dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dixi2009

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    5

    Domyślnie zasady instalacji gazu

    poczytalam o tych zasadach jak powinna byc podlaczona butla z gazem, ale i tak nie mam jasnosci. czytalam tez inne posty ale nie znalazlam odpowiedzi.

    moze mi ktos pomoze.

    chce podlaczyc butle do plyty gaz. kuchnie mam na parterze a butle chcialabym miec na strychu (czyli okolo 2,5m wyzej) czy mozna tak? pamietajac ze latem temp czasem moze wyniesc 50 st.C a zima duzo ponizej zera.

    albo czy butla moze byc obok w szafce przy plycie gaz.???

  2. #2
    Sprzedam działkę w Libertowie k.Krakowa.
    kontakt na priv.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dixi2009

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    czytalam! ale czy to to samo? u mnie jest odwrotnie, butla na gorze, czy to nie robi roznicy?

  4. #4

    Domyślnie

    o tyle gorzej, że jak pisze w tamtym wątku propan jest cięższy od powietrza czyli w razie nieszczelności "spłynie" na dół.
    Sprzedam działkę w Libertowie k.Krakowa.
    kontakt na priv.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pogodny
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    11

    Domyślnie

    przy okazji spytam - ma ktoś do polecnia speca od sprawdzania szczelnosci instalacji?

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dixi2009

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    to jesli butla jest w szafce to potrzebuje jakiejs wentylacji czy nie?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    pogodny: zwykła woda z płynem do mycia naczyń i pędzel do golenia. O lepszym sposobie nie słyszałem. I kasę zaoszczędzisz dixi2009 żadnej wentylacji w szawce. Nie dajmy się zwariować. Na srtychu również może stać. Latem 50 stopni? No i co z tego. Na dworze też są magazynowane i stoją na słońcu. Zimą może być problem z odparowaniem ale niewielki. Będzie Ci zostawalo ze dwa litry, chyba, że kupisz propan. Jest droższy i na krócej butla wystarczy. Na jedno wyjdzie. Dawaj butlę do szafki w kuchni lub na strych. Nic nie stoi na przeszkodzie. Nie może stać tylko poniżej terenu, ale w Twoim przypadku to nie dotyczy

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    pogodny: zwykła woda z płynem do mycia naczyń i pędzel do golenia. O lepszym sposobie nie słyszałem. I kasę zaoszczędzisz dixi2009 żadnej wentylacji w szawce. Nie dajmy się zwariować. Na srtychu również może stać. Latem 50 stopni? No i co z tego. Na dworze też są magazynowane i stoją na słońcu. Zimą może być problem z odparowaniem ale niewielki. Będzie Ci zostawalo ze dwa litry, chyba, że kupisz propan. Jest droższy i na krócej butla wystarczy. Na jedno wyjdzie. Dawaj butlę do szafki w kuchni lub na strych. Nic nie stoi na przeszkodzie. Nie może stać tylko poniżej terenu, ale w Twoim przypadku to nie dotyczy
    Pędzel do golenia i płyn do mycia naczyń ;-D dobre a jak wytworzyć sobie ciśnienie, które pozwoli sprawdzić instalację? Samo ciśnienie gazu to za mało, żeby sprawdzić szczelność, szkoda, że nie napisałeś zapalniczka lub zapałki.
    Co do butli to odradzam strych, ze względu na temperatury i odległość, na stacji benzynowej są strefy zagrożenia i otwarta przestrzeń, a w twój dom możesz pozbawić co najmniej dachu. Najwygodniej do szafki w kuchni przeznaczonej tylko na tą butlę, a najlepiej dobrze wentylowanej bo inaczej charakterystyczny zapach ogranie twoją kuchnię no i co wymianę butli, a co najmniej raz w roku wzrokowo sprawdzić stan węża połączeniowego, a co 10 lat wymieniać na nowy.
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony