dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 640 z 1061
Pokaż wyniki od 12.781 do 12.800 z 21202
  1. #12781
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Moim zdaniem decydować powinien inwerter, ponieważ, zgodnie z polskimi przepisami, jego moc jest ograniczana do mocy nominalnej.
    Moc paneli maleje z czasem.
    Tak właśnie powinno być. Gdyby to było jednoznacznie ujęte w Ustawie OZE. Ustawa to Prawo...
    Ale gdy wchodzi w grę wielkość haraczu to jak widać decyduje "prawo dżungli".
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  2. #12782
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Tak właśnie powinno być. Gdyby to było jednoznacznie ujęte w Ustawie OZE. Ustawa to Prawo...
    Ale gdy wchodzi w grę wielkość haraczu to jak widać decyduje "prawo dżungli".
    Tego zagadnienia nie musi regulować ustawa a prawa fizyki.
    Generatorem energii elektrycznej nie jest falownik a ogniwo. Falownik jedynie tworzy sinusoidę z prostego DC i to powinien wiedzieć każdy pracownik zakładu energetycznego. Jeśli nie to pała, ogolić miejsca intymne i do szkolnych ławek - najlepiej od razu oślich.
    Takie sprawy załatwia się na piśmie. Robisz podłączenie instalacji, przysyłają ci opust 0,7, składasz reklamację i czekasz. Kiedy upierają się przy swoich kłamstwach składasz skargę do URE, który rozstrzyga spory konsumenckie do 50000PLN. Do URE kieruje się wszystkie dokumenty włącznie z reklamacją negatywnie rozpatrzoną przez sprzedawcę energii; i jeśli Urząd dopatrzy się celowego wprowadzania konsumenta w błąd, to kara będzie niemała.
    Walczcie z postkomuną ile się da, im więcej będzie skarg, tym szybciej zrobią porządek i wprowadzą nowe opusty, być może nawet 1 aby skończyć z nieuczciwymi praktykami ze.
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 30-09-2019 o 23:14

  3. #12783

    Domyślnie

    Słuchajcie czy ktoś gdzieś w czeluściach internetu miał okazję widzieć gdzieś w Polskiej dystrybucji panel Suntech 280W mono? Jeden z moich przypadkiem się uszkodził. A zanim zadzwonię do ubezpieczalni chce mieć choć orientacyjną cenę za taki panel.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  4. #12784
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Słuchajcie czy ktoś gdzieś w czeluściach internetu miał okazję widzieć gdzieś w Polskiej dystrybucji panel Suntech 280W mono? Jeden z moich przypadkiem się uszkodził. A zanim zadzwonię do ubezpieczalni chce mieć choć orientacyjną cenę za taki panel.
    Z zakupem nie pomogę. A z ciekawości, popsuł się czy go jakoś rozwaliłeś?

  5. #12785
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    U mnie z dachówki wyszło 1,43m.
    Dachówki są wredne i się źle układają to im trzeba przyznać..
    1.43m u mnie nie spełniłoby wymagań producenta bo to jest po 10cm od krawędzi panelu.
    Zakres przez niego podany to 770-1189 mm. Lub inaczej, minimalnie szyna ma być 20cm od krawędzi panelu, maksymalnie około 40cm, przy montażu pionowym.
    Może sprawdź w dokumentacji panli, czy Ci instalator to dobrze zrobił. W razie jakiejkolwiek wtopy, producent z uśmiechem gwarancji odmówi.
    Mowa o standardwoych panalach około 1.6m. Jak masz panele 2m to powyższe nieistotne lub do sprawdzenia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Panel.png
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	6,3 KB
ID:	435390  

  6. #12786
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Montażystą byłem sam, ale wzorowałem się na instalacji wcześniej wykonanej. Skoro firma wykonała w ten sposób to im zaufam. Zmiana o jedną dachówkę byłaby gorsza bo odległość zbyt mała.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #12787
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Wszystko zależy od producenta paneli - producent moich podaje po prostu, dla jakich odległości jakie są dopuszczalne obciążenia wiatrem i śniegiem. Ja bym po prostu poszukał na stronie producenta karty katalogowej/instrukcji montażu i sprawdził
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CS6k.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	13,4 KB
ID:	435391

  8. #12788
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Montażystą byłem sam, ale wzorowałem się na instalacji wcześniej wykonanej. Skoro firma wykonała w ten sposób to im zaufam. Zmiana o jedną dachówkę byłaby gorsza bo odległość zbyt mała.
    Skąd wiesz że ta odległość byłaby zbyt mała, skoro wiedzę o dozwolonej odległości czerpiesz tylko z zaufania do poprzedniego instalatora a nie dokumentacji paneli?
    Bez uszczypliwości, serio pytam.

    No ja bym zajrzał do papierów panelu w takim razie. NIe wiem, co tam stoi, wiec porównuje do swoich. A jedna dachówka w tym przypadku byłoby zdecydowanie lepiej!
    Jaką masz tą dachówke? Typowa zakładkowa dachówka ma pewnie około 40cm. Miałbyś odstęp około 100cm, po 30cm od krawędzi. Dla mojego panelu to byłby środek dozwolnego zakresu.

  9. #12789
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Specjalnie poszukałem i dla moich jest tak jak zamontowałem
    W odległości dla "dziania normalnych obciążeń" czyli na pierwsze otwory montażowe.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	montaż.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	435392
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #12790
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał mibas Zobacz post
    Ja bym po prostu poszukał na stronie producenta karty katalogowej/instrukcji montażu i sprawdził
    Dokładnie do tego zachęcam.

  11. #12791
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Specjalnie poszukałem i dla moich jest tak jak zamontowałem
    W odległości dla "dziania normalnych obciążeń" czyli na pierwsze otwory montażowe.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	montaż.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	435392
    No to super. Upewniej się jeszcze czy te wymiary dotyczą także motnaży klemami, a nie przez otwory montażowe. Bo mogą być różne.

  12. #12792

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Z zakupem nie pomogę. A z ciekawości, popsuł się czy go jakoś rozwaliłeś?
    Wczoraj ostro wiało u mnie i zauważyłem coś jakby srak naptakał ale po bliższych oględzinach dostał strzała od czegoś lub kogoś wgłębienie na tyle duże że odznaczyło się po drugiej stronie panela w tym "plastiku" który znajduje się pod panelami.
    Sprawa już zgłoszona do ubezpieczyciela dokumentacja przesłana, Suntech`ów już nie kupię będzie byle zamiennik 300W.

    Panel o dziwo dalej prąd produkuje w niezmienionej formie i porównywalnych osiągach. Wejdę ponownie na dach zrobię Wam fotkę. Ciekawe jak ubezpieczyciel będzie to ogarniał czy mam kupić panel i wymienić samemu czy firma wraz z dojazdem i transportem. Skądinąd wiem że będą chcieli kosztorys. I tu sprawa się komplikuje bo firma do mnie ma jakieś 200km a samochody za darmo nie jeżdżą a sam dojazd, transport i montaż znacznie zwiększy koszty tej wymiany.

    Edit: Fotki uszkodzenia panela:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	435404

    Ile produkuje 3,3kW i 1,7kW widać że panel nadal produkuje prąd:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	57,7 KB
ID:	435405
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.JPG
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	72,4 KB
ID:	435406
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 01-10-2019 o 10:01
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #12793
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Wczoraj ostro wiało u mnie i zauważyłem coś jakby srak naptakał ale po bliższych oględzinach dostał strzała od czegoś lub kogoś wgłębienie na tyle duże że odznaczyło się po drugiej stronie panela w tym "plastiku" który znajduje się pod panelami.
    No wygląda jakby dostało strzała. Chyba nie wiało tak, żeby kamienie porywać.
    Współczuje i życzę sukcesów z ubezpieczycielem :-/

  14. #12794

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    No wygląda jakby dostało strzała. Chyba nie wiało tak, żeby kamienie porywać.
    Współczuje i życzę sukcesów z ubezpieczycielem :-/
    Oj co się może wydarzyć policzą z amortyzacją ale i tak te 3,3kWp jest ubezpieczone na 20k PLN i mam to wpisane w uwagach.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  15. #12795
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Oj co się może wydarzyć policzą z amortyzacją ale i tak te 3,3kWp jest ubezpieczone na 20k PLN i mam to wpisane w uwagach.
    Z ubezpieczycielami może się wydarzyć wszystko. Od podciągnięcia pod wandalizm (masz na to opcje?), do podciągnięcia pod niewłaściwe użytkowanie po zwykłą odmowę wypłaty bez podania jakichkolwiek powodów. Takie przypadki też widziałem, choć w szkodzie komunikacyjnej, gdzie na miejscu zdarzenia była policja i sprawca się podpisał pod protokołem policyjnym. Pieniądze się odzyskuje na drodze sądwej po X latach. WIęc życzę powodzenia.

  16. #12796
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Ubezpieczenie paneli masz gratis jak ubezpieczasz nieruchomość czy płacisz dodatkowo? Jak tak to ile bo muszę uwzględnić w amortyzacji.

  17. #12797

    Domyślnie

    Jakie są opinie o panelach EXE Solar A-HCUT320 320W?

  18. #12798

    Domyślnie

    @bobrow
    W jaki sposób będziesz montował szyny do krokwi?

  19. #12799

    Domyślnie cena za kW instalacji PV

    Szukam namiarów na firmę w śląskim instalującą fotowoltaikę w cenie ok. 5tyś/kW
    Obecnie mam ofertę na zestaw:14szt. paneli Longi 310, falownik Solar Ege z optymizatorami oraz montaż całości
    w cenie 27tyś ok. 6.22tyś/kW. Wydaje mi się trochę drogo?. Po dofinansowaniu i ulgach i tak wyjdzie ok.18tyś, okres zwrotu ok.8-9lat.
    Proszę o opinie.
    Ostatnio edytowane przez Adam73x ; 02-10-2019 o 19:29

  20. #12800
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam73x Zobacz post
    Szukam namiarów na firmę w śląskim instalującą fotowoltaikę w cenie 5tyś/kW
    A nie może być taniej?

Strona 640 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony