dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 83
  1. #41

    Domyślnie

    2,44zł/ m2 - dzięki Odaro - no bomba .
    Ktoś da mniej ?
    Teraz trzeba jeszcze poczekać na męża EZS - co tam wybada na stryszku .
    A może ktoś jeszcze się pochwali -jak sprawuje się Corotop ?
    Edde- jak ktoś sam wszystko zrobi i dopilnuje to wtedy rzeczywiście może liczyć na właściwą szczelność paroizolacji.Ale tak jak pisał Odaro -większość rodzimych ekip to takie rzeczy uznaje za fanaberie - i jeśli nie będziesz nad nimi stać i pilnować cały czas, to ci takich baboli nawstawiają ,ze ho ho.Przerabiałam to niestety wielokrotnie- dlatego z góry zakładam ,ze to nie będzie szczelne.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post

    PS.3 RĄCZKI OPADAJĄ
    w sprawie czego te rączki opadają? - bo nie załapałam

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    w sprawie czego te rączki opadają? - bo nie załapałam
    problemu paroizalacji, dać czy nie? oto jest pytanie

    ps. Znajomy ładnie spie... podasze ... po trzech latach płyty gipsowe czarne od pleśni, konstrukcja drewniana też, ale był mądrzejszy
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  4. #44

    Domyślnie

    No to powiedz wreszcie jasno co według Ciebie jest odpowiednie a co nie .
    Dla przykładu możesz podać co zrobił twój znajomy ,ze mu poddasze " zakwitło".
    Znaczy się dał Corotop?

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    No to powiedz wreszcie jasno co według Ciebie jest odpowiednie a co nie .
    Dla przykładu możesz podać co zrobił twój znajomy ,ze mu poddasze " zakwitło".
    Znaczy się dał Corotop?
    Patrz ps.2 tzn. powinno być szczelnie, klejone zakłady + taśma, wszystkie przejścia przewodów i instalaci klejone szczelnie taśmą itd.
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    problemu paroizalacji, dać czy nie? oto jest pytanie

    ps. Znajomy ładnie spie... podasze ... po trzech latach płyty gipsowe czarne od pleśni, konstrukcja drewniana też, ale był mądrzejszy

    To co dał czy nie dał paroizolacji bo jakiś tajemniczy jesteś.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  7. #47

    Domyślnie

    Popieram pytanie.
    Mam wrażenie ,że ktoś kto ma tytuł:
    "najlepszy doradca na tym forum" nie powinien mówić zagadkami i tajemniczo się uśmiechac- tylko - kawa na ławę .Wiekszość z nas to laicy w budowlance.
    Co gorsza przy budowie naszych domów niejednokrotnie mamy do czynienia z wykonawcami - niewiele mniejszymi laikami- stąd nasze poszukiwania i pytania.
    Ja np.mam takiego kierbuda ,ze nikomu nie życze. Nigdy z własnej woli nie zaszedł na budowę, nie zadzwonił,nie zapytał.Ostatnio to był ponad rok temu( jak chciał zainkasowac pieniążki bo mu brakowało). I co gorsza facet z polecenia.( dopiero potem zrozumiałam,że polecono mi go - bo w niczym nie przeszkadza- ale i nie pomaga niestety

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    z góry zakładam ,ze to nie będzie szczelne.
    wybacz ale śmieszne podejście, do wszystkiego tak podchodzisz? dachówka będzie i tak ciekła, wiec poco ja zakładać? okna i tak źle wstawią więc może bez nich? może przerysowane porównanie ale sens ten sam...
    wiem, ze z "fachowcami" jest przeważnie ciężko, dlatego wiekszość prac wykonuję sam, mimo, ze niektóre pierwszy czy drugi raz w życiu to już o niebo lepiej niż tacy z łapanki, ale uważam, ze jak się samemu nie umie lub nie ma możliwości to labo trzeba znaleźć naprawdę dobrą ekipę (ale wtedy to oczywiście odpowiednio kosztuje, nie ma co się łudzić) albo nad przeciętniakami stać i pilnować, palcem pokazywać
    natomiast bajki typu równomierne dozowanie pary wodnej do wełny to proponuję dzieciom poopowiadać, a nie na budowie stosować... naprawdę w to wierzycie?, odaro, jak widzę od początku tematu niby sie zastanawia, ale faktycznie na wstępie założył, że to i tylko to rozwiązanie jest idealne i szuka dla niego usprawiedliwienia (niestety, tak to wygląda i tak to widzę), Tobie ewa radzę wziąć to jednak na logikę, naprawdę
    ps. a jak tam balkon/wykusz, gotowy? udało się?

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    Popieram pytanie.
    Mam wrażenie ,że ktoś kto ma tytuł:
    "najlepszy doradca na tym forum" nie powinien mówić zagadkami i tajemniczo się uśmiechac- tylko - kawa na ławę .Wiekszość z nas to laicy w budowlance.
    Co gorsza przy budowie naszych domów niejednokrotnie mamy do czynienia z wykonawcami - niewiele mniejszymi laikami- stąd nasze poszukiwania i pytania.
    Ja np.mam takiego kierbuda ,ze nikomu nie życze. Nigdy z własnej woli nie zaszedł na budowę, nie zadzwonił,nie zapytał.Ostatnio to był ponad rok temu( jak chciał zainkasowac pieniążki bo mu brakowało). I co gorsza facet z polecenia.( dopiero potem zrozumiałam,że polecono mi go - bo w niczym nie przeszkadza- ale i nie pomaga niestety
    Trzeba odciąć przenikanie pary wodnej, więc zastosować folię paroizolacyjną. Bardzo dokładnie inaczej zrobił ten znajomy, + dodatkowo wszystkie ścianki działowe przecinają paroizolację (zbrodnia budowlana)

    ps. kierbud będzie pilnował za odpowiednią kasę, za 10x tyle by był 10x częściej na budowie.
    Ostatnio edytowane przez an-bud ; 07-09-2010 o 20:22
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    Trzeba odciąć przenikanie pary wodnej, więc zastosować folię paroizolacyjną. Bardzo dokładnie inaczej zrobił ten znajomy, + dodatkowo wszystkie ścianki działowe przecinają paroizolację (zbrodnia budowlana)

    ps. kierbud będzie pilnował za odpowiednią kasę, za 10x tyle by był 10x więcej na budowie.
    A może Twój znajomy wybudował dom i zamieszkał w 12 miesięcy?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    odaro, jak widzę od początku tematu niby sie zastanawia, ale faktycznie na wstępie założył, że to i tylko to rozwiązanie jest idealne i szuka dla niego usprawiedliwienia (niestety, tak to wygląda i tak to widzę), Tobie ewa radzę wziąć to jednak na logikę, naprawdę
    ps. a jak tam balkon/wykusz, gotowy? udało się?

    A tu Cię zaskoczę bo najpewniej dam paroizolacją tylko nie zwykłą żółta ale przynajmniej Corotop Activ Control


    Zastanawia mnie tylko jedna rzecz czemu tak wielkiemu , międzynarodowemu producentowi wełny jakim jest Rockwool zależy aby ich wełna była zawilgocona albo mokra od pary wodnej. No tak na to wychodzi skoro nie zalecają stosowania paroizolacji.

    Potrafisz to jakoś wytłumaczyć.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    ps. kierbud będzie pilnował za odpowiednią kasę, za 10x tyle by był 10x częściej na budowie.
    powiem Ci tak - kierbud był jedynym najętym człowiekiem na tej budowie z którym się nie targowałam bo uważałam,ze to ma być naprawdę mój człowiek na tej budowie- no i niestety.....Potem chciałam go zmienić i nie dało się
    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    Trzeba odciąć przenikanie pary wodnej, więc zastosować folię paroizolacyjną. Bardzo dokładnie inaczej zrobił ten znajomy, + dodatkowo wszystkie ścianki działowe przecinają paroizolację (zbrodnia budowlana)
    Coś nie do końca mi twoja wypowiedź pasuje - piszesz ,ze znajomy nie dał paroizolacji ( tak rozumiem powyższe zdania) - a potem ,ze wszystkie ścianki działowe przecinają paroizolację.No to już nie wiem- dał czy nie dał paroizolację?
    A może chciałeś powiedzieć,ze znajomy dał paroizolacje tylko nie zadbał o jej szczelność ?- a więc byłaby to sytuacja ,którą razem z Odaro rozważamy.
    Ostatnio edytowane przez ewadora ; 07-09-2010 o 21:39

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    wybacz ale śmieszne podejście, do wszystkiego tak podchodzisz? dachówka będzie i tak ciekła, wiec poco ja zakładać? okna i tak źle wstawią więc może bez nich? może przerysowane porównanie ale sens ten sam...
    do wszystkiego tak podchodzę i prawie zawsze mam rację- stąd zawsze staram się zminimalizować skutki takiego stanu rzeczy :)
    A to że dachówka na pewno będzie przeciekała to wiem z pierwszej reki - bo od samego P.Andrzeja Wilhelmiego z forum- jak nie wierzysz to go zapytaj :P .On zawsze mówi,że za szczelność dachu odpowiada wstępne krycie - nie dachówka- i w tym na pewno się nie myli :).
    Okien pilnowałam - bo miałam trochę czasu - i gdyby nie ja i FM to byłoby kiepsko.Marudzili ale sporo poprawili, balkony podpierali chyba po 8 miesiacach po 50 telefonach ode mnie, a nawiewników ,które były zepsute i odwrotnie założone do tej pory nie udało mi się poprawić.I dziwisz mi się? Kominy mi ciekną- mimo ,ze fachofcy z polecenia - co to niby po nich nikt nie poprawia tylko oni po kimś.A cenili się ,że ho ( no i wydawało mi się że naprawdę fachowcy - szkoda gadać)

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    ps. a jak tam balkon/wykusz, gotowy? udało się?
    balkon wylany ale do gotowości mu daleko :(. Na razie cały czas leje i nie mogę go wysmarować Mapelastikiem, oprócz tego czekam na blacharza - który tez nie przyjdzie zanim nie skończy dachu - a tu deszcz - p....a pogoda :P - że tak się wyrażę bo czasami mi już nerwy puszczają- zawsze pod górkę ........A mieliśmy się na jesieni wprowadzić
    Ostatnio edytowane przez ewadora ; 07-09-2010 o 20:59

  14. #54

    Domyślnie

    EZS czy Twój mąż wszedł już na stryszek
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    ........Na razie cały czas leje i nie mogę go wysmarować Mapelastikiem, oprócz tego czekam na blacharza - który tez nie przyjdzie zanim nie skończy dachu - a tu deszcz - p....a pogoda - że tak się wyrażę bo czasami mi już nerwy puszczają- zawsze pod górkę ........A mieliśmy się na jesieni wprowadzić
    not o witaj w klubie , no może z ta różnica że jak kiedyś pisałem obróbki mam zatopione w żywicy (o, taka uwaga może ci się przyda: po przyklejeniu na żywice obróbek nie dopuść do ostrego zmoczenia wylewki, bo nasiąknie woda i pod blachą żywica pod wpływem nadmiernej wilgoci może się miejscowo odparzyć od betonu, miałem tak niestety miejscowo i musiałem poprawiać w dwóch miejscach), na to wyrównanie powierzchni i spadku mapei adesilex p4, i udało mi się zrobić warstwe zerową z mapelastica i powklejać taśmę narożnikową, i na tym stanęło bo czekam na trzy dni bezdeszczowej pogody (jeden przed dla przeschnięcia balkonu i wykusza, drugi na zrobienie i 24h ochronne przed deszczem po robocie), a wprowadzić się... hmmm... może zima się jakoś uda....

    ps. sorry odaro za mały OT

  16. #56

    Domyślnie

    Tak -wzywamy męża EZS o wyjście na strych ;P. .
    Edde -dzięki za naprawdę cenne uwagi o żywicy - jeszcze nie posmarowałam i miałam zamiar to uczynić -ale wobec tego poczekam na konkretny termin blacharza ,żeby nie było tak jak u Ciebie

  17. #57

    Domyślnie

    I co ?
    cisza...
    Nikt więcej nie stosował membrany Corotop?
    Podzielcie się prosze waszymi doświadczeniami

  18. #58

    Domyślnie

    Ewadora i co postanowiłaś.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  19. #59

    Domyślnie

    Nic- cały czas się motam..
    Na razie to jeszcze mnie nie pili - bo i tak czekam na poprawki kominów ,które przeciekają .
    A może założyć wątek dla tych co zakładali Corotop - może ktoś więcej się odezwie?

  20. #60
    Ostatnio edytowane przez ewadora ; 22-09-2010 o 23:14

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony