dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 83
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    Raczej chodzi jeszcze o coś innego o wiele ważniejsza jest prawidłowa wentylacja poddasza niż paroizolacja.
    ale trzeba by też zrozumieć że za prawidłową wentylację poddasza nie odpowiada paroizolacja czy jej brak a właśnie WENTYLACJA, instalacja wentylacyjna...

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    Niestety zastosowanie paroizolacji wcale nie jest idealnym rozwiązaniem migracji pary wodnej.
    idelanym rozwiązaniem nie jest też nie stosowanie paroizolacji, idealnym rozwiązaniem jest sprawna i skuteczna instalacja wentylacyjna

    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    I kolejna sprawa to taka że jak paroizolacja jest położona źle chodzi tu przede wszystkim o łączenia ze ścianą i obróbki komina i inne przejścia i staranność ich wykonania to lepiej nie dawać paroizolacji wcale.
    czysta teoria (którą przyjąłeś za oczywista prawdę) ale czy słuszna... wątpię... a jeśli już to jaki problem zrobić szczelna paroizolację? mniejszy niż potencjalne problemy wynikające z jej nie posiadania chyba

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    ale trzeba by też zrozumieć że za prawidłową wentylację poddasza nie odpowiada paroizolacja czy jej brak a właśnie WENTYLACJA, instalacja wentylacyjna...



    idelanym rozwiązaniem nie jest też nie stosowanie paroizolacji, idealnym rozwiązaniem jest sprawna i skuteczna instalacja wentylacyjna



    czysta teoria (którą przyjąłeś za oczywista prawdę) ale czy słuszna... wątpię... a jeśli już to jaki problem zrobić szczelna paroizolację? mniejszy niż potencjalne problemy wynikające z jej nie posiadania chyba

    Wg mnie migracja pary wodnej przez przegrodę budowlaną występuję zawsze i wentylacja nawet mechaniczna tego zjawiska nie zatrzyma.

    Mylisz dwa pojęcia choć są one częściowo ze sobą powiązane.

    Co do założenia że lepiej nie robić wcale paroizolacji niż robić ją źle to nie ja sobie wymyśliłem.

    Takim wnioskami zakończyła się moja rozmowa z Panem Krzysztofem Patoka z firmy Marma który jest ekspertem od membran dachowych i paroizolacji.

    Poradnik Krzysztofa Patoki
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  3. #23

    Domyślnie

    To jak Odaro - robisz szczelinę wentylacyjna 5 cm?
    U mnie jest 3 cm - no i teraz się martwię i zastanawiam czy nie zrywać tej siatki co ja już pomiędzy krokwiami położyłam .
    Widzę ,że jesteśmy cały czas na tym samym etapie budowy

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    To jak Odaro - robisz szczelinę wentylacyjna 5 cm?
    U mnie jest 3 cm - no i teraz się martwię i zastanawiam czy nie zrywać tej siatki co ja już pomiędzy krokwiami położyłam .
    Widzę ,że jesteśmy cały czas na tym samym etapie budowy
    3cm też wystarcza wcale nie musi być 5cm zależy to od konstrukcji dachu a najbardziej od długości od okapu do kalenicy połaci dachowej,

    U mnie będzie 4cm a dokładnie to 3,8cm
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  5. #25

    Domyślnie

    A skądeś to tak dokładnie wymierzył .
    O ile wiem bardzo ciężko utrzymać zaplanowaną wielkość szczeliny. Próbowałam rozpinać siatkę- ale przy ucisku spokojnie można było dotknąć do desek. Zastosowałam wobec tego na raz 2 patenty - siatka a pod spodem paski 3 cm styropianu.Teraz jest to w miarę stabilne-ale i tak szczelina będzie bardzo różna- w zależności od miejsca .
    Rozumiem ,ze u Ciebie podobnie jak u mnie pełne deskowanie i papa.
    Ja rozważałam zastosowanie tego opóźniacza pary -Corotop- tylko się boje- bo mam dach skomplikowany i wiele pól międzykrokwiowych będzie miało delikatnie rzecz ujmując kiepską wentylację - czy wobec tego napływ pary wodnej w tych miejscach nie ulegnie wkropleniu?
    Potem miałam plan zakupić coś aluminiowego.
    A teraz po przeczytaniu tego wątku ponownie zastanawiam się nad Corotopem. .
    \Trochę jednak bałabym się rezygnować całkowicie z folii. Gdybym miała nad wełna membranę wysokoparoprzepuszczalną to co innego .....

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    A skądeś to tak dokładnie wymierzył .
    .
    Bo tyle dokładnie mają łaty czyli 3,8cm
    Zajrzyj do wątku Ocieplam poddasze tam wstawiłem zdjęcia jak to wygląda.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Wg mnie migracja pary wodnej przez przegrodę budowlaną występuję zawsze i wentylacja nawet mechaniczna tego zjawiska nie zatrzyma.
    oczywiście ale w znacznej ilości ograniczy

    Cytat Napisał odaro

    Co do założenia że lepiej nie robić wcale paroizolacji niż robić ją źle to nie ja sobie wymyśliłem.
    Takim wnioskami zakończyła się moja rozmowa z Panem Krzysztofem Patoka z firmy Marma który jest ekspertem od membran dachowych i paroizolacji.

    Poradnik Krzysztofa Patoki
    czyli jak mi cieknie dach w jednym miejscu to zamiast podstawić wiaderko w pokoju lepiej zdjąć cały dach... ciekawa koncepcja...

    nigdy nie zrobimy naprawdę szczelnej paroizolacji. Dążymy do doskonalości nigdy jej nie osiągając. Ale to nie znaczy że jeśli nie ma 100% szczelności to należy z niej zrezygnować!

    inny mit... mam przestrzenie niewentylowane w koszach i narożach więc jeśli nie zrobię paroizolacji to para wodna która się tam dostanie sama bez przymusu wróci do pomieszczeń.... przy wielce sprzyjających okolicznościach to latem przez parę godzin może i tak być... ale przez większą część roku będzie tam podwyższona wilgotność powodująca korozję biologiczną i te parę godzin-dni nie są wstanie nic zmienić


    i jeszcze jedno... jesli ktoś bardzo szuka to w dobie Internetu znajdzie wszystko.... dowody na rakotwórczość wełny... dowody na to że wiatraki powodują podwyższenie cholesterolu... pole komórek rozwija zwój na mózgu... dowody na obecność Obcych wśród nas... wystarczy chcieć...

    ...a jeśli rzeczywiście macie problem z więźbą to nie powinniście budować pięterka tylko jak w starych chatach... krokwie, dachowka bez żadnej membrany no i polepa z gliny! I to jest ideał!!! I tu mówię calkiem serio! TO JEST IDEAŁ! Reszta to już psucie bo ludzie chcą mieć nieustawne pomieszczenia na strychu. Poddasze to totalna porażka!!!


    mój idealny dom jest bez użytkowego poddasza... parterówka... niska ale rozłozysta parterowka.... dziwnie to brzmi w ustach czlowieka od poddaszy...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    oczywiście ale w znacznej ilości ograniczy


    nigdy nie zrobimy naprawdę szczelnej paroizolacji. Dążymy do doskonalości nigdy jej nie osiągając. Ale to nie znaczy że jeśli nie ma 100% szczelności to należy z niej zrezygnować!



    ...a jeśli rzeczywiście macie problem z więźbą to nie powinniście budować pięterka tylko jak w starych chatach... krokwie, dachowka bez żadnej membrany no i polepa z gliny! I to jest ideał!!! I tu mówię calkiem serio! TO JEST IDEAŁ! Reszta to już psucie bo ludzie chcą mieć nieustawne pomieszczenia na strychu. Poddasze to totalna porażka!!!


    mój idealny dom jest bez użytkowego poddasza... parterówka... niska ale rozłozysta parterowka.... dziwnie to brzmi w ustach czlowieka od poddaszy...

    Ja mam podobne odczucia i będę doradzał znajomym albo dom parterowy albo piętrowy ale nie użytkowe poddasze.

    To w takim razie może zastosuje zamiast paroizolacji opóźniacz pary np. Corotop.

    W sumie to dlaczego opóźniacz może być tylko z membraną wysokoparoprzepuszczalną?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    zamiast kupować drogi opóźniacz zastosuj prawie szczelną paroizolację i to bedzie to samo... prawie bo idealu nie ma
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #30

    Domyślnie

    No nie do końca będzie to samo - bo drogi opóźniacz będzie wpuszczał i wypuszczał parę wodną na całej swojej powierzchni -natomiast nieszczelna folia paroizolacyjna dziurami wpuści wilgoć,która się rozprzestrzeni w wełnie- ale wyjście będzie miała tylko przez te nieszczelności , w pozostałych miejscach będzie mogła się gromadzić i wykraplać - tak mi się wydaje ......

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    No nie do końca będzie to samo - bo drogi opóźniacz będzie wpuszczał i wypuszczał parę wodną na całej swojej powierzchni -natomiast nieszczelna folia paroizolacyjna dziurami wpuści wilgoć,która się rozprzestrzeni w wełnie- ale wyjście będzie miała tylko przez te nieszczelności , w pozostałych miejscach będzie mogła się gromadzić i wykraplać - tak mi się wydaje ......
    I tutaj masz jak najbardziej rację.


    ewadora folię corotop activ control można też stosować przy pełnym deskowaniu jeżeli masz szczelinę wentylacyjną dzwoniłem do Corotopa w tej sprawie.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  12. #32

    Domyślnie

    To jeszcze znajdź taniego dystrybutora- - zrobimy kupno wiązane- to może będzie taniej

  13. #33

  14. #34

    Domyślnie

    http://www.sklepy24.pl/sklep/sklepda...active-control
    2,56 zł/ m2 .
    Jak na mój dach 700 zł- stać mnie na taki wydatek - jeśli to rzeczywiście ma dobrze działać

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    no to witamy w klubie Corotopa.
    Też kupowałam przez allegro
    Na dniach mąż ma zamair wejść na stryszek, to obejrzy naszą wełnę przy okazji. Powiem, czy zamaka


    A co do parterówki - tak, jak się ma dużą działkę. Ja nie mam.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    No nie do końca będzie to samo - bo drogi opóźniacz będzie wpuszczał i wypuszczał parę wodną na całej swojej powierzchni -natomiast nieszczelna folia paroizolacyjna dziurami wpuści wilgoć,która się rozprzestrzeni w wełnie- ale wyjście będzie miała tylko przez te nieszczelności , w pozostałych miejscach będzie mogła się gromadzić i wykraplać - tak mi się wydaje ......
    ale po jaką cholerę wam para wodna w wełnie i to równomiernie na całej powierzchni w dodatku??
    nadmiar pary wodnej niech odprowadzi wentylacja a wełna niech pozostanie sucha, i na chłopski rozum folia paroizolacyjna zapewni to lepiej niż dziurawe płótno...
    co do drugiej części wypowiedzi koleżanki: "natomiast nieszczelna folia paroizolacyjna dziurami wpuści wilgoć,która się rozprzestrzeni w wełnie- ale wyjście będzie miała tylko przez te nieszczelności , w pozostałych miejscach będzie mogła się gromadzić i wykraplać " to naprawdę trzeba umieć zepsuć paroizolację żeby te dziury były takie jak je opisujecie, a wilgoć z pary wodnej która się już tymi "dziurami" dostanie to wyjdzie nie do dołu (z garnka czy czajnika para Wam też do dołu wali? ) ale do góry membraną wysokoparoprzeuszczalną lub drożna szczeliną wentylacyjną ponad warstwą wełny, ot i cała filozofia...
    "bo drogi opóźniacz będzie wpuszczał i wypuszczał parę wodną na całej swojej powierzchni" wpuścić to i owszem, tylko po co? ale wypuścić? a gdzie? do dołu? w płytę GK? a jakim cudem? wilgoć i tak w wełnę pójdzie, a co dale to już wiadomo

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    To jeszcze znajdź taniego dystrybutora- - zrobimy kupno wiązane- to może będzie taniej
    Ewadora czego ja dla Ciebie nie zrobię

    Proszę bardzo ICMarket

    Kupowałem u nich kilka razy żadnych zastrzeżeń ostatni kupiłem wiatroizolację Corovin
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    no to witamy w klubie Corotopa.
    Też kupowałam przez allegro
    Na dniach mąż ma zamair wejść na stryszek, to obejrzy naszą wełnę przy okazji. Powiem, czy zamaka


    A co do parterówki - tak, jak się ma dużą działkę. Ja nie mam.
    A nie możesz pogonić męża na stryszek trochę szybciej sama widzisz jak ważne strategiczne decyzję musimy z Ewadora podjąć.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    ale po jaką cholerę wam para wodna w wełnie i to równomiernie na całej powierzchni w dodatku??
    nadmiar pary wodnej niech odprowadzi wentylacja a wełna niech pozostanie sucha, i na chłopski rozum folia paroizolacyjna zapewni to lepiej niż dziurawe płótno...

    Nie jest nam potrzebna ale pary wodnej w ociepleniu nie da się uniknąć i lepiej jest jak ilość pary wodnej jest dozowana równomiernie niż jak cała wilgoć z poddasza pójdzie przez jedną dziurkę w paroizolacji. Wtedy w tym miejscu masz problem z wilgością.

    Dzisiaj zadałem pytanie ekipie od poddasza jak łączą paroizolację ze ścianą. Padała odpowiedź wcale a po co?


    Co do karton gipsu to 1m2 może "przechowywać" i oddawać w razie potrzeby 6 litrów wody.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    zamiast kupować drogi opóźniacz zastosuj prawie szczelną paroizolację i to bedzie to samo... prawie bo idealu nie ma
    To jest czy nie ma wyżej była polepa, może cofnąć się troszkę dalej np; jaskinie były lepsze

    ps. z parterówką się zgadzam ale zwartą i zero-energetyczną (można taniej od zwykłego domu)


    ps.2. jak macie problem z paroizlacją to "rozgryźcie" "kanadyjczyka"

    PS.3 RĄCZKI OPADAJĄ
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony