dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 150 z 1061
Pokaż wyniki od 2.981 do 3.000 z 21202
  1. #2981
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    U mnie opłaty stałe to 17,78zł brutto miesięcznie co daje 213,36zł rocznie ...
    PGE Zamość , G12, 3 fazy, 25A...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #2982
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jasiek - twoje odpowiedzi są konkretne i rzeczowe - to się na pewno czytającym przydaje. Wspominałeś o rozbudowie mikroinstalacji. Napisz, na czym ona polegała? Dopinałeś panele do tego samego inwertera "naciągając" jego parametry czy zmieniałeś go. Jakiego typu panele dołączasz - zdarza się że niektórzy stwierdzą że ich instalacja jest za mała i później jest problem z odnalezieniem tych samych modeli paneli, zwłaszcza że co roku wychodzą nowe, mocniejsze, inne serie itd...
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  3. #2983
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zimar

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    U mnie opłaty miesięczne stałe, PGE region radomski:
    taryfa G12, moc 12kW, 3 fazy
    miesięcznie: 13,65 zł
    ROCZNIE 164 zł

  4. #2984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    Jasiek - twoje odpowiedzi są konkretne i rzeczowe - to się na pewno czytającym przydaje. Wspominałeś o rozbudowie mikroinstalacji. Napisz, na czym ona polegała? Dopinałeś panele do tego samego inwertera "naciągając" jego parametry czy zmieniałeś go. Jakiego typu panele dołączasz - zdarza się że niektórzy stwierdzą że ich instalacja jest za mała i później jest problem z odnalezieniem tych samych modeli paneli, zwłaszcza że co roku wychodzą nowe, mocniejsze, inne serie itd...
    Mam zmieniony inwerter na Volt Polska sinus 3000s i podłączone do niego 10 szt paneli ( 6 szt Amerisolar 260w i 4szt jakieś 245w które miałem wcześniej...) W jednym układzie...
    Bateria akumulatorów 48v ( 4x180Ah )
    Najwyższa moc jaką zaobserwowałem to 2580w więc jak dla mnie jest Ok...
    Wszystkie wpięte w instalację domową ,działa jako zasilanie podstawowe i UPS...
    Nadwyżkę mocy zużywamy do CWU i ogrzewania elektrycznego podłogowego poprzez własnej konstrukcji sterownik kaskadowy , automatyczne przełączniki zasilania, przekaźniki SSR i regulatory mocy SSVR...
    Sterowanie na dzień dzisiejszy jest na wyrost bo docelowo instalacja ma uciągnąć cały dom ...
    Kolejnym etapem będzie dołożenie inwertera 5000s i 3kWp paneli które podepnę do tej samej baterii akumulatorów...
    Bateria nie jest do gromadzenia całej wyprodukowanej energii a służy jedynie jako amortyzator i źródło zasilania podstawowego z UPS...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #2985
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gratuluję rozwiązań, chylę czoła...

  6. #2986
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał zimar Zobacz post
    U mnie opłaty miesięczne stałe, PGE region radomski:
    taryfa G12, moc 12kW, 3 fazy
    miesięcznie: 13,65 zł
    ROCZNIE 164 zł
    Spójrz dobrze na FV bo chyba coś ci się myrdnęłło. 7,11 - dytrybucja, 6,50 - przejściowa i 0,85 jak masz rachunek co 6 m-cy lub 2,55 jak co 2 m-ce to już masz 14,46 plus 23% = 17,79 No i do tego pewnie dojdzie opłata od operatora.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #2987
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciej10

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanley79 Zobacz post
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    W papierach od inwertera masz narysowane jak nie wolno wpinać - w większości instrukcji inwerterów jest zakaz podpinania urządzeń między inwerterem a zabezpieczeniami. Podaj model lub jak masz to link do inwertera...
    dwie sztuki wpiete w 1 i 3 faze - Goodwe GW-3000 NS
    http://www.goodwe.co.uk/gridconnecte...html#technical
    Dom 154m2 + garaż 35m2 (nieogrzewany).BK24+20cm grafit 0,31;strop 40cm wełny w granulacie (u=0,39);podloga 22cm eps-100 0,38 w 4 warstwach ;okna veka alphaline (V90)3 szyby U okna od 0,7 do 0,9;rolety zewnetrzne;wszedzie podlogowka PC - Buderus 8k-1 7,6 KW odwierty pionowe 2x100m;WM brink 400 excelent plus,odkurzacz centralny profi 42.1,PV 2 x 3KW na dwóch fazach orientacja-południe;pochylenie 25*

  8. #2988

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Mam zmieniony inwerter na Volt Polska sinus 3000s
    Czy ten inwerter masz wpięty przed rozdzielnia elektryczną dla całego domu?

  9. #2989

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Spójrz dobrze na FV bo chyba coś ci się myrdnęłło. 7,11 - dytrybucja, 6,50 - przejściowa i 0,85 jak masz rachunek co 6 m-cy lub 2,55 jak co 2 m-ce to już masz 14,46 plus 23% = 17,79 No i do tego pewnie dojdzie opłata od operatora.
    Co PGE to inaczej. Pisałem już wcześniej, że w mazowieckim przejściowa 2,33, stała za przesył 9,47 i abonamentowa 1,05. Innych pozycji na fakturze za msc nie ma. G12W, 3 fazy, rozliczenie co 6 msc. Kwoty brutto z prognozy na pierwsze półrocze 2017.

  10. #2990
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Co PGE to inaczej. Pisałem już wcześniej, że w mazowieckim przejściowa 2,33, stała za przesył 9,47 i abonamentowa 1,05. Innych pozycji na fakturze za msc nie ma. G12W, 3 fazy, rozliczenie co 6 msc. Kwoty brutto z prognozy na pierwsze półrocze 2017.
    Nie martw się jak teraz policzyli mniej to o tobie nie zapomną:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tar.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	386917
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #2991

    Domyślnie

    Wszystko by się zgadzało. Tylko ja płacę mniejszą przejściową. Ale uczciwie powinno się liczyć 6,50 netto (u mnie 1,90 netto). Reszta kwot netto się pokrywa

  12. #2992
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubek86 Zobacz post
    Czy ten inwerter masz wpięty przed rozdzielnia elektryczną dla całego domu?
    Część obwodów w rozdzielni jest zasilana z tego inwertera...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  13. #2993
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mik_druid

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Bochni
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    2

    Domyślnie Panele sloneczne

    Witam,
    Jestem z Bochni ( małopolskie ) Chciałbym założyć panele w celu redukcji rachunku za prąd. Nie mam pojęcia od czego zacząć jak się za to zabrać.
    Na dobry początek dwa pytania. Jaką firmę moglibyście mi polecić oraz czy są jeszcze jakieś dotacje na panele. ( Dzwoniłem do jednej firmy i powiedzieli mi że już nie ma a przeglądam forum i widze że są jeszcze )

  14. #2994
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj. Jakie duze są twoje rachunki za prąd, ile kw zuzywasz rocznie?. Sprawdź z faktury...

  15. #2995
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej10 Zobacz post
    dwie sztuki wpiete w 1 i 3 faze - Goodwe GW-3000 NS
    http://www.goodwe.co.uk/gridconnecte...html#technical
    Bardzo mało informacji ale ogólnie mogę Ci podpowiedzieć że dobrym zwyczajem jest wpinanie inwertera przed zabezpieczeniami. Normalnym jest aby prąd płynął w kierunku przez zabezpieczenia do urządzeń poboru. Jak wepniesz byle gdzie to pewnie też popłynie (widziałem inwertery jednofazowe wpięte wtyczką do najbliższego gniazdka ale tak się nie powinno. Doatkowym atutem jest fakt, że jak dostaniesz się do tablicy rozdzielczej, rozeznasz się gdzie masz podpiętych najwięcej urządzeń (do których faz ) to tam (do tych faz) sobie wepniesz swoją produkcję z inwertera. Dobrze abyś jak najwięcej konsumował prądu na miejscu - najkorzystniej dla ciebie.
    Co do bilansowania między fazami przy liczniku - zadzwoń do swojego dostawcy i zapytaj. W tauronie z faktur wynika że płacimy przesył od pobranej dodatkowo energii (tak jak w ustawie), choć w odpowiedzi pisemnej napisali mi:
    "Szanowy Panie,
    w odpowiedzi na zgłoszenie uprzejmie informujemy, że TAURON Dystrybucja S.A. stosuje dla prosumentów liczniki energii elektrycznej, które zapewniają odrębną rejestrację danych pomiarowych dla energii wprowadzonej i pobranej do i z sieci dystrybucyjnej. Ustawa bowiem nie wskazuje wprost realizacji bilansowania międzyfazowego w liczniku energii elektrycznej a na etapie przekazywania danych pomiarowych do rozliczeń. Dystrybutor przekazuje Sprzedawcy dane pomiarowe dla energii wprowadzonej do sieci oraz dla energii pobranej z sieci, po uprzednim zbilansowaniu tych energii z wszystkich faz. Przekazane dane pomiarowe pozwalają prawidłowo rozliczyć ilość energii elektrycznej wprowadzonej i pobranej przez prosumenta, po uwzględnieniu systemu opustów wskazanych w Ustawie".
    Ostatnio edytowane przez stanley79 ; 20-04-2017 o 10:35
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  16. #2996
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Jasiek71 wszystko super tylko te akumulatory,bo akumulatory działają zazwyczaj ok 7-8 lat max 10. Koszt jednego takiego jak ty masz to ok 4tys. więc cena poraża. Ile masz już swojej?
    Przeczytaj że zrozumieniem ostatnie zdanie...

    To są zwykłe akumulatory po 500zł sztuka...
    Tak naprawdę to potrzebuję wyciągać z nich jednorazowo 1-1,5 kWh małym prądem więc na upartego to wystarczyłyby cztery baterie od " malucha" ...
    Cała instalacja jest hybrydowa i nie potrzebuje być cały czas zasilana z akumulatorów a wręcz tak nie działa...
    Inwerter wystarczy aby "widział" napięcie z baterii i jeżeli z paneli jest wystarczająca moc to zasila z nich bezpośrednio a jak ma za niskie napięcie z akumulatora to automatycznie przełącza się na sieć...
    Nadmiarem mocy zajmuje się sterownik kaskadowy...
    Wystarczy że jeszcze podłączę do tego turbinę wiatrową na 48v i mam bezpośrednie zasilanie także z niej...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  17. #2997
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mik_druid

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Bochni
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jak uzyskać dofinansowanie na panele?

  18. #2998
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Wiesz co czepiasz się. Poprawiam "Ile masz już swoje akumulatory"



    Akumulator 48V 180Ah za 500 zł. Gdzie je kupię?



    Zdaje sobie sprawę z tego jak to u Ciebie działa i jest to wszystko ok. Ja tego nie neguję. No tylko te akumulatory.
    Aku mam rok a w moim samochodzie siedem...
    I co z tego...?

    Polazłem do sklepu motoryzacyjnego i powiedziałem że potrzebuję czterech akumulatorów 180Ah w dobrej cenie więc mi sprzedali ...

    Ja zdaję sobie sprawę że to nie jest idealne rozwiązanie ale na warunki jakie mam zdaje to egzamin ...

    A czy to się opłaca to czas pokaże...
    Jak na razie jest zabawa...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  19. #2999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Jasiek kurcze przeginasz.Co mnie obchodzi twoje auto. Piszemy o panelch. Chciałem poznać zdanie osoby, która ma taki system. Nie mam żadnych złych zamiarów. Co się podziało z tym forum.

    Tak ale 12V w cenie 500zł.


    Kurcze ja nie krytukuje tylko pytam. Po to jest to forum. Właśnie tego chciałem się dowiedzieć od Ciebie.
    Teraz to ja ciebie​nie rozumiem...

    Co chcesz wiedzieć...?
    Pytaj..., A nie biadolisz jakie to akumulatory drogie i zaraz pewnie padną ...

    Mi w pewnym sensie zależało na UPSie więc wybrałem rozwiązanie z bateriami...
    Równie dobrze można zainstalować inwerter sieciowy i Watt router albo wydeptać ścieżkę do energetyki i załatwić bilansowanie...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  20. #3000

    Domyślnie

    No i ku.a z dofinansowaniem na panele:

    https://www.funduszedlamazowsza.eu/n...awialnych.html

    Tylko 5 gmin się załapało.

Strona 150 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony