą. Ci z zawieszoną działalnością chyba będą mogli być prosumentem (ale nie jestem na 100% pewien).


    I jeszcze jedna sprawa, której nie rozgryzłem. Czy jeśli skorzystam w 2016 roku z programu Prosument WFOŚiGW, to czy będę mógł skorzystać z stawek 65 i 75 groszy? I jedno i drugie to jest chyba pomoc publiczna, a z założenia nie można korzystać podwójnie z pomocy publicznej. Ktoś to wyjaśni?


    Tak na marginesie, raczej można skorzystać z dotacji WFOŚiGW w tym roku, ale oddać do użytku trzeba by było w 2016 instalację. Też takie trochę upierdliwe rozwiązanie.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  16. #236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    SPOKO!
    Ci co mieli na tym zarobić - zarobią na pewno!
    A TY miałeś wrażenie, ze ktoś Ci chce zrobić dobrze?

    Pora aby się obudzić... To państwo przecież jest jedynie TEORETYCZNIE!


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    SPOKO!
    Ci co mieli na tym zarobić - zarobią na pewno!
    A TY miałeś wrażenie, ze ktoś Ci chce zrobić dobrze?

    Pora aby się obudzić... To państwo przecież jest jedynie TEORETYCZNIE!
    Ja to wszystko wiem, ale naprawdę przez chwilę miałem nadzieję, że można coś zrobić dobrze.
    Im bardziej się wczytuję w ustawę o OZE, tym więcej błędów widzę. Ta ustawa, przynajmniej w części dotyczącej prosumentów nadaje się do ponownego napisania. Nawet kawałek o net-meteringu został napisany tak, że wygląda na to, że dotyczy instalacji do 3 kW, a tych od 3-10 kW już nie. Porażka.

    Jedyne co pozostaje, to po prostu uruchomić instalację PV i postarać się, aby jak najmniej płacić za prąd.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  18. #238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "naprawdę przez chwilę miałem nadzieję,..."

    Ci, którzy tu wstępują (żyją) niech porzucą wszelką nadzieję!
    - Wiesz na której bramie jest TEN napis?


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #239
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AlekV

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Brwinów
    Kod pocztowy
    05-840
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr558 Zobacz post
    i nawet dzięki nim uzyskałem całkiem niezłe dofinansowanie
    Niestety w przypadku dotacji musimy mieć na uwadze koszty dodatkowe, przez które w przypadku małej instalacji może nie opłacać się występować o dotację(!).
    Mam na myśli głównie PROSUMENTa, gdzie musimy doposażyć instalację w:
    zabezpieczenia przeciwprzepięciowe AC i DC;
    instalacja dodatkowego licznika energii AC;
    wykonanie instalacji odgromowej;
    przygotowanie projektu wykonawczego instalacji elektrycznej;
    przygotowanie wniosku o dofinansowanie;

    ...i może się uzbierać koło 3000zł.
    + opłacenie podatku dochodowego od dotacji + koszty kredytu

    Musze policzyć od jakiej wielkości instalacji opłaca się brać PROSUMENTa

  20. #240
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vitis-it
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-242
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    29

    Domyślnie

    Raczej te koszty dodatkowe nie są zbyt wysokie ponieważ.

    Instalacja w prosumencie do 10 kWp nie może przekroczyć 8000 zł brutto za 1 kWp i 6000 zł brutto za 1 kWp od 10 kWp do 40kWp Bez problemu można zmieścić się w tych kwotach a nawet poniżej z inwerterem SMA i niemieckimi panelami razem z zabezpieczeniem DC i AC plus nawet nadprądówki.

    Instalacji odgromowej posiadać nie musisz nie jest wymagana do prosumenta.
    Musisz tylko się dostosować w zależności czy masz instalacje czy jej nie masz i czy zachowany jest odstęp od zwodów S. Nie ma obowiązku instalacji całego odgromienia.

    Projekt faktycznie ale my np robimy to już w cenie samej elektrowni

    Wniosek o dofinansowanie też pomagamy pisać w cenie elektrowni.

    Koszty kredytu to 1% rocznie.

    Licznika nie trzeba instalować dodatkowego bo tyczy sie on zielonych certyfikatów dla firm
    Wymiana licznika głównego zgodnie z ustawą mały trójpak to koszt dla zakładu energetycznego.

    Do prosumenta i do zgłoszenia w zakładzie musi być podpis uprawnionej osoby np instalatora OZE UDT

    Warto przeczytać : http://www.nfosigw.gov.pl/download/g...aika_2015.docx

    Zawsze opłaca się występować o dotacje prosument jak tylko się pojawi.
    Ostatnio edytowane przez vitis-it ; 03-02-2015 o 19:06
    ViTiS-iT
    ul. Prymasa 1000 lecia 48A
    01-242 Warszawa
    tel. 22 646 46 92
    http://suntrack.pl

Strona 12 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony