dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 1061
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 21202
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał vitis-it Zobacz post
    Raczej te koszty dodatkowe nie są zbyt wysokie ponieważ. Instalacja w prosumencie do 10 kWp nie może przekroczyć 8000 zł brutto za 1 kWp i 6000 zł brutto za 1 kWp od 10 kWp do 40kWp Bez problemu można zmieścić się w tych kwotach
    Dobre Bez problemów można zmieścić się w 8000zł/kWp Wiesz, gdyby dawali 100%, to można by się nie przejmować takimi wysokimi kosztami, ale niestety dotacja to tylko około 20%, więc lepiej to dobrze przeliczyć, czy warto, bo w cenie 8kzł/kWp to na pewno nie warto zakładać pv, nawet z dotacją.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  2. #242
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vitis-it
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-242
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    29

    Domyślnie

    Dotacja to 40% - podatki, koszty kredytu itp to efektywnie ok 26-30% nie liczyłem dokładnie

    A jeżeli chcesz wykonać instalacje na Niemieckich panelach + Inwerter SMA + Zabezpieczenie DC i AC plus prawidłowe odgromienie itp to te 8000 tyś
    wcale nie jest dużo.

    Jeżeli jednak kupisz chiński inwerter i chińskie panele plus jakiś ekonomiczny system montażowy to zejdziesz na 4000 a nawet i 3000 zł. Przepięciówki dasz niefirmowe pominiesz dodatkowy rozłącznik itp.

    Tylko potem masz ryzyko

    - spadek mocy w pierwszym roku o 10% pomimo ze Chińczycy dają liniową gwarancje mocy
    - problemy z inwerterem i sprawność rzędu 85% pomimo, że Chińczycy dają 98%
    - problemy z inwerterem po kilku latach
    - ujemna tolerancja mocy na panelach pomimo, że Chińczycy dają dodatnią (spadek mocy nawet o 5%)

    zawsze można kupić taniej ale czy warto inwestować w najtańszy sprzęt skoro ma pracować 25 lat? no to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam.

    U nas wychodzi przy 5 kWp ok 6500 zł brutto za 1 kWp dopłacić musisz za zabezpieczenie ACDC ale w cenie masz już projekt, dostosowanie instalacji do aktualnego odgromienia, wniosek do prosumenta, przygotowanie wniosku do elektrowni, falownik SMA, montaż niemiecki TOPFIX, kable IBC niemieckie i montaż niemiecki TopFix. W tym masz inżyniera bdowlanego i instalatora UDT. Oczywiście możesz zrobić wszystko sam żeby było taniej ale potem okaże się ze ani dotacji nie otrzymasz ani do elektrowni nie przyłączysz.
    Ostatnio edytowane przez vitis-it ; 03-02-2015 o 19:55
    ViTiS-iT
    ul. Prymasa 1000 lecia 48A
    01-242 Warszawa
    tel. 22 646 46 92
    http://suntrack.pl

  3. #243

    Domyślnie

    rwxw ma rację. PV w cenie 8500 za kW jest całkowicie nieopłacalne. Nawet 6500 to jest dużo. Można taniej, wcale nie robiąc na "chińszczyźnie". Ja rozumiem, reklama, marketing, sprzedaż, ale bez przesady.

    Co do robienia samemu - ok, dotacji się nie otrzyma, ponieważ wymagania programu są takie, że trzeba robić przez firmę. Ale co ma wykonanie instalacji samemu do podłączenia do ZE?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  4. #244
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vitis-it
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-242
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    29

    Domyślnie

    Tyle ma, że każdy ZE wymaga takiego dokumentu. Bezprawnie niestety ale spróbuj podłączyć na dzień dzisiejszy instalacje do ZE bez UDT albo uprawnień energetycznych. My mieliśmy bardzo duże problemy jak nie mieliśmy UDT. A może weźmiesz ich do sądu ?

    A jaką stawkę uważasz za rozsądna za 1kWp przy instalacji 5kWp. ?
    ViTiS-iT
    ul. Prymasa 1000 lecia 48A
    01-242 Warszawa
    tel. 22 646 46 92
    http://suntrack.pl

  5. #245
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    dobrze zrozumiałam? że jeśli uruchomię instalację w tym roku, to stawki 65/70 gr nie dostanę? muszę uruchomić w przyszłym roku?
    a zbudować i wykorzystać dotację 40% mogę w tym roku, z uruchomieniem jej w przyszłym roku? dziwne faktycznie

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał vitis-it Zobacz post
    Tyle ma, że każdy ZE wymaga takiego dokumentu. Bezprawnie niestety ale spróbuj podłączyć na dzień dzisiejszy instalacje do ZE bez UDT albo uprawnień energetycznych. My mieliśmy bardzo duże problemy jak nie mieliśmy UDT. A może weźmiesz ich do sądu ?
    To się zmienia. Czasami można na beton trafić - bywa. Bałwanów nigdzie nie brakuje. Ale póki co, wygląda to coraz lepiej i sprawniej. Jeszcze pół roku i naprawdę nie będzie z tym problemu.
    A jaką stawkę uważasz za rozsądna za 1kWp przy instalacji 5kWp. ?
    Rękoma firmy? 5500. Ale to już kwestia dyskusyjna, wiem, że są klienci zarówno na fordy jak i mercedesy. Nie ma co się spierać. Mnie chodzi o aspekt ekonomiczny - okres zwrotu inwestycji.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  7. #247
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vitis-it
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-242
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    29

    Domyślnie

    stawki 65/75 gr są jeszcze nie uchwalone do końca aczkolwiek jest bardzo duża szansa ze zostaną obronione.

    Dzisiaj komisji senackiej udało się poprzez chwyty proceduralne zablokować zgłoszenie istotnych zmian w poprawce posła Bramory usuwające istniejące błędy prawne.

    Nawet jeżeli senat odrzuci poprawkę posła Bramory to w sejmie mamy większość bo PSL będzie głosowało w całości za a nie tak jak poprzednio 11 przeciw.

    Kompletnie nie wiadomo co będzie jeżeli zainstalujesz elektrownie dziś czy jutro. Poczekaj 2-3 tygodnie na ustawę końcową i na prosumenta z BOŚ.

    Nie musisz też czekać do przyszłego roku ponieważ uchwalona ustawa OZE z poprawkami ma obowiązywać w miesiąc od ogłoszenia. Myślę jednak, że będzie ona uchwalona przed pierwszymi wypłatami z prosumenta.



    mitch 5500 z montażem brutto jest do osiągnięcia niezłe panele koreańskie + falownik np Steca. Ale masz racje każdy wybiera to co woli. My preferujemy droższe instalacje z SMA bo dajemy 5 lat gwarancji a nie chcemy jeździć na serwisy.

    Gorzej z instalacjami za 3500 zł bo i takie są to już prawdziwa tragedia czasami nawet na panelach cienkowarstwowych. Zastanawiam się tylko jaki inżynier i instalator pod tym się podpisuje. A w dodatku prosument wymaga odgromienia i ochrony przeciwpożarowej .
    Ostatnio edytowane przez vitis-it ; 04-02-2015 o 21:16
    ViTiS-iT
    ul. Prymasa 1000 lecia 48A
    01-242 Warszawa
    tel. 22 646 46 92
    http://suntrack.pl

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    dobrze zrozumiałam? że jeśli uruchomię instalację w tym roku, to stawki 65/70 gr nie dostanę? muszę uruchomić w przyszłym roku?
    a zbudować i wykorzystać dotację 40% mogę w tym roku, z uruchomieniem jej w przyszłym roku? dziwne faktycznie
    Póki co, tak to wygląda. Dziś była dyskusja na ten temat w komisji w senacie, ale jeszcze nie ma zapisu audio/video - ciekawe czemu
    Co do dotacji - u mnie (mazowieckie) jest teraz dotacja na 25% bezpośrednio w wfośigw. 40% za pośrednictwem banków jeszcze nie ma. W teorii będą chcieli, żebyś oddała inwestycję w tym roku, jeśli weźmiesz dotację, ale przynajmniej w samym wfośigw zawsze można było zadzwonić, porozmawiać i aneksować umowę z przedłużeniem terminu. Nie wiem jak jest teraz i jak to wygląda przy braniu dotacji przez bank.

    Bardziej mnie interesuje kwestia, czy jeśli ktoś skorzysta z dotacji prosumenta, to czy będzie mógł skorzystać ze stawek 65/75 groszy. Na to pytanie jeszcze nikt mi nie odpowiedział.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Napisał vitis-it Zobacz post
    stawki 65/75 gr są jeszcze nie uchwalone do końca aczkolwiek jest bardzo duża szansa ze zostaną obronione.

    Dzisiaj komisji senackiej udało się poprzez chwyty proceduralne zablokować zgłoszenie istotnych zmian w poprawce posła Bramory usuwające istniejące błędy prawne.
    Możesz rozjaśnić? Dobrze rozumiem - zablokowali poprawki, które naprawiały błędy? Żart?

    Nie musisz też czekać do przyszłego roku ponieważ uchwalona ustawa OZE z poprawkami ma obowiązywać w miesiąc od ogłoszenia. Myślę jednak, że będzie ona uchwalona przed pierwszymi wypłatami z prosumenta.
    To nie tak. Rozdział 4 ma obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku. Chyba, że coś zostało zmienione.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  10. #250

    Domyślnie

    Cytat Napisał vitis-it Zobacz post
    mitch 5500 z montażem brutto jest do osiągnięcia niezłe panele koreańskie + falownik np Steca. Ale masz racje każdy wybiera to co woli. My preferujemy droższe instalacje z SMA bo dajemy 5 lat gwarancji a nie chcemy jeździć na serwisy.

    Gorzej z instalacjami za 3500 zł bo i takie są to już prawdziwa tragedia czasami nawet na panelach cienkowarstwowych. Zastanawiam się tylko jaki inżynier i instalator pod tym się podpisuje. A w dodatku prosument wymaga odgromienia i ochrony przeciwpożarowej .
    Ok argumenty rozumiem. I zdaję sobie sprawę, że zrobienie nowej instalacji za 3500 rękoma firmy jest niemożliwe.

    Co do instalacji odgromowej - pierwsze słyszę. Przeciwpożarowa? W jakim sensie?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  11. #251
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vitis-it
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-242
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Możesz rozjaśnić? Dobrze rozumiem - zablokowali poprawki, które naprawiały błędy? Żart?.
    Poseł Bramora zgłosił poprawkę 75/65 gr za kWh. Komisja senacka zablokowała istotne zmiany w tej poprawce, tak więc trzeba liczyć na to,
    że to pozytywna informacja. Ale jak sam wiesz po naszej ekipie posłów i senatorów można spodziewać się wszystkiego

    CZEKAMY......................
    ViTiS-iT
    ul. Prymasa 1000 lecia 48A
    01-242 Warszawa
    tel. 22 646 46 92
    http://suntrack.pl

  12. #252
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vitis-it
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-242
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Ok argumenty rozumiem. I zdaję sobie sprawę, że zrobienie nowej instalacji za 3500 rękoma firmy jest niemożliwe.

    Co do instalacji odgromowej - pierwsze słyszę. Przeciwpożarowa? W jakim sensie?
    Własnymi rękoma też jest trudne chyba ze kupisz wszystko najtańsze. A to ma działać 20 lat.

    Jeżeli chodzi o zabezpieczenie przeciwpożarowe, odgromowe i przepięciowe to wszystko masz tu na nfoś
    http://www.nfosigw.gov.pl/download/g...aika_2015.docx

    Przeciwpożarowe ja to widze jako prosty system z czujnikiem dymu i temperatury.

    Odgromowe to instalacja odgromowa bo sama instalacja przepięciowa też została wymieniona. Raczej nie chodzi o same uziemienie paneli albo podpięcie do zwodu jeżeli s<D
    Ostatnio edytowane przez vitis-it ; 04-02-2015 o 21:32
    ViTiS-iT
    ul. Prymasa 1000 lecia 48A
    01-242 Warszawa
    tel. 22 646 46 92
    http://suntrack.pl

  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał vitis-it Zobacz post
    Przeciwpożarowe ja to widze jako prosty system z czujnikiem dymu i temperatury.

    Odgromowe to instalacja odgromowa bo sama instalacja przepięciowa też została wymieniona. Raczej nie chodzi o same uziemienie paneli albo podpięcie do zwodu jeżeli s<D
    Ok, dzięki. Człowiek uczy się całe życie.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  14. #254
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vitis-it
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-242
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Ok, dzięki. Człowiek uczy się całe życie.
    Swoją droga to chore takie wymagania. Jak przyjdzie robić u klienta odgromienie + pożarówka + podpis czynnego inżyniera energetyki to wcale się nie dziwie, że zrobili 8000 tyś zł za kWp do 3 kWp i 6000 za kWp od 3 do 10 kWp o instalatorze UDT nie wspomnie

    Niemniej jednak liczę, że nie będzie potrzeby wykonywania pełnej instalacji odgromowej i pożarowej. Prosta pożarówka to jakieś 600 zł a czujnik na baterie to 30 zł
    ViTiS-iT
    ul. Prymasa 1000 lecia 48A
    01-242 Warszawa
    tel. 22 646 46 92
    http://suntrack.pl

  15. #255

    Domyślnie

    ja podpisałam deklaracje udziału w Prosumencie w gminie. Tzn. gmina otrzymuje kasę, robi przetarg i wybiera dostawcę paneli - czyli tutaj nie mamy wpływu. Wykonawca robi wszystko zgodnie z wymaganiami Prosumenta. Przewidywany koszt całości w moim przypadku to 32 000,00zł za 5kw.
    Jest jedna firma, która lobbuje w gminie robili spotkania dla zainteresowanych, ulotki, prezentacje, gmina podaje do nich numer telefonu jak chcemy uzyskać jakieś dodatkowe informacje. Ta cena to od nich. oczywiście przetarg będzie europejski, więc z cenami nie wiadomo jak będzie. Gmina chce wykluczyć chińszczyznę, czyli dokumentacja przetargowa musi być jakoś mądrze zapisana....
    dotacja 40% - NIE PŁACĘ PODATKU OD DOTACJI. + kredyt 1% na 15lat najprawdopodobniej z możliwością wcześniejszej spłaty.
    Deklaracja nie jest wiążąca, więc wszystko zależy od poprawki Brambory, ale nie bardzo rozumiem o czym piszecie, że ewentualne nowe stawki nie obejmą prosumenta?

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania_ania Zobacz post
    jPrzewidywany koszt całości w moim przypadku to 32 000,00zł za 5kw.
    [...]dotacja 40% - NIE PŁACĘ PODATKU OD DOTACJI. + kredyt 1% na 15lat najprawdopodobniej z możliwością wcześniejszej spłaty.
    Deklaracja nie jest wiążąca, więc wszystko zależy od poprawki Brambory, ale nie bardzo rozumiem o czym piszecie, że ewentualne nowe stawki nie obejmą prosumenta?
    Wychodzi 6400 za kW. Sporo. Ale.. Nie wiem, ile kosztuje instalacja odgromowa, etc.
    Jak to nie płacisz podatku od dotacji? Podatek dochodowy zawsze trzeba zapłacić. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to że gmina pokryje koszt podatku. Jeśli tak - to jestem pod wrażeniem.

    Jak na razie senat jest za odrzuceniem nowych stawek, więc czy oddasz instalację w tym, czy w przyszłym roku, to nie rzutuje.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  17. #257

    Domyślnie

    Podatek trzeba zapłacić tylko w przypadku pozyskania środków przy udziale banków lub wfosigw (np. PC i fotowoltaika). w przypadku otrzymania dotacji od JST czyli poprzez gminę to jest to pomoc de minimis i dotacja jest wolna od podatku.

    jeżeli odrzucą poprawkę to raczej się nie zdecyduję. Zwrot wynosi wtedy ok. 27 lat z tego co pamiętam


    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    ...
    Jak to nie płacisz podatku od dotacji? Podatek dochodowy zawsze trzeba zapłacić. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to że gmina pokryje koszt podatku. Jeśli tak - to jestem pod wrażeniem.

    Jak na razie senat jest za odrzuceniem nowych stawek, więc czy oddasz instalację w tym, czy w przyszłym roku, to nie rzutuje.

  18. #258

    Domyślnie

    sporo, ale jak pisałam to cena jednej firmy, która ma polskie panele. w tym jest np. 2600,00 za montaż,to ich ceny cennikowe przy przetargu mogą zejść.
    Gmina ma podpisanych deklaracji na 2mln zł więc jest o co walczyć

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Wychodzi 6400 za kW. Sporo. Ale.. Nie wiem, ile kosztuje instalacja odgromowa, etc.

  19. #259
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar vitis-it
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-242
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    29

    Domyślnie

    po pierwsze 6400 za kWp to normalna cena jeżeli ktoś chce dostać dofinansowanie i normalną instalacje a nie sprzęt, który ulegnie awarii za 2 lata.
    poza tym mitch do elektrowni z dofinansowaniem trzeba zrobić zabezpieczenia przepięciowe, odgromowe, przeciwpożarowe, projekt itp przez inżyniera elektroenergetyka w dodatku budowlanego. Jak chcesz robić dla siebie prywatnie to możesz zrobić sobie sam elektrownie za 3500 zł bez zabezpieczeń na chińczyku itp tylko potem nie zdziw się jak w lato padnie ci inwerter przy pierwszej burzy albo nie będziesz miał uzysków takie jak zakadano mało tego do kogo wtedy się zgłosisz z problemami ?

    po drugie to i tak nie ma znaczenia bo podobno dziś PIS wycofało się z poparcia poprawki posła Bramory
    ViTiS-iT
    ul. Prymasa 1000 lecia 48A
    01-242 Warszawa
    tel. 22 646 46 92
    http://suntrack.pl

  20. #260
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dominiks

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Lubaczów
    Dzielnica
    ekovolt.vgh.pl
    Posty
    1

    Domyślnie

    Kolega vitis-it myli się co do nie zakładania licznika w prosumencie.
    Wystarczy żeby doczytał pkt. 2 załącznika do programu jaki podawał ( wymagany licznik z modułem)
    I dodatkowo instalator nie musi mieć uprawnień z UDT wystarczy również poczytać.
    No i jeszcze zabezpieczenia przepięciowe, odgromowe, przeciwpożarowe.
    Moim zdaniem odgromowe i przeciwpożarowe spełnia ogranicznik przepięć B+C . Oczywiście prawidłowo zainstalowany i z udokumentowaną rezystancją tegoż uziomu. Nigdzie nie jest napisane o odgromnikach na dachu itp.
    Kolega swoimi wypowiedziami wręcz zachęca do współpracy, bo inni sobie nie poradzą, bo np. nie mają uprawnień UDT
    Nie wiem, może w RE w którym działał robili problemy. U mnie nie było wystarczy SEP E.

    A na ustawę również czekam z niecierpliwością
    Ostatnio edytowane przez dominiks ; 05-02-2015 o 17:04

Strona 13 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony