dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 459 z 1061
Pokaż wyniki od 9.161 do 9.180 z 21202
  1. #9161
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Nie którzy tylko marzą a ci bardziej realistyczni zwiększają moc 5x idą do sąsiadów z zapytaniem czy chcą prąd 50% taniej? Żaden nie odmówił

  2. #9162

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Nie którzy tylko marzą a ci bardziej realistyczni zwiększają moc 5x idą do sąsiadów z zapytaniem czy chcą prąd 50% taniej? Żaden nie odmówił
    Gorzej jak będzie chciał taniej i mu odmówią, donos gotowy... gra na krótką metę.

  3. #9163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Nie którzy tylko marzą a ci bardziej realistyczni zwiększają moc 5x idą do sąsiadów z zapytaniem czy chcą prąd 50% taniej? Żaden nie odmówił
    Potem wpada fiskus i pyta o koncesję na wytwarzanie i sprzedaż prądu, kwity opłaconej akcyzy, podatku dochodowego itd...

    Oczywiście, stawka nie może być wyższa jak ta, która była w jakiś tam kwartale rok temu!

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 19-02-2019 o 19:48
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #9164

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Artykuł w skali 10 zdobywa 1 ale 0,5 punku dodałem za ilość teksu aby przelać 2 stwierdzenia na "papier".

    -voymar- jak ja prezentuję dane dla 3,3kW ale za tydzień mogę udostępniać dane dla 7kW podpisując je 3,3kW

    Mnie się marzy abym mógł produkcję przekazać na rzecz kogoś/czegoś. mnie prąd nic nie kosztuje ale może dom dziecka/ spokojnej starości coś w ten deseń. Dasz 100kWh a to 3 dni roboty paneli
    Nie wiem co tam masz ja patrzę na stopkę a tam PV 5 kW
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 19-02-2019 o 20:00
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #9165

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Potem wpada fiskus i pyta o koncesję na wytwarzanie i sprzedaż prąduAdam M.
    Panie władzo pan z nakazem? Czy Pan na 193a KK spierd*la od furtki? No to wypad!!!
    Adam ochłoń bo pier*****
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 19-02-2019 o 20:06
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #9166

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Mnie się marzy abym mógł ..."

    No...
    Jakie piękne pole do przekrętów rząd tu zobaczy!
    Powoła urząd do sprawdzania, kontroli, udzielania zezwoleń i ... KARANIA!!!
    (przecież rząd i tak wie lepiej co zrobić z Twoimi pieniędzmi - jak ty sam, to co zrobić z Twoim prądem - też wie... )
    Piękny pomysł!!!

    Adam M.
    MY mamy problem bo mamy pieniądze ty masz luzik . Po co martwisz się o moje daj na luz
    PS. Odpowiadaj kolego na pytania bo widzę że jak są niewygodne to cicho siedzisz i wchodzisz w inny temat.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #9167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Panie władzo pan z nakazem? Czy Pan na 193a KK spierd*la od furtki? No to wypad!!!
    Adam ochłoń bo pier*****
    Nieznajomość prawa szkodzi.
    Tego swojego prądu sąsiadowi nawet ofiarować nie bardzo się opłaca.
    Wzbogaci się a to kupa kłopotów i podatki.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #9168

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Nieznajomość prawa szkodzi.
    Tego swojego prądu sąsiadowi nawet ofiarować nie bardzo się opłaca.
    Wzbogaci się a to kupa kłopotów i podatki.

    Adam M.
    ADAM CZY TEN PAN na podstawie 193a KK Spier*** czy wchodzi do mnie wraz ze strażą pożarną?
    Bo wejść nie może do mnie. Do sąsiada bez nakazu jakby.... też!
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #9169
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wy tu gadu gadu a dziś byl piękny dzień, sporo słońca i 34 kWh się narobiło za cały dzien z 7,2kWs, nic tak na budowie nie cieszy jak produkcja prądu.
    Płacenie za instalację bolało ale tyle radości w domu że zamiast się niszczyć i zużywać z czasem jak całe wyposażenie domu to codziennie zarabia na mnie, i ta radość gdy co miesiąc rachunek jest 24 zł
    Także dziś wyprodukowałem 34 kWh a pompa ciepła zuzyla 14kWh więc sporo poszło do sieci.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  10. #9170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    ADAM CZY TEN PAN na podstawie 193a KK Spier*** czy wchodzi do mnie wraz ze strażą pożarną?
    Bo wejść nie może do mnie. Do sąsiada bez nakazu jakby.... też!
    Drobiazg...
    On się nie WDZIERA !
    Przychodzi skontrolować urządzenia pomiarowe a Ty MUSISZ mu na to pozwolić!
    Jest w prawie.
    Także wtedy, gdy kontroluje TWOJĄ (i sąsiada) instalację pod kontem łamania prawa przez Was.

    JEDYNY, komu możesz odsprzedać energię to jej dostawca.
    Dostaniesz 80% tego co było rok temu w hurcie (co najwyżej).
    Dostawca sprzeda sąsiadowi po obiegowej cenie tę energię.
    TAKIE MAMY PRAWO.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #9171

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Potem wpada fiskus [cut]
    Drogi Adamie , jak zaczalem czytać forum czułem że masz wiedze i chetnie sie nią wówczas dzieliłeś (to było baaaaardzo dawno jak nie zarejestrowałem się jeszcze na forum) . Teraz czuje ze strasznie zgorzkniałeś , z dzieleniem sie wiedzą coraz trudniej (niechęć ? starość?)

    Pozdrawiam mimo wszystko
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  12. #9172

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Wy tu gadu gadu a dziś byl piękny dzień, sporo słońca i 34 kWh się narobiło za cały dzien z 7,2kWs, nic tak na budowie nie cieszy jak produkcja prądu.
    Płacenie za instalację bolało ale tyle radości w domu że zamiast się niszczyć i zużywać z czasem jak całe wyposażenie domu to codziennie zarabia na mnie, i ta radość gdy co miesiąc rachunek jest 24 zł
    Także dziś wyprodukowałem 34 kWh a pompa ciepła zuzyla 14kWh więc sporo poszło do sieci.
    I o to chodzi .Tak trzymać .Szkoda tylko że ten ADAM nic nie kuma . Szkoda gościa ale co zrobić
    Powodzenia
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #9173

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Wy tu gadu gadu a dziś byl piękny dzień, sporo słońca i 34 kWh się narobiło za cały dzien z 7,2kWs,
    U mnie dzisiaj wyszło 23,7 kWh z 6kWp
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  14. #9174

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Drobiazg...
    On się nie WDZIERA !
    Przychodzi skontrolować urządzenia pomiarowe a Ty MUSISZ mu na to pozwolić!
    Jest w prawie.
    Także wtedy, gdy kontroluje TWOJĄ (i sąsiada) instalację pod kontem łamania prawa przez Was.

    JEDYNY, komu możesz odsprzedać energię to jej dostawca.
    Dostaniesz 80% tego co było rok temu w hurcie (co najwyżej).
    Dostawca sprzeda sąsiadowi po obiegowej cenie tę energię.
    TAKIE MAMY PRAWO.

    Adam M.
    Na dzień dzisiejszy do ZE mam oddać 1100 kWh w I taryfie którą zużyłem do ogrzania domu . Wiem jeszcze iż policzą mi za tą energię dopiero 30 .06 . Z palcem w …….. oddam tą energię do 30.06 . To mam ten zysk czy nie ? Przypomnę iż 1100x 0,65 gr =715 zeta ( taki przykład realny na dzień dzisiejszy po podliczeniu)
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #9175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Drogi Adamie , jak zaczalem czytać forum czułem że masz wiedze i chetnie sie nią wówczas dzieliłeś (to było baaaaardzo dawno jak nie zarejestrowałem się jeszcze na forum) . Teraz czuje ze strasznie zgorzkniałeś , z dzieleniem sie wiedzą coraz trudniej (niechęć ? starość?)

    Pozdrawiam mimo wszystko
    To nie starość.
    Nie bardzo jest z kim gadać naprawdę rzetelnie i ściśle.
    Większość bazuje na mniemanologii.
    Na istotę problemu, pozwalającą dzięki jej znajomości, pokonać napotkane trudności mało kto chce zwracać uwagę.
    Zobacz choćby to, co w tym wątku wypisują o akumulatorach. Ciągle. Stale. W kółeczko i kompletnie bez znajomości problemu.
    No, wiedzę mają!
    KAŻDY widział akumulator... samochodowy!!!
    A niektórzy to nawet bateryjki paluszkowe łączyli drucikiem!!!
    Więc?
    To proste jest!
    Tylko , cholera, nie działa... czemuś...

    Mało już jest tych, co chcą coś sobie rozwiązać "tymi ręcami".
    Zwykle szukają gotowca na e-bayu lub u chińczyka.
    Nie ma? - To się nie da!

    Inni mają pomysły typu - dawać mi tu natychmiast rozwiązanie dobre, z gwarancją i szybko, bo ja czasu na czytanie tych pierdół nie mam!
    Tacy mnie niesmaczą.

    Zgorzkniałem?
    Chyba tak... Sam to widzę.
    A i to forum już nie jest takie, jak było...

    Wiedzą dzielę się chętnie.
    Problem w tym, że mało tu mądrych książąt zagląda. Bardzo mało...
    Wymarli czy już się nie budują?


    I jeszcze...
    Ile razy można klepać to samo?
    Tu już było wszystko i po wiele razy.
    Szukać nikomu się nie chce a i mnie nie chce się pisać CZEMU ktoś wali głupoty sto razy przedyskutowane.

    Tak sobie czasem myślę, że chyba teraz buduje się już następne pokolenie.
    Tych młodych, gniewnych, wszystkowiedzących, co CHCĄ aby było tak a nie inaczej!
    A prawa Natury?
    - Diabli z nimi! MA BYĆ TAK JAK CHCĄ I SIĘ ZWRACAĆ!!!
    I gadaj takiemu, ze to tak nie działa...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #9176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Na dzień dzisiejszy do ZE mam oddać 1100 kWh w I taryfie którą zużyłem do ogrzania domu . Wiem jeszcze iż policzą mi za tą energię dopiero 30 .06 . Z palcem w …….. oddam tą energię do 30.06 . To mam ten zysk czy nie ? Przypomnę iż 1100x 0,65 gr =715 zeta ( taki przykład realny na dzień dzisiejszy po podliczeniu)
    Podesłałeś lub podeślesz te swoje kWh sąsiadowi za kasę?
    Bo jak nie - piszesz nie na temat.
    Zauważyłeś?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #9177
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Artykuł w skali 10 zdobywa 1 ale 0,5 punku dodałem
    rzeczywiście tekst nie niesie żadnego większego przekazu , jednak wkleiłem jako info ,że zaczynają kręcić jakieś lody...mają tam , między innymi zająć się kwestią bilansowania międzyfazowego .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  18. #9178

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Podesłałeś lub podeślesz te swoje kWh sąsiadowi za kasę?
    Bo jak nie - piszesz nie na temat.
    Zauważyłeś?

    Adam M.
    Te pytania i nie tylko zadaję ci od ponad 3 lat. Wszystko jest na temat co dotyczy PV Ja nie po to instalowałem PV aby podsyłać sąsiadowi. Tak samo nie interesowały mnie FIT i odsprzedaż którą tak zaciekle 3 lata temu dyskutowałeś z HANS KLOS i dokąd zaszedłeś ,bo z tego co piszesz to stoisz w miejscu. I nie pisz tu o wodzie lodowej itd. itp. Co z tym spirytusem ? To że można różnie napędzać urządzenia to nie musisz opisywać Interesuje mnie aspekt ekonomiczny jak każdego.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 19-02-2019 o 22:17
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  19. #9179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Te pytania i nie tylko zadaję ci od ponad 3 lat. Wszystko jest na temat co dotyczy PV Ja nie po to instalowałem PV aby podsyłać sąsiadowi. Tak samo nie interesowały mnie FIT i odsprzedaż którą tak zaciekle 3 lata temu dyskutowałeś z HANS KLOS i dokąd zaszedłeś ,bo z tego co piszesz to stoisz w miejscu. I nie pisz tu o wodzie lodowej itd. itp. Co z tym spirytusem ? To że można różnie napędzać urządzenia to nie musisz opisywać Interesuje mnie aspekt ekonomiczny jak każdego.
    Chyba wiesz, że cała Brazylia (i nie tylko oni) jeździ na spirytusie?
    Połączenie silnika samochodowego z generatorem prądotwórczym (do pracy ciągłej!!!) daje bardzo dobry kogenerator.
    Silnik taki da się napędzić spirytusem, co pokazuje Brazylia.
    Spirytus do napędu (przemysłowy nie do picia) możesz sobie upędzić w dowolnej ilości z byle zieleniny.
    (jedna fermentacja - beztlenowa - daje metan a druga - drożdżowa - daje spirytus).
    Destylacja w układzie jest "przeźroczysta" energetycznie w kogeneratorze.
    Masz ciepło i z bloku i ze spalin, które I TAK odzyskujesz z destylarki!
    JEŻELI postawisz kogenerator pędzony spirytusem ALE NIE WIĘKSZY NIŻ 20 (40) kW (różne zapisy w różnych aktach prawnych) TO nikt nie zażąda od Ciebie akcyzy, CHOĆ TAKIE PRAWO MA! (takie są chwilowo postanowienia miłościwie nam panujących).

    Zrób biznes plan, zainwestuj w gorzelnię domową, postaw elektrownię w układzie kogeneracji i ciesz się darmowym prądem i ciepłem!
    Oczekujesz, ze ja to zrobię za Ciebie, dam plan, rysunki, wykonawstwo i jeszcze podziękuję oraz przeproszę, że trwało?!
    Chcesz - sam sobie skalkuluj, czy Ci się "zwróci" i rób lub nie!
    Ale nie pisz - że się nie da.
    Napisz, że Ty nie umiesz lub nie chcesz.

    To samo jest z akumulatorami Edisona.
    Są do wykonania w warsztacie domowym - no jak się wie jak!
    (opisy idei, zasady działania, masz w sieci).
    Zrób jak umiesz lub kup, jak Cię stać i chcesz je mieć!
    Nie płacz, że drogie i się "nie zwrócą".
    Jak sam zrobisz to się zwrócą i jeszcze zarobią!

    Ja nad tym problemem posiedziałem kilka ładnych latek, zrobiłem sporo testów sprawdzających i problem SOBIE rozwiązałem.
    Chcesz gratis odemnie tej technologii?
    CZEMU?
    Nie wystarczy Ci do szczęścia, że ktoś (np. ja) ten problem pokonał?
    Mam Ci zrobić takie?
    No, mogę... Trochę potrwa.
    Ceny masz w sieci...
    Łatwiej kupić gotowe.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #9180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Nie stoję w miejscu.
    Nie o wszystkim tu piszę.
    Nawet 30 lat możesz mnie męczyć abym w gratisie Ci to dał - i nie przejdzie.
    Drogę do sukcesu - sposób dojścia do celu - masz gratis powyżej.
    No, bez szczegółów, ale diabeł zwykle w szczegółach siedzi.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 459 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony