dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 859 z 1061
Pokaż wyniki od 17.161 do 17.180 z 21202
  1. #17161

    Domyślnie

    To Cię zaskoczę ale za całość zapłaciłem niespełna 20k PLN
    Więc jestem jakby w 3/4 drogi.
    Odliczymy grzanie klimą zamiast węglem 3 miesiące w roku dodatkowe 300PLN * 6 = 1800 PLN.i już jestem dalej niż 3/4 drogi.
    Grzanie grzałką w zasobniku cwu 3 miesiące po 300kWh/miesięcznie 1MWh rocznie * 6 = 6MWh * 50gr.= 3000 PLN
    I już się wróciło
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  2. #17162

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    To Cię zaskoczę ale za całość zapłaciłem niespełna 20k PLN
    Więc jestem jakby w 3/4 drogi.
    Odliczymy grzanie klimą zamiast węglem 3 miesiące w roku dodatkowe 300PLN * 6 = 1800 PLN.i już jestem dalej niż 3/4 drogi.
    Grzanie grzałką w zasobniku cwu 3 miesiące po 300kWh/miesięcznie 1MWh rocznie * 6 = 6MWh * 50gr.= 3000 PLN
    I już się wróciło
    Dlatego widzisz tak jak wczesniej pisalem jednemu sie oplaca drugiemu nie zalezy jak i co ktos oblicza.
    Zaluz sobie teraz takie warunki ze ktos nie musial grzac weglem wogole ogrzewal c.o i cwu prawie darmowym drewnem ze swohego lasu (nie kradzionym i do tego nie umial sobie sam zrobic PV i zaplacil normalna rynkowa cene czyli 4500zl za kwp i na dodatek zawsze uzywal g13 i gdzie on teraz by byl po tych 6latach w czarnej d...

    A na taka ilosc zakladanych instalacji cala masa ludzi wtopila czy to zawierajac umowe z fatalna firma ,czy poplacili nawet po 6czy 7tys za kwp,czy z różnych tam wzgledów nie dostali dotacji,czy iluś tam urzytkowników straci swoją instalacje w czasie burzy,a ilus padnie froniua po 5 latach i trzeba bedzie wybecalowac 6tys i jeszcze sie oszukac instalatora który wymieni,a to gradobicie,a to jakoes kiepakie podlaczenie i pożar,a to szybsza degradacja paneli niz sie zakładało itp itd..
    Niewątpliwie bedą też tacy co im wszystko gładko przejdzie i bedą szczęśliwi.
    Nie patrz na te PV tylko ze swojej perspektywy bo naprawde ogrom ludzi zaklada te panele nawet nie wie co to kwh i jak to dziala i czy zaplacili dobrze czy zostali orżnięci zakladaja poprostu bo sasiad tez ma bo ładne reklamy w telewizji lecą bo uwierzyli ze sa eko bo uwierzyli przedstawicielowi łapaczowi bo pięknie gadał.
    Mnie tylko zastanawie gdzie po 20latach te panele będą leżeć kak trzeba bedzie np.na wysypisku zaplacic 100zl od panela za utylizacje.To 90% tych paneli bedzie się walac po lasach i takie to bedzie eko.
    A nie sory jak to pieknie jeden łapacz na apotkaniu w gminie opowiadal ze wszystkie do afryki kupia te 20letnie bo tam dużo slonca jest to moga byc takie o obniżonej wydajności

  3. #17163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    N .
    Ale najlepiej sobie pobrac jeszcze uslugi elektryk24 i placic dodatkowe abonamenty i wtedy bedzie sobie można liczyc ze wróci się jeszcze szybciej.
    A Ty policz 1kWp po 5000zł, poczujesz się jeszcze lepiej.

  4. #17164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Dlatego widzisz tak jak wczesniej pisalem jednemu sie oplaca drugiemu nie zalezy jak i co ktos oblicza.
    Zaluz sobie teraz takie warunki ze ktos nie musial grzac weglem wogole ogrzewal c.o i cwu prawie darmowym drewnem ze swohego lasu (nie kradzionym i do tego nie umial sobie sam zrobic PV i zaplacil normalna rynkowa cene czyli 4500zl za kwp i na dodatek zawsze uzywal g13 i gdzie on teraz by byl po tych 6latach w czarnej d...

    A na taka ilosc zakladanych instalacji cala masa ludzi wtopila czy to zawierajac umowe z fatalna firma ,czy poplacili nawet po 6czy 7tys za kwp,czy z różnych tam wzgledów nie dostali dotacji,czy iluś tam urzytkowników straci swoją instalacje w czasie burzy,a ilus padnie froniua po 5 latach i trzeba bedzie wybecalowac 6tys i jeszcze sie oszukac instalatora który wymieni,a to gradobicie,a to jakoes kiepakie podlaczenie i pożar,a to szybsza degradacja paneli niz sie zakładało itp itd..
    Niewątpliwie bedą też tacy co im wszystko gładko przejdzie i bedą szczęśliwi.
    Nie patrz na te PV tylko ze swojej perspektywy bo naprawde ogrom ludzi zaklada te panele nawet nie wie co to kwh i jak to dziala i czy zaplacili dobrze czy zostali orżnięci zakladaja poprostu bo sasiad tez ma bo ładne reklamy w telewizji lecą bo uwierzyli ze sa eko bo uwierzyli przedstawicielowi łapaczowi bo pięknie gadał.
    Mnie tylko zastanawie gdzie po 20latach te panele będą leżeć kak trzeba bedzie np.na wysypisku zaplacic 100zl od panela za utylizacje.To 90% tych paneli bedzie się walac po lasach i takie to bedzie eko.
    A nie sory jak to pieknie jeden łapacz na apotkaniu w gminie opowiadal ze wszystkie do afryki kupia te 20letnie bo tam dużo slonca jest to moga byc takie o obniżonej wydajności
    W zasadzie masz rację, i dlatego trzeba postawić sobie konkretną granicę w kosztach u mnie to było 10 000 i za tyle założyłem PV (po odliczenaich) wiedziałem jednak że nie będę miał 100 % pokrycia. wiem również że po aktualnej cenie bez pv zapłaciłbym za prąd rocznie 4,5 tys z PV około 2tys i tu generalnie zwrot nastąpiłby po 3,5 roku. Jednak zamaist dokupić 1 kwp za 4500 zł kupiłem klimę za 2500 i to pozwoli mi na zmieszczenie się na styk w 4 MWh/rok (? sam ciekaw jestem) .Zwrot nastąpi w tym przypadku po 5 latach nie licząc klimy ale rachunki będą około zerowe.

  5. #17165

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A Ty policz 1kWp po 5000zł, poczujesz się jeszcze lepiej.
    No i całe te forum jedno stado naganiaczy którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem i uznać że niektórym poprostu sie nie opłaci.
    Nie no wedlug was PV musi sie opłacac i koniec klapki na oczach.
    A jak ktos ma inne zdanie to odrazu trol itp.

  6. #17166

    Domyślnie

    A kto inny jak nie trol? w Polsce takich mądrzejszych od Ciebie na koniec sierpnia było 104000 dachów, wejdzie nam wirtualny prosument to zrobi się samych wirtualnych podejrzewam 1,5 miliona. Bo ludzie z miast będą woleli zainwestować w farmę i mieć rachunki w tyłkach.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 24-09-2020 o 15:26
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #17167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No i całe te forum jedno stado naganiaczy którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem i uznać że niektórym poprostu sie nie opłaci.
    Nie no wedlug was PV musi sie opłacac i koniec klapki na oczach.
    A jak ktos ma inne zdanie to odrazu trol itp.
    Nie ale odnosisz się bardzo negatywnie, jest takie powiedzenie chcący szuka sposobu, niechcący powodu. Nie chcesz i po prostu tak argumentujesz. Ja tez tak pisałem do czasu jak dopłaty i ulga podatkowa oraz spadek ceny spowodował ze mi się to zaczęło opłacać

  8. #17168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No i całe te forum jedno stado naganiaczy którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem i uznać że niektórym poprostu sie nie opłaci.
    Nie no wedlug was PV musi sie opłacac i koniec klapki na oczach.
    A jak ktos ma inne zdanie to odrazu trol itp.
    Trol może nie, raczej łoś, skoro liczy 1kWp po 4500zł

  9. #17169

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie ale odnosisz się bardzo negatywnie, jest takie powiedzenie chcący szuka sposobu, niechcący powodu. Nie chcesz i po prostu tak argumentujesz. Ja tez tak pisałem do czasu jak dopłaty i ulga podatkowa oraz spadek ceny spowodował ze mi się to zaczęło opłacać
    Za jazdym razem dodaje tez ze będą też tacy którym się opłaci ale chyba nie chcecie tego doczytać.
    Ja tez bym chętnie założył,kasa odlozona na ten cel czeka ale akurat w moim przypadku jeszcze mi się nie opłaca ,śledzę teman paneli PV i narazie czekam ja sobie przyjełem że musi mi się zwrócic maksymalnie do 6lat inaczej nie zakładam a ten warunek narazie nie jest spełniony.
    Może dlatego ze za dokladnie liczę ale w imie eko nie będę sam siebie oszukiwał.
    Liczę wszystko łącznie ze spadkiem wydajnosci na przestrzeni 20lat itp itp
    Nie spieszę się może wkońcu coś tam potanieje coś tam więcej dorzucą może wreszcie zaczną normalnie bilansować moze prad podrożeje na tyle że łączny warunek 6lat się spełni to wtedy założę.

  10. #17170

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Trol może nie, raczej łoś, skoro liczy 1kWp po 4500zł
    No to może mi założysz 3,7kwp tak jak należy na dobrym sprzęcie za 3,5tys za kwp.
    To możesz jutro przyjeżdżać.

  11. #17171

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    No to może mi założysz 3,7kwp tak jak należy na dobrym sprzęcie za 3,5tys za kwp.
    To możesz jutro przyjeżdżać.
    No no Foto założy, ja zapłacę a gaweł pobłogosławi i ubezpieczy.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  12. #17172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    No no Foto założy, ja zapłacę a gaweł pobłogosławi i ubezpieczy.
    A ja podpierdolę i wszyscy szczęśliwi
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #17173
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    @codix
    Ale co tak drogo ? Dam ci namiary na firmę, która montowała moje 4,27 kWp - po standardowych, dostępnych odliczeniach kosztowała mnie 2550zł/kWp
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-09-2020 o 16:14
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #17174

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    @codix
    Ale co tak drogo ? Dam ci namiary na firmę, która montowała moje 4,27 kWp - po standardowych, dostępnych kosztowała mnie 2550zł/kWp
    Ale jaja se robisz czy jak?
    W moim rejonie dolnośląskie zbierałem oferty z jakiś 50 firm(oczywiscie jakies z Polski sie tez trafiały bo ogłaszają się że np.z Wrocławia a sie okazuje że z Krakowa)
    Najtańszą oferte jaka mialem to 15,5tyś
    10paneli longi 360 halfcut,inwerter do wyboru sma,fronek,huawey firma cholera wie skąd trzy osobowa( rodzinna) opini zero.
    Dopuszczam panele takie jak longi,ja solar,qcells,jinko,itp,koniecznie 10szt brak miejsca na dachu na więcej ,zabezpieczenia typ1+2 bo dach blaszany bez odgromów firmy akceptowanej przez zaklad ubezpieczeniowy,inwerter od sofara lub lepszy no i prawidłowy montaż.

  15. #17175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na starcie od 15.5tys odejmujesz 5, robi się 10.5, czyli 2990zł/kWp.
    Olbrzymia większość oblicza sobie z tego jeszcze 19% i robi się 2325zł/kWp
    Proszę - jeszcze taniej, niż w moim przypadku.

    Więc dlaczego czas zwrotu liczysz od 4500zł/kWp?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #17176

    Domyślnie

    Sporo takich firm które nie chcą słyszec o montazu na growatt czy sofar tylko huawey'fronek,sma jak sie upierd...to moga zamontowac ale 500zl taniej i nie trafia argument ze sofar jest w sklepie 3tys tanszy od fronka.Tak w miare duże firmy lub co robiły u kogoś to z 4,5tyś nie schodziły

  17. #17177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mnie instalacja na fronku była jeszcze tańsza, gdybym zdecydował się mieć moduły tylko na wschód, mógłbym jeszcze 400zł-500zł w stosunku do SE oszczędzić.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #17178

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    U mnie instalacja na fronku była jeszcze tańsza, gdybym zdecydował się mieć moduły tylko na wschód, mógłbym jeszcze 400zł-500zł w stosunku do SE oszczędzić.
    No to moze taki rejon widze ze malopolska sląskie bardzo dużo ludzi tam zaklada może duża konkurencja i dobre ceny.
    Z jakas firmą kogucik z drugiego konca polski nie chce ryzykowac.
    A z tych co zakladali w okolicy to ceny spore tak jak mówiłem sąsiaska 5kw na SE zabezpieczenia chińskie typ2 zrobili uziom na szpilce wbitej w ogrodzie 33tys.
    Drugi sąsiad 4kwp na phono solar i froniusie zabezpieczenia chińskie typ2 -23tyś co ciwkawe identyczna inatalacja elektryczna jak u sasiadki TNc podpieli sie z uziomem do przewodu PEN biegnacego z wlz do licznika .

  19. #17179

    Domyślnie

    W moim przypadku nawet jakbym zaryzykowal i wzioł tą firmę za 15,5tys tylko jak im powiem ze chce zabezpieczenia typ1+2 dobrej firmy to zaraz sie zacznie a to Panie to trzeba kafla dorzucic bo to tanie rzeczy nie są to zrobi sie 16,5tys.
    5tys raczej oddadzą niestety podatku nie odlicze czyli wyjdzie 11,5tys.
    Za prad nie liczę oplat stałych bo przy PV tez będą płacę rocznie jakies 1100zl (prawie wszystko w taniej g13)
    To mi by sie wróciło dopiero po 10 latach nie wliczajac ze przydalo by sie ze 30 zl podniesc wysokosc ubezpieczenia czy zrobic jakis przeglad elektryczny chociaz jeden po np.10latach o mozliwych awariach niewspominam.
    To dla mnie trochę za dużo i za dużo ryzyka wole jeszcze z 5lat placic sobie te 1100 rocznie za prąd i czekac na lepsze czasy moze jakis przełom bedzie w branży PV

  20. #17180

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    też tak uważam, ale panele mam, bo gmina fundowała. po mojej stronie tylko VAT 8%, więc zwróci się najdalej za dwa lata. szkoda było nie skorzystać.
    dokłądnie..jak z uwzględnieniem dodacji/grantu i ulg wychodzi cena 50% ceny rynkowej za całkiem sporą instalację, to przepraszam za orkeslęnie, tylko głupi nie skorzysta...
    o dziwo, jednak nie wszyscy korzystają...zostały podobno w okolicy wolne środki i był nabór uzupełniający...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Strona 859 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony