dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Question Ogrzewanie podłogowe vs grzejniki

    Witam,
    Czy jest to możliwym i czy ewentualnie jest to bardzo trudne oraz czy to ma sens aby podłaczyc do obecnego systemu ogrzewania [grzejniki] ogrzewanie podłogowe w 2 pomieszczeniach - kuchnia i łazienka.
    Dziekuje i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Możliwe, nieco kłopotliwe.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Możesz, oczywiście. Można podłogówkę dać szeregowo za grzejnikiem (na jego powrocie), można też kombinować z połączeniem równoległym, na grzejniku oczywiście zawór termostatyczny, a na podłogówce RTL, ale tu może niech jakiś specjalista od ogrzewania niech się jeszcze wypowie.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  4. #4

    Domyślnie

    Podciągam temat.

    Mam u siebei instalację grzejnikową i chciałbym zrobić podłogówkę tylko w łazience.
    Czy potrzebne są jakies rozdzielcze i inne urządzenia? czy można to zrobić na tej zasadzie że wydłuży się rurę która będzie szła do następnego grzejnika, a w łazience zawinię sie ją np w "slimaka" i później dalej do grzejnika w pokoju ?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zosia45

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    4

    Domyślnie

    Też mam małe pytanie. Czy bardziej opłaca mi się położenie w całym domu (dom, to może przesada, powinnam raczej powiedzieć: domek o powierzchni 30 m2) podłogówki, czy też zamontowanie grzejników? Mój domek już od dobrych paru lat nie był używany i planuję w nim gruntowny remont (wcześniej mogłam z niego korzystać jedynie latem, bo nie posiada ogrzewania), jednak jeszcze nie zdecydowałam się jak to ogrzewanie powinno wyglądać. Proszę o radę

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar liquidus
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Połączenie ogrzewania tradycyjnego z ogrzewaniem podłogowym ( niskotemperaturowym) jest jak najbardziej możliwe.
    Jeżeli potrzebujecie Państwo pomocy proszę o maila [email protected]

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar liquidus
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał zosia45 Zobacz post
    Też mam małe pytanie. Czy bardziej opłaca mi się położenie w całym domu (dom, to może przesada, powinnam raczej powiedzieć: domek o powierzchni 30 m2) podłogówki, czy też zamontowanie grzejników? Mój domek już od dobrych paru lat nie był używany i planuję w nim gruntowny remont (wcześniej mogłam z niego korzystać jedynie latem, bo nie posiada ogrzewania), jednak jeszcze nie zdecydowałam się jak to ogrzewanie powinno wyglądać. Proszę o radę
    Jezeli chodzi o dobór ogrzewania należy określić kilka kluczowych elementów jakimi sa m.in.: wydajnośc pieca, stan podłóg ( w ogrzewaniu podłogowym nalezy liczyć sie z nowa wylewką) , rodzajem zastosowanych rur ( alupex, miedz, inne), ilością pomieszczeń, etc... Jeżeli jest Pani zainteresowana blizszymi informacjami prosze o kontakt:
    [email protected]. Pozdrawiam

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    na Twoje 30 m2 wystarczy Ci ogrzewanie grzejnikowe

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony