dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 957 z 1061
Pokaż wyniki od 19.121 do 19.140 z 21202
  1. #19121

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    W obszarze zabudowanym silnik na postoju może pracować 1 minutę.
    Dla mnie to ciekawostka techniczna, w Japonii pewnie ma wzięcie po tsunami. W naszych warunkach sprawdza się przenośny generator prądu. Ufam, że może pracować dłużej niż 1 min.

    Ale reszta posta nie odnosi się do tego akurat samochodu, tylko do magazynowania energii z pv i zarządzania jej zużyciem i sprzedażą. Będą w tym pomocne samochody typu plugin i wreszcie elektryczne, a właściwie ich akumulatory. Powstały złącza dwukierunkowe, więc już teraz myśli się o takich rozwiązaniach.

    A przy dużych fluktuacjach cen energii właściciele lepszego oprogramowania zarządzającego przepływami zarobią więcej, gdy energię wyprodukowaną przez pv w słoneczne południe sprzedadzą np. wieczorem, ściągną energię nocą w taniej strefie i sprzedadzą nazajutrz, gdy będzie lało.
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  2. #19122
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    W naszych warunkach sprawdza się przenośny generator prądu. Ufam, że może pracować dłużej niż 1 min.
    To wielka niewiadoma bo jeszcze hałas wchodzi w grę i na tej linii może generator polec..
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #19123

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    To wielka niewiadoma bo jeszcze (...)..
    Zostawmy te silniki spalinowe. To był sarkazm.

    Najistotniejsza dla mnie jest idea wykorzystywania w przyszłości baterii samochodów do bilansowania energii.
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  4. #19124

    Domyślnie

    pisałem o tym 15 lat temu, a dziś po tysiącu nowych podatków jeszcze 5x bardziej sie opłaca

    stawiasz agregat na klasycznym silniku diesla 3fazowy ~20kVA w ziemiance by nie było słychać klekotu tego szrota
    lejesz olej opałowy ~2,50/litr
    obieg chłodzenia silnika = darmowe ciapło do domu
    prąd wychodzi po ~27groszy 1kWh

    bez pieca w kotłowni
    bez przyłącza ZE
    bez UPSa
    bez PV za 100k
    bez Akumulatorów za 100k
    stabilne obrotowo 1500obr/min = miliony motogodzin trwałości
    itd

    chore, ale do tego doprowadził socjal ukryty w cenie 1kWh z polskiego ZE

    Francuzi mają 54 atomówki, z tego kilka na same TGV, a my? przewalą miliardy a nie ma ani jednej
    Francuzi atom uznają za przeżytek i pod Marsylią kończą Fuzję...
    Ostatnio edytowane przez SNCF ; 14-06-2021 o 18:02
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  5. #19125
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thor01 Zobacz post
    Zostawmy te silniki spalinowe. To był sarkazm.

    Najistotniejsza dla mnie jest idea wykorzystywania w przyszłości baterii samochodów do bilansowania energii.
    Patrząc w tym kierunku to można z plug-ina zrobić magazyn na kolach, tylko gdy trzeba ładować to i trzeba jeździć autem, a w nocy można by ładować, tylko nie ma czym.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  6. #19126
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał SNCF Zobacz post
    p
    Francuzi mają 54 atomówki, z tego kilka na same TGV, a my? przewalą miliardy a nie ma ani jednej
    Francuzi atom uznają za przeżytek i pod Marsylią kończą Fuzję...
    Atomówki nie potrzebne, przecież słońce świeci cały czas, tylko kulka się kręci, ludzie to bezrozumne istoty, do tego zagadnienia trzeba podejść globalnie.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  7. #19127

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Atomówki nie potrzebne, przecież słońce świeci cały czas, tylko kulka się kręci, ludzie to bezrozumne istoty, do tego zagadnienia trzeba podejść globalnie.
    wersja z bajki:
    pokryjesz i zacienisz uprawne pola panelami by dac prund USA ktore wtedy ma noc a nam dadza japonczycy jak u nas bedzie jeszcze noc buahaha
    juz to widze
    ludzkość nienawidzi sie za to kto lepiej piłeczkę kopał, czy tam cos w gazecie na drugiego napisał, a co dopiero...
    do tego juz wystarczająco wycieli lasy i wytepili zwierzęta by hodowac zboze na paliwo do aut, jeszcze więcej lasów wyciąć pod panele?
    Ostatnio edytowane przez SNCF ; 14-06-2021 o 18:13
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  8. #19128

    Domyślnie

    Cytat Napisał SNCF Zobacz post
    wersja z bajki:
    pokryjesz i zacienisz uprawne pola panelami by (...)
    Projektuje się już przesyłanie nadmiarowej energii z PV w ramach Europy. Wystarczy patrzeć na mapę satelitarną zachmurzenia, temperatury, wiatr itd. Kto wie, może w skali globu też będzie się przesyłać en. elektryczną. Są wielkie tereny. Gobi, Sahara, pustynie Australii, Arabia. Raczej za 200-300 lat.

    Ale wtedy pewnie już opanujemy syntezę z udziałem He3 i bardziej będzie się opłacało sprowadzać ten surowiec z Księżyca, niż budować linie przez kontynenty.

    Jestem zwolennikiem energii atomowej, która jest ekologiczna. Wpadki które ludzkość zaliczyła (Czernobyl, Fukushima) to błędy ludzkie (w Fukushimie źle umieszczone zbiorniki paliwa dla diesli awaryjnych). Ja z kolei jestem funem energii atomowej uzyskiwanej z cyklu torowego. Bezpieczne, pełne wykorzystanie paliwa torowego. Możliwe do skonstruowania i eksploatacji przy obecnym stanie techniki. Wada: nie można produkować plutonu do bomb atomowych. Oczywiście to wada dla lobby wojskowego.

    Póki co z alternatywnych źródeł najsilniejsze są PV i wiatraki. I mnie bardzo ucieszył dzisiejszy pogodny dzień.
    PV 6,3 kWp (20x315 Wp Phono Solar mono HalfCut), Fronius Symo.

  9. #19129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał SNCF Zobacz post
    pisałem o tym 15 lat temu, a dziś po tysiącu nowych podatków jeszcze 5x bardziej sie opłaca

    stawiasz agregat na klasycznym silniku diesla 3fazowy ~20kVA w ziemiance by nie było słychać klekotu tego szrota
    lejesz olej opałowy ~2,50/litr
    obieg chłodzenia silnika = darmowe ciapło do domu
    prąd wychodzi po ~27groszy 1kWh

    bez pieca w kotłowni
    bez przyłącza ZE
    bez UPSa
    bez PV za 100k
    bez Akumulatorów za 100k
    stabilne obrotowo 1500obr/min = miliony motogodzin trwałości
    itd

    chore, ale do tego doprowadził socjal ukryty w cenie 1kWh z polskiego ZE

    Francuzi mają 54 atomówki, z tego kilka na same TGV, a my? przewalą miliardy a nie ma ani jednej
    Francuzi atom uznają za przeżytek i pod Marsylią kończą Fuzję...
    Spaliny z tego szrota skutecznie zatrują okolice.
    Ile oleju opałowego spala na godzinę?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #19130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    A tak.... kobieceinspiracje to źródło stachów...
    Kodeks Drogowy ma wprawdzie zapis:

    Art. 60.
    [...]
    2. Zabrania się kierującemu:
    [...]
    3) pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym; nie dotyczy to pojazdu wykonującego czynności na drodze;


    Ale na samym początku stoi:
    Art. 1. 1. Ustawa określa:
    1) zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach
    ruchu;
    [...]
    2. Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza
    miejscami wymienionymi w ust. 1 pkt 1, w zakresie:
    1) koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób;
    2) wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych.


    Na swoim podwórku mogę pykać sobie nawet wyrejestrowanym pięćdziesiąt lat temu dieslem czy T-54 ile tylko zapragnę.

  11. #19131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Atomówki nie potrzebne, przecież słońce świeci cały czas, tylko kulka się kręci, ludzie to bezrozumne istoty, do tego zagadnienia trzeba podejść globalnie.
    Ale nie zawsze to światło dociera. Czasami nam chmury przesłaniają, czasami Księżyć (potocznie zwane zaćmieniem Słońca), czasami jakiś wulkan przysłoni chmurą pyłu.
    Więc nawet jak kiedyś zbudujemy globalną sieć przesyłową zdolną przesłać 100% potrzebnej energii z półkuli oświetlonej do nieoświetlonej to nie obejdziemy się bez innych źródeł energii.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 15-06-2021 o 04:55

  12. #19132
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    730

    Domyślnie

    Cytat Napisał SNCF Zobacz post
    ...
    stawiasz agregat na klasycznym silniku diesla 3fazowy ~20kVA w ziemiance by nie było słychać klekotu tego szrota
    lejesz olej opałowy ~2,50/litr
    obieg chłodzenia silnika = darmowe ciapło do domu
    prąd wychodzi po ~27groszy 1kWh
    Pozwól, że policzę.
    Olej opałowy jest aktualnie po 3,3-3,4zł. 1 litr ma około 10 kWh energii. Sinik ma ze 40% sprawności, ale tylko gdy go solidnie obciążysz i pracuje na dużej mocy. Więc, gdy będziesz brał duuużo prądu, to wyjdzie jakieś 80gr/kWh, a gdy silnik będzie sobie pyrkał z małą mocą cena za kWh wyjdzie wielokrotnie drożej. Tylko grzanie będzie niby w gratisie, bo część ciepła pójdzie ze spalinami w niebo.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  13. #19133
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał SNCF Zobacz post
    pisałem o tym 15 lat temu, a dziś po tysiącu nowych podatków jeszcze 5x bardziej sie opłaca

    stawiasz agregat na klasycznym silniku diesla 3fazowy ~20kVA w ziemiance by nie było słychać klekotu tego szrota
    lejesz olej opałowy ~2,50/litr
    obieg chłodzenia silnika = darmowe ciapło do domu
    prąd wychodzi po ~27groszy 1kWh

    bez pieca w kotłowni
    bez przyłącza ZE
    bez UPSa
    bez PV za 100k
    bez Akumulatorów za 100k
    stabilne obrotowo 1500obr/min = miliony motogodzin trwałości
    itd

    chore, ale do tego doprowadził socjal ukryty w cenie 1kWh z polskiego ZE

    Francuzi mają 54 atomówki, z tego kilka na same TGV, a my? przewalą miliardy a nie ma ani jednej
    Francuzi atom uznają za przeżytek i pod Marsylią kończą Fuzję...
    To jesteś 15 lat do tyłu.
    U mnie 1kWh do grzania to ok.0,11zl.
    A dom grzeje mi pompa ciepła p-w.

  14. #19134

    Domyślnie

    Mam do wyboru 3 marki paneli.
    Które wybrać?
    -RISEN RSM144-7-450 BMDG MONO HALF CUT SREBRNA RAMA Bifacial
    -LG NeON2 LG415N2T-L5.AW1 – 415Wp (BiFacial)
    -WINAICO 375WK


    Ktore moduły będą bardziej żywotne. Te dwa pierwsze to moduły dwustronne

  15. #19135
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    701

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuzzzz Zobacz post
    Mam do wyboru 3 marki paneli.
    Które wybrać?
    -RISEN RSM144-7-450 BMDG MONO HALF CUT SREBRNA RAMA Bifacial
    -LG NeON2 LG415N2T-L5.AW1 – 415Wp (BiFacial)
    -WINAICO 375WK


    Ktore moduły będą bardziej żywotne. Te dwa pierwsze to moduły dwustronne
    Mam moduły dwustronne. Los chciał tak, że jedną instalację mam na gruncie, a druga na dachu (ten sam kąt, ten sam kierunek ustawienia). ta na gruncie produkuje około 7% więcej z 1kWp, niz ta na dachu. czy to zasługa paneli bifacjalnych, czy może lepszego chłodzenia tej na gruncie- nie wiem. A może i to, i to? W każdym razie jeżeli cena dwustronnych zbliżona do jednostronnych, to brałbym bifacjalne...
    Ostatnio edytowane przez magdaseb ; 15-06-2021 o 07:12 Powód: literówka
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

  16. #19136
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A tak.... kobieceinspiracje to źródło stachów...
    Kodeks Drogowy ma wprawdzie zapis:

    Art. 60.
    [...]
    2. Zabrania się kierującemu:
    [...]
    3) pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym; nie dotyczy to pojazdu wykonującego czynności na drodze;


    Ale na samym początku stoi:
    Art. 1. 1. Ustawa określa:
    1) zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach
    ruchu;
    [...]
    2. Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza
    miejscami wymienionymi w ust. 1 pkt 1, w zakresie:
    1) koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób;
    2) wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych.


    Na swoim podwórku mogę pykać sobie nawet wyrejestrowanym pięćdziesiąt lat temu dieslem czy T-54 ile tylko zapragnę.
    No nie możesz.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #19137
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateuzzzz Zobacz post
    Mam do wyboru
    Które wybrać? -
    Czasami lepiej zainwestować te pieniądze w co innego, na opłaty-prąd wtedy starczy i jeszcze zostanie.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  18. #19138

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Pozwól, że policzę.
    Olej opałowy jest aktualnie po 3,3-3,4zł. 1 litr ma około 10 kWh energii. Sinik ma ze 40% sprawności, ale tylko gdy go solidnie obciążysz i pracuje na dużej mocy. Więc, gdy będziesz brał duuużo prądu, to wyjdzie jakieś 80gr/kWh, a gdy silnik będzie sobie pyrkał z małą mocą cena za kWh wyjdzie wielokrotnie drożej. Tylko grzanie będzie niby w gratisie, bo część ciepła pójdzie ze spalinami w niebo.
    Zgroza! Chyba tylko historyk może pomyśleć, że ciepło pójdzie ze spalinami w niebo...
    Halo, czy jest tu jakiś inżynier?!
    Jestem dziwny - nie lubię, jak mi podają na tacy przeżutą papkę.

  19. #19139

    Domyślnie

    Sofar Solar 6.6 KTL-X czy StecaGrid 7013 za dopłatą 1200 zł - ktoś podpowie? A może jeszcze inny inwerter o mocy ok. 6500-7000 W?

  20. #19140

    Domyślnie

    Ja bym się nie bawił i wziął np. Sofara 8.8 lub 11. Zresztą Sofara 8.8 można podkręcić na 12.

Strona 957 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony