dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 550 z 1061
Pokaż wyniki od 10.981 do 11.000 z 21202
  1. #10981
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Masz gwarancję z hurtowni a nie od człowieka z olx i za to płacisz więcej.
    Własna kalkulacja co się bardzie opłaca.
    Ale ten sam gość z olx jest też na alle- ma kilka biznesów prowadzonych przez ok 20 lat, wystawia normalną fakturę, itp.Zatrudnia ok 80 osób (w handlu).
    Chodzi o to ,że nie można się do niego specjalnie przyczepić-może tylko o to , że od niedawna zaczął zabawę z PV...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  2. #10982
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    A zresztą-wcześniej znalazłem panele za 399pln brutto europejska produkcja (astrenergy z soltechu)
    A jak będzie za duże ryzyko z tymi tanimi cenami- to może sam kupię w Chinladii ...
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 16-06-2019 o 21:49
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  3. #10983
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Uwierz że są tacy
    Wierzę że tacy są tylko. W rozmowie też wydaje mi się że dany facet jest wiarygodny i nie mam z tym problemu.
    Nie ma uniwersalnej zasady sprwdzenia kto jest dobry a kto w razie problemów z gwarancją przestanie odbierać e-maile i telefony.
    Bo do tego sprowadza się realizacji gwarancji na panele.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #10984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Ale ten sam gość z olx jest też na alle- ma kilka biznesów prowadzonych przez ok 20 lat, wystawia normalną fakturę, itp.Zatrudnia ok 80 osób (w handlu).
    Chodzi o to ,że nie można się do niego specjalnie przyczepić-może tylko o to , że od niedawna zaczął zabawę z PV...
    To możliwe że można u niego śmiało kupować.
    Każdy kiedyś zaczynał interes z PV.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #10985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    A zresztą-wcześniej znalazłem panele za 399pln brutto europejska produkcja (astrenergy z soltechu)
    A jak będzie za duże ryzyko z tymi tanimi cenami- to może sam kupię w Chinladii ...
    Wiesz może ile kosztują panele w Chinach na Allechiny ?
    Trzeba doliczyć transport (pewnie już wliczony w aukcję) i cło i pewnie VAT.
    I tak pewnie będzie dużo taniej niż w hurtowniach.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #10986
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cóż to za nowela, czy czasem nie zostanę okrzyknięty ze swoim off-gridem jako prosument?
    "Tymczasem zgodnie z zapisem zawartym w nowym projekcie nowelizacji przez "prosumenta energii odnawialnej” *rozumie się „odbiorcę końcowego wytwarzającego energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii na własne potrzeby w mikroinstalacji, który może magazynować lub sprzedawać tę energię elektryczną sprzedawcy zobowiązanemu"
    http://gramwzielone.pl/trendy/100894...-ustawie-o-oze

    Mało brakuje a zajmą mi 20% akumulatorów i każą tą energię zanosić do ZE we wiaderkach

  7. #10987

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Wiesz może ile kosztują panele w Chinach na Allechiny ?
    Trzeba doliczyć transport (pewnie już wliczony w aukcję) i cło i pewnie VAT.
    I tak pewnie będzie dużo taniej niż w hurtowniach.
    No nie wiem czy taniej . Kowalski kupuje np. 30szt PV a ten co prowadzi działalność pewnie 30 ale tirów
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #10988

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Cóż to za nowela, czy czasem nie zostanę okrzyknięty ze swoim off-gridem jako prosument?
    "Tymczasem zgodnie z zapisem zawartym w nowym projekcie nowelizacji przez "prosumenta energii odnawialnej” *rozumie się „odbiorcę końcowego wytwarzającego energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii na własne potrzeby w mikroinstalacji, który może magazynować lub sprzedawać tę energię elektryczną sprzedawcy zobowiązanemu"
    http://gramwzielone.pl/trendy/100894...-ustawie-o-oze

    Mało brakuje a zajmą mi 20% akumulatorów i każą tą energię zanosić do ZE we wiaderkach
    Nie martw się dopóki nie jesteś podłączony do sieci .Nikogo z ZE nie interesuje taki maluczki co sobie lampkami LED ścieżkę do domu oświetla
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  9. #10989
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Nie martw się dopóki nie jesteś podłączony do sieci .Nikogo z ZE nie interesuje taki maluczki co sobie lampkami LED ścieżkę do domu oświetla
    Najwyższy czas się martwić, skoro chcą mnie nazwać. Nie wiele brakuje a okrzykną posiadaczy PV producentami prądu i obłożą akcyzą czy podatkiem. I niema znaczenia, że masz straty w akumulatorach, przecież elektrownia płaci za wyprodukowane nie sprzedany prąd do kowalskiego. A różnicę pomiędzy wyprodukowanym a sprzedanym obciąża portfel kowalskiedo, bo wiem straty są niby przesyłowe?

  10. #10990
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Uwaga, na nieuczciwego sprzedawcę. Zapłaciłem za panel, kupiłem jeden na próbę. Po upływie terminu dostawy poprosiłem o kontakt. Brak kontaktu zmusił do założenia dyskusji. Dostałem jakieś tłumaczenie, że będą w poniedziałek. Mija tydzień od owego poniedziałku. Zażądałem od alledrogo by zwrócili mnie pieniędzy. Dodam, że w aukcji była tylko jedna opcja płatności z góry. Gdybym nie to, to zamówiłbym płatne przy odbiorze i zapomniałbym o tym, że dokonałem zakupu
    NIE POLECAM: https://allegro.pl/oferta/panele-fot...cji-8107352044

    Próbowałem założyć temat na elektrodzie ale kasują bo łamie regulamin.
    Ostatnio edytowane przez pkorol ; 17-06-2019 o 20:24

  11. #10991
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Ale , ale... żeby nie było tak kolorowo , to podam dane z licznika . Do sieci oddałem w ciągu dnia ,10 kWh , pobrałem 8 kWh . Nie spisałem liczydeł z samego rana , ale tak koło 10tej. Część poboru to na pewno zasługa braku bilansowania .

    Mam jedną taryfę , choć już wiem ,że w tym roku rozliczeniowym nie wystarczy mi kWh i będę musiał dokupić z 1MWh. Jakoś nie pali mi się by przechodzić na II . Zimą CWU mam z peleciaka .
    Dokonałem pewnej korekty na fazach i dziś wynik lepszy niż kilka dni temu .


    Produkcja 33 kWh
    zużycie 21 kWh
    (Dane z podlicznika)

    Wysłane za licznik 16 kWh
    pobrane zza licznika tylko 3 kWh


    Tak jak pisałem zwykle koło dyszki(latem) mam na górkę z tej instalacji , która wisi na dachu na chwilę obecną .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  12. #10992
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Uwaga, na nieuczciwego sprzedawcę.
    ...
    NIE POLECAM: https://allegro.pl/oferta/panele-fot...cji-8107352044
    Już sam opis jest lekko dziwny
    Panele Ulica mają wysoką wydajność i niezawodność konwersji fotoelektrycznej. Ulica wykorzystuje zaawansowaną technologię dyfuzji i zapewnia jednolitość wydajności konwersji ogniwa, dobrą przewodność elektryczną, dobrą siłę przyczepności, dobrą spawalność elektrod, precyzyjny wzór sitodruku i wysoką równość. Dzięki temu komórki są łatwe do automatycznego spawania i cięcia laserowego.Kontrola tolerancji mocy wyjściowej modułów Ulica wynosi ± 3%. Moduły ulicy mają 10-letnią gwarancję na materiał i wykonanie oraz 25-letnią gwarancję mocy. Poza tym, ulica uzyskała wiele ważnych międzynarodowych certyfikatów, takich jak CE, IEC61215 & IEC61730 / TüV, UL, ISO9001, CEC itp.
    Ale firma Ulica istnieje http://www.ulicasolar.com/

    Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy
    Otrzymasz kupiony przedmiot albo zwrócimy Ci pieniądze
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #10993
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    No nie wiem czy taniej . Kowalski kupuje np. 30szt PV a ten co prowadzi działalność pewnie 30 ale tirów
    To jakieś 40-50 tysięcy paneli
    Musiałby prowadzić bardzo dużą działalność PV.
    Zanim sprzeda to zdążą się technologicznie zestarzeć.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #10994
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post

    Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy
    Otrzymasz kupiony przedmiot albo zwrócimy Ci pieniądze
    No pewnie kazali iść na policję. I to mam być gwarancja?

    Odpowiedź sprzedawce co poprosił o nr konta by przelać z powrotem zapłatę bo mu konto zablokowali: Sądzę, że problem leży gdzie indziej. Wystarczyło włączyć opcję płatne przy odbiorze. No i być w kontakcie, skoro taka sytuacja.

    Do administracji allegro: NU chyba was pogięło, mam łazić po policjach, to tak wygląda wasza niby ochrona! Pie....ć takie serwisy skoro nie włączyliście płatne przy odbiorze to powinniście ponosić całkowitą odpowiedzialność za to wszystko. Jestem waszym klientem 10 lat i nie było zemną żadnych problemów. Więc od was oczekuję tego samego.

  15. #10995
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    No pewnie kazali iść na policję. I to mam być gwarancja?
    Przecież to musi tak działać! Najpierw policja, dopiero jak policja nie poradzi to alledrogo Ci zwraca pieniądze. Jakby w procedurze nie było policji (zgłoszenia przestępstwa) to byłaby prosta maszynka do wyłudzania piniędzy z allegro.
    I ide o zakład, że powyższe jest zapisane w regulaminie.

  16. #10996
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    I ide o zakład, że powyższe jest zapisane w regulaminie.
    Wystarczyło by, gdyby była opcja, że Al.. w sytuacji braku możliwości płatności przy odbiorze "przetrzymywała" pieniądze do czasu zrealizowania przesyłki.
    Proste i w miarę bezpieczne.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  17. #10997
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Nie pasuje to możecie kupować w sklepie, tam Was nikt nie oszuka Jest regulamin i się czyta a nie ślepo wierzy , że jak sprzedawca się okaże nieuczciwy to allegro odda od razu pieniądze

  18. #10998
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Wystarczyło by, gdyby była opcja, że Al.. w sytuacji braku możliwości płatności przy odbiorze "przetrzymywała" pieniądze do czasu zrealizowania przesyłki.
    Proste i w miarę bezpieczne.
    I tak robi aliexpres i jakoś interes się kręci. Wszyscy zadowoleni. Wymieniają wadliwe paczki w mgnienia okiem.
    Tak jak powiedziałem, wystarczy nawet płatne przy odbiorze i nie byłoby sprawy

  19. #10999

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    I tak robi aliexpres i jakoś interes się kręci. Wszyscy zadowoleni. Wymieniają wadliwe paczki w mgnienia okiem.
    Tak jak powiedziałem, wystarczy nawet płatne przy odbiorze i nie byłoby sprawy
    Dokładnie tak co więcej nawet w przypadku uszkodzenia często wystarczy zdjęcie uszkodzenia np. mi uszkodził się wyświetlacz w radiotelefonie całego radia nie odesłali ale przysłali tzw. body radio (bez akumulatora, anteny, itd.itp.) a uszkodzone radio leży też w domu nie chcieli go z powrotem.
    Allegro coraz bardziej dąży do tego aby podpisać kartę kredytową pod ich serwis (w zamian daje jakieś monety) ale w razie dowolnych problemów zwala na Policję i zapewne aledrogo oddaje po umorzeniu sprawy lub wyroku - nie wiem jak to mają w regulaminie.

    @marcin225 Co do zakupów w sklepie jest powiedzenie widziały gały co brały i nie ma możliwości zwrotu w czasie 14 dni.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #11000
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Tak jak powiedziałem, wystarczy nawet płatne przy odbiorze i nie byłoby sprawy
    To może nie być korzystne dla Sprzedawcy.
    Zamówisz i się odmyślisz i nie odbierzesz.
    A Sprzedawca zapłaci za dwa transporty.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 550 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony