dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 503 z 1061
Pokaż wyniki od 10.041 do 10.060 z 21202
  1. #10041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Żarliwa wiara w szkodliwe CO2...
    Kiedy zrozumiecie, że dlatego płacimy za CO2 bo za parę wodną daniny nie da się wyrwać?!
    Emisja CO2 jest szkodliwa. Nieunikniona - ale szkodliwa. Można ja minimalizować i temu ma służyć podatek nazywany certyfikatami. I to na dwa sposoby - raz podnosić koszty co zmniejsza atrakcyjność tego źródła energii, a dwa - połowę z wpływów państwo ma obowiązek przeznaczać na działania proekologiczne (np. Czyste powietrze) - resztę może przejadać na rożne plusy które maja przysłonić nam minusy.
    Ale błędem jest opodatkowanie emisji dużych emitentów. Opodatkowane powinno być wydobycie i import wszelkich paliw kopalnych. Bo w obecnej formule zachęca do spalania węgla w domach też na dwa sposoby. Raz, że koszt niższy o certyfikaty, a dwa sprawność spalania większa, niż w elektrowniach.

  2. #10042
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ale po co usprawniać cokolwiek przecież ten balon w postaci cywilizacji w którymś momencie i tak pęknie...
    Wcześniej czy później i tak wszyscy się wykończymy i to właśnie paradoksalnie z powodu rozwoju cywilizacji...
    Im bardziej będziemy się próbowali ratować to tym szybciej wszystko się zawali...
    Ja mam katastroficzne podejście ale powątpiewam że świat się zawali z powodu ekologi jeśli nawet zrobi się syf i trudno będzie o zasoby to przyjdzie wojna i wszystko wyrówna. Tylko najgorsze że zanosi się że będziemy tą przegraną stroną UE i USA słabną.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #10043
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Żarliwa wiara w szkodliwe CO2...
    O wierze mówimy wtedy gdy nie mamy lub nie możemy mieć na coś dowodów.
    A skutki wzrostu zawartości CO2 są ciut lepiej udokumentowana w przeciwiństwie do Twoich teorii spiskowych w które tak bezgranicznie właśnie wierzysz.
    Filmiki na YT, nie klasyfikuje jako dowody.

  4. #10044

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Filmiki na YT, nie klasyfikuje jako dowody.
    Szukanie filmików na YT to "research".
    Ale masz rację Adam od rana w dobrej formie.
    Adam też twierdzi że za parę wodną nie płacimy ależ owszem nazywa się to "klimatyczne". Pojedź sobie do Zakopca zakwateruj się w jakimś Hoteliku zobaczysz ile płacisz za produkcję pary wodnej (oddychanie).
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #10045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ale po co usprawniać cokolwiek przecież ten balon w postaci cywilizacji w którymś momencie i tak pęknie...
    Wcześniej czy później i tak wszyscy się wykończymy i to właśnie paradoksalnie z powodu rozwoju cywilizacji...
    Im bardziej będziemy się próbowali ratować to tym szybciej wszystko się zawali...
    1. "balon cywilizacji" ? co przez to rozumiesz?
    2. "wcześniej czy później ..." - niestety masz rację.
    Sami siebie prowadzimy na zagładę.
    3. "im bardziej ..." - nie mamy próbować ratować się a powinniśmy zmienić podejście do środowiska w którym żyjemy.
    Niby EV są jakimś dążeniem do ratowania środowiska ale nie do końca.
    Produkcja EV i prądu do EV i samych paneli PV też niszczy środowisko.
    Jeżeli ładujesz swoje EV bezpośrednio z paneli PV to jest ok ale generalnie ładuje się prądem z sieci czyli z elektrowni węglowych.
    Zwłaszcza nocną taryfą lub zimą.
    Dlatego EV jest trochę ściemą i mydleniem oczu.

    Ale ... VW przyjmuje od 8 maja zapisy na VW ID.Neo więc może zamówię ...
    https://antyweb.pl/volkswagen-id-moz...a-we-wrzesniu/

  6. #10046

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Szukanie filmików na YT to "research".
    Ale masz rację Adam od rana w dobrej formie.
    Adam też twierdzi że za parę wodną nie płacimy ależ owszem nazywa się to "klimatyczne". Pojedź sobie do Zakopca zakwateruj się w jakimś Hoteliku zobaczysz ile płacisz za produkcję pary wodnej (oddychanie).
    Opłata klimatyczna (formalnie: miejscowa bądź uzdrowiskowa) to podatek jaki muszą zapłacić turyści
    U siebie w domu też płacisz?

  7. #10047

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Jeśli mam do wyboru większy wygodniejszy budynek, który jednak będzie obciążeniem emisyjnym powinienem zrobić wszystko, żeby mój dzisiejszy komfort nie przełożył się na tragedię klimatyczną, która już moje dzieci może dotknąć.

    Ja przez ostatnie dwa lata zredukowałem emisję z dwóch aut o 100% lokalnie i jakieś 70% w bilansie całkowitym. Po dołożeniu PV zredukuje emisyjność budynku o 50%."

    No, ja myślałem, że dorośli w świętego Mikołaja, babę Jagę i bajki to już nie wierzą...
    A tu - patrz!
    Żarliwa wiara w szkodliwe CO2...
    Kiedy zrozumiecie, że dlatego płacimy za CO2 bo za parę wodną daniny nie da się wyrwać?!
    Będzie to, co ma być pomimo ostrej walki z emisją CO2..
    Tylko co poniektórzy zdążą się nieźle wzbogacić na tej wojnie.

    Adam M.
    Adam, a jak wytłumaczysz fakt, że jeszcze 100 lat temu natura bilansowała swoje CO2, a wszystkie zmiany w historii następowały przez dziesiątki tysięcy lat, a my podbliliśmy globalnie z 270 do 410 ppm co chyba dla wszystkich oczywiste jest, że odbija się to na stanie naszej atmosfery?

    Póki co można powiedzieć natura radzi sobie - oceany wchłaniają co się da choć "jakość" tej wody coraz gorsza.

    Jest jakieś inne wyjaśnienie na obserwowane zmiany? Bo to, że tego będzie dramat to jest pewne, pytanie tylko w jakiej skali i czy przekroczymy punkt, z którego odwrotu nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez miloszenko ; 21-03-2019 o 09:22
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  8. #10048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Około 0.9kg NOx na MWh z oczyszczaniem czy nie NOx, bo nie napisałeś? Ile jest 1 MWh gazu?
    No to przecież pisze, że się nie znam. Ty za to na wszystkim.
    To dane z energetyki, wiec obejmują ilosc energii oddanej do sieci i ilosc zanieczyszczeń wyemitowanych do atmosfery.
    https://www.google.com/url?sa=t&sour...JRLwmqbBuRbwW2
    Z gazu mozna obliczyc sobie na podstawie linka, ktory podalem wcześniej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #10049
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Jak napisalem wczeniej to niestety zalezy od operatora. Akurat chyba PGE jest takim "dobrodziejem" bo wyprodukowana energie rozlicza uczciwie : w pierwszej kolejności w tej taryfie w której została wyprodukowana i dopiero jak bedzie nadwyzka w 1 to rozlicza w 2. Rozliczenie jest co 6 miesiecy i licznik jaki mam jest wektorowy wiec bilansowanie na liczniku - nic sie nie marnuje pomiedzy fazami.
    Gdzie o tym można poczytać? Pod jakim hasłem ewentualnie? To aż niewiarygodne, i ogólnie jesteś pierwszym z setek z którymi dyskutowałem o panelach i kosztach zwrotu (w tym instalatorach) a który pisze o takiej możliwości. Gdyby tak było, to wręcz bajka.

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Ja bez łaski mam za 4500 w pierwszej wycenie (Sharp POLi i Fronius 5M - mysle ze to dobre firmy) poniewaz juz kolejna osoba mnie o to pyta wiec podaje : ekosed.pl
    4500 przy 5kWp to pewnie się jakoś wydusi, ale 3500 to marzenie ściętej głowy... Co mnie trochę dziwi gdy kWp dobrego panela z fabryki wyjeżdża za 1600 zł.

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Napisales ze bedziesz miał basen to wlasnie bardzo dobry pomysł na zuzycie bieżace wiec 1/3 ktora zakłądasz bedzie wieksza. Ja mam basen bez pompy (grzeje czasem solarami) i sama pompa wody sporo zuzywa i chodzi codziennie aby basen nie zazielenial (360W po 6-8h)
    Basen 35m3, niemała pompa pewnie będzie działać, ale też myślę głównie w nocy. Podobnie jak i grzanie żeby na rano woda była ciepła.

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Zalezy jak podejdziesz do instalacji . Jesli chcesz pokryc tylko 1T to w g12W bedziesz placil tylko za 2 T . Jesli instalacja bedzie na calosc zapotrzebowania wtedy nie ma sensu g12W bo calosc pokrywasz wiec nie ma znaczenia czy masz G11 czy G12. Wtedy bardziej sie oplaca miec G11 bo masz wiekszy komfort korzystania z pradu (jest wszystko jedno ) . Tutaj zwrot moze byc dluzszy - ale jak napisałem to zalezy jak korzystasz z pradu.
    Ja podchodzę tak, żeby mi dachu wystarczyło. Niemniej my też bytujemy dużo w weekend, więc G12W jest dla nas super, szczególnie na zimę. Jak wspominałem zużycie będę mieć niemałe, bo ponad 16MWh/rok. Tu IMHO nie ma bata żeby był sens G11, bo nawet teraz w G12W mi taniej średnio kWh wychodzi (0,47).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #10050

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    U siebie w domu też płacisz?
    Adama zapytaj on napisał:
    "Kiedy zrozumiecie, że dlatego płacimy za CO2 bo za parę wodną daniny nie da się wyrwać?!"
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  11. #10051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Jaki z tego wniosek...?
    Każdy dom powinien mieć własną elektrownię węglową bo robiłoby się prąd na miejscu a ciepło jako odpad do ogrzewania i CWU...
    A na walkę ze smogiem ogromne wentylatory które robiłyby wiatr do rozwiewania dymu...( Raporty smogowe zawsze pokazują że kiedy wieje wiatr to jakość powietrza jest bardzo dobra...)
    Jeszcze raz - docenian do, ze nie trujesz sasiadow.
    Chetnie zamienilbym Ciebie z moim, ktory grzeje gazrm, a na weekend odpala kominek.

    Ale musisz przyznac, ze pod katem emisji CO2 Twoj system to dramat i stad dziwnie brzmia Twoje proekologiczne teksty.
    Jakbyć chcial byc taki eko, to w podlodze zamiast kabli zalabys rury i (od razu, albo po kilku latach) podłączyłbyć do nich PC.

    I wówczas miałbyć system, ktory nie obciaza srodowieka nadmierną emisją CO2, a jednoczesnie nie genetuje niskiej emisji
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 21-03-2019 o 10:20
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #10052

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To dane z energetyki, wiec obejmują ilosc energii oddanej do sieci i ilosc zanieczyszczeń wyemitowanych do atmosfery.
    https://www.google.com/url?sa=t&sour...JRLwmqbBuRbwW2
    Z gazu mozna obliczyc sobie na podstawie linka, ktory podalem wcześniej.
    No to gaz syfi bardziej niż elektrownia, szczególnie że robi to nisko.
    Pozdrawiam.

  13. #10053
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No to gaz syfi bardziej niż elektrownia, szczególnie że robi to nisko.
    Pozdrawiam.
    A jak do tego doszedłeś ??
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #10054

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Adama zapytaj on napisał:
    "Kiedy zrozumiecie, że dlatego płacimy za CO2 bo za parę wodną daniny nie da się wyrwać?!"
    Ja nie płacę za parę wodną. Ty płacisz?

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jak do tego doszedłeś ??
    Policzyłem. Gaz gorszy od prądu.
    No i przecież spojówki.

  15. #10055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post


    Policzyłem. Gaz gorszy od prądu.
    No i przecież spojówki.

    Jaki wynik emisji otrzymales dla gazu ?
    Porownamy z moim

    Co do Twoich spojowek, to zerknij, kto im najbardziej szkodzi:

    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #10056

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	co2.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	15,6 KB
ID:	428337

    Tak na marginesie: najlepszą metodą ograniczenia emisji CO2 jest mniej dzieci w rodzinie
    "Oh let the sun beat down upon my face, stars to fill my dream"

  17. #10057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał himalaya Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	co2.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	15,6 KB
ID:	428337

    Tak na marginesie: najlepszą metodą ograniczenia emisji CO2 jest mniej dzieci w rodzinie
    Masz rację.
    Powinno mniej dzieci rodzić się.
    Zwłaszcza w biednych regionach. Należy ich wspomagać fundując środki antykoncepcyjne.

  18. #10058
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post

    Jest jakieś inne wyjaśnienie na obserwowane zmiany? Bo to, że tego będzie dramat to jest pewne, pytanie tylko w jakiej skali i czy przekroczymy punkt, z którego odwrotu nie będzie.
    Jaki dramat ? czym sie to skończy?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #10059
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Najlepszym sposobem na pozbycie się problemu CO2 jest aby wszyscy uważający że jest to problem przestali oddychać.
    W ten sposób skutecznie wpłyną na zmniejszenie emisji i nie będzie już narzekania na emisję CO2.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #10060
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Jaki dramat ?
    Nie wiem, gdansk i elbląg pod wodą żeby daleko nie szukać? No, ale założą se lepsze filtry do rekuperatora i dadzą radę! Co mnie to obchodzi.
    Do tego będzie bliżej nad morze to może się będzie opłacało tam elektrykiem pojechać.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 21-03-2019 o 10:36

Strona 503 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony