dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 765 z 1061
Pokaż wyniki od 15.281 do 15.300 z 21202
  1. #15281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ciekawe, około 30% kosztu grzania to dla Ciebie nieważne.
    No i żeby grzać CWU w 2 taryfie trzeba zainwestować znacznie więcej w bufor dla CWU.
    Tego też nie liczysz.
    Kreatywna księgowość?
    Nie kreatywna ksiegowość tylko własne doświadczenia? CWU nie powinno być decydujące w sprawie wyboru sposobu ogrzewania. Bojler 150l z mieszalnikiem powinien wystarczyć przy normalnym zużyciu.

    Ja teraz będę zakładał 300l aby spokojnie mieć wody z kolektorów na 2-2,5 dnia w słoneczny dzień
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #15282
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie kreatywna ksiegowość tylko własne doświadczenia? CWU nie powinno być decydujące w sprawie wyboru sposobu ogrzewania. Bojler 150l z mieszalnikiem powinien wystarczyć przy normalnym zużyciu.

    Ja teraz będę zakładał 300l aby spokojnie mieć wody z kolektorów na 2-2,5 dnia w słoneczny dzień
    Polecam PC do cuw jest to na prawdę bardzo komfortowe i energooszczędne urządzenie.

  3. #15283
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Polecam PC do cuw jest to na prawdę bardzo komfortowe i energooszczędne urządzenie.
    Nie potrzebuję mam kolektory do CWU i basenu. Te 600-700 kWh to już w taniej mogę kupć
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #15284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie potrzebuję mam kolektory do CWU i basenu. Te 600-700 kWh to już w taniej mogę kupć
    zerknij na majla

  5. #15285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Polecam PC do cuw jest to na prawdę bardzo komfortowe i energooszczędne urządzenie.
    PC tylko do przygotowania cwu ?
    Jaki COP wygląda latem a jak zimą ?
    Ile efektywnie kosztuje 1kWh ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #15286
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    PC tylko do przygotowania cwu ?
    Jaki COP wygląda latem a jak zimą ?
    Ile efektywnie kosztuje 1kWh ?
    Tak tylko do cuw pompa powietrzna Załącznik 440994 pobiera powietrze z garażu. SCOP 4, zakres pracy -7 do 35. Silnik inwerterowy 440 wat. Mierzyłem dobowe zużycie prądu w grudniu wyszło 1,7 kwh/24h jeden kwh w nocy 0,35 zł . W lecie PC [racuje około 2h na dobę. Podczas grudniowych pomiarów silnik pracował przez pierwszą h z mocą 300 w dopiero potem zwiększył obroty do 400 w po prostu powietrze w garażu się schłodziło.

  7. #15287
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Zapominacie o CWU.
    Ta pompa za 35k grzeje też CWU a kociołek za 2k tego nie robi.
    Zrobi to za to grzałka za 200 zł w bojlerze.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #15288
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Ciekawe, około 30% kosztu grzania to dla Ciebie nieważne.
    No i żeby grzać CWU w 2 taryfie trzeba zainwestować znacznie więcej w bufor dla CWU.
    Tego też nie liczysz.
    Kreatywna księgowość?
    Jaki bufor - zasobnik 300 litrowy np. Galmet Maxi z grzałką 3 kW i w 2 taryfie nagrzejesz tyle ciepłej wody, że na kilka wanien wystarczy do kolejnej taniej strefy.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #15289
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Czy oferta na 27 paneli Qcells Q.PEAK-G7 330 W z inwerterem huwawei 8 kW za 42300 jest ok? Wychodzi 4750/kWp. Jak to widziecie?
    Niecałe 6 kW na Q-cells z Growatt mam w cenie <4000 zł / kWp więc może poszukaj jeszcze innych ofert.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #15290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Polecam PC do cuw jest to na prawdę bardzo komfortowe i energooszczędne urządzenie.
    Jestem ciekaw jaki COP w praktyce ma ta PPC do CWU, moja Hewalex z 2013 r. pomimo danych z katalogu z COP 3,5 po sprawdzeniu w praktyce ciepłomierzem i licznikiem kWh okazało się, że osiąga 2,5-2,7 a producent tłumaczył się, że do pomiarów w laboratorium nie bierze się prądu pobieranego przez wentylator, pompę obiegową i sterownik pomimo to, że są w obudowie.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #15291
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Tak tylko do cuw pompa powietrzna
    Rocznie pewnie będzie mniej niż 365 dni x 1,7 kWh (tyle jest w grudniu) = 620 kWh. Chyba trochę za mało ale zależy jeszcze ile zużywasz dziennie cwu i w jakiej temperaturze.
    Taki wysoki SCOP = 4 ? To z pomiarów własnych czy z katalogu?
    Ile kosztuje ta PC - pompa + zbiornik?
    Ciekawa pompa
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #15292
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Różnica między nami jest taka że ja myślę samodzielnie - i możesz to oceniać jak chcesz. Ty myślisz za pomocą innych a jak ci wytłumaczą to nasz pretensję że nie myślisz. Kropki to se w głowie poukładaj a na następne pytanie masz odpowiedz - Domyśl się!
    Oczywiście, że korzystam z wiedzy i pomocy innych, po to jest to forum.
    Mimo, że czasem trafiam na ludzi takich jak ty to per saldo jestem zadowolonym uczestnikiem forum.

    Co do wytłumaczenia to bardzo dziękuję.
    Masz rację na pytanie o sumaryczne, jednostronne obciążenie konstrukcji dachu odpowiedź opisująca wpadanie dekarza przez dach do środka to nieoceniona pomoc i dowód, że pytanie zostało zrozumiane a odpowiedź poprzedził proces myślenia. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Gość nie ma pojęcia i jeszcze skacze.
    Ale fajna wypowiedź.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #15293

    Domyślnie

    @giman Tak mnie też jest bardzo przykro, że czerpiesz wiedzę z forum. A nie z wiedzy wyniesionej ze szkoły, i nie mam tu na myśli pisanie i czytanie, bo analitycznego myślenia uczą później - miałeś prawo nie uczestniczyć w zajęciach to nie było obowiązkowe.
    Ale serio jak na forum napiszą Ci wpłać oszczędności życia na radio z Torunia to zrobisz to???
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #15294

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Masz rację na pytanie o sumaryczne, jednostronne obciążenie konstrukcji dachu odpowiedź opisująca wpadanie dekarza przez dach do środka to nieoceniona pomoc i dowód, że pytanie zostało zrozumiane a odpowiedź poprzedził proces myślenia. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
    Rozumiem, że masz wątpliwości dotyczące montażu instalacji na poszyciach lekkich?. Jeśli tak to postaram się uspokoić. Więźba dachowa pod poszycia lekkie musi znieść dużo większe obciążenie niż przeciętne poszycie. Dla przykładu sprawdź sobie ile waży m2 blacho-dachówki a ile m2 dobrego gontu bitumicznego, pod który trzeba jeszcze robić pełne deskowanie lub płyty OSB (oba poszycia zaliczają się do lekkich).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17463_dach-zdjecia_1_jpg_pokrycia-dachowe-ile-wazy-1m-dachu-1.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	440997
    Co innego oględziny i widok uszkodzonych krokwi...
    Ostatnio edytowane przez enermos ; 18-02-2020 o 21:01
    parterówka na płycie 250m2 - pod płytą 20cm XPS, 25cm EPS pod podłogówką, sciany h+h 24 + 30 cm grafitowego + cegła klinkierowa, strop monolit + 10cm grafinowego i 30cm wełny na nim. Pompa gruntowa 12kW + 10kWp fotowoltaiki.

  15. #15295
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    @marcinbbb
    Też skorzystam z ale serio dziękuję za ostatni wpis. Przyznaję się, że wcześniej miałem wątpliwości. Teraz wszystko jasne.

    EOT i życzę kontynuacji.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  16. #15296

    Domyślnie

    Też kontynuacji?? życzę...z ale serio
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  17. #15297

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Tak tylko do cuw pompa powietrzna Załącznik 440994 pobiera powietrze z garażu. SCOP 4, zakres pracy -7 do 35. Silnik inwerterowy 440 wat. Mierzyłem dobowe zużycie prądu w grudniu wyszło 1,7 kwh/24h jeden kwh w nocy 0,35 zł . W lecie PC [racuje około 2h na dobę. Podczas grudniowych pomiarów silnik pracował przez pierwszą h z mocą 300 w dopiero potem zwiększył obroty do 400 w po prostu powietrze w garażu się schłodziło.
    Jak już to nie cuw tylko CWU
    Grzałką idzie mi średnio 4---4,5kWh /doba. W okresie letnim poszło w 19r. chyba 880kWh wcześniej ok 1000kWh pomnóż to przez II tar. To jaki jest koszt?( nie uwzględniam PV)
    --PC do CWU kosztuje 7000k + koszt energii do niej. PYTANIE ---po jakim czasie ta pompa się zwróci?
    -- grzejąc grzałką zbiornik identyczny zagrzeję wodę do 90*C pompą do 50*C więc wody z grzałki mam duuuużo więcej. Całkowicie nieopłacalna inwestycja. TYLE w temacie.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  18. #15298
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Jak już to nie cuw tylko CWU
    Grzałką idzie mi średnio 4---4,5kWh /doba. W okresie letnim poszło w 19r. chyba 880kWh wcześniej ok 1000kWh pomnóż to przez II tar. To jaki jest koszt?( nie uwzględniam PV)
    --PC do CWU kosztuje 7000k + koszt energii do niej. PYTANIE ---po jakim czasie ta pompa się zwróci?
    -- grzejąc grzałką zbiornik identyczny zagrzeję wodę do 90*C pompą do 50*C więc wody z grzałki mam duuuużo więcej. Całkowicie nieopłacalna inwestycja. TYLE w temacie.
    Nie koniecznie https://allegro.pl/oferta/powietrzna...geo-8450519270 Poza tym komfort jest nieporównywalny.

    Jak potzrebujesz mniej wody i masz mniej miejsca to to ewentualnie https://allegro.pl/oferta/bojler-pom...SABEgKD3_D_BwE

    U mnie zwrot po 3 latach

    PO co grzejesz taki ukrop to jest nieekonomiczne i niebezpieczne oraz zbyteczne

    Najtańszy bojler https://allegro.pl/oferta/podgrzewac...SABEgLgX_D_BwE

    https://www.olx.pl/oferta/pompa-ciep...8-IDy8xxT.html
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 18-02-2020 o 22:44

  19. #15299

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie koniecznie https://allegro.pl/oferta/powietrzna...geo-8450519270 Poza tym komfort jest nieporównywalny.

    Jak potzrebujesz mniej wody i masz mniej miejsca to to ewentualnie https://allegro.pl/oferta/bojler-pom...SABEgKD3_D_BwE

    U mnie zwrot po 3 latach

    PO co grzejesz taki ukrop to jest nieekonomiczne i niebezpieczne oraz zbyteczne

    Najtańszy bojler https://allegro.pl/oferta/podgrzewac...SABEgLgX_D_BwE

    https://www.olx.pl/oferta/pompa-ciep...8-IDy8xxT.html
    Nie próbuj na siłę przekonywać mnie do złych decyzji . Skoro uważasz że zrobiłeś dobrze niech tak będzie. Ja pozostanę przy swoim. Na podane linki przez ciebie nawet nie zaglądam, pewnie są tam jakieś oferty . Skoro tak to przelicz i podaj wyliczenia --czas zwrotu . Skoro popełniłeś błąd to na siłę nie zarażaj nim innych.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  20. #15300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Nie próbuj na siłę przekonywać mnie do złych decyzji . Skoro uważasz że zrobiłeś dobrze niech tak będzie. Ja pozostanę przy swoim. Na podane linki przez ciebie nawet nie zaglądam, pewnie są tam jakieś oferty . Skoro tak to przelicz i podaj wyliczenia --czas zwrotu . Skoro popełniłeś błąd to na siłę nie zarażaj nim innych.
    Nie jest moim celem wpływanie na twoje decyzje a ty powstrzymaj się od krytykowania moich robiąc jazdy osobiste na temat popełnianych błędów. Do obecnego stanu rozwiązań dochodziłem stopniowo bo pc mam dopiero od 2 lat, skorzystałem z dopłaty OZE i to była okazja cena 2400 oszczędność na energii MWh rocznie po 35 gr to ok 700 zł (w cenach sprzed podwyżki czas zwrotu niecałe 3 lata. Ale co warto zauważyć komfort cwu na prawdę nieporównywalnie większy.

    Nie chcesz korzystać z czyich doświadczeń to ucz się na własnych być może błędnych. Ijezeli wypierasz rzczywistość i nie podajesz realnych cen tylko z sufitu to nie wiem co to ma na celu chyba to co mi zarzucasz czyli racjonalizowanie własnych wyborów nie wiem czy trafnych.

Strona 765 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony