dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    U mnie było: robocizna + materiał wykonawcy. Umówiliśmy się na 1 cm tynku. Kable szyły sobie w bruzdach. Po wykonaniu pracy okazało się, że tynku było prawie 1,5 cm czyli dokładnie wszystko było przykryte. Przypuszczam, że to zależy od ekipy. Jeżeli są uczciwi to robota będzie wykonana dobrze a jeżeli natrafi się na jakiegoś partacza to wiadomo co będzie

  2. #22

    Domyślnie

    Mam pytanie do tych co robili tynki cem-wap.
    Czy te ceny , które pisaliście były z wykonaiem "filcowania" tynku, czy takiego normalnego bez tzw.extra gładzenia?

    Mobby

  3. #23

    Domyślnie

    U mnie właśnie się tynki robią. Cena robocizny 11 zł/m2 tynku gotowego pod malowanie. Ta wierzchnia warstwa robiona specjalnym piaskiem i przetarta - może to się nazywa filcowanie - tego nie wiem. Wiem że jak dla mnie wyglądają ładnie i gładziutko (chociaż widać że to nie gips).

  4. #24

    Domyślnie

    mnie właśnie się tynki robią. Cena robocizny 11 zł/m2 tynku gotowego pod malowanie.
    Ja mam 600 m tynków i płacę po 8 zł za m2.
    Czy warto jest dać 3 zł więcej na tę filcówkę, czy lepiej dołożyć to do gładzi gipsowych?
    Czy efekt jest zadawalający?

    Mobby

  5. #25

    Domyślnie

    Moi chcą 13,50 z metra (agregat), mają być takie jak u Moiry, żeby nie trzeba było gipsować.
    Tomasz M.

  6. #26

    Domyślnie

    Mobby, chyba bardziej się opłaca dodać te 3 zł.
    Wczoraj mój mąż rozmawiał z tynkarzami, a tym że może te tynki pociągnąć szpachlą i oni policzyli że za 5 zł to oni to zrobią a drugie 5 na materiał.

  7. #27

    Domyślnie

    Też tak to analizuję, ale czasem myślę , że w salonie , kuchni i holu to chyba chciałbym mieć gładzie.
    Natomiast na górze w pokojach dzieci w sumie może będą tapety.
    Już sam nie wiem jak do tego podejść.
    U mnie teraz też właśnie kładą tynki
    Najgorzej jak człowiek sam nie wie czego chce

    Mobby

  8. #28

    Domyślnie

    Mój pomysł też był taki, aby w części tzw. reprezentacyjnej połozyć gładzie. Na co padł argument że tam gdzie będą tynki łączone z płytami gk tam bardziej będzie to potrzebne z racji rzucającej się w oczy różnicy.

  9. #29

    Domyślnie

    Mam zamiar także skorzystać z tynku gipsowego kładzionego agregatem. Jaką grubość tynku można położyć w ten sposób, pytam , bo ścianki działowe z Ytonga 12 stawiał mi teść a że to człowiek wiekowy więc robił to na zapraę i niektóre bloczki nie trzymają pionu?

  10. #30

    Domyślnie

    Mam zamiar także skorzystać z tynku gipsowego kładzionego agregatem. Jaką grubość tynku można położyć w ten sposób, pytam , bo ścianki działowe z Ytonga 12 stawiał mi teść a że to człowiek wiekowy więc robił to na zapraę i niektóre bloczki nie trzymają pionu?

  11. #31

    Domyślnie

    Ode mnie chcą 16 zł za tynk gipsowy z agregatu (z materiałem). Czy to dużo?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stefano
    Ode mnie chcą 16 zł za tynk gipsowy z agregatu (z materiałem). Czy to dużo?
    Po pierwsze radzę dokładnie się zapytać co to znaczy robota z materiałem. Czy jest jakaś przewidywana przez nich norma zużycia materiału powyżej której facet karze ci dopłacić. Jeżeli facet widział ściany to powinien określić mniej więcej ile pójdzie tynku. Żeby po skończonej robocie nie kazał ci dopłacać za materiał. Najlepiej jeszcze spisać dokładną umowę przed przystąpieniem do prac.
    Właśnie jestem po niezbyt przyjemnych doświadczeniach z liczeniem materiału. Cena wyjściowa była r ównież 16 zł/m2, ale potem doszła nadmiarowa ilość tynku, VAT i zrobiło się 18 zł za m2 (1000zł róznicy na całości). Panowie liczyli zużycie 10kg/m2. Sami mówili mi że jeszcze nigdy nie wyrobili się w tej normie, więc jest to trochę mydlenie oczu inwestorom.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał turkowianin
    Mam zamiar także skorzystać z tynku gipsowego kładzionego agregatem. Jaką grubość tynku można położyć w ten sposób, pytam , bo ścianki działowe z Ytonga 12 stawiał mi teść a że to człowiek wiekowy więc robił to na zapraę i niektóre bloczki nie trzymają pionu?
    możesz dać teściowi pace pokrytą papierem siciernym grubej faktury i niech sie dociera weszliśmy do Uni a Ytong obrabia sie doskonale potem położysz co chcesz równiutko i zaoszczedzisz raz na materiale a teść będzie wiedział ze klejenie z Ytonga na klej to przyjemność ,która go niestety ominęła

  14. #34

    Domyślnie

    Maluszek , czy możesz dać mi namiary, na tę ekipe

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jerryjerry

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    3

    Domyślnie Tynki wew.

    w Słupsku za 1 m2 tynku gipsowego z agregatu chcą 20 zł.(robocizna+materiał)
    jerry

  16. #36

    Domyślnie

    hej
    lubelskie - 7zl/m2 tynki cem-wap (bez VATu)

    pozdr,

  17. #37

  18. #38

    Domyślnie

    8 zł/m2 tynk gipsowy z agregatu - sama robocizna.

  19. #39

    Domyślnie

    U mnie panowie wlasnie beda zaczynac i chcieli 10zl za metr (gipsowe z agregatu ) oczywiscie sama robocizna,ale ja jeszcze bede negocjowac, bo to byla cena wyjsciowa.
    Robia bardzo dokladnie , zwiedzilismy ich kilka budow. Wszyscy byli zadowoleni !
    Pati

  20. #40

    Domyślnie

    intersuje mnie cena za tynki wewnętrzne maszynowe w okolicach Poznania. Kto ma dobrą i sprawdzoną ekipę niedrogą????

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony