dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 1061
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 21202
  1. #1041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeśli o mnie chodzi, cena sprzedaży prądu przez prosumenta nie powinna być większa, niz cena, za jaka kupują ją inni konsumenci.
    I żadnych dopłat do kredytow.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #1042

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeśli o mnie chodzi, cena sprzedaży prądu przez prosumenta nie powinna być większa, niz cena, za jaka kupują ją inni konsumenci.
    I żadnych dopłat do kredytow.
    dokładnie. ktoś za to będzie musiał w końcu zapłacić - generalnie to ten biedniejszy obywatel, którego nie stać na PV lub ten co mieszka w budownictwie wielorodzinnym. potem dojdzie do takich sytuacji jak w Niemczech - coraz większej ilości obywateli nie stać na prąd
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  3. #1043
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hans Kloss Zobacz post
    Łżesz jak pies - po raz kolejny. Link do spotu PIS z tego czasu.
    http://www.wykop.pl/link/1243771/jar...-europejskiej/
    To mój ostatni post pod Twoim adresem, bo w miejsce jednych kłamstw podrzucasz inne. Naprawdę, w komunie, której ponoć tak nienawidzisz, zrobiłbyś karierę w jakimś partyjnym piśmie lub TV, trudniącymi się kreowaniem rzeczywistości. A dziś zgłoś się do Niesioła. Człowiek ma swoje lata, może potrzebować nastepców.
    To nie wiem czemu mi się pamiętało że byli przeciwni. Widocznie się myliłem.
    ale dzięki za uświadomienie.

  4. #1044
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hans Kloss Zobacz post
    Łżesz jak pies - po raz kolejny (...) w miejsce jednych kłamstw podrzucasz inne. Naprawdę, w komunie, której ponoć tak nienawidzisz, zrobiłbyś karierę w jakimś partyjnym piśmie lub TV, trudniącymi się kreowaniem rzeczywistości. A dziś zgłoś się do Niesioła. Człowiek ma swoje lata, może potrzebować nastepców.
    Możesz się pohamować z tymi personalnymi atakami i chamskimi odzywkami?
    To jest forum o zupełnie innej tematyce. Wasze dyskusje polityczne moglibyście przenieść do wiadomości prywatnych albo na jakieś forum polityczne.
    Wymiotować się chce przez takie chore wpisy nawet na forum gdzie tematyka powinna być od tego daleka.
    Nie jestem tutaj ani adminem ani moderatorem ani nikim ważnym ale weźcie sobie na wstrzymanie i wróćcie proszę do tematu. Moja prywatna prośba. W końcu to dział publiczny o określonej tematyce której mogę oczekiwać.

  5. #1045
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Adam, proszę Cię Chodziło mi o kredyt.



    Dokładnie tak. A koszty EJ będą i tak jeszcze wyższe, może ktoś wygrzebie informację, ile będzie nas (jako państwo, naród, podatników) kosztować utylizacja radioaktywnego gówna. A potem spróbuje uzyskać podobne informacje w odniesieniu do francuskich EJ.
    Temu warto połączyć to co mamy czyli węgiel z OZE ale wydobycie tego węgla musi się opłacać a nie że do tego się dopłaca i komuna powinna odejść z kopalń bo ona generuje duże koszta a tak będzie gdy będą prywatne a nie państwowe.


    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Wiesz co to jest teza? Proponuję Ci więcej myśleć samodzielnie, łączyć samemu fakty, a mniej słuchać ludzi, którzy uwielbiają gadać, a jeszcze bardziej uwielbiają gdy znajdują wiernych i oddanych słuchaczy. Samodzielne myślenie niestety ma swoje wady. Tak samo jak merytoryczna dyskusja. Niestety, wymaga to o wiele więcej pracy i odwagi, niż klepanie sloganów wymyślonych przez innych. Może dlatego lubisz chodzić na skróty.
    A nad czym chcesz tu myśleć? Na pewno nikt nie wystrzelił rakiety w samolot aby zestrzelić, zamachu nie było, więc jedynie trzeba się zastanowić dlaczego pilot podjął decyzje o lądowaniu. Mając prezydenta na pokładzie i wiedząc, że wszyscy czekają na nich na uroczystości wiedzieli doskonale ze jakby nie wylądowali to byłby wielki skandal że specjalnie kombinują z wylądowaniem aby na tą uroczystość spóźnił się prezydent. I patrzą na poprzedniego pilota który mógł pożegnać się z karierą to pilot lecąc z prezydentem wiedział że jak nie wyląduje to go spotka taki sam los. Nawet Kaczyński nie musiał stać nad nim i pilnować go bo to było oczywiste bo takim był człowiekiem. Prezydentem też nie była za dobrym i kończyła się jego kadencja więc zamach byłby bezsensowny i niepotrzebny. Po co kogoś zabijać jak za chwilę w wyborach odpadnie? I sam skoro popierałeś PO to wiesz jakim on był prezydentem. No chyba że z uporem maniaka tak jak pisiory będziesz mówił teraz inaczej bo wszyscy pisiory tak robią.

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Rotfl! To oczywista oczywistość, cytując klasyka. Dzięki UE mamy takie piękne pole do nadużyć, korupcji, łapówek, własnych biznesików na boku. Ty myślałeś, że PO z własnej nieprzymuszonej woli zarżnęłaby kurę znoszącą złote jajka? Seriously? Jesteś przezabawny w swej naiwności
    dzięki unii nie jest różowo ale też postęp w kraju jest większy. Dzięki też i temu ja mam pracę bo jest uzależniona od postępu. Jakby go nie było to w mojej pracy nie pracowałoby pond 100osób tylko 30. Nie jest to wielka korporacja zatrudniająca parę tysięcy osób ale też nie mała. I nie zarabiamy w niej najniższych krajowych. Ale by tego nie było gdyby nie unia. Wiem że obecnie rząd sprzyja bardziej zagranicznym firmą przy choćby dużych sieciach sprzedaży jak biedronka itp ale dzięki temu ludzie mają pracę. Nie zawsze zarabiają kokosy ale jednak coś mają. Gdyby rząd temu nie sprzyjał to by tej roboty nie mieli albo mieli ale za to wszyscy by kupowali o wiele droższe produkty a na to wszystkich nie stać. Nie jest to idealne bo to nie zasila naszego kapitału ale jednak ludzie pracują. Jak ktoś chce to tą pracę będzie miał. Może nie wymarzoną i za marne grosze ale będzie. A i tak rząd wypracował większe minimalne pensje. Dla mnie to normalna kolej rzeczy że tak powinno być niezależnie od tego kto by rządził ale niektórzy mogliby tego nie zrobić.

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Znasz takie określenie "pożyteczny idiota"? Bez urazy, ale naprawdę, zacznij myśleć. Dawałem Ci wielokrotnie argumenty, fakty, które świadczą o tym, że PO robi Cię w jajo. A Ty jesteś ślepy, bo nawet nie umiesz rozmawiać merytorycznie, tylko nadal klepiesz ich formułki. Kradną, oszukują, kręcą lody, a Ty ich nadal za to wielbisz. Jestem pod wrażeniem, jak dobrze im idzie pranie mózgów.

    Powodzenia życzę, z takim podejściem nie pchaj się w fotowoltaikę. Nie warto. PV z powodu bandytyzmu uprawianego przez PO jest tylko dla ludzi świadomych swoich wyborów , czynów i możliwości.
    Już pisałem ze też nie podoba mi się wszystko w PO ale PiS z Kaczyńskim na czele oraz Błaszczakiem i Macierewiczem to nie dobra droga. Z tego co słyszałem to PiS pierwotnie było całkiem inne i bardziej dla ludzi ale ta trójka ciągnie ich na dno. Schowali się na czas kampanii i od razu mają sukces. Niech usuną tych trzech i jak staną się normalniejsi to oddam na nich głos a póki oni są w tej partii to będzie wiecznie źle.

  6. #1046

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Możesz się pohamować z tymi personalnymi atakami i chamskimi odzywkami?.
    Po pierwsze, moja uwaga dotyczy konkretnej jednej osoby i mój ton wynika z konkretnego kontekstu dyskusji. Mam pytanie, gdzie byłeś chyba z kilkadziesiąd postów temu, gdy kolega kamil w bezpośrednich słowach obrażał każdego, kto popiera konkretną opcję polityczną? Poczytaj, bo jeśli tu wpadłeś na chwilkę i akurat trafiłeś na mój post to być może nie rozumiesz, o czym mowa. Ton dyskusji nadał sam kolega kamil. Patrz moja odpowiedź w poście #982 i wcześniej cały jego oryginalny post, gdzie inaczej myślacego forumowicza wysyłał do lekarza.
    Sformułowanie "łżesz jak pies" dotyczy kłamstw kolegi kamila i jest moja odpowiedzią na jego prośbę, żeby mu wskazać, gdzie kłamie w swoich niezmiernie długich antypisowych zbitkach.
    Poczytaj dalsze posty i sam oceń. Co do konieczności kultury wypowiedzi, masz rację. Ale kłamstwo i łgarstwo też należy rugować z przestrzeni publicznej. A kolega kamil jedzie tu równo po bandzie.
    Ostatnio edytowane przez Hans Kloss ; 31-05-2015 o 19:34

  7. #1047
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Możesz się pohamować z tymi personalnymi atakami i chamskimi odzywkami?
    To jest forum o zupełnie innej tematyce. Wasze dyskusje polityczne moglibyście przenieść do wiadomości prywatnych albo na jakieś forum polityczne.
    Wymiotować się chce przez takie chore wpisy nawet na forum gdzie tematyka powinna być od tego daleka.
    Nie jestem tutaj ani adminem ani moderatorem ani nikim ważnym ale weźcie sobie na wstrzymanie i wróćcie proszę do tematu. Moja prywatna prośba. W końcu to dział publiczny o określonej tematyce której mogę oczekiwać.
    Przy PV polityka ma duże znaczenie bo od niej zależy czy ludzie będą mieć pracę, a więc zarabiać i od niej zależy ile zarabiać. jak ludzie nie będą mieć pieniędzy to nie będą mieć za co budować domów, kupować nowe auta (nawiasem mówiąc ludzie kupują coraz to lepsze auta, naprawdę trzeba się wysilić aby znaleźć na drodze jakiś złom) oraz to czy zainwestują w PV czy nie. Najpierw muszą mieć za co to zrobić. Bo bezrobotnemu kredytu nie dadzą.

  8. #1048
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hans Kloss Zobacz post
    Po pierwsze, moja uwaga dotyczy konkretnej jednej osoby i mój ton wynika z konkretnego kontekstu dyskusji. Mam pytanie, gdzie byłeś chyba z kilkadziesiąd postów temu, gdy kolega kamil w bezpośrednich słowach obrażał każdego, kto popiera konkretną opcję polityczną? Poczytaj, bo jeśli tu wpadłeś na chwilkę i akurat trafiłeś na mój post to być może nie rozumiesz, o czym mowa. Ton dyskusji nadał sam kolega kamil. Patrz moja odpowiedź w poście #982 i wcześniej cały jego oryginalny post, gdzie inaczej myślacego forumowicza wysyłał do lekarza.
    Sformułowanie "łżesz jak pies" dotyczy kłamstw kolegi kamila i jest moja odpowiedzią na jego prośbę, żeby mu wskazać, gdzie kłamie w swoich niezmiernie długich antypisowych zbitkach.
    Poczytaj dalsze posty i sam oceń. Co do konieczności kultury wypowiedzi, masz rację. Ale kłamstwo i łgarstwo też należy rugować z przestrzeni publicznej. A kolega kamil jedzie tu równo po bandzie.
    Dopóki w tej partii są takie osoby jak kaczor, macierewicz i błaszczak to każdego kto ich popiera będę krytykować. To oni kłamią i fałszują historię a mnie oskarżasz o kłamstwa. Tak jak sam stwierdziłeś nie wiesz czy był zamach czy nie bo od tego jest śledztwo a oni jednogłośnie mówią oficjalnie ze to był zamach. Oczywiście że prowadzone śledztwo daje dużo do myślenia bo jest katastrofą i obrazą całego narodu polskiego ale dla PiS a szczególnie jego lidera dobre śledztwo to takie co wykaże że była zamach niezależnie od prawdy. Czy Ty tego nie rozumiesz? Nawet jak ruski oddadzą wrak i oni sami sprawdzą wszystko i się przekonają że żadnego zamachu nie było to oni to tak sfingują i wmówią całemu światu że wszystkie ślady zostały skrupulatnie zatarte aby nie dowieźć że był zamach. Kaczor wygra to zrobi wszystko aby cały świat myślał że był zamach. Pewnie że trzeba lepiej się wszystkiemu przyjrzeć aby dla niego nie ma innej prawdy i nawet jak tego nie udowodni to będzie to tak długo wmawiał Polakom aż wszyscy w to uwierzą. Jako premier pewnie będzie się domagał na różnych spotkaniach z innymi państwami aby przeprowadzić śledztwo międzynarodowe aby udowodnić że tusk razem z putinem zabili mu brata. A nawet jak zrobią takie śledztwo i udowodnią że nie było zamachu to im powie że go oszukują i są w zmowie z putinem byle nie przyjąć do wiadomości że to była katastrofa lotnicza i wypadek. Mając dowody na stole czarno na białym będzie mówił że to kłamstwa a wszyscy pisiory muszą powtarzać za nim bo jak ktoś tego nie zrobi to wyleci z partii. I taka jest prawda o kaczyńskim.

  9. #1049

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Przy PV polityka ma duże znaczenie bo od niej zależy czy ludzie będą mieć pracę, a więc zarabiać i od niej zależy ile zarabiać. jak ludzie nie będą mieć pieniędzy to nie będą mieć za co budować domów, kupować nowe auta (nawiasem mówiąc ludzie kupują coraz to lepsze auta, naprawdę trzeba się wysilić aby znaleźć na drodze jakiś złom) oraz to czy zainwestują w PV czy nie. Najpierw muszą mieć za co to zrobić. Bo bezrobotnemu kredytu nie dadzą.
    Kamil, skończ już. Polityka PO jest taka, żeby OZE (nie tylko PV) się nie opłacało obywatelowi. To już dawno temu ustaliliśmy. Nikt normalny nie zainwestuje w PV. Dlaczego? Bo albo nie ma pieniędzy na takie zachcianki (wiem, że każdy chce, ale 99% z tych ludzi nie stać na to), albo nie domknie im się bilans.

    Chcesz szczegółów technicznych? Pytaj, są tu ludzie, którzy mają więcej niż blade pojęcie o technice.
    Jeśli chodzi o politykę i prawo - na chwilę obecną prawo dotyczące OZE nie jest stabilne i nie da się przewidzieć, co nas jeszcze czeka. Jedyne, co jest w miarę pewne, to stawka 100% średniej ceny sprzedaży.

    @fotohobby
    Tzn. jesteś przeciwny lepszej ceny dla prosumentów, ale nie przeszkadzają Ci gigantyczne dopłaty do pseudo OZE (tzw. współspalanie) które otrzymują koncerny energetyczne? Dziwne podejście. Zwłaszcza, że dopłaty dla koncernów idą w setki milionów zł.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Dopóki w tej partii są takie osoby jak kaczor, macierewicz i błaszczak to każdego kto ich popiera będę krytykować. To oni kłamią i fałszują historię a mnie oskarżasz o kłamstwa.
    Do Wekto. Właśnie masz potwierdzenie, w jakim tonie jest dyskusja z kolegą kamilem. Przy czym, ja pisząc "łżesz jak pies" nie oskarżam kolegi o kłamstwa. JA STWIERDZAM I UDOWADNIAM KŁAMSTWA. A to duża różnica.
    Proponuję już tu zrobić kropkę w reakcjach na posty kamila. Niczego więcej już nie usłyszymy poza kolejnymi tyradami antypisowskimi i klinicznym wręcz uczuleniem na słowo Smoleńsk i zamach. Aż się boję pomyśleć, co człowiek zrobi, jak ten PIS kiedyś dojdzie do władzy

  11. #1051

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Szczerze ci współczuję .Zauważ że cię nikt nie popiera. Ty lepiej słuchaj kierownika odnośnie wykonywanej pracy a o polityce zacznij myśleć sam lub daj sobie spokój i nie kompromituj się więcej.
    Nie kolego, wcale tak nie musi być, wiele osób z czystego rozsądku nie porusza tematów które z natury rzeczy prowadzą do kłótni i bałaganu.
    W każdym razie, czy moderator może usunąć posty o polityce, które nijak się mają do tego wątku ?

  12. #1052

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Nie kolego, wcale tak nie musi być, wiele osób z czystego rozsądku nie porusza tematów które z natury rzeczy prowadzą do kłótni i bałaganu.
    W każdym razie, czy moderator może usunąć posty o polityce, które nijak się mają do tego wątku ?
    Masz rację. Myślących tak jak kamil jest wielu i, np. takich jak ja, też. Nie popieram usuwania żadnych postów. Nawet te nasze polityczne pyskówki są tu przecież konsekwencją tego co się dzieje w ustawie OZE. Nie sposób naprawdę tego zrozumieć bez polityki właśnie. Prawie wszyscy tutaj są zgodni, że brak uregulowań OZE do wina polityków i lobbystów biznesu "wielkoenergetycznego". Poziom niekompetencji, hipokryzji i zwykłego lekceważenia obywatela przy tej ustawie to dobry papierek lakmusowy do oceny obecnej władzy. Ale i tak, jak się okazuje, niby widzimy to samo, a diagnozy bywają skrajnie różne.

  13. #1053

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    W każdym razie, czy moderator może usunąć posty o polityce, które nijak się mają do tego wątku ?
    Popieram, włącznie z moimi. Niestety wdałem się w bezsensowną przepychankę - przepraszam.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  14. #1054
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Kamil, skończ już. Polityka PO jest taka, żeby OZE (nie tylko PV) się nie opłacało obywatelowi. To już dawno temu ustaliliśmy. Nikt normalny nie zainwestuje w PV. Dlaczego? Bo albo nie ma pieniędzy na takie zachcianki (wiem, że każdy chce, ale 99% z tych ludzi nie stać na to), albo nie domknie im się bilans.

    Chcesz szczegółów technicznych? Pytaj, są tu ludzie, którzy mają więcej niż blade pojęcie o technice.
    Jeśli chodzi o politykę i prawo - na chwilę obecną prawo dotyczące OZE nie jest stabilne i nie da się przewidzieć, co nas jeszcze czeka. Jedyne, co jest w miarę pewne, to stawka 100% średniej ceny sprzedaży.
    Skoro PO nie chce dobrej ustawy o OZE dla ludzi to też ich nie pochwalam. Nie wiem czemu tego nie chcą zrobić. Ogólnie to ich polityka skupia się za bardzo na ogóle jeżeli chodzi o jakby kondycję państwa a nie zwracają uwagi na zwykłych ludzi aby im też było lepiej. Ogólnie średnia jest tak że teoretycznie jest dobrze bo cyferki tak pokazują ale jak się zgłębi bardziej temat i pochyli nad człowiekiem to często nie jest wtedy za dobrze a wielu ludzi jest takich którzy nawet nie marzą o nowych samochodach tylko o tym aby jakoś przeżyć z miesiąca na miesiąc. Ale to już jest też kwestia tego że trzeba znaleźć kompromis między bogatymi a biednymi aby wszystkim było dobrze albo chociaż aby bogatym nie była za bogato a biednym za biednie.

  15. #1055

    Domyślnie

    A tak wracając do tematu. Moja gmina podobno złożyła wniosek w ramach dofinansowania PROW 2007-2013 w zakresie PV. Za 2 tyg mam wiedzieć coś więcej, czy wniosek w ogóle przeszedł sito, czy nie i czy ewentualnie będzie procedowany dalej. Ja ze swojej strony wypełniłem ankietę i jestem ciekaw, jaką moc instalacji zaproponuje do mojego domu firma, która wygra(ła) przetarg PV .
    Co ciekawe, w ankiecie trzeba było wpisać urządzenia energochłonne, między innymi lodówkę, pralkę, zmywarkę, oświetlenie czy też czajnik. Wpisałem również swoją PC. Jeśli cała sprawa wypali, koniecznie będę chciał się dowiedzieć, na jakiej zasadzie był przydział kWp, czy wg liczby zużywanych kWh (to też trzeba było podać za 2014 r), czy też wg mocy zainstalowanych urządzeń.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  16. #1056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hans Kloss Zobacz post
    Masz rację. Myślących tak jak kamil jest wielu i, np. takich jak ja, też. Nie popieram usuwania żadnych postów. Nawet te nasze polityczne pyskówki są tu przecież konsekwencją tego co się dzieje w ustawie OZE. Nie sposób naprawdę tego zrozumieć bez polityki właśnie. Prawie wszyscy tutaj są zgodni, że brak uregulowań OZE do wina polityków i lobbystów biznesu "wielkoenergetycznego". Poziom niekompetencji, hipokryzji i zwykłego lekceważenia obywatela przy tej ustawie to dobry papierek lakmusowy do oceny obecnej władzy. Ale i tak, jak się okazuje, niby widzimy to samo, a diagnozy bywają skrajnie różne.
    Tu muszę się z Tobą zgodzić. Jakby nie było to każdy chce aby było dobrze tylko na swój sposób.

  17. #1057

    Domyślnie

    Padłem:
    "Wytwórca jest zobowiązany złożyć, do Prezesa URE - 1. oświadczenie i wniosek wraz z obliczeniami, a do sprzedawcy zobowiązanego - 2. oświadczenie, operatorowi systemu dystrybucyjnego - 3. zgłoszenie przyłączenia instalacji do sieci, 4. krotnie przekazać informacje – raz o dacie wytworzenia energii, raz o rodzaju i mocy zainstalowanej elektrycznej w mikroinstalacji. W sumie, w terminie do 7 dni od wytworzenia po raz pierwszy energii elektrycznej w instalacji PV, wytwórca będzie musiał złożyć „tylko” 7 różnych pism...w których m.in. będzie musiał udowodnić, że nie jest oszustem! Oczywiście w trakcie eksploatacji instalacji PV, zgodnie z art. 5 ust. 2 pkt. 3 lit. a i b, w terminie 7 dni od dnia zakończenia kwartału, wytwórca informuje operatora systemu dystrybucyjnego elektroenergetycznego o ilości wytworzonej przez niego energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w mikroinstalacji oraz energii elektrycznej sprzedanej przez niego sprzedawcy zobowiązanemu."

    Reszta na: http://gramwzielone.pl/trendy/16440/projekt-nowelizacji-ustawy-o-oze-niezgodny-z-unijna-dyrektywa

    Trochę śmieszno, trochę straszno..

    Oczywiście chodzi o nowelizację.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  18. #1058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.205

    Domyślnie

    "trzeba znaleźć kompromis między bogatymi a biednymi aby wszystkim było dobrze albo chociaż aby bogatym nie była za bogato a biednym za biednie. "

    To wyjątek z "czerwonej książeczki" (myśli Mao) czy Twoje przemyślenia?

    Było już ćwiczone praktycznie.
    Nie wyszło, choć ponad miliard ludzi ubrali w takie same ubranka...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  19. #1059
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "trzeba znaleźć kompromis między bogatymi a biednymi aby wszystkim było dobrze albo chociaż aby bogatym nie była za bogato a biednym za biednie. "

    To wyjątek z "czerwonej książeczki" (myśli Mao) czy Twoje przemyślenia?

    Było już ćwiczone praktycznie.
    Nie wyszło, choć ponad miliard ludzi ubrali w takie same ubranka...

    Adam M.
    Sam pochodze z ubogiej wielodzietnej rodziny wiec wiem co znaczy kokbinowanie kazdego dnia aby matka mialo co do gara wrzucic. Chcialbym aby w Polsce pomoc takim rodzinom byla taka jak na zachodzie.

  20. #1060
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hans Kloss Zobacz post
    Do Wekto. Właśnie masz potwierdzenie, w jakim tonie jest dyskusja z kolegą kamilem. Przy czym, ja pisząc "łżesz jak pies" nie oskarżam kolegi o kłamstwa. JA STWIERDZAM I UDOWADNIAM KŁAMSTWA. A to duża różnica.
    Proponuję już tu zrobić kropkę w reakcjach na posty kamila. Niczego więcej już nie usłyszymy poza kolejnymi tyradami antypisowskimi i klinicznym wręcz uczuleniem na słowo Smoleńsk i zamach. Aż się boję pomyśleć, co człowiek zrobi, jak ten PIS kiedyś dojdzie do władzy
    Oczywiście masz rację. Trafiło na Ciebie ponieważ Twój post się mocno wyróżnił wczoraj wyróżnił.
    Szkoda, że odniosłeś się tylko do tego mojego wpisu odnośnie ataku personalnego. Istotniejsze było to co dalej wieć prośba DO WSZYSTKICH. Skończcie już z tym politykierowaniem.

    PS. Tak, wiem, że polityka i oze to bliskie sobie tematy. Tak samo jak cena stropu filigran czy dofinansowanie z NFOŚ. Wszystko to w jakiś sposób wiąże się z polityką ale to nie powód aby z porządnego tematu robić wodolejstwo polityczne. Po prostu wielu osobom rynsztok polityczny już się przejadł.

Strona 53 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony