dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 1061
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 21202
  1. #1161
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebapulawy Zobacz post
    ja mam 6 kw instalacje od tygodnia może puki co jestem zadowolony i cieszę się z darmowego prądu


    napisz coś więcej
    ile jest tego prądu, co nim zasilasz?

  2. #1162

    Domyślnie

    Przykładowo dziś instalacja wyprodukowała ponad 43 kWh zasilam cały dom, falownik 3-fazowy. W pierwszej kolejności wszystkie odbiorniki w domu pobieraja prąd z PV jak jest go za mało to resztę pobieraja z sieci.

  3. #1163
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    jaki był koszt instalacji?

    jakie urządzenie o największym poborze masz do tego podpięte?

    a jak w zimie? da się tym zasilić ogrzewanie w jakiejś formie?

  4. #1164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "możesz podać wymiary i moc swojej instalacji? "

    Nie bardzo, bo...
    Ja nie mam PV.
    Kogenerację męczę, akumulatory itp.
    off-grid byłem ładnych kilka lat...

    A moc?
    Od 2 przez 6 do 30kW.
    Maleństwa...
    Ocierałem się o małe elektrownie wodne.
    Tam było więcej...

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 01-07-2015 o 21:59
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #1165
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "możesz podać wymiary i moc swojej instalacji? "


    off-grid byłem ładnych kilka lat...

    dlaczego juz nie jesteś? cos lepszego używasz?




    czy może ktoś w końcu napisać kto ma instalację pełnymi zdaniami wyczerpujące informacje?


    1. od kiedy ją ma
    2. jaki był koszt
    3. co nią zasila (dom, obora, wiatraczek dla dzieci)
    4. jakie urządzenie ma największy pobór w domu i jest zasilane instalacją
    5. w których miesiącach produkcja prądu wystarcza na własne potrzeby bez konieczności posiłkowania się obca energią
    6. czy ogrzewa tym prądem dom
    7. inne (odczucia, sugestie, rady)



    bo jak na razie to dalej gadacie o du.pie Maryny




    obserwuję inne forum instalatorskie i tam jest to samo, wszyscy gadają półsłówkami, niby cos wiedzą, ale nie powiedzą, a jak napiszesz cos z ich punktu widzenia niemądrego to mają ubaw - to juz lepiej nic nie piszcie, bo szkoda energii na SPAM.....i ci Znawcy mają same zaszczytne tytuły :lider, znawca, olimp forum, NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    zwykłe bicie piany

  6. #1166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Znakdż sobie posty użytkownika rxwx, czy rwxw , on tam rzetelnie przedstawia osiągi swojej instalacji
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #1167

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebapulawy Zobacz post
    Przykładowo dziś instalacja wyprodukowała ponad 43 kWh zasilam cały dom, falownik 3-fazowy. W pierwszej kolejności wszystkie odbiorniki w domu pobieraja prąd z PV jak jest go za mało to resztę pobieraja z sieci.
    sebapulawy, czy masz może jakieś dane, ile z tych 43kWh zużyłeś na własne potrzeby, a ile oddałeś do sieci?

  8. #1168

    Domyślnie

    Danych nie mam, ponieważ po pierwsze instalacje oddam dopiero w 2016 roku, a po 2 nie mam jeszcze licznika który by chciał współpracować z Froniusem i pokazywać ile zużywam a ile oddaj. Podejrzewam iż większość marnuje się ponieważ nie oddaje zakładowi.Staram się jak najwięcej konsumować można powiedzieć iż od godz 7 do 19 mam prąd za free, oczywiście jak jest słonecznie, jeden dzień był pochmurny i lało i produkcja wyszła 11 kWh.
    Ostatnio edytowane przez sebapulawy ; 02-07-2015 o 12:11

  9. #1169
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "dlaczego juz nie jesteś? cos lepszego używasz?"

    Nie...
    Już tam nie mieszkam.
    Jakbym napisał - czemu, to słowami, za które wywaliliby mnie z forum...
    Bandytyzm w majestacie prawa...

    W nowym miejscu podejmuję to, co mi TAM przerwano
    Idzie wolniutko, bo jednocześnie muszę świat naprawiać, aby było na opłaty jakie mam.

    Adam M..
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #1170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arek74 Zobacz post
    czy może ktoś w końcu napisać kto ma instalację pełnymi zdaniami wyczerpujące informacje?

    1. od kiedy ją ma
    2. jaki był koszt
    3. co nią zasila (dom, obora, wiatraczek dla dzieci)
    4. jakie urządzenie ma największy pobór w domu i jest zasilane instalacją
    5. w których miesiącach produkcja prądu wystarcza na własne potrzeby bez konieczności posiłkowania się obca energią
    6. czy ogrzewa tym prądem dom
    7. inne (odczucia, sugestie, rady)

    bo jak na razie to dalej gadacie o du.pie Maryny

    obserwuję inne forum instalatorskie i tam jest to samo, wszyscy gadają półsłówkami, niby cos wiedzą, ale nie powiedzą, a jak napiszesz cos z ich punktu widzenia niemądrego to mają ubaw - to juz lepiej nic nie piszcie, bo szkoda energii na SPAM.....i ci Znawcy mają same zaszczytne tytuły :lider, znawca, olimp forum, NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    zwykłe bicie piany
    Jak na razie nie wysiliłeś się, żeby cokolwiek się dowiedzieć. Ale co tam:

    1. jakie to ma znaczenie?
    2. patrz wyżej (hint: odpowiedział Ci Adam). Poza tym pytanie z gatunku "ile kosztuje samochód?".
    3. a co sobie życzysz? hint: moc.
    4. sprecyzuj rodzaj instalacji. W jednej ma to znaczenie, w drugiej żadnego.
    5. http://pvmonitor.pl Poza tym pytanie z gatunku "ile walizek przewiozę samochodem?".
    6. żartujesz, prawda? Pytanie z gatunku "ile pali samochód?".
    7. czytać, rozumieć, zadawać sensowne pytania.

    Może zacznij od początku i trochę spokojniej? Nieco kultury jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło.

    A gdybyś nie zrozumiał: jaki poziom pytań, taki poziom odpowiedzi.

    Zwłaszcza, że odpowiedzi na te pytania znalazłbyś w wątku.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  11. #1171

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebapulawy Zobacz post
    Danych nie mam, ponieważ po pierwsze instalacje oddam dopiero w 2016 roku, a po 2 nie mam jeszcze licznika który by chciał współpracować z Froniusem i pokazywać ile zużywam a ile oddaj. Podejrzewam iż większość marnuje się ponieważ nie oddaje zakładowi.Staram się jak najwięcej konsumować można powiedzieć iż od godz 7 do 19 mam prąd za free, oczywiście jak jest słonecznie, jeden dzień był pochmurny i lało i produkcja wyszła 11 kWh.
    Teoretycznie potrzebujesz jeden licznik na wejściu instalacji bezpośrednio do Twojego domu (za punktem przyłączenia instalacji PV). Będzie on wtedy mierzył wyłącznie pobór energii pobieranej przez Twój dom. Różnica między ilością energii PV odczytaną z Froniusa a poborem energii odczytanym z licznika w okresie produkcji PV daje Ci ilość energii oddanej do sieci.
    To chyba wystarczy, rodzaj samego licznika wydaje się nieistotny (ma być 3F oczywiście). Niech ktoś bieglejszy w temacie mnie poprawi, jeśli się mylę.

  12. #1172

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebapulawy Zobacz post
    Danych nie mam, ponieważ po pierwsze instalacje oddam dopiero w 2016 roku, a po 2 nie mam jeszcze licznika który by chciał współpracować z Froniusem i pokazywać ile zużywam a ile oddaj. Podejrzewam iż większość marnuje się ponieważ nie oddaje zakładowi.Staram się jak najwięcej konsumować można powiedzieć iż od godz 7 do 19 mam prąd za free, oczywiście jak jest słonecznie, jeden dzień był pochmurny i lało i produkcja wyszła 11 kWh.
    Obecnie masz to przyłączone na "dziko" - bez uzgodnień z ZE ?
    Jaki masz obecnie licznik energii ? w najgorszym wypadku oskarżą Cię o kradzież prądu, jeżeli zwykły tarczowy, możliwe, że będziesz miał wizytację po pierwszym okresie rozliczeniowym, kiedy zauważą znaczny spadek zużycia prądu.
    Nie chcę straszyć, ale o takich sytuacjach już słyszałem, czy to są mity czy fakty - pewnie zależy od ludzi w zakładzie energetycznym - wystawialiśmy się na lokalnych targach - trafiliśmy na jednego pracownika, który zaczął skakać - jak wiadomo służbistów nie brakuje w każdej branży.

  13. #1173

    Domyślnie

    Tutaj ciekawy projekt: http://muratordom.pl/budowa/oni-juz-...,11_13597.html

    Dobre połączenie - dom z PV, do tego ładowanie dla samochodów i rowerów elektrycznych.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  14. #1174

    Domyślnie

    Niedługo do budowy będziemy używać pustaków fotowoltaicznych

  15. #1175

    Domyślnie

    Swoją instalację solarną zakupiłem w [moderowano] ponad rok temu. Jestem bardzo zadowolony. Polecam
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 20-07-2015 o 12:45

  16. #1176
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał lubie.placki Zobacz post
    Swoją instalację solarną zakupiłem w xxxxxxxxxx ponad rok temu. Jestem bardzo zadowolony. Polecam
    Jakieś fotki tej instalacji?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #1177

    Domyślnie

    Witam.
    Panowie, co sądzicie o instalacji PV typu off-grid opartej na przetwornicy sinusPRO-1000S 12V/230V 700/1000W ? miałoby to służyć do zasilania głównie urzadzeń typu: alarm, switch, router, multiplekser, pompy CO, Podajnik i sterownik pieca, rekuperator. Jesli chodzi o moc odbiorników i pojemność akumulatorów to wszystko jest do ustalenia. Chodzi mi tylko o koncepcję.


  18. #1178

    Domyślnie

    Gdzieś w sieci znalazłem info, że połączenie: ogrzewanie elektryczne + fotowoltaika to bardzo zły pomysł.
    Myślałem o budowie małego, bardzo dobrze izolowanego domku, ogrzewaniu go prądem oraz instalacji fotowoltaicznej 3-5kw.
    Czy produkując latem nadwyżkę energii dostaje za nią pieniądze, a w okresie zimowy zwyczajnie w świecie kupuje energie z sieci?
    Możecie mnie naprowadzić na jakieś szersze info w tych kwestiach, albo wybicie z głowy takiego połączenie bo...?

  19. #1179
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Przewas
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Gdzieś w sieci znalazłem info, że połączenie: ogrzewanie elektryczne + fotowoltaika to bardzo zły pomysł.
    Myślałem o budowie małego, bardzo dobrze izolowanego domku, ogrzewaniu go prądem oraz instalacji fotowoltaicznej 3-5kw.
    Czy produkując latem nadwyżkę energii dostaje za nią pieniądze, a w okresie zimowy zwyczajnie w świecie kupuje energie z sieci?
    Możecie mnie naprowadzić na jakieś szersze info w tych kwestiach, albo wybicie z głowy takiego połączenie bo...?
    Ja mam taki właśnie zły pomysł wdrożony. Nie narzekam.
    Produkując nadwyżkę latem , zimą ją odbierasz, ale płacisz za opłatę przesyłową. To w dużym skrócie. W detalach, to bilansowanie wchodzi dopiro od nowego roku, w zależności czy założyłes instalację przed czy po 01.01.2016 za nadwyżkę dostaniesz cenę giełdową (teraz 0,20 PLN /kwh) lub FIT 0,65PLN
    Stara chałupa 1936r , z odzysku:
    - mury - cegła 50cm+20cm styro,
    - podłoga 15 cm styrobeton + 20 cm styro + 5,5 cm wylewka anhydrytowa
    - dach 40 cm wełny + 10kW PV
    - ogrzewanie 100% podłoga, bufor 1000l, grzałki 2x12 kW + 6kW

    Sezon 2014/2015 - 13.189 kWh

    Jak dach z paneli powstawał

  20. #1180

    Domyślnie

    To w takim razie wyjaśnijcie mi tą kwestię:
    Są 2 warianty:

    1- dom ogrzewany ekogroszkiem (najpopularniejsze rozwiązanie) czyli co najmniej jakieś 7m2 pomieszczenia, piec, komin, cała instalacja:15 000zł (pomieszczenie), 30 000zł cała instalacja, a do tego dochodzi późniejsza eksploatacja.

    2- ogrzewany kablami (?), bez dodatkowego pomieszczenia (oszczędność wspomnianych wyżej 15 000zł), niski koszt instalacji (10 000zł - o takich kwotach czytałem), fotowoltaika - 20 - 40 000zł (w zależności od mocy). Koszt eksploatacji - zero? (mały, ok. 100m2 dom, bardzo dobrze ocieplony z każdej strony + WM/GWC).

    Odrobinę chaotycznie, ale dochodzę do wniosku, że mam ogrzewanie domu (tego samego) bezubsługowe, z niskim bądź zerowym kosztem eksploatacji, z niską możliwością wystąpienia awarii. Na wszelki wypadek inwestuje w 3-5kw agregat (markowy, solidny). I to wszystko w podobnej cenie! Instalacji nie montuje na dachu, ponieważ nie chce się narażać na usterki dachu - mam duużą działkę.

Strona 59 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony