dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcycha

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    6

    Domyślnie Marcycha -jakiej firmy piec gazowy

    Cześć, dzięki za wcześniejszą poradę. Teraz zmagam się z następnym problemem. Proszę o poradę jakiej firmy mam wybrać piec gazowy dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania. Na forum było tego typu pytanie, ale nie udzielono konkretnej odpowiedzi. Przypomnę, teraz mam junkersa dwufunkcyjnego z otwartą komorą spalania. Zimne mieszkanie 52 m, szczytowe, nieocieplone, nieodizolowane (może na drugi rok WSPÓLNOTA!- wiecie o co chodzi! Teraz będę ocieplać stropy piwnic i jedną ścianę klatkową, może to coś da. Szukam ciepła i oszczędności. Pozdrawiam wszystkich, proszę o opinie. Dysponuję kwotą 3000-4000tyś.
    Ostatnio edytowane przez marcycha ; 16-08-2010 o 06:40

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Przepraszam, ale nie do końca rozumiem, czemu chcesz wymieniać ten kocioł. Tylko dla oszczędności?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcycha

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    tak, słyszałam, że piece z zamkniętą komorą są wydajniejsze zarówno pod względem dostarczanego ciepła, jak i kosztów. Obecnie temperatura w mieszkaniu w okresie grzewczym wynosi 19-20 st. lub włączamy nocną 18 st. rachunki jak na moje możliwości dość wysokie 400 -500 zł miesięcznie i wczoraj dostałam fakturę z nowymi cenami gazu, oczywiście podwyżka. Jestem w taryfie W3 wyższa opłata stała, zmienna i oczywiście podatek VAT, bez tych dodatkowych opłat nie byłoby problemu, przez ostatnie 3 letnie miesiące gazu napaliłam za 140 zł a zapłaciłam 300zł koszmar. Boję się co będzie podczas zimy, dlatego muszę szybko działać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony