dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 1061
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 21202
  1. #1001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    " jest też coś takiego jak przetarg " ustawka""

    No...
    Zwykle ustawiany dla tego, kto da więcej w łapę...
    Nasi nie bardzo mają co i jak dać.
    TAM się na to oko przymyka, bo to nie na ICH terenie się dzieje a zyski z "wygranego" przetargu maja ONI.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "co do śmigłowców - to jest też coś takiego jak przetarg " ustawka", podaje się takie parametry które spełnia np preferowany producent i reszta odpada, nawet hamerykański sprzet "

    Pieprzysz jak potłuczony!!!

    Pantera była świetnym czołgiem.
    T34 był prosty jak bat i dało się go produkować, jakbyś pieczątki stawiał.
    Do tego...
    Wyrób własny to i serwis i magazyn części i technologia.
    To SYSTEM, którego z rąk wypuścić nie wolno!

    Ktoś gdzieś kupił drony (najlepsze!) ale tak, ze oprogramowanie do nich trzymali w łapach obcy, mogąc go jednym uderzeniem w klawiaturę na złom zamienić...
    Było?
    JAKI JEST SENS W KUPOWANIU FRAGMENTU CZEGOŚ NAJLEPSZEGO?

    Adam M.
    nie pieprze ale piszę i to jest fakt, takie "ustawki" robi się nie tylko w Polsce, za granicą również ... kto da więcej (oczywiście pod stołem) to wygrywa
    nie wiem co do tego ma Pantera czy T34, piszemy o czasach dzisiejszych a nie wojennych
    Dom z użytkowym poddaszem, po podłodze 160m2 (parter-80m2 w tym 20m2 garaż, poddasze-80m2). Ściany: silka 25cm+20cm styro (0,032). Poddasze 30cm-wełna, 2 warstwy po 15cm (0,039+0,033), na gruncie 20cm-styro eps100, płyta fundamentowa. Okna 3-szybowe (U=0,8-0,9). Rekuperator Brink 300 Medium. Ogrzewanie: podłogówka napędzana PC Panasonic Aquarea 5kW monoblok. Dla relaksu kominek Maja 12 kW

  3. #1003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    " piszemy o czasach dzisiejszych a nie wojennych "

    Co bierzesz?
    MOCNE JEST!

    My tu o zakupie BRONI dyskutujemy...
    A broń do WYGRANIA wojny jest potrzebna a nie po to, aby ktoś zarobił.
    Mylisz przyczyny i skutki, jak i ci, co ją kupują...


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #1004

    Domyślnie

    rany, zapytam co ty bierzesz ?
    ok koniec tego OT
    Dom z użytkowym poddaszem, po podłodze 160m2 (parter-80m2 w tym 20m2 garaż, poddasze-80m2). Ściany: silka 25cm+20cm styro (0,032). Poddasze 30cm-wełna, 2 warstwy po 15cm (0,039+0,033), na gruncie 20cm-styro eps100, płyta fundamentowa. Okna 3-szybowe (U=0,8-0,9). Rekuperator Brink 300 Medium. Ogrzewanie: podłogówka napędzana PC Panasonic Aquarea 5kW monoblok. Dla relaksu kominek Maja 12 kW

  5. #1005

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Mitch, skoro jest tak jak piszesz tzn że jesteś zniesmaczony PO więc wracam Ci honory i przepraszam za oskarżenia. Nie mniej zmiana na PiS to jest skok ze skrajności w jeszcze większą skrajność i nawet w otchłań. Tak jak Adam pisał, nie ma na kogo głosować. Czy ktoś myśli że faktycznie kaczor ma nadmiar gotówki aby zmienić coś w Polsce szybko? Każdy by chciał od razu aby było lepiej ale tak się nie da. Widocznie działacze PO uznali że trzeba pomału ale nie zadłużając bardziej kraju robić zmiany niż szybko i zadłużyć kraj. Nie śledzę wszystkiego aż tak dokładnie ale jak słyszę że PiS domaga się śledztwa za zabicie prezydenta i cały czas mówi o spisku to coś się we mnie gotuje jak widzę tych idiotów. Jak słyszę dudę który chce cofnąć ustawę aby ludzie nie robili do 67roku życia to też ma się ochotę go w łeb strzelić. Ja też nie chcę robić tak długo ale skoro tak trzeba to trudno. Nie jestem ekspertem w tych sprawach ale skoro rodzi się mało dzieci i społeczeństwo jest starzejące się to trzeba za w czasu podjąć decyzje a nie podburzać ludzi. Dobrze się rzuca slogany bez pokrycia. Ja bym jeszcze na miejscu PO podniósł składki zdrowotne aby zrobić porządek w służbie zdrowia bo bez tego ani rusz tylko dla pisiorów to kolejny powód do podburzania. Tak samo było z górnikami. Trzeba było zamknąć kopalnie które były nierentowne to pisoory od razu że miejsca pracy PO chce zamknąć a to że się do nich dopłaca to już nie mówili. Że pracuje w nich dwa ray więcej ludzi to też nie? Ja nie mam nic do górników szczególnie tych którzy robią pod ziemia ale po co nad jest tylu ludzi? Dlaczego górnicy dostają deputat węglowy? Jakim prawem? Jakbym robił w fabryce samochodów tzn że musiałbym dostać na rok jeden samochód bo tam pracuję? Premie i przywileje też powinni dostawać w zależności od kondycji finansowej kopalni a nie zawsze, A nie że całą bandą wyjdą na ulicę, zablokują wszystko byle mieli po staremu. Tak się dzieję bo to jest państwowe i trzeba wszystko sprywatyzować aby było normalnie w tym kraju a nie podburzać ludzi. Nawet o głupie finansowanie partii pisiory będą się kłócić mimo że dla budżetu państwa to nie jest wielki wydatek ale przynajmniej ludzie by widzieli że wszyscy oszczędzają a nie karze się tylko to robić ludziom. Więc dalej chcę doić obywateli. Nawet idioci popierają przestępców bo w końcu burdy z udziałem zamaskowanych ludzi są ok? To jest według nich wolność. Piratom drogowym też sprzyjają bo na zwiększenie stawek za przekraczanie prędkości się nie zgadzają bo za co ludzi będą to płacić. Normalnie idioci jakich mało i ktoś na nich chce głosować? Jak w tym kraju ma być normalnie jak ktoś popiera takich ludzi?
    Skąd się dowiedziałeś że śmigłowce nie spełniają wymagań? Może z telewizji? Koszmarem tego jest to że zakłady zostały sprzedane obcym a teraz trzeba kupować ze swoich obcych zakładów. Skoro mówisz że wolny rynek to można było kupić nowoczesne technologie i modernizować zakłady ale do tego trzeba gospodarza. Wróć do historii 20-lecia międzywojennego jak powstawała Polska ile zakładów powstało. Albo jeszcze wcześniej ZABORY i przykład HIPOLITA CEGIELSKIEGO który przyglądając się przemysłowi zachodniemu stworzył fabrykę maszyn rolniczych lepszą od zachodniej. A Niemcy okradli ze złota cały kontynent europejski.
    Ale poszło zamiast o OZE to polityka. Widać że każdy z nas jest zbulwersowany ustawami i stąd te posty.

  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Ale poszło zamiast o OZE to polityka.
    W fotowoltaice mamy też nasz polski akcent. Krzemowe ogniwa PV wytwarza się z kryształów krzemu uzyskiwanych tzw. metodą Czochralskiego. To Polak, wybitny naukowiec i patriota. Jego biografia:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Czochralski
    Historia tego polskiego naukowca jak na dłoni pokazuje losy polskich elit. Czego zabory nie przejęły, czego Hitler nie zniszczył to na koniec k..wy komuchy dorżnęły. Kryształy dla całej elektroniki robią Amerykanie, Niemcy i Chińczycy. Nie Polacy. A kości wybitnego polskiego naukowca i patrioty leżą gdzieś na wichurze z jakąś wyświechtaną tabliczką na grobie.
    I symbol IIIRP. Opozycjonista Komorowski, chowający zdrajcę Jaruzelskiego z honorami wojskowymi na Powązkach.
    Dedykuję ta refleksję Tobie, kamil1987b. Żebyś Ty chociaż cząstkę tego jadu wylał na tych wszystkich TW Alków, TW Bolków, Nałeczów i tym podobnych przefarbowanych komuchów, ile wylewasz na Kaczyńskiego i Macierewicza. Jakbyś ich nie wyzywał, NIGDY świadomie nie zblatowali się z bezpieką i komuchami.
    Naprawdę, mniej TVNu (założyli go zresztą dwaj PRLowscy kapusie), Gazety Wyborczej (Michnik, przyjaciel Kiszczaka), a więcej "nieumoczonej" literatury i własnego myślenia.
    Ostatnio edytowane przez Hans Kloss ; 29-05-2015 o 17:36

  7. #1007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Wiadomości oglądam na TVP lub polsacie a czytam na onecie najczęściej. Tak jak pisałem wcześniej to nie jestem ekspertem w tym kto kim tam dokładnie jest, kto kogo jest kolega itp. Słucham wypowiedzi i na tej podstawie oceniam. Nawet na zdrowy rozum na który się Hans powołujesz zmusza do myślenia. W niku jest mój rocznik i to nie nowość bo od początku taki używam. Jak chodziłem do podstawówki to było chyba z 7 pierwszych klas podstawowych. To było w mieście. Do gimnazjum chodziłem w niedużym miasteczku i było 6 klas z mojego rocznika. Moja młodsza o rok siostra i brat o 2lata młodszy mieli podobną ilość. Ale już najmłodsza siostra ma znacznie mniej tych klas w swoim roczniku. Nie pamiętam dobrze ale chyba 2 lub max 3 a ona chodzi do gimnazjum. jak się popatrzy na podstawówki to widać jak mało dzieci do nich chodzi. mam zebranie w czerwcu w szkole dla pierwszaków to się zobaczy ile dzieciaków się nazbiera. Pewnie będzie z 3 klasy ale dzieci w nich po max 20 a u mnie było prawie 30. Więc żadne media na mnie nie wpływają że jest mało dzieci. To widać gołym okiem. A dane z urzędów miast też nie cyganią jak podają ile dzieci się rodzi a ilu ludzi umiera i wynika z tego że mamy społeczeństwo starzejące się. Więc to jest już policzone że zachowując obecne trendy za niedługo będzie robić dwóch ludzi na jednego emeryta więc z czego te pieniądze się potem weźmie? Z powietrza? A może się nadrukuje? Wcale by mnie to nie zdziwiło jakby mimo podniesienia wieku emerytalnego trzeba byłoby jeszcze pomału podnosić składki. Ludziom nie wszystko się podoba a rząd musi robić tak aby Państwo było wypłacalne i się nie zadłużało.
    Ja jakbym rządził to bym nałożył większe kary finansowe za przewinienia i łamanie prawa. Jakby się ludzie uspokoili to może solidniej by pracowali.
    Chwalicie że Polacy potrafią dobrze coś zrobić. W bielsku jedna obwodnica po oddaniu po roku na drodze miała widoczne pajęczyny. I kto temu jest winny? Ja uważam że ludzie odwalają chałę ale też rząd nie robi nic aby zwalczać nieuczciwe firmy. Wniosek z tego ze albo PO faktycznie na to przymyka oko albo nie może nic zrobić bo trzeba zrobić na to większe zmiany które potrzebują większej ilości głosów. Nie wiem tego. Patrząc na to jak PiS był przeciwny tym aby karać bandytów zakrywających twarz to bym się nie zdziwił jakby to też blokowali. Więc PiS popiera bandytów a zarazem każdy kto popiera PiS popiera też ich program. PiS uważa że był zamach więc rozumiem że każdy kto na nich głosuje też uważa że był zamach. A badania wskazują że już ponad połowa ludzi w to wierzy. I to jest zakłamanie historii. Za chwilę zmarłego Lecha uznają za wybitnego prezydenta i męża stanu i będą mu w każdym mieści pomniki stawiać. Tego by chciał PiS. Więc jak to słyszę to widzę ciemnotę i na tej podstawię twierdzę że każdy kto na nich głosuje jest ciemny i głupi bo nikt mądry by tego nie zrobił. Nie twierdzę że PO jest super bo tak nie jest, nie głosowałem na Komorowskiego w pierwszej turze bo też uważam że powinien być zmieniony ale nie na Dudę. To jest wpadanie ze skrajności w skrajność jeszcze większą. Głosowałem na Kukiza bo był bezpartyjny, zwykły chłop jak każdy i nie jest politykiem. Niby w to zaczął się bawić ale mam nadzieję że będzie bardziej dla ludzi. Kasy ma dość więc pewnie nie zależy mu aby ludzi doić więc może podejmowałby decyzje sprzyjające ludziom. Teraz się już tego nie dowiem. Trzeba liczyć na to że Duda dzięki temu że został wybrany i wyszedł z PiSu to nie będzie pionkiem Kaczyńskiego i będzie patrzył na swój interes więc będzie sprzyjał ludziom ale też Państwu bo aby ludzi mieli dobrze to państwo też musi dobrze funkcjonować. Pożyjemy, zobaczymy. Teraz wybory parlamentarne będą ciekawe bo PO i PiS idą łeb w łeb. Nawet jak PiS by wygrało wybory to nie wiem z kim by założyli koalicje bo kaczor krytykował każdego. A jak nie będą mieli większości z koalicjantem to nic nie zrobią wiec PO i PiS razem będą musieli jakoś ciągnąć kraj do przodu a nie wiem czy będą potrafili ze sobą rozmawiać. Do tej pory nie potrafili rozmawiać więc musiałoby dojść do cudu aby się coś zmieniło. Nawet jak PO z małą przewagą by wygrało to nie wiem z kim by założyli koalicję bo PSL może dostać za małe poparcie aby mogli być koalicjantem. Mimo wszystko i tak czekają potem nas zmiany w rządzie tylko się zobaczy jakie one będą i co przyniosą.

  8. #1008

    Domyślnie

    Wy tak długo będziecie ciągnąć ten wątek, czy tylko o pozycjonowanie chodzi ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Wiadomości oglądam na TVP lub polsacie a czytam na onecie najczęściej. Tak jak pisałem wcześniej to nie jestem ekspertem w tym kto kim tam dokładnie jest, kto kogo jest kolega itp. Słucham wypowiedzi i na tej podstawie oceniam. Nawet na zdrowy rozum na który się Hans powołujesz zmusza do myślenia. W niku jest mój rocznik i to nie nowość bo od początku taki używam. Jak chodziłem do podstawówki to było chyba z 7 pierwszych klas podstawowych. To było w mieście. Do gimnazjum chodziłem w niedużym miasteczku i było 6 klas z mojego rocznika. Moja młodsza o rok siostra i brat o 2lata młodszy mieli podobną ilość. Ale już najmłodsza siostra ma znacznie mniej tych klas w swoim roczniku. Nie pamiętam dobrze ale chyba 2 lub max 3 a ona chodzi do gimnazjum. jak się popatrzy na podstawówki to widać jak mało dzieci do nich chodzi. mam zebranie w czerwcu w szkole dla pierwszaków to się zobaczy ile dzieciaków się nazbiera. Pewnie będzie z 3 klasy ale dzieci w nich po max 20 a u mnie było prawie 30. Więc żadne media na mnie nie wpływają że jest mało dzieci. To widać gołym okiem. A dane z urzędów miast też nie cyganią jak podają ile dzieci się rodzi a ilu ludzi umiera i wynika z tego że mamy społeczeństwo starzejące się. Więc to jest już policzone że zachowując obecne trendy za niedługo będzie robić dwóch ludzi na jednego emeryta więc z czego te pieniądze się potem weźmie? Z powietrza? A może się nadrukuje? Wcale by mnie to nie zdziwiło jakby mimo podniesienia wieku emerytalnego trzeba byłoby jeszcze pomału podnosić składki. Ludziom nie wszystko się podoba a rząd musi robić tak aby Państwo było wypłacalne i się nie zadłużało.
    Ja jakbym rządził to bym nałożył większe kary finansowe za przewinienia i łamanie prawa. Jakby się ludzie uspokoili to może solidniej by pracowali.
    Chwalicie że Polacy potrafią dobrze coś zrobić. W bielsku jedna obwodnica po oddaniu po roku na drodze miała widoczne pajęczyny. I kto temu jest winny? Ja uważam że ludzie odwalają chałę ale też rząd nie robi nic aby zwalczać nieuczciwe firmy. Wniosek z tego ze albo PO faktycznie na to przymyka oko albo nie może nic zrobić bo trzeba zrobić na to większe zmiany które potrzebują większej ilości głosów. Nie wiem tego. Patrząc na to jak PiS był przeciwny tym aby karać bandytów zakrywających twarz to bym się nie zdziwił jakby to też blokowali. Więc PiS popiera bandytów a zarazem każdy kto popiera PiS popiera też ich program. PiS uważa że był zamach więc rozumiem że każdy kto na nich głosuje też uważa że był zamach. A badania wskazują że już ponad połowa ludzi w to wierzy. I to jest zakłamanie historii. Za chwilę zmarłego Lecha uznają za wybitnego prezydenta i męża stanu i będą mu w każdym mieści pomniki stawiać. Tego by chciał PiS. Więc jak to słyszę to widzę ciemnotę i na tej podstawię twierdzę że każdy kto na nich głosuje jest ciemny i głupi bo nikt mądry by tego nie zrobił. Nie twierdzę że PO jest super bo tak nie jest, nie głosowałem na Komorowskiego w pierwszej turze bo też uważam że powinien być zmieniony ale nie na Dudę. To jest wpadanie ze skrajności w skrajność jeszcze większą. Głosowałem na Kukiza bo był bezpartyjny, zwykły chłop jak każdy i nie jest politykiem. Niby w to zaczął się bawić ale mam nadzieję że będzie bardziej dla ludzi. Kasy ma dość więc pewnie nie zależy mu aby ludzi doić więc może podejmowałby decyzje sprzyjające ludziom. Teraz się już tego nie dowiem. Trzeba liczyć na to że Duda dzięki temu że został wybrany i wyszedł z PiSu to nie będzie pionkiem Kaczyńskiego i będzie patrzył na swój interes więc będzie sprzyjał ludziom ale też Państwu bo aby ludzi mieli dobrze to państwo też musi dobrze funkcjonować. Pożyjemy, zobaczymy. Teraz wybory parlamentarne będą ciekawe bo PO i PiS idą łeb w łeb. Nawet jak PiS by wygrało wybory to nie wiem z kim by założyli koalicje bo kaczor krytykował każdego. A jak nie będą mieli większości z koalicjantem to nic nie zrobią wiec PO i PiS razem będą musieli jakoś ciągnąć kraj do przodu a nie wiem czy będą potrafili ze sobą rozmawiać. Do tej pory nie potrafili rozmawiać więc musiałoby dojść do cudu aby się coś zmieniło. Nawet jak PO z małą przewagą by wygrało to nie wiem z kim by założyli koalicję bo PSL może dostać za małe poparcie aby mogli być koalicjantem. Mimo wszystko i tak czekają potem nas zmiany w rządzie tylko się zobaczy jakie one będą i co przyniosą.
    -Szkoda ,bardzo płytka znajomość historii , przykłady twoje to tylko PO, PIS i Komuna ze słyszenia.
    -Nie ma co dyskutować bo odpowiedź znów sprowadzi się do wyżej wymienionych. Jesteś jak nakręcony zegar z kukułką tylko godziny inne wybija.
    -Lepiej zejść do tematu.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 29-05-2015 o 20:31

  10. #1010

    Domyślnie

    Czyli wątek należy zakończyć, prawda ?
    Przez taką ilość stron powinno już być napisane wszystko, zgadza się ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  11. #1011

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Czyli wątek należy zakończyć, prawda ?
    Przez taką ilość stron powinno już być napisane wszystko, zgadza się ?
    W teorii tak. W praktyce nie. Serial brazylijski pod tytułem "Ustawa OZE" jeszcze się nie zakończył. PO niestrudzenie pisze scenariusz. Dzisiaj (w teorii) był koniec konsultacji społecznych dotyczących nowelizacji ustawy przez MG. Sprawa rozwojowa.

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    [...] Więc PiS popiera bandytów a zarazem każdy kto popiera PiS popiera też ich program. PiS uważa że był zamach więc rozumiem że każdy kto na nich głosuje też uważa że był zamach.[...]
    Chyba ten fragment wystarczy, żeby zastanowić się nad:
    a) znaczeniem wyrazu "hipokryzja"
    b) możliwością istnienia całej palety barw pomiędzy kolorem białym i czarnym
    c) naiwnością ludzką.
    Nie przyjmuję do wiadomości, że wierzysz w to co napisałeś wyżej. Uważam, że napisałeś to, bo nie masz prawdziwych argumentów, którymi mógłbyś mnie przekonać. Zadałem Ci pytania, na które nie odpowiedziałeś. Zignorowałeś je, ponieważ albo nie znałeś na nie odpowiedzi (co poddaje w wątpliwość jakość Twojej argumentacji) lub były one dla Ciebie niewygodne i niepasujące do jedynej właściwej (a konkretnie: Twojej) wersji historii.

    A gdybyś nie zauważył tej ironii, która przechodziła i kopnęła Cię w zadek, to wyrażę się jaśniej: pieprzysz bzdury, twierdząc, że jeśli popieram PIS (i tu możesz wstawić dowolną nazwę partii), to popieram bandytów oraz wierzę w spisek.

    Powtórzę się: ja staram się myśleć i wyciągać wnioski. Ty tego nie robisz. Rzucasz slogany, puste słowa.

    Zaśmiecasz wątek, robisz tu burdel, zamiast pisać o OZE i PV. Albo zacznij pisać na temat, albo skończ tę bezsensowne, nic nie wnoszące trolowanie.
    Ostatnio edytowane przez mitch ; 29-05-2015 o 21:27
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  12. #1012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Wracając do OZE.

    Ja uważam, ze nie należy spodziewać się rozwiązań innych jak zachowawcze, utrzymujących to co jest teraz.
    Zmiany raczej subtelne, wspierające interesy tych, którzy rządzą (biorą kasę za stanowienie określonych rozwiązań).
    Szary zjadacz chleba jest tu po to, aby uzasadnić istnienie tego OZE.
    Trzeba mu coś kapnąć , bo inaczej sprawa się rypnie.
    A że decydujących jest wielu i każdy w swoją stronę ciągnie - to w efekcie bałagan się robi, co opisujecie.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #1013

    Domyślnie

    Adam mogłeś napisać to z kilka stron wcześniej
    Krótko na temat.

    Ja też nie liczę, że coś się zmieni.
    Budowa to kopalnia niespodzianek.

    Parterowa, indywidualna stodoła na wsi.

    PF Brinkmann.209m2 zabudowy~165m2+garaż~40m2 w bryle domu. Silikat 24, 20cm grafit, okna 3 szyby, przed 2 sezonem grzewczym 22cm pianki na deskowanie, PC Caliane 9 T, WM TeslaGreen400+. Podłogówka wszędzie, również w garażu tak aby przy -30 było 5st. 2 osoby dorosłe i dwóch nastolatków.

    Pierwsze 12 mscy CWU i CO 3400kWh koszt 1836 pln - dla mnie rewelacja!!!


    Dziennik budowy i komentarze

  14. #1014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Nie ja wdepnąłem w socjalizm utopijny...


    A że Arian wytępiono w tym kraju, to lepiej już na razie nie będzie!
    No, ja się na razie nie spodziewam!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #1015
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post

    A gdybyś nie zauważył tej ironii, która przechodziła i kopnęła Cię w zadek, to wyrażę się jaśniej: pieprzysz bzdury, twierdząc, że jeśli popieram PIS (i tu możesz wstawić dowolną nazwę partii), to popieram bandytów oraz wierzę w spisek.
    Gdyby PiSu nie było na scenie politycznej to by nikt głupot o spisku nie opowiadał. Więc jak ktoś ich popiera to zgadza się na to aby takie głupoty opowiadali wiec też musi wierzyć w spisek. Jak przychodzi jakiś debil i opowiada że był zamach na prezydenta i przez to zginął i trzeba wprowadzić międzynarodowe śledztwo aby to udowodnić to o czym to świadczy? Prawda jest taka że Lech Kaczyński kazał wylądować mimo złych prognoz bo by mu się z dalsza nie chciało dojeżdżać na uroczystość a teraz PiS chce zrobić z niego jakiegoś bohatera który zginął za dobro Polski. To jest hipokryzja a skoro ktoś popiera PiS to popiera ich politykę i też wierzy w spisek.
    O tych bandytów to chodzi że była ale nie pamiętam czy już uchwalona ustawa, aby na jakiś dużych zgromadzeniach czy chyba paradach czy coś takiego że nie można zakrywać twarzy a PiS był temu przeciwny bo to ogranicza wolność człowiekowi. A kto niby zakrywa twarz? Spokojny obywatel? To raczej bandyci zakrywają twarz aby policja ich potem nie znalazła jak coś zniszczą więc wniosek jest prosty że pisiory popierają bandytów.
    N to aby były fotoradary oni też się nie zgadzają. A kogo łapią fotoradary? Uczciwych kierowców? Tych co jeżdżą zgodnie z przepisami? Bo jak mnie pamięć nie myli to raczej tych którzy przepisy łamią. Na zwiększenie kara za przekroczenie prędkości też się nie zgadzają bo ludzi niby na to nie stać ale co mnie to obchodzi że kogoś nie stać? Na zachodzie jakoś wszyscy jeżdżą zgodnie z przepisami bo by dostali karę taką że by się zesrali. W Anglii jak ktoś przekroczy barierkę w niedozwolonym miejscu to dostaje taką karę pieniężną że przez długie lata musi to spłacać i nikogo nie obchodzi czy go stać czy nie i burdy na stadionach się skończyły. A w Polsce kaczor powie że to ogranicza wolność człowiekowi, debil jedyny. A cały jego szereg popleczników to samo chrzani.
    Też byli przeciwni tej ustawy chyba europejskiej o przemocy w domu czy jakoś tako. Więc przemoc w domu może według nich być bo nie wolno karać. I każdy kto na nich głosuje utwierdza ich w przekonaniu że tak może być bo jakby nie mieli poparcia to by ich nie było i nie miałby kto takich głupot opowiadać.
    Nawet idioci za in vitro więzieniem chcą karać. I ty mnie nazywasz hipokrytą? Ja takie głupoty opowiadam? Nie chce mi się z Tobą już pisać i z poplecznikami pisiorów bo to nie ma sensu.

    Jeżeli chodzi o OZE to musi być to bardziej przyjazne ludziom. Nie jestem politykiem, nie siedzę w tym na co dzień więc nie wiem czemu jest tak jak obecnie czyli nieciekawie. Według mnie w interesie Polski byłoby aby było więcej energii z OZE bo chyba unia nakazuje aby było jej tyle czy tyle a że my mamy za mało to musimy chyba ją sprowadzać lub będą kary. Same Panele są bardzo drogie i bez dobrej ustawy nie opłaca się ich montować na dachu. Powinna być sprzyjająca ustawa i tyle.

  16. #1016
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    -Szkoda ,bardzo płytka znajomość historii , przykłady twoje to tylko PO, PIS i Komuna ze słyszenia.
    -Nie ma co dyskutować bo odpowiedź znów sprowadzi się do wyżej wymienionych. Jesteś jak nakręcony zegar z kukułką tylko godziny inne wybija.
    -Lepiej zejść do tematu.
    czyli może to co napisałem jest kłamstwem? Co niby? Podaj konkretny przykład kłamstw?

  17. #1017

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    czyli może to co napisałem jest kłamstwem? Co niby? Podaj konkretny przykład kłamstw?
    To może ja wymienię szybciutko?
    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Prawda jest taka że Lech Kaczyński kazał wylądować mimo złych prognoz bo by mu się z dalsza nie chciało dojeżdżać na uroczystość...
    Łżesz jak pies. Nikt, nawet kacapy w swoich raportach, nie zawarli oficjalnie takiej tezy i nie ma żadnych dowodów na to, poza medialnymi insynuacjami, których powtarzanie 1000 razy sprawia, że w nie wierzysz.
    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Też byli przeciwni tej ustawy chyba europejskiej o przemocy w domu czy jakoś tako. Więc przemoc w domu może według nich być bo nie wolno karać.
    Łżesz jak pies twierdząc, że jak ktoś jest przeciwko "chyba" europejskiej konwencji przeciwko przemocy, to jest za przemocą i przeciwko jej karaniu. Oprotestowuje się ją z zupełnie innego powodu (gender), który z samą przemocą nie ma nic wspólnego. W naszym prawie są wszystkie odpowiednie zapisy i wystarczy je stosować, lub poprawić, gdzie trzeba.

  18. #1018

    Domyślnie

    oj, Kamil, Kamil. TVP to w ostatnich latach telewizja prorządowa, onet na który się powołujesz to ITI, czyli TVN. oba źródła mocno atakują światopogląd inny niż reprezentowany przez obecnie rządzących.

    co do OZE - wg mnie to wspieranie OZE w proponowanej tutaj postaci jest takim samym socjalizmem jak wspieranie obecnej zmonopolizowanej energetyki. bez różnicy. jedynym wsparciem powinno być wg mnie bilansowanie (samej energii, płacimy za przesył)
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  19. #1019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hans Kloss Zobacz post
    To może ja wymienię szybciutko?
    Łżesz jak pies. Nikt, nawet kacapy w swoich raportach, nie zawarli oficjalnie takiej tezy i nie ma żadnych dowodów na to, poza medialnymi insynuacjami, których powtarzanie 1000 razy sprawia, że w nie wierzysz.
    Pewnie było tak:
    -panie prezydencie, jest mgła i nie można tu lądować
    -jak to ku..a mgła? Do ch..a mamy spóźnienie i przestancie mi tu pier...lić
    -rozkaz panie prezydencie
    a potem katastrofa. Tam gdzie był pewnie prezydent to nie było nagrywania więc się tego nie udowodni. Ale znając go pewnie tak było.

  20. #1020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wytarczy prześledzić przypadek pilota, który nie wylądował z Kaczyńskim w Tbilisi z uwagi na zagrożenia w trakcie konfliktu z Rosją.
    Kariera zwichnięta.
    Protasiuk nie chciał być nastepny.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 51 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony