dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: wentylacja

  1. #1

    Red face wentylacja

    witam -moje pytanie jaka kratka aby spełniała zadanie ,dom parterowy stare budownictwo bez komina wentylacyjnego i tera pasuje zamontować coś w ścianie z wyjściem na zewnątrz aby wymiana powietrza się odbywała a zarazem w zimie była możliwość regulacji ,zamykanie, żeby mnie nie wymroziło-proszę o pomysły

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła. Wszystko inne to tandetne pół- i ćwierćśrodki.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki -oglądałem taką wentylację ale za duże rozmiary i cena też gra rolę ,a jak bym zamontował zwykły wentylator np. z czujnikiem wilgotności zdało by to egzamin

  4. #4
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał robasior Zobacz post
    dzięki -oglądałem taką wentylację ale za duże rozmiary i cena też gra rolę ,a jak bym zamontował zwykły wentylator np. z czujnikiem wilgotności zdało by to egzamin
    No to ja ci poradzę taki "półśrodek": przebij się przez ścianę i zamontuj rurę z PCW np. fi 150. Na zewnątrz daj kratkę z tworzywa lub blachy nierdzewnej z "daszkowatymi" przeciwdeszczowymi szczelinami. Wewnątrz zamontuj dopasowany do tej rury odpowiedni anemostat, który zapewni ci regulację wypływu zużytego powietrza.
    Pomysł "przećwiczyłem" już u znajomych - działa!

    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 15-08-2010 o 20:36

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła. Wszystko inne to tandetne pół- i ćwierćśrodki.
    Czy musi być rekuperator? Nie koniecznie ale wentylacja mechaniczna jest w tym przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Jasne, że nie musi, ale bym chociaż możliwość jego zainstalowania w przyszłości zostawił.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  7. #7

    Domyślnie

    Oczywiście że dobrze by było zostawić sobie taką możliwość.

  8. #8

    Domyślnie

    Myślę nad czymś taki zakończony z zewnątrz kratką zapobiegającą cofaniu się powietrza -jedna kratka w łazience 6,8m/2 i w kuchni 20m/2 .
    Jak myślicie dobry pomysł ?

    Wentylator z czujnikiem wilgotności i wyłącznikiem czasowym firmy HARDI front FALA

    Opis:

    Wentylator załączany czujnikiem wilgotności lub wyłącznikiem zewnętrznym, np. oświetlenia. Posiada regulację czasu podtrzymania pracy po zaniku wilgotności lub wyłączeniu zewnętrznego przełącznika od 6 sek. do 30 minut. Czułość na wilgotność ustawiane za pomocą regulatora.

    Wentylator o trzech standardowych średnicach 100, 125 i 150 mm, przeznaczony do łączenia z systemem wentylacyjnym o dowolnym przekroju i średnicy, którą można zmieniać używając elementów redukcji łączących. Wentylator jest produktem najwyższej jakości, odpowiadają międzynarodowym normom budowlanym, posiadają atest PZH, technologia produkcji nie wpływa destrukcyjnie na otaczające nas środowisko. Wentylator odznacza się cichą pracą przy wysokiej wydajności i małym zużyciem energii, jest zawsze śnieżnobiały (używane surowce nie powodują niekorzystnej zmiany zabarwienia).

    Parametry:

    średnica (mm) fi 100
    napięcie (V)230
    moc (W)14
    poziom hałasu wysoki (dB)42
    poziom hałasu niski (dB)33
    Ostatnio edytowane przez robasior ; 17-08-2010 o 17:47

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Zrób to sobie przez poddasze, żeby nie robić dziur w ścianie zewnętrznej... Zawsze będziesz potem mógł na porządną wentylację wymienić a robota większa tylko o jedno kucie w stropie na każde pomieszczenie.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  10. #10

    Domyślnie

    dzięki wszystkim za podpowiedzi ,faktycznie zrobię odprowadzenie poddaszem -kuć nie muszę bo strop drewniany więc szybko pójdzie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony