dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 700 z 1061
Pokaż wyniki od 13.981 do 14.000 z 21202
  1. #13981
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Od Ciebie tylko takie - jeszcze raz
    Jeśli ktoś chce założyć FV to szuka informacji na temat paneli, a nie licznikach i o Tauronie.
    W 358 stronach wątku(dzięki takim jak Ty ) stał się on rozpasanym tekstem o wszystkim co komu się podoba - nikt tego nie będzie czytał skoro już dwie strony jest tylko o sposobie naliczania odczytów i jeszcze innych "ważnych" spraw nie związanych z wątkiem.

    Zapewne i tak nikt nie będzie już tu zaglądał więc przyłącze się do zrobienia tutaj śmietnika
    (nawet tym wpisem i przekomarzaniem się z Tobą to robię" no ale cóż

    Masz może szczęście bo Ten Twój Tauron jest najtańszy więc zapewne najbardziej sprzyja instalacji FV
    Załącznik 438002
    Uważasz, że ktoś, kto zakłada instalacje nie jest zainteresowany "walką" z ZE na temat rozliczania, czy choćby terminowego otrzymania dokumentów ?

    Moim zdaniem interesuje go to bardziej, niz dyskusja nad średnicą przewodów, czy punktami mocowania paneli - a Ty w takich dyskucjach tu uczestniczyłeś.
    Pewnie z 90% prosumentów na instalacje montowaną przez firmę i srednice, moment na kluczu to nie ich brocha.
    Uważasz, że jakiś post jest nie na temat - zgloś go, moderator osądzi.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #13982
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    No i jestem-jakby co...
    Właśnie kupiłem za 150 zyla na Aliexpresie licznik trójfazowy z odczytem mocy,cos, nap/prąd,RS485 (Sinotimer DDS578MR)-czyli zaczynam wariacje pt :
    analiza zużycia energii.
    Muszę teraz poszukać jakiś sofcik do wyciągania danych po RS-może cuś polecicie ?
    Tymczasem
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  3. #13983
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Uważasz, że ktoś, kto zakłada instalacje nie jest zainteresowany "walką" z ZE na temat rozliczania, czy choćby terminowego otrzymania dokumentów ?
    Ale po co walczyć? jest umowa i w nim zawarte punkty zapisu umowy należy je wyegzekwować to co?, jak ktoś nie umie czytać, mam pisać o tym w temacie o pompach ciepła czy panelach - weź się zastanów co piszesz.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Moim zdaniem interesuje go to bardziej, niz dyskusja nad średnicą przewodów, czy punktami mocowania paneli - a Ty w takich dyskucjach tu uczestniczyłeś.
    Przynajmniej na temat wątku
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Uważasz, że jakiś post jest nie na temat - zgloś go, moderator osądzi.
    gdzie Ci zwróciłem uwagę! jeżeli nie umiesz rozróżnić stwierdzenia , że "zaśmiecacie wątek" od ZAŚMIECZASZ wątek-to widocznie najbardziej poczułeś się winny skoro piszesz do mnie.
    Ale to jest TWOJE ZDANIE - i wmawiasz , że wszyscy się z tobą mają zgodzić?

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pewnie z 90% prosumentów na instalacje montowaną przez firmę i srednice, moment na kluczu to nie ich brocha.
    I cały czas przed tym właśnie staram się ich ostrzec - przed bylejakością, partactwem i niedbałością o wykonanie instalacji z komponentów niewiadomego pochodzenia, zrobionych na szybko, wykorzystujących fakt , że ludzie pójdą za ceną nie jakością , aby mieć byle pokazać się przed sąsiadem, byle taniej byle jak.
    "to nie ich brocha" - mądra rada niech wydadzą swoje pieniądze, niech działa jak chce - ważne , że ma i licznik mu nie wskazuje tyle ile mówiła firma i "prawią"na forum. Trzeba winić taryfę, licznik i wszystko inne - podziwiam.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-12-2019 o 23:45 Powód: atak na forumowicza, słownictwo
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #13984

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    No i jestem-jakby co...
    Właśnie kupiłem za 150 zyla na Aliexpresie licznik trójfazowy z odczytem mocy,cos, nap/prąd,RS485 (Sinotimer DDS578MR)-czyli zaczynam wariacje pt :
    analiza zużycia energii.
    Muszę teraz poszukać jakiś sofcik do wyciągania danych po RS-może cuś polecicie ?
    Tymczasem
    Może to nie jest to o co pytasz, ale jeśli ten licznik ma wyjście impulsowe - to można z niego wysyłać np. tutaj: https://pvmonitor.pl/
    Ja z tego korzystam.

  5. #13985
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Tylko potrzebny jeszcze LAN Kontroler
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #13986
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Muszę to jakoś skleić w całość , czy dobrze rozumuję -potrzebuję :
    -licznik energii z wyjściem impulsowym (będzie)
    -kontroler LAN (czyli połączenie licznik-PC-chmura)
    -soft (np z PV monitor za 50pln)
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  7. #13987
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Jeśli byś kupił u nich Lan konktroler to soft już w nim jest , wystarczy podłączyć .

    https://pvmonitor.pl/doc/LK_20_manual.pdf


    https://pvmonitor.pl/i_sprzet.php#lkpomiary
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 10-12-2019 o 08:36
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #13988
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Ktoś tu pisał ,że można Sofara "podpiąć" pod PV monitor -nie musiałbym kupować kolejnego podlicznika...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  9. #13989
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Jeśli byś kupił u nich Lan konktroler to soft już w nim jest , wystarczy podłączyć .
    To git
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  10. #13990
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Ktoś tu pisał ,że można Sofara "podpiąć" pod PV monitor -nie musiałbym kupować kolejnego podlicznika...
    coś chyba było . Na stronie pvmonitora mają opis podłączenia fronka , elnixa i solaredge https://pvmonitor.pl/i_sprzet.php
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  11. #13991

    Domyślnie

    Pvmonitor może wiele, tylko do każdego monitorowanego obwodu kolejny licznik a miejsca brak, sofarka obecnie się nie da bez licznika, testuję MEW-01, mierzy i rejestruję każdą fazę oddzielnie więc można monitorować trzy obwody jednofazowe, na razie się to sprawdza a cenowo korzystniej

  12. #13992

    Domyślnie

    Cytat Napisał miecio 301 Zobacz post
    Pvmonitor może wiele, tylko do każdego monitorowanego obwodu kolejny licznik a miejsca brak, sofarka obecnie się nie da bez licznika, testuję MEW-01, mierzy i rejestruję każdą fazę oddzielnie więc można monitorować trzy obwody jednofazowe, na razie się to sprawdza a cenowo korzystniej
    To zależy czy ktoś ma zacięcie do majsterkowania i czy chce tylko to mierzyć. Jak ktoś chce jeszcze dołączyć np. pomiary temperatury, to PVMonitor jest jakby zgrabniejszym rozwiązaniem. No, ale jeśli ktoś te tematy ogarnia to może sobie np. pod Domoticza podłączyć, to też dobre wyjście. PVMonitor jest fajnym rozwiązaniem integrującym wiele instalacji (PV, PC, zużycie domu) i pozwalającym na obserwację zużycia energii w funkcji temeratur (a mierzyć sobie można co się tylko chce). Przy czym np. przy SolarEdge można uzyskać dzięki temu dane, których próżno szukać w firmowym monitoringu (które można uzyskać też samemu, ale to wymaga alpejskich kombinacji i najlepiej to zrobić od razu po otrzymaniu falownika, a nie pół roku później).
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  13. #13993

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Muszę to jakoś skleić w całość , czy dobrze rozumuję -potrzebuję :
    -licznik energii z wyjściem impulsowym (będzie)
    -kontroler LAN (czyli połączenie licznik-PC-chmura)
    -soft (np z PV monitor za 50pln)
    Ja mam tak:

    - licznik na produkcji z ALI: SDM630 (modbus, może kiedyś wepnę do domoticza), (mierzy import - export)
    - licznik na zużyciu domu ORNO (kupiony wraz z lan kontrolerem)

    Gdzieś widziałem tez info o możliwości wypychania danych FTP'em - ale nie mogę tego znaleźć

    (dla tych co lubią wiedzieć co się dzieje i lubią wykresy to można mierzyć 3 wartości: 1) produkcja, 2) zużycie domu (sieć + pv) , 3) pobór z sieci...
    A jak ktoś nie lubi biegać do skrzynki z licznikiem głównym to można jeszcze: 4) oddanie do sieci. )

  14. #13994
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  15. #13995
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post

    gdzie Ci zwróciłem uwagę! jeżeli nie umiesz rozróżnić stwierdzenia , że "zaśmiecacie wątek" od ZAŚMIECZASZ wątek-to widocznie najbardziej poczułeś się winny skoro piszesz do mnie.

    Nigdzie nie twierdziłem, źe mnie zwróciłeś uwagę - po prostu zasugerowałem, abyś (gdy spotkasz wpis, który ocenisz, jako off-top) zaznaczył to do moderacji.
    Moderator oceni.
    Podobnie, jak ja wczoraj przed północą przeczytałem tu post z żenującymi wycieczkami osobistymi, zaraportowałem i widzę, że dziś (po interwencji moda) ten post spełnia warunki regulaminu forum.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #13996
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bpiter79

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    381

    Domyślnie

    Mam pytanie. Która instalacja wytworzy więcej energii: falownik 3.68 kW i panele 3.63 kW, czy tyle samo paneli ale falownik 3 kW? Co lepsze?
    Projekt indywidualny, 126m2 pow. użytkowej, 151m2 mieszkalnej po podłogach, 181m2 pow. całkowitej. Silikat 18cm, ocieplenie: ściany 18cm styro, podłoga "aż" 7cm 0,031 , poddasze 25cm wełny 0,033. Projektowe obciążenie cieplne budynku - 6718W
    Pompa ciepła ECOFOREST ecoGEO Compact 1-9 kW, DZ odwierty 2x90m.
    PV 3,63kW (Sofar Solar 3KTLM-G2, 11szt. Leapton LP156*156-M-60-H 330W)
    https://www.solarmanpv.com/portal/Te...aspx?pid=98117

  17. #13997

    Domyślnie

    Potwierdzam kolege wyzej

  18. #13998
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    @ kriss

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Witanowice
    Kod pocztowy
    34-103
    Posty
    16

    Domyślnie

    No chyba po odjęciu 5000 za Mój Prąd??! Jak nie to prosze namiary na firme.A jeszcze jak na mono.to jazda

  19. #13999
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bpiter79

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    381

    Domyślnie

    No to stałem się jednym z Was. Instalacja 11 paneli 330W + falownik 3kW Sofar. Na razie czekam na wymianę licznika. Całość - 15 228zł, dotacja 14100zł + ulga podatkowa. Oby się dobrze sprawowała
    Projekt indywidualny, 126m2 pow. użytkowej, 151m2 mieszkalnej po podłogach, 181m2 pow. całkowitej. Silikat 18cm, ocieplenie: ściany 18cm styro, podłoga "aż" 7cm 0,031 , poddasze 25cm wełny 0,033. Projektowe obciążenie cieplne budynku - 6718W
    Pompa ciepła ECOFOREST ecoGEO Compact 1-9 kW, DZ odwierty 2x90m.
    PV 3,63kW (Sofar Solar 3KTLM-G2, 11szt. Leapton LP156*156-M-60-H 330W)
    https://www.solarmanpv.com/portal/Te...aspx?pid=98117

  20. #14000
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ale się wstrzeliłeś w limit 3,68 kW ...
    Zrobi co do niej należy .
    Dużo słońca życzymy .
    U mnie grudzień tego roku lepszy niż zeszłego... do wczoraj miałem 59kWh , a w zeszłym roku cały grudzień wyszło 60 .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Strona 700 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony