dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 501 z 1061
Pokaż wyniki od 10.001 do 10.020 z 21202
  1. #10001
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Opłaca się. pewnie, że instalujemy PV, bo nam się to opłaca. Widzimy to po rachunkach, ale czy jesteśmy eko przez to, że na dachu mam PV?
    Na moje żeby się opłacało to czas zwrotu powinien wynosić 5-7lat a nie jak teraz 10-15lat.

    Co może się opłacać to powiedzmy 2kW aby pokryć drogą taryfę i tyle
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #10002

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    A masz inny sposób na minimalizowanie potrzeb energetycznych budynku, w tym przypadku energię na prąd bytowy?
    Tak np kogeneracja.
    Zresztą zasada jest prosta. Oszczędzajmy(duża efektywność) jak najwięcej energii i produkujmy jak najwięcej z OZE. Tylko OZE to nie tylko PV, a szczególnie nie te na dachu w tym systemie jaki jest.

  3. #10003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    500kg na wszyskto?
    Jak brak argumentów ze strony kolegi, to pewnie. Również zdrowia.
    Nie, tylko na dowóz piasku do fabryki krzemu. Rozumiem, że Ty masz argument że to nie na wszystko....

  4. #10004

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Rozumiem, że wiesz, z jakiego powodu każda ramka ethernetowa w kablu bądź WiFi została utracona.....
    Bardzo mnie to interesuje szczególnie przy takich prędkościach:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	9,5 KB
ID:	428281
    Prawie 175Mbit/s w obie strony
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #10005

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Nie, tylko na dowóz piasku do fabryki krzemu. Rozumiem, że Ty masz argument że to nie na wszystko....
    A wliczyłeś ile musi spalić statek by je dostarczyć do UE? Ile dalej paliwa na transport itp itd.?
    Zainstalowaliście panele na dachu i myślicie, że jesteście eko.
    Sam ma PV, ale mnie nie uważa, że jestem przez to bardziej eko. Chociaż staram się jak mogę.

  6. #10006
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Bardzo mnie to interesuje szczególnie przy takich prędkościach:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	9,5 KB
ID:	428281
    Prawie 175Mbit/s w obie strony
    Weź sie zdecyduj. Raz piszesz, że NIE zaobserowałeś żadnych zakłóceń, a teraz piszesz że Cię to nie obchodzi.

  7. #10007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Weź sie zdecyduj. Raz piszesz, że NIE zaobserowałeś żadnych zakłóceń, a teraz piszesz że Cię to nie obchodzi.
    Uznałeś że mam utracone ramki które muszą być powtórnie przesyłane, więc musiało by następować spowolnienie działanie sieci. A pokazałem ci że tak nie jest. Ale może zdecydujesz się i pokażesz swój wynik?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  8. #10008

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Mam kupę kabli eth w domu poprowadzonych obok kabli AC do kompletu z 2,4 i 5 Ghz wszystko zapięte do światłowodu 200mbit/s. Jeszcze nie widziałem aby cokolwiek zakłócało pracę innych urządzeń. A mam nawet przemiennik krótkofalarski w domu który pracuje z mocą 15W.
    Ja widziałem. M. in. widziałem zmniejszenie przepustowości do ok 25 Mbps na odcinku 15 metrów. Ale pomijając to, pytałem o DC, a nie AC.

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Mi się zawsze wydawało że do indukcji jest potrzebny prąd zmienny....
    Czyli DC nic nie zaszkodzi skrętce? Nie znam się na elektryce, zupełnie nie moja działka, stąd moje pytanie.

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Uznałeś że mam utracone ramki które muszą być powtórnie przesyłane, więc musiało by następować spowolnienie działanie sieci.
    To, że masz 175 Mbps, nie znaczy, że masz wszystko ok z łączem. Można mieć 500 Mbps i mieć problem z retransmisją. Fakt, w domowej sieci to niewielki problem.
    Ostatnio edytowane przez mitch ; 20-03-2019 o 10:14
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  9. #10009
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Uznałeś że mam utracone ramki które muszą być powtórnie przesyłane, więc musiało by następować spowolnienie działanie sieci. A pokazałem ci że tak nie jest. Ale może zdecydujesz się i pokażesz swój wynik?
    Nie uznałem. Wiem. Retransmisja jest podstawą protokołu poziomu 2 w sieciach ethernoetowych. Wystepuje zawsze. Z roznbych powodow. Ty uznałeś że z powodu zakłoceń u Ciebie nie zachodzi. Wiec sie pytam czy sprawdziłeś czy z powodu zakłóceń nie zachodzi. A mierzenie tego speedtestem, no tego to nawret skmentować nie można Jakby z cepem do trepanacji czaszki sie zabierac. No ale to tak juz jest jak się jest specjalista od wszystkiego...
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 20-03-2019 o 10:19

  10. #10010

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Na moje żeby się opłacało to czas zwrotu powinien wynosić 5-7lat a nie jak teraz 10-15lat.

    Co może się opłacać to powiedzmy 2kW aby pokryć drogą taryfę i tyle
    Każdy liczy jak mu pasuje, dla Ciebie 5 dla kogoś 15, tylko nie dokładajcie do tego eko.

  11. #10011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Czyli DC nic nie zaszkodzi skrętce? Nie znam się na elektryce, zupełnie nie moja działka, stąd moje pytanie.
    Na moją wiedze nie.

  12. #10012

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Nie uznałem. Wiem. Retransmisja jest podstawą protokołu poziomu 2 w sieciach ethernoetowych. Wystepuje zawsze. Z roznbych powodow. Ty uznałeś że z powodu zakłoceń u Ciebie nie zachodzi. Wiec sie pytam czy sprawdziłeś czy z powodu zakłóceń nie zachodzi. A mierzenie tego speedtestem, no tego to nawret skmentować nie można Jakby z cepem do trepanacji czaszki sie zabierac. No ale to tak juz jest jak się jest specjalista od wszystkiego...
    Przed chwilą była jeszcze wersja z L2 a teraz już warstwa 2. Może porozmawiamy też o L1 i L3. Chłopie ochłoń bo ci żyła pierdząca pęknie
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #10013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    U nas czerwono od PM i B(a)P, a w Niemczech od ozonu i NOx. Co chcesz porównać? To syfi i to syfi, tak ciężko to zrozumieć. Moje spojówki reagują tak samo na to i no to. Tyle.
    Zeby porównać, pokaz emisje wszystkich zanieczyszczeń, przypadającą na 1Mwh wyprodukowanej energii, tak cieżko to zrozumieć ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #10014

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zeby porównać, pokaz emisje wszystkich zanieczyszczeń, przypadającą na 1Mwh wyprodukowanej energii, tak cieżko to zrozumieć ?
    Czy możesz zrozumieć , że to inaczej truje. Co chcesz porównać B(a)P do NOx? I to szkodliwe i to. Inaczej Nie napisałem mniej czy więcej. Też truje. Zarzuciłeś Jaskowi, że truje i że kable nie są eko. Ja wole sąsiadów grzejących prądem nawet kablami niż palących gazem. Który z nich jest bardziej eko?

  15. #10015
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Przed chwilą była jeszcze wersja z L2 a teraz już warstwa 2. Może porozmawiamy też o L1 i L3. Chłopie ochłoń bo ci żyła pierdząca pęknie
    L to po englisz Layer. WIęc jak ktoś ma rozumiec, to zrozumie. Jak komuś argumentów brak, bzdury piszę że aż zęby bolą, to się będzie literkami zasłaniał bądź pękającymi żyłkami. Swojej ignorancji w temacie nie przykryje.

  16. #10016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Czy możesz zrozumieć , że to inaczej truje. Co chcesz porównać B(a)P do NOx? I to szkodliwe i to. Inaczej Nie napisałem mniej czy więcej. Też truje. Zarzuciłeś Jaskowi, że truje i że kable nie są eko. Ja wole sąsiadów grzejących prądem nawet kablami niż palących gazem. Który z nich jest bardziej eko?
    Spslanie węgla nie emituje NOx ? Moze jednak sprawdź
    Jeszcze raz, spójrz na sprawe globalnie i całościowo, a nie przez wycinek swoich spojowek
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-03-2019 o 10:45
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #10017

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    L to po englisz Layer. WIęc jak ktoś ma rozumiec, to zrozumie. Jak komuś argumentów brak, bzdury piszę że aż zęby bolą, to się będzie literkami zasłaniał bądź pękającymi żyłkami. Swojej ignorancji w temacie nie przykryje.
    L po angielsku to również "liar"
    Kilka stron wcześniej pokazałeś nam poziom swojej ignorancji i tego jak produkują prąd panele jedne 800 a inne 1300
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  18. #10018

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wegiel nie emituje NOx ?
    Jeszcze raz, spójrz na sprawe globalnie i całościowo, a nie przez wycinek swoich spojowek
    Patrzę globalnie i nie piszę o niskiej emisji, bo to jest bezdyskusyjne. Dałem Ci przykład. Następnym razem nie zarzucaj komuś czegoś tak jak np. jaśkowi, jak sam nie jesteś cacy i nie wiesz jak jest. Tyle.

  19. #10019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Patrzę globalnie i nie piszę o niskiej emisji, bo to jest bezdyskusyjne. Dałem Ci przykład. Następnym razem nie zarzucaj komuś czegoś tak jak np. jaśkowi, jak sam nie jesteś cacy i nie wiesz jak jest. Tyle.
    A ja napisalem, ze jestem cacy ??
    Ja nie wiem, jak jest ? Widze, ze w temacie emisji zanieczyszczen wiem wiecej od Ciebie....

    Napisalem o róznicy w emisji CO2.
    A to on tak roztkliwial sie, ile zlego robimy naszej planecie nie korzystajac z rozwiazań eko.

    Ja jak mam do wyboru grype, czy dzume,to wybieram grype.

    Sprawdziles juz te NOxy ? Wiesz, juz, ze na 1MWh wyprodukowanej energii powstanie ich 2x wiecej ze spalenia wegla, niz gazu ?
    A dla " kablarza" trzeba spalic tego wegla jeszcze 3x wiecej niz gazu ....

    Poprzeliczaj sobie:
    http://www.nie-truje.pl/baza-wiedzy/...dczas-spalania
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-03-2019 o 11:02
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #10020

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A ja napisalem, ze jestem cacy ??
    Ja nie wiem, jak jest ? Widze, ze w temacie emisji zanieczyszczen wiem wiecej od Ciebie....

    Napisalem o róznicy w emisji CO2.
    A to on tak roztkliwial sie, ile zlego robimy naszej planecie nie korzystajac z rozwiazań eko.

    Ja jak mam do wyboru grype, czy dzume,to wybieram grype.

    Sprawdziles juz te NOxy ? Wiesz, juz, ze na 1MWh wyprodukowanej energii powstanie ich wiecej ze spalenia wegla, niz gazu ?
    A dla " kablarza" trzeba spalic tego wegla jeszcze 3x wiecej, niz gazu .
    Tak spalić w elektrowni, nie w kotle domowym. Tam są jakieś filtry, wysoka sprawność. itp itd. Możesz podać jak jest różnica ile to syfi NOx węgiel w elektrowni a gaz w domu, bo ja taki głupek jest i nie mogę znaleźć. Dzięki.

    Edit.
    Widzisz edytujesz swoje wpisy. Był przed chwilą link i usunąłeś. http://www.nie-truje.pl/baza-wiedzy/...dczas-spalania
    Pisze jeszcze raz nie chodzi mi o niską emisję.

Strona 501 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony