dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 961 z 1061
Pokaż wyniki od 19.201 do 19.220 z 21202
  1. #19201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał sirkrzysiek Zobacz post
    Witam, czy to dobra oferta?
    -Moduły: Risen RSM132-6-380M
    -Falownik: Sofar 8,8 KTL-X
    -Konstrukcja: Corab
    -Złącza: MC4
    -ogranicznik przepięć: AC, DC
    -uzgodnienia ppoż
    -rozłącznik bezpiecznikowy: z wkł. gPV
    -wniosek o przyłączenie mikro instalacji
    -przewody ac 6mm2
    -przewody dc 4 do 6 w zależności od długości
    -zab. nadpradowe Schneider
    -zab. przepięciowe DC Weidmuller
    -zab. przepięciowe AC Schelinger
    -rozdzielnie Hensel, zab przepięciowe ac i dc Dehn
    Cena: 35 500 zł
    26 modułów Risen RSM132-6-380M = 9.880 Wp ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #19202

    Domyślnie Wojna z sąsiadem

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Pisać jest prosto . Mi to LOTTO nie będę tak miał, ale z ręką na sercu nie postawił bym PV bliżej niż 3m od granicy.
    Cześć, to moj pierwszy post tutaj, ale widzę że wątek i o moje dylematy zahacza- dajcie znać gdybym miał przekleić w inne miejsce.
    Otóż: dostałem działkę pod miastem od wujka, póki co jest to ziemia rolna. Z jednej strony mam sąsiada, który jest lekko zły że tej działki nie kupił, co chwilę mnie nachodzi żebym mu ją sprzedal. Straszy mnie, że będzie mi robił pod górkę z przekształceniem, z budową etc., że nigdy się tam nie wybuduję, że będę go prosił żeby ją kupił itd. Teraz wymyślił postawienie instalacji fv tuż przy płocie dzielącym nasze działki. Dodam, że sam ma ponad 4ha ale uznał, że "nie chce patrzeć na ten złom" że swoich okien, a ja i tak mu kiedyś ta działkę sprzedam więc mam nie fikac. Czy są jakieś ograniczenia ? Może mi później uniemożliwić budowę bo mu panele zacienię? Typ jest ohydny, Pan wsi...

  3. #19203

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Tak trochę nawiązując do tego co działo się ostatnio w pogodzie - skoro pada grad wielkości jaja (czy tam gdzieś nawet grejpfruta) - to jak to się ma do wytrzymałości paneli?
    Rozumiem że standardowa gwarancja nie obejmuje gradobicia?
    Zadam pytanie pomocnicze: a czy standardowa gwarancja okien dachowych czy samochodu obejmuje gradobicie?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  4. #19204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin128 Zobacz post
    Cześć, to moj pierwszy post tutaj, ale widzę że wątek i o moje dylematy zahacza- dajcie znać gdybym miał przekleić w inne miejsce.
    Otóż: dostałem działkę pod miastem od wujka, póki co jest to ziemia rolna. Z jednej strony mam sąsiada, który jest lekko zły że tej działki nie kupił, co chwilę mnie nachodzi żebym mu ją sprzedal. Straszy mnie, że będzie mi robił pod górkę z przekształceniem, z budową etc., że nigdy się tam nie wybuduję, że będę go prosił żeby ją kupił itd. Teraz wymyślił postawienie instalacji fv tuż przy płocie dzielącym nasze działki. Dodam, że sam ma ponad 4ha ale uznał, że "nie chce patrzeć na ten złom" że swoich okien, a ja i tak mu kiedyś ta działkę sprzedam więc mam nie fikac. Czy są jakieś ograniczenia ? Może mi później uniemożliwić budowę bo mu panele zacienię? Typ jest ohydny, Pan wsi...
    Puść plotę w lokalnej knajpie, ze planujesz sporą chlewnie!
    Teren masz własny i rolniczy...
    Masz jakiegoś "inwestora" to sprawa się ruszy szybko.
    Z sasiadem tez się szybko ruszy.
    Wiesz jak pachnie taka chlewnia?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #19205

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Puść plotę w lokalnej knajpie, ze planujesz sporą chlewnie!
    Teren masz własny i rolniczy...
    Masz jakiegoś "inwestora" to sprawa się ruszy szybko.
    Z sasiadem tez się szybko ruszy.
    Wiesz jak pachnie taka chlewnia?

    Adam M.
    Hah, słusznie. Myślę też intensywnie o kurczakach albo polu przyczep kempingowych dla pracowników z Ukrainy

  6. #19206

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:13

  7. #19207

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Jeżeli to wszystko co piszesz o tym sąsiedzie to prawda, a panele są skierowane w stronę Twojej działki, to jak je już postawi posadź po swojej stronie modrzewie.
    Po kilku latach będzie panele przenosił.
    Jest niestety tego więcej, ale nie chcę wam wiary w ludzi niszczyć do końca Gdyby tak nie było, to bym się nie spalał, że będzie chciał mi zaszkodzić. Raczej jestem pokojowy i z obecnymi sąsiadami nawet płotu nie mamy Czyli rozumiem, że dopoki mi ich kwasem nie podleje, to mogę sobie sądzić co chcę i zacieniać co chcę i może mi skoczyć ? Nie ma opcji że będzie miał argumenty ograniczające mnie typu : dom mi zacienia panele, jak stawiałem foto to nie było tam opcji na budowę, ani drzew, nie mogłem przewidzieć że będą itd. ? Rozważam to wszystko pod kątem reakcji teraz czyli że może postawi za dużo, za blisko, za wysoko etc.

  8. #19208

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    26 modułów Risen RSM132-6-380M = 9.880 Wp ?
    Tak 26

  9. #19209

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:12

  10. #19210
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomaszGejtz

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Władek
    Kod pocztowy
    84-103
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał mitch Zobacz post
    Zadam pytanie pomocnicze: a czy standardowa gwarancja okien dachowych czy samochodu obejmuje gradobicie?
    Okna dachowe Fakro obejmuje 15 lat gwarancji na wkłady szybowe. Sprawdziłem na własnej skórze jak pękła mi szyba wewnętrzna po 5 latach użytkowania od temperatury. Dzwoniłem do serwisu żeby zamówić ją na własny koszt zapominając o gwarancji, jednak uprzejmy Pan po drugiej stronie słuchawki kazał wejść na stronkę zareklamować powpisywać dane z tabliczki data sprzedaży z dowodu zakupu itp. Po 2 tygodniach przyjechali wymienili wkład na nowy w ramach gwarancji za free. Pytałem się o grad też obejmuje gwarancja bo zewnętrzna szyba wkładu jest hartowana jak w autach i są jej pewni na grad.

  11. #19211
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomaszGejtz

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Władek
    Kod pocztowy
    84-103
    Posty
    58

    Domyślnie

    Zaczął bym od postawienia ogrodzenia betonowego 2,2 metra wysokości, oczywiście na swojej części zgodnie z prawem bez zgłoszenia i pozwolenia żeby nie oglądać "Pana wsi" Pozdrawiam nie poddawaj się

  12. #19212

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomaszGejtz Zobacz post
    Okna dachowe Fakro obejmuje 15 lat gwarancji na wkłady szybowe. Sprawdziłem na własnej skórze jak pękła mi szyba wewnętrzna po 5 latach użytkowania od temperatury. Dzwoniłem do serwisu żeby zamówić ją na własny koszt zapominając o gwarancji, jednak uprzejmy Pan po drugiej stronie słuchawki kazał wejść na stronkę zareklamować powpisywać dane z tabliczki data sprzedaży z dowodu zakupu itp. Po 2 tygodniach przyjechali wymienili wkład na nowy w ramach gwarancji za free. Pytałem się o grad też obejmuje gwarancja bo zewnętrzna szyba wkładu jest hartowana jak w autach i są jej pewni na grad.
    Masz rację, w przypadku Fakro z szybą hartowaną jest gwarancja bezterminowa również na grad.
    A wracając do PV - nie, gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych. Tak samo gwarancji nie podlegają inne zewnętrzne czynniki typu przepięcia, wyładowania atmosferyczne. Zasadniczo, do obsługi wypadków losowych używa się ubezpieczenia, nie gwarancji. I nie należy zapominać, że część firm już się zdążyła zmyć z rynku, a wtedy dochodzenie gwarancji na panele może być... bardzo interesującym wyzwaniem. Ubezpieczyciele dużo rzadziej znikają z rynku zostawiając na lodzie klientów.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  13. #19213

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomaszGejtz Zobacz post
    Zaczął bym od postawienia ogrodzenia betonowego 2,2 metra wysokości, oczywiście na swojej części zgodnie z prawem bez zgłoszenia i pozwolenia żeby nie oglądać "Pana wsi" Pozdrawiam nie poddawaj się
    To byłby najlepszy pomysł, chłop by zrozumiał że nigdy tej działki nie kupi. Bo chłop zaczął w nią inwestować Płot i brzozy bo szybko rosną ale by mu ciśnienie skoczyło. I profilaktycznie na brzozie powiesić pułapkę leśną aby sąsiada podpierdzielić gdzie trzeba wraz z dowodami z pułapki leśnekj.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  14. #19214

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomaszGejtz Zobacz post
    Zaczął bym od postawienia ogrodzenia betonowego 2,2 metra wysokości, oczywiście na swojej części zgodnie z prawem bez zgłoszenia i pozwolenia żeby nie oglądać "Pana wsi" Pozdrawiam nie poddawaj się
    Dzięki, staram się, trzyma mnie głównie to, że po prostu nie lubię popuszczać takim typom. Na razie dzieli nas siatka leśna, ale zdecydowanie beton będzie cool myślę. Zanim była siatka potrafił włazić na moją działkę i wycinać mi drzewka, także ten ...

  15. #19215

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    To byłby najlepszy pomysł, chłop by zrozumiał że nigdy tej działki nie kupi. Bo chłop zaczął w nią inwestować Płot i brzozy bo szybko rosną ale by mu ciśnienie skoczyło. I profilaktycznie na brzozie powiesić pułapkę leśną aby sąsiada podpierdzielić gdzie trzeba wraz z dowodami z pułapki leśnekj.
    O, fotopułapka super pomysł. Przynajmniej będę wiedział czy włazi a brzozy i modrzewie będą bezpieczne. Ja to bym nie się wolał dogadać. Dziś znowu dzwonił że mam mu sprzedać bo jego oferta nie jest wieczna

  16. #19216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin128 Zobacz post
    O, fotopułapka super pomysł. Przynajmniej będę wiedział czy włazi a brzozy i modrzewie będą bezpieczne. Ja to bym nie się wolał dogadać. Dziś znowu dzwonił że mam mu sprzedać bo jego oferta nie jest wieczna
    Powiedz panu że sprzedasz w pierwszym możliwym terminie tzn. jak będą 2 niedziele w kupie i wolny poniedziałek. Nie wcześniej, a jak chce kupić to niech bierze już dziś ale cena wynosi okrągły milion i nigdy nie spadnie a może tylko wzrosnąć.A jak będzie kolejny raz dzwonił powiedz że się go boisz i kolejną próbę kontaktu zgłaszasz jako nękanie na Milicję
    Fotopułapkę uszkodzi musisz drugą gdzieś schować aby nagrała jak uszkadza pierwszą pamiętaj, że straty muszą wynosić MINIMUM 500 zł, więc kup ładne i drogie drzewka bo za fotopułapkę zapłacisz ze 300 zł. z kartą sim że Ci będzie MMS`y wysyłała.

    Dogadywać się się możesz jakbyś miał w planach sprzedaż, nie wiem czy taki plan bierzesz pod uwagę jednak uważam że sprzedać można tylko raz... mam kilka działek żadnej nie sprzedałem a oferty same przychodziły. Córa może kiedyś sprzeda jak będzie chciała a ma już aż 9 lat.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 30-06-2021 o 22:25
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  17. #19217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał sirkrzysiek Zobacz post
    Tak 26
    Cena i składniki w miarę ok.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #19218

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Cena i składniki w miarę ok.
    Tylko cena z tyłka 35k zł za 10kWp, chłop by to wszystko kupił samemu w Vat 23% i nie przekroczył by granicy 25k zł. A Tu kupuje w VAT 8% i cena 35k zł. jest nagle OK.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #19219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Tylko cena z tyłka 35k zł za 10kWp, chłop by to wszystko kupił samemu w Vat 23% i nie przekroczył by granicy 25k zł. A Tu kupuje w VAT 8% i cena 35k zł. jest nagle OK.
    26 x 600zł + 4.700zł = 20.300 zł moduły + falownik (23% VAT)
    Może pozostałe elementy zmieszczą się w 5.000 zł.

    Jeżeli potrafi, chce i może sam zamontować i nie szkoda mu własnego czasu to będzie miał taniej
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #19220

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jeżeli potrafi, chce i może sam zamontować i nie szkoda mu własnego czasu to będzie miał taniej
    2 ogarniętych dekarzy na 2 dni i po robocie, zapłaci 250 zł. dniówki każdemu 1000 zł (weekend). Elektryk (jak inwestor zejdzie z kablami DC na dół 2 stringi) elektryk ogarnie elektrykę w 4 godziny za podpis w papierach niech weźmie 500 zł.
    Szkoda własnego czasu??? co za powiedzenie za rekuperację chcieli u mnie 17k zł, powiedziałem w du*e mam za tyle to się nauczę i zrobiłem, panele podłogowe 40 zł/m2 w du*e za tyle to się nauczę, listwy przypodłogowe 30zł/m w du*e za się nauczę, elektryka, sterowniki do rolet, malowanie, gruntowanie, progi, wszystko sam moja robota zrobiona starannie i dokładnie i wszystko działa. Nawet meble sam skręcałem ile w kieszeni... i to jest szkoda własnego czasu? Za te roboty to bym popłynął z pieniędzmi.
    Samo malowanie 6 zł/m2 i policz sobie 300m2 prawie 2 koła...
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 01-07-2021 o 20:53
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Strona 961 z 1061

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony