dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 761 z 1061
Pokaż wyniki od 15.201 do 15.220 z 21202
  1. #15201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie zbawią jedynie co to przetestujesz jak to działa ale za ten prąd i tak trzeba zapłacić.
    Po skończonym montażu był testowany chwilę to fajnie było zobaczyć moc 3,2kW jak leciało z paneli
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #15202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Po skończonym montażu był testowany chwilę to fajnie było zobaczyć moc 3,2kW jak leciało z paneli
    Elegancko , ja na razie mam stabilnie od 0,5 kw w porywach 2,2kw ale u mnie plaskawo.

  3. #15203
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Papiery o licznik instalator składał w poniedziałek.Mam od początku licznik dwukierunkowy iskra mt174 ale nie wyświetla energi oddanej czy teoretycznie można jechać z koksem czy czekać na przeprogramowanie.?
    naliczy produkcję oddawaną do sieci jako zużycie . U mnie instalację skończyli 28 kwietnia w piątek po 18tej, a 2 maja (wtorek) był gość z licznikiem koło 10tej. Tyle ,że firma ma wtyki w Eneii.. Gość od wymiany licznika mówił, że już od wymiany licznika można oficjalnie włączyć , umowę podpisałem ostatecznie jakoś półtora miesiąca pozniej .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  4. #15204
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Mam licznik Norax 3 ale prawdopodobnie ma zablokowane 2.8.0 bo nie wyświetla tego kodu. Czekam na wymianę licznika i po informacji w PGE aneks do umowy przyjdzie pocztą. Może i korci włączyć ale te parę dni o tej porze nie zbawią mnie.
    Próbowałeś przytrzymać górny klawisz? Mój Norax3 okazał się być dwukierunkowy, okazało się również że domek ładnie skonsumował produkcję - według Froniusa wyprodukował 11 kWh, a do sieci trafiło 2,7....
    Czekam na przyjęcie zgłoszenia przez PGE... Słoneczko nie będzie sie póki co marnować.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  5. #15205

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Próbowałeś przytrzymać górny klawisz? Mój Norax3 okazał się być dwukierunkowy, okazało się również że domek ładnie skonsumował produkcję - według Froniusa wyprodukował 11 kWh, a do sieci trafiło 2,7....
    Czekam na przyjęcie zgłoszenia przez PGE... Słoneczko nie będzie sie póki co marnować.
    Możesz napisać coś więcej o tym przytrzymaniu klawisza?
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  6. #15206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Możesz napisać coś więcej o tym przytrzymaniu klawisza?
    No nie wiem czy to wypada ale to tak trochę traci opowieściami z więzienia

  7. #15207
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Możesz napisać coś więcej o tym przytrzymaniu klawisza?
    Aby dostać sie do drugiego menu licznika wciśnij i przytrzymaj górny klawisz tak z 5 sekund.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  8. #15208
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Da się to zrobić dużo taniej?
    Kalkulatory internetowe za 7kWp pokazują od 31 do 38 kPLN (zazwyczaj ok 32-34).
    Czy tyle to kosztuje i tyle ludzie płacą?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #15209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    4500zł/kWp to dolna granica

  10. #15210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

  11. #15211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To ostateczne ceny ? Na jakim dachu montaż ?
    Nie ma znaczenia czy blacha, czy dachówka, czy płaski ?

    Znasz w ogòle kogoś, kto skorzystał z oferty IKEA ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-02-2020 o 16:20

  12. #15212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To ostateczne ceny ? Na jakim dachu montaż ?
    Nie ma znaczenia czy blacha, czy dachówka, czy płaski ?

    Znasz w ogòle kogoś, kto skorzystał z oferty IKEA ?
    Tak, a czy w cenach które są w niniejszym wątku są te kryteria? Zakoś sobie nie przypominam aby były różne ceny dla różnych pokryć.

  13. #15213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jako wszystkoe firmy przed wycena pytały o pokrycie dachu.
    Haki są różne, a szlifowanie dachówek chyba jednak zabiera więcej czasu, niż montaż w blachę.

    Takie internetowe kalkulatorki są fajne, ale potem kwoty urealniają sie, jak zaczyna się rozmawiać o szczegółach
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #15214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jako wszystkoe firmy przed wycena pytały o pokrycie dachu.
    Haki są różne, a szlifowanie dachówek chyba jednak zabiera więcej czasu, niż montaż w blachę.

    Takie internetowe kalkulatorki są fajne, ale potem kwoty urealniają sie, jak zaczyna się rozmawiać o szczegółach
    To nie kalkulator tylko oficjalny cennik nie ma tam wyłączeń że nie jest to oferta w myśl kc. Duży wykonawca może ale nie musi uśrednić ceny. Mnie do IKEA przekonałaby gwarancja bo to akurat u nich jest bezproblemowe no jest nadzieja że koncern jakoś przetrwa w przeciwieństwie do lokalnych firemek. Tylko że jak ja zakładałem PV to Ikea miała ceny z kosmosu.

  15. #15215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To nie kalkulator tylko oficjalny cennik nie ma tam wyłączeń że nie jest to oferta w myśl kc. Duży wykonawca może ale nie musi uśrednić ceny. Mnie do IKEA przekonałaby gwarancja bo to akurat u nich jest bezproblemowe no jest nadzieja że koncern jakoś przetrwa w przeciwieństwie do lokalnych firemek. Tylko że jak ja zakładałem PV to Ikea miała ceny z kosmosu.
    Ha, ha, oficjalny cennik, który nie zawiera szczegółów instalacji, wyszczególnienie podzespołów, wykonanych zabezpieczeń, czy w ogóle montażu.
    Jak sobie zrobiłem wycenę dla dachu płaskiego, to otrzymałem taką informację:

    "Do produkcji ilości energii, jaką zużywasz, potrzebujesz instalacji złożonej z 24 modułów o wydajności 7 kWp.
    Cena gotowej instalacji (pod klucz) to 30 559 zł. Jeśli skorzystasz z oferty kredytowej IKANO Banku, miesięczny koszt Twojej inwestycji będzie wynosił tylko:"

  16. #15216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ha, ha, oficjalny cennik, który nie zawiera szczegółów instalacji, wyszczególnienie podzespołów, wykonanych zabezpieczeń, czy w ogóle montażu.
    Jak sobie zrobiłem wycenę dla dachu płaskiego, to otrzymałem taką informację:
    To ciekawe. Ale ta cena jest z kredytem? Ciekawe z czego wynika ta różnica? POmimo to to i tak korzystnie wychodzi 4 365 /kwp

  17. #15217
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Mi nawet w kalkulatorze wyszło 4029 zł/kWp.
    To za te panele multi-krystaliczne.
    Czy warto dopłacać do monokrystalicznych?

    PS
    W kalkulatorze https://www.ikea.com/pl/pl/customer-.../solar-panels/
    wychodzi taniej niż w https://ikea.geo-solar.pl
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #15218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To ciekawe. Ale ta cena jest z kredytem? Ciekawe z czego wynika ta różnica? POmimo to to i tak korzystnie wychodzi 4 365 /kwp
    Nie, to cena przy płatności gotówkowej, a cena wynika z montażu na dachu płaskim
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #15219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Mi nawet w kalkulatorze wyszło 4029 zł/kWp.
    To za te panele multi-krystaliczne.
    Czy warto dopłacać do monokrystalicznych?

    PS
    W kalkulatorze https://www.ikea.com/pl/pl/customer-.../solar-panels/
    wychodzi taniej niż w https://ikea.geo-solar.pl
    Zdania są podzielone i to zależy od sytuacji i danego dachu.
    Jak masz mało miejsca i zapotrzebowanie duże to mono
    Jak masz miejsce to poli i tak maja już nawet 300 W więc też to wychodzi OK
    Poli mają ponoć lepsze uzyski w lecie i są dedykowane do naszego między innymi klimatu
    Jak chcesz mieć super i masz czarny dach to mono z czarną ramką
    U mnie paneli nie widać mam poli

  20. #15220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie, to cena przy płatności gotówkowej, a cena wynika z montażu na dachu płaskim
    Ciekawe to na płaskim drożej? Ciekawe dlaczego

Strona 761 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony