dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie odwodnienie piwnicy

    Witam Wszystkich. Walczę od lat z piwnicą i cały czas przegrywam. Mam bliźniaka który jest w mojej części od drenowany co spowodowało że w piwnicy woda nie pokazuje się już na wysokości 1,5m ściany ale na 0,5m. Problemem jest to że przeciekającą piwnicę mam tylko pod połową swojego domu i najbardziej cieknie właśnie ze ściany pod pokojem czyli na środku domu a nie ze ściany zewnętrznej. Ostatnio w internecie natknąłem się na coś takiego
    https://www.youtube.com/watch?v=2nWXU9YqUK8
    https://www.youtube.com/watch?v=p73xUELvsBU
    Myślę że mogłoby mi to pomóc ( taką mam nadzieję ) ale nie wiem czy po jakimś kilkuletnim czasie nie okazało by się że ziemia za ścianą czyli po pod pokojem, została wypłukana i zacznie osiadać mi podłoga. Nie byłoby problemu ze ścianą zewnętrzną bo jak podmyje to podmyje ziemię na zewnątrz a tak to nie wiem czy nie jest to za ryzykowne. Ziemię mam glinę.
    Proszę o wasze opinie i może ktoś już tak robił i wie czy sprawdza się to w praktyce.
    Ostatnio edytowane przez nikonel ; 20-04-2018 o 14:30

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.285

    Domyślnie

    Czy masz alergie na drenaż opaskowy? Animacje ładnie wyglądają, injekcje nie są w cenie śmietany...

  3. #3

    Domyślnie

    Nie za bardzo łapię o co ci chodzi z tą alergią i jeszcze ta śmietana.
    Nie mam alergii i to co mogłem zrobić z drenażem opaskowym zrobiłem, ale nie załatwiło to mojego problemu i stąd moje pytanie. Dom mam specyficznie posadowiony i dlatego zalewa mi piwnice.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.285

    Domyślnie

    Widocznie drenaż opaskowy jest źle wykonany. I dlatego błąd w wykonaniu chcesz powtórzyć wewnatrz budynku? Niby Twoja zachcianka i Twoje piniędze Śmietana? = że nie tanio.
    Co to znaczy - dom specyficznie posadowiony? Że na gejzerze stoi?
    Jestem na budowach, choć kielnią machać nie muszę, za to murarze nas szanują. Stawialismy serię kilku budynków, np. jeden obiekcik 22 x 12 m w wodzie "powyżej kolan" - elegancko mówiąc. W piwnicach garaże, więc o żadnej wodzie mowy być nie może. No i nie ma. Ale lepiej zapobiegać niż leczyć. Życzę powodzenia w injekcjach
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 20-04-2018 o 21:28

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.925

    Domyślnie

    Propozycje pokazane na YT są bez sensu.
    Należy pozbyć się widy (obniżyć poziom i odprowadzić "dalej") a nie zbierać wodę w środku własnego budynku.
    Zrób odwierty i sprawdź poziom wody i rodzaj gruntów.
    Później możesz wybrać właściwą metodę.
    Dobrze wykonany drenaż bardzo dobrym rozwiązaniem.
    Masz tylko jedno połowę bliźniaka.
    Woda też jest w drugiej połowie bliźniaka?
    Woda pojawia się na wspólnej ścianie?

  6. #6

    Domyślnie

    Najwłaściwszym sposobem pozbycia się wody jest prawidłowa hydroizolacja, której pewnie nie masz. Należałoby zacząć od niej, zarówno poziomej jak i pionowej. Rozwiązanie musi zaproponować jakiś ekspert (ale uwaga na pseudoekspertów), który poda Ci też kosztorys, który szacuję na kilkadziesiąt tys. zł, jeśli chcesz mieć dobrze zrozbione.

  7. #7

    Domyślnie

    Ok. więc może bliżej opiszę jak to wygląda. Tak jak wcześniej powiedziałem mam połowę bliźniaka. Stare budownictwo podpiwniczone. W tych piwnicach, woda praktycznie się nie pokazuje, nieraz jest tylko lekka wilgoć na podłodze ale to rzadko i nie przysparza kłopotów. Moją część domu wiele lat temu rozbudowano i ta dobudówka posiada nową piwnicę w połowie dobudowanej części. Ta piwnica nie graniczy z sąsiadem. Ponadto dom jest położony na pochyłym terenie. zewnętrzna ściana domu na wyższym poziomie terenu ma standardowej głębokości fundamenty i ławy, nie pamiętam dokładnie ile ale coś około 80 cm. W połowie dobudowanej części mamy ścianę piwnicy która jest do głębokości około 2 metrów. Drenaż wykonany wokół mojego domu mam do głębokości ław czyli jakieś 80 cm. Pomógł on o tyle że nie zalewa już piwnicy do 1,5 m jej wysokości ale do jakiś 0,5m. Nie mogę drenażu położyć niżej ław. Ponadto nawet jeżeli bym to zrobił to nie mam pewności czy woda nie wpływała by od niedrenowanej części sąsiada

  8. #8

    Domyślnie

    to szkic budynku
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180421_103014a.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	411495  

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.925

    Domyślnie

    W starej czyści twojego domu i u sąsiada nie ma problemu z wodą?
    To jest zawilgocenie ścian czy przesiąkanie i woda na posadzce?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.285

    Domyślnie

    "Górny" (ten po prawej) drenaż jest bez sensu, więc lać się musi. Należało odsunac się od ściany i położyć drenaż na poziomie niższych fundamentów. Ile się odsunąć? Obliczy ci człowiek z uprawnieniami budowlanymi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony