dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 865 z 1061
Pokaż wyniki od 17.281 do 17.300 z 21202
  1. #17281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ja mam 16,3% ale offgrid sporo zbija
    poza tym ja mam małą instalację w stosunku do zużycia.

  2. #17282

    Domyślnie

    Panowie
    Mam problem z solar web live na moim telefonie z androidem, przy próbie połącznia pokazuje się komunikat "brak połączenia internetowego.ustanów połączenie internetowe i spróbuj ponownie". Połączenie z solar web działa na laptopie oraz drugim telefonie ( telefon żony). Jak może być przyczyna, oczywiście internet na innych stronach w telefonie działa bez zarzutu.
    Falownik - fronius symo

  3. #17283
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Jest rekord Koleś w robocie zamontował PV na dachu, normalna instalacja. 3KW za 23 tyś zł

  4. #17284
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Jest rekord Koleś w robocie zamontował PV na dachu, normalna instalacja. 3KW za 23 tyś zł
    debil
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  5. #17285
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mibas

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Jest rekord Koleś w robocie zamontował PV na dachu, normalna instalacja. 3KW za 23 tyś zł
    na audiofilskich przewodach ze srebra bezkofeinowego?

    u mnie w okolicy ubiegłym tygodniu z Columbusa chodzili, sąsiadowi zaproponowali instalację 5kWp z abonamentem wychodzącym sumarycznie mniej więcej po przeliczeniu 33kPLN (277PLN miesięcznie przez 10 lat)

  6. #17286

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    debil
    Od razu "debil" różne jazdy każdy z nas miał po pijaku, ten może do kompletu jeszcze co wypalił i stał się szczęśliwym posiadaczem PV.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #17287
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Jest rekord Koleś w robocie zamontował PV na dachu, normalna instalacja. 3KW za 23 tyś zł
    SunPower na łupku?

  8. #17288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaja2928 Zobacz post
    Panowie
    Mam problem z solar web live na moim telefonie z androidem, przy próbie połącznia pokazuje się komunikat "brak połączenia internetowego.ustanów połączenie internetowe i spróbuj ponownie". Połączenie z solar web działa na laptopie oraz drugim telefonie ( telefon żony). Jak może być przyczyna, oczywiście internet na innych stronach w telefonie działa bez zarzutu.
    Falownik - fronius symo
    Wejdź w data menadżera i sprawdź co się dzieje i jak jest falownik skonfigurowany? Może ma dynamiczny IP
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #17289

    Domyślnie

    przy 5kW zaczynają już schodzić poniżej 4k za 1kW z montażem. oczywiście nadal jest sporo drogich ofert, ale widać, że ceny lecą ostatnio. wchodzą też nowe panele o fajnych parametrach i niższej cenie. Widać zauważyli Polskę w Chinach.
    dom 210m2, kaloryfery 100%, PV: {5,25kW: qcells 15x350Wp+sofar5.5} + {4,56kW od 06.2021 (huawei4.4+12xjinko 380Wp)}; zapotrzebowanie moc 11,5kW, 55W/m2; 22000kWh; PC Stiebel HPA-O 13 Premium, moc 13kW

  10. #17290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Od razu "debil" różne jazdy każdy z nas miał po pijaku, ten może do kompletu jeszcze co wypalił i stał się szczęśliwym posiadaczem PV.
    Interesów nie robi sie na gazie bo kijowo wychodzą
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #17291

    Domyślnie

    Interesy robi się na biurku, a spekulację na stole. Po dogadaniu przechodzimy do smaczniejszych rzeczy.,
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 01-10-2020 o 21:09
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  12. #17292
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekRze Zobacz post
    przy 5kW zaczynają już schodzić poniżej 4k za 1kW z montażem.
    Może zacznę szukać na poważnie. Brzmi ciekawie.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #17293

    Domyślnie

    Kiedyś chyba gdzieś tu widziałem ale nie mogę znaleźć, że ktoś na domku robił dach z paneli zamiast blachy. Ponieważ jestem przed budową zadaszenia na auto (jeszcze nie wiem czy garaż czy carport), przychodzi mi do głowy carport właśnie z dachem z paneli.
    Ponieważ mam już instalację zgłoszoną, działającą, ktoś kojarzy jak to jest jakbym dołożył kolejne panele do tego optymalizatora co mam, da się? Mam Solar Edge SE6K, a moc z paneli 7,01. Mało kiedy dochodzi do szczytowych 6kW, wiec w teorii jest miejsce.
    Jakby to wyglądało jak bym dołożył kilkanaście paneli z zadaszenia carportu do tego optymalizatora, panele najtańsze, niskiej mocy, coś w stylu
    https://allegro.pl/oferta/135w-nowy-...zny-9587619485
    Carport ~40 m2 dałby ok 30 paneli, czyli dodatkowe ~3kWp mocy. Czerwiec, lipiec, sierpień wiadomo, że będzie zdecydowanie za bogato ale pozostałe miesiące trochę by średnią uzysku podbiły.
    Chodzi mi o to czy zamiast ładować kasę w dach z blachy nie pomyśleć w opisany sposób, co sądzicie?
    Kolejne pytanie, czy jeśli uznam, że tak chcę działać powinienem dodatkową moc zgłaszać gdzieś? Mocy szczytowej, zgłoszonej nie przekroczę bo optymalizator ten sam, więc wydaje mi się, że nikomu nic nie trzeba mówić.
    Jakie opinie?

  14. #17294

    Domyślnie

    O matko, co to za cuda?
    30 paneli to 3kW? Jeden panel o mocy 100W? Jakieś zabytki z Niemiec?
    Moc paneli 7,1kW a rzadko moc dobija do 6kW? Co to za instalacja?
    Dom Saloniki II - 128m2 użytkowej, ściany 15 cm λD= 0,039 W/mK, poddasze 25cm wełny λD= 0,034 W/mK, skosy 20 cm λD= 0,034 W/mK, podłoga 10cm λD= 0,038 W/mK, dół całość podłogówka, góra 3 kaloryfery + łazienka podłogówka. Okna Schuco Corona SI 82 Cava 3 szyby.
    Skam-P 12kW Ardeo, sterownik SPP + BET.

    Instalacja PV 3,35kW - Huawei SUN2000-3KTL-M0 + 10 szt. Q-Cells Q.PEAK DUO BLK-G6 335W.

  15. #17295

    Domyślnie

    A coś konstruktywnego?
    Pokaż wykres jak często Twoja instalacja osiąga moc szczytową.
    Powtarzam nie chodzi o Max uzysk A "darmowe" przykrycie

  16. #17296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Trochę bez sensu - optymalizator jest ponad dwukrotnie droższy, niż ten panel...
    Ten panel ma 135Wp, więc x30 to nie 3kWp, tylko 4.05 kWp.
    Do falownika SE6K możesz po stronie DC podłączyć 8100W, a Ty już masz 7010W.

    No przecież wystarczy PDF ściągnąć....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #17297
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Oferty znajdują się same, to nie jest tak że na śląsku są 2 firmy instalujące PV jest ich dziesiątki tylko to eldorado zrobili sami klienci. Skoro klienci walą drzwiami i oknami cena rośne. Firma która instaluje w cenie 3,5-3,7k PLN/kWp mają zawalone terminy na pół roku do przodu. Pozostałe liczą że klienci będą wolały wyłożyć kasę już i mieć PV za tydzień jednak w cenie 4,5-4,9k PLN. Jakoś w piątek fidziałem ofertę za 3,68kW za 22000 PLn i to jest prawie 6000PLN/kWp.

    Wystarczy zapytać rządu dlaczego w Polsce gdy Polak zarabia 6500 PLN brutto podatek od tego wynosi 2050 PLN a w Czechch tylko 799 PLN.

    Oferta ofercie nie równa również ze względu na sprzęt użyty. SolarEdge będzieb droższy niż zwykły sofar solar. . Istotne jest również czy na dachu czy na gruncie.
    Znam sytuację ze solaredge 8,28kWp na dachu wyszedł tyle samo co 9,66kWp sofar solar na gruncie. Dodam, ze ten drugi będzie tez bardziej wydajny. No ale tam kąty się ustala jak chce.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #17298
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaja2928 Zobacz post
    Panowie
    Mam problem z solar web live na moim telefonie z androidem, przy próbie połącznia pokazuje się komunikat "brak połączenia internetowego.ustanów połączenie internetowe i spróbuj ponownie". Połączenie z solar web działa na laptopie oraz drugim telefonie ( telefon żony). Jak może być przyczyna, oczywiście internet na innych stronach w telefonie działa bez zarzutu.
    Falownik - fronius symo
    Jaki masz telefon? Rozmawiałem z instalatorami i to jednak ma znaczenie. Przyznam się, ze byłem zdziwiony.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #17299
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał eko_zgonus Zobacz post
    Kiedyś chyba gdzieś tu widziałem ale nie mogę znaleźć, że ktoś na domku robił dach z paneli zamiast blachy. Ponieważ jestem przed budową zadaszenia na auto (jeszcze nie wiem czy garaż czy carport), przychodzi mi do głowy carport właśnie z dachem z paneli.
    Ponieważ mam już instalację zgłoszoną, działającą, ktoś kojarzy jak to jest jakbym dołożył kolejne panele do tego optymalizatora co mam, da się? Mam Solar Edge SE6K, a moc z paneli 7,01. Mało kiedy dochodzi do szczytowych 6kW, wiec w teorii jest miejsce.
    Jakby to wyglądało jak bym dołożył kilkanaście paneli z zadaszenia carportu do tego optymalizatora, panele najtańsze, niskiej mocy, coś w stylu
    https://allegro.pl/oferta/135w-nowy-...zny-9587619485
    Carport ~40 m2 dałby ok 30 paneli, czyli dodatkowe ~3kWp mocy. Czerwiec, lipiec, sierpień wiadomo, że będzie zdecydowanie za bogato ale pozostałe miesiące trochę by średnią uzysku podbiły.
    Chodzi mi o to czy zamiast ładować kasę w dach z blachy nie pomyśleć w opisany sposób, co sądzicie?
    Kolejne pytanie, czy jeśli uznam, że tak chcę działać powinienem dodatkową moc zgłaszać gdzieś? Mocy szczytowej, zgłoszonej nie przekroczę bo optymalizator ten sam, więc wydaje mi się, że nikomu nic nie trzeba mówić.
    Jakie opinie?
    Te panele to samo szkło bez ramki. Napięcie pracy około 100V prąd około 1,5A. Trzeba je jakoś łączyć szeregowo-równolegle. 10 paneli w szereg to ponad 1000V przy otwartym stringu. Czy patrzyłeś na te parametry?

  20. #17300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Stermaj, akurat przy SE to nie ma znaczenia (ma wpływ tylko na konieczność stosowania odpowiedniego dla cigs optymalizatora)

Strona 865 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony