dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 651 z 1061
Pokaż wyniki od 13.001 do 13.020 z 21202
  1. #13001

    Domyślnie

    Witam. Instalacja fotowoltaiczna 3,7. Dziś cały czas świeciło słońce, jednak uzyskiwana moc skakała od 800 Wat do 1900 Wat. Dlaczego

  2. #13002

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Daruj sobie komentowanie cudzych instalacji bo Ci to kiepsko wychodzi.
    Ustaw swoją instalację pod kątem optymalnym dla Polski to wtedy możemy coś porównać.
    Nie nadążam...ty masz optymalnie pod kątem dla Polski ustawioną instalację i masz 6kw z 8,8kwp. Ja mam moja ustawioną nieoptymalnie i mam około 6kw z 6,82kwp. Jak szacujesz moje uzyski po mojej optymalizacji i jaka optymalizacja ma wyglądać? To nie komentarz, tylko próba dowiedzenia się czegoś od kogoś, kto twierdzi, że wie lepiej
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #13003

    Domyślnie

    A jakie dane trzeba jeszcze podać. TRÓJFAZOWY INWERTER
    SOFARSOLAR seria KTL-X 4,4
    Wczoraj odnotowano jakiś błąd o kodzie Bit1 i Bit3

  4. #13004

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Za mało danych żeby cokolwiek poradzić.
    Cytat Napisał komandor112 Zobacz post
    Witam. Instalacja fotowoltaiczna 3,7. Dziś cały czas świeciło słońce, jednak uzyskiwana moc skakała od 800 Wat do 1900 Wat. Dlaczego
    A jakie dane trzeba jeszcze podać. TRÓJFAZOWY INWERTER
    SOFARSOLAR seria KTL-X 4,4
    Wczoraj odnotowano jakiś błąd o kodzie Bit1 i Bit3

  5. #13005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    To przecież Ty napisałeś że moja instalacja jest "nie teges", a więc wiesz wszystko i tłumaczenie Ci nie ma sensu bo to jest jak nalewanie wody do studni.
    Sprawdź jaki jest optymalny kąt nachylenia paneli dla Polski i porównaj to z nachyleniem Twojej.
    Myślę że potrafisz wyciągnąć wnioski sam. Przecież wszystko wiesz lepiej.
    już kiedyś pisałem - 4,48kWp (16x280W poli), azymut 200stopni, nachylenie 40 stopni, falownik chwilowo przewymiarowany (6kW) - w słoneczne letnie dni daje w okolicach 4-4,6kW (zależnie od temperatury zewnętrznej),moc wyjściowa maksymalna chwilowa zarejestrowana przez falownik to ponad 5,6kW (!).

  6. #13006
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    skoro ja z moich 6,82kwp skierowanych idealnie na południe , nachylenie dachu 40-45° osiągam w pełnym słońcu około 6kw,
    Dzisiaj osiągasz 6kW? Tzn w ostatnie sloneczne dni? Możesz to jakoś pokazać? Nie żebym Ci zarzucał kłamstwo, ale każda okoliczna instalacja jaką podglądałem, nie uzyskuje więcej niż 60-70% mocy paneli obecnie, zależnie od kierunku. Te południowe ~70%, wschodnie/zachodnie okolo 60%. Słońce nie jest wyżej już niż 20-pare stopni. Jakbyś obecnie dostawł 5KW, to bym się nie zdziwił, ale 6KW? Z instalacją stos'a jest wszystko w porządku, Rzekłbym, że Twoja z nieznanych przyczyn odstaje (na plus).

    Dwie pierwsze z brzegu z mojej okolicy. Wczoraj. Obie wystawa południowa co mówi wykres.
    71 i 72% mocy paneli. I tak powinno być o tej porze roku. Chyba że mieszkasz w górach, i Ci wiatry atmosfere solidnie przewiały czy coś w tym stylu.
    Ty podajesz 88%.

    https://pvmonitor.com.pl//i_user.php...019-10-14#/pv0
    https://pvmonitor.com.pl//i_user.php...019-10-14#/pv0
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 15-10-2019 o 08:43

  7. #13007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Dzisiaj osiągasz 6kW? Tzn w ostatnie sloneczne dni? Możesz to jakoś pokazać? Nie żebym Ci zarzucał kłamstwo, ale każda okoliczna instalacja jaką podglądałem, nie uzyskuje więcej niż 60-70% mocy paneli obecnie, zależnie od kierunku. Te południowe ~70%, wschodnie/zachodnie okolo 60%. Słońce nie jest wyżej już niż 20-pare stopni. Jakbyś obecnie dostawł 5KW, to bym się nie zdziwił, ale 6KW? Z instalacją stos'a jest wszystko w porządku, Rzekłbym, że Twoja z nieznanych przyczyn odstaje (na plus).
    Ja nie pisałem że w ostatnie słoneczne dni. Może trochę na wyrost napisałem, ale sprawdziłem. około 5,6 miałem przy 6,82
    To chyba trochę lepszy wynik, niże odpowiednio 6 z 8,8 ?
    i całkiem dobry, ja na tak mało optymalne ustawienia?

    dodano:
    a były dni i lepsze (skokowo) i oczywiście gorsze
    np. 7.10 było 5.94kw, ale nie chce mi się wklejać....
    Ostatnio edytowane przez JTKirk ; 15-10-2019 o 08:58 Powód: dodano:
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  8. #13008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Ja nie pisałem że w ostatnie słoneczne dni. Może trochę na wyrost napisałem, ale sprawdziłem. około 5,6 miałem przy 6,82
    To chyba trochę lepszy wynik, niże odpowiednio 6 z 8,8 ?
    i całkiem dobry, ja na tak mało optymalne ustawienia?

    dodano:
    a były dni i lepsze (skokowo) i oczywiście gorsze
    np. 7.10 było 5.94kw, ale nie chce mi się wklejać....
    No i wszystko jasne.
    Około 6, około 5,6 i nie chce mi się wklejać.
    Że też Wam się chce kudły drzeć z takimi argumentami o to czyja prawda "mojsza".
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 15-10-2019 o 09:19

  9. #13009

    Domyślnie

    tutaj nawet nie o to chodzi.
    Bardziej chodzi o to, że idealnie ustawiona kątowo instalacja ma gorsze osiągi niż taka na pałę zrobiona. A może te wszystkie zalecenia odnośnie usytuowania są przereklamowane?
    masz te 5,94 - to już chyba kwalifikuje się pod "około 6" ?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  10. #13010
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    tutaj nawet nie o to chodzi.
    Bardziej chodzi o to, że idealnie ustawiona kątowo instalacja ma gorsze osiągi niż taka na pałę zrobiona. A może te wszystkie zalecenia odnośnie usytuowania są przereklamowane?
    masz te 5,94 - to już chyba kwalifikuje się pod "około 6" ?
    Nie. Wam chodzi wyłącznie o moje jest mojsze.
    Chcesz porównywać cokolwiek, porównaj z innymi tak samo usytuowanymi instalacjami w swojej okolicy. Wykluczysz czynnik pogody oraz stanu atmosfery.

  11. #13011
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Moja, w słoneczne letnie dni, daje 9kW ale tylko dlatego że taka jest moc inwertera.
    Gdyby inwerter nie obcinał na 3kW na fazę to produkcja byłaby na poziomie 9.7kW
    Zapewne gdybyś swoje panele miał ustawione pod kątem ok 30 stopni, a nie 40, to w lecie widziałbyś dni z max produkcją na poziomie 4.9kW. (póki panele są nowe).
    za mniej więcej ostatni miesiąc

    @Jastrząb - portale typu pvmonitor ZTCW nie pokazują mocy chwilowej tylko uśrednioną w ciągu n minut (np. 5 minut), rzeczywista wartość maksymalna może być wtedy większa
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pvoutput_sulow.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	435904  
    Ostatnio edytowane przez mibas ; 15-10-2019 o 10:23

  12. #13012

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jak porównujesz produkcję dwóch instalacji to przynajmniej porównuj wyniki z tego samego dnia.
    Podałeś wyniki z 12.10 a ja pisałem o 13.10.
    ja w tym wpisie
    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Moja instalacja, o mocy 8.8kWp i optymalnym kierunku i kącie dla Polski, produkuje w południe w pełnym słońcu 6kw.
    nie widzę nigdzie, że to odczyt z tego dnia w którym napisałeś tego posta.
    Najpierw piszesz ogólnie posta, a potem dziwisz się, ze ktoś reaguje na twoje nieprecyzyjne pisanie...teraz przytaczasz zupełnie inne wartości...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #13013
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    tabelka zupełnie nieczytelna.
    https://images91.fotosik.pl/265/5b3544601d20dea9.png

    może tak będzie lepiej.
    BTW - pvmonitor pokazuje np. za wczoraj wyższą wartość bo ponad 3600W max
    Insza inszość, że ja mam dość specyficzne warunki - 400m npm tuż poniżej wierzchołka w pasmie wzgórz wschód-zachód górujących jakieś 150-200m nad okolicą, bez osłaniających od wiatru drzew.

  14. #13014
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jak porównujesz produkcję dwóch instalacji to przynajmniej porównuj wyniki z tego samego dnia.
    Podałeś wyniki z 12.10 a ja pisałem o 13.10.
    ale to też może dać różne wyniki nawet w bardzo zbliżonych lokalizacjach - ja na przykład często widzę spore różnice pomiędzy instalacją moją na górce, a instalacją położoną parę kilometrów ode mnie, na płaskim, ale te 150m poniżej mnie. Bo tam na przykład występuje mgła, a u mnie nie.

  15. #13015

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Dwie pierwsze z brzegu z mojej okolicy. Wczoraj. Obie wystawa południowa co mówi wykres.
    71 i 72% mocy paneli. I tak powinno być o tej porze roku. Chyba że mieszkasz w górach, i Ci wiatry atmosfere solidnie przewiały czy coś w tym stylu.
    Ty podajesz 88%.
    To może ja podam swój przykład. Mieszkam pod Krakowem. Mam 5,49 kWp w panelach mono podpięte do inwertera Fronius 4,5 kW. Dzisiaj, w tej chwili (12:50) moja instalacja produkuje 4500-4525 W, bo do tylu obcina inwerter. To jest 82% mocy paneli. Myślę że z mocniejszym inwerterem byłoby ciut więcej. Panele skierowane idealnie na południe, bez zacienień. Już od godziny 11:30 moc dochodziła do 4500, ale momentmi spada do 4100-4300, widocznie są jakieś drobne obłoczki. W bardzo pogodne i niezbyt upalne dni potrafiła jechać na 4,5 kW od 11:30 do 13:30.

  16. #13016

    Domyślnie

    Wystarczy na tabliczce znamionowej przeczytać + 0-5% mocy i będzie wszystko jasne. A nie wciskać kit że jak są nowe to dadzą 10% więcej bo to nie jest zgodne z prawdą.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  17. #13017

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Powinieneś zacząć jakieś leczenie.
    Moje panele mają na tabliczce moc 275W a w pełnym słońcu w lecie dają 305W.
    Aha widzisz bardzo interesujące jak to się ma do tabliczki znamionowej i informacji że każdy 1*C powyżej 25*C to 0,5% straty na panelu?
    Ale policzmy Twoje panele w lato kiedy mają około 50*C dają 30W więcej, a straty przy tej temperaturze mają około 15%
    275W - 15% =233W a nie 305W
    Ale gdyby faktycznie dawały 305W to znów posłużmy się matematyką 305W które dają + 15% straty na temperaturze = 350W i w ten sposób wg. stosa tabliczka która mówi że panel ma 275W w praktyce ma 350W.
    Kto powinien zapisać się na leczenie? Pokażesz wykres mocy z lipcowego dnia który mówi że instalacja o mocy znamionowej tyle i tyle daje dużo więcej niż może?

    STC: STC: 1000 W/m 2 , 25˚C - po co tę informacje masz na panelu i po co podawany jest parametr NOCT wiesz co to takiego?
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 17-10-2019 o 11:49
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  18. #13018

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Zacznij jakieś leczenie bo zaczynasz już fantazjować na temat co do którego nie masz żadnych danych.
    Ja piszę o mocy paneli w temperaturze 25C.
    Piszę też o faktycznych wynikach pomiarów a nie o fantazjowaniu które Ty tu uprawiasz.
    Aha w środku lata kiedy słońce grzeje panele i kiedy temperatura powietrza to około 30*C panel ma 25*C cuda, cuda ogłaszają!
    A czy te "faktyczne wyniki pomiarów" to można gdzieś zobaczyć? Czy to wiedza tajemna?

    Kolejny raz pytam co to jest parametr STC i NOCT?
    Sherlock wytłumacz proszę wykres mocy instalacji o 3300W w panelach i inwerterze 3kW
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	28,1 KB
ID:	435980

    Dlaczego moc nie jest większa niż 2700W?
    Opowiedz proszę o leczeniu które zaczynasz?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #13019

    Domyślnie

    Raz piszesz że twój panel ma 275W a daje 305W, teraz piszesz że "chwilowe osiągi" więc zdecyduj się czy chwilowo panel daje 305W czy cały czas w przeciągu godziny.
    Widzisz panel chwilowo daje 305W jak słńce wyjdzie zza chmury przez jaki okres czasu? Może 5 sek. a jak to się ma do informacji: "Moje panele mają na tabliczce moc 275W a w pełnym słońcu w lecie dają 305W. "

    Wracamy do punktu wyjścia twój panel daje 230W średnio w słoneczny dzień a chwilowo max 305W a to jest znaczna różnica.

    Chwilowo to i mój maluch potrafi poruszać się 280km/h jak spada z przepaści ale średnio w drogowych warunkach to jedzie to 80km/h.
    Wyszło szydło z worka słowo klucz: "chwilowe osiągi".
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 17-10-2019 o 13:44
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #13020

    Domyślnie

    Mam DALEKO JAK I PEWNIE WIĘKSZOŚĆ FORUMOWICZÓW ile daje panel. A niech i daje 100W ważne aby przez rok uzysk był wysoki.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Strona 651 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony