dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 122
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamoos
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Korwinów pod Częstochową
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie LK & 506 Asi i Adama - okolice Częstochowy - komentarze

    A tu proszę o komentarze do dziennika

  2. #2

    Domyślnie

    Puk, puk
    To znowu my jako pierwsi goście- komentatorzy- podglądacze.
    Jeśli jakieś problemy lub zapytania to wal śmiało do ziomala.
    Pozdrawiamy i polecamy się. Zapraszamy do naszego dziennika.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamoos
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Korwinów pod Częstochową
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Tygodniowe opóżnienie prac związane z mega opadami deszczu w naszym regionie i bezsensem ich wykonywania przy takiej pogodzie. Na przyszły tydzień umówiona wstępnie koparka, potem musimy dorwać geodetę i zacznie się łopatologia. Najbardziej mnie śmieszy jak się pytam czasem ludzie, a jak, a ile, a które to mi czasami ludzie odpowiadają "murarz będzie wiedział". Heh śmieszy mnie to, bo stan zero będzie "tymi rencami" i czasem dopiero jak zacznę że robimy sami mówić to mi zdradzają więcej. Moim guru jest netbet z "Cedryka bez tajemnic" .Najprawdopodobniej start z kopaniem w środę. Od środy zaczynam chomikowany przez calutki rok urlop i jedziemy ze szpadlami. Sorki raczej kilofami. Bo jak mawiają sąsiedzi tu jest "tako twardo glino" że szok.Póki co chyba trza dać na jaką mszę, żeby nie padało i nie zrobiło mi Śniardw z moich wykopów.
    Ostatnio edytowane przez adamoos ; 04-09-2010 o 10:02

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamoos
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Korwinów pod Częstochową
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    :|
    Ostatnio edytowane przez adamoos ; 06-09-2010 o 10:20

  5. #5

    Domyślnie

    Witam witam
    Widac ze Czestochowa sie buduje i przybywa nowych sasiadow. Oczywiscie bede podgladal poczynania, sam jestem na podobnym etapie. Zycze powodzenia i wytrwalosci w kopaniu fundamentow. My mielismy na szczescie piasek wiec poszlo calkiem sprawnie, czego i Wam zycze.
    Pozdrawiam

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aniaw1

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    :welcome:witam! my takze budujemy ten uroczy domek. zaczelismy w kwietniu i mamy zalana plyte pierwsza,poddasze i dach poczeka do przyszlego roku. mamy troche zmian w projekcie, głowna zmiana to przybudowa garazu. pozdrawiamy:bye:

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aniaw1

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam! z czego bedziecie budowali lk&506?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamoos
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Korwinów pod Częstochową
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Wahamy się pomiędzy maxem a porothermem. Na razie inne zmartwienia są na głowie tzn jakie mazidło, jaki styropian, skąd piach itp

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tysia623
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    299
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    witam!
    Bardzo fajny dziennik, widzę że zmagacie się z budową tak jak my - to co dajemy rade robimy sami życzę powodzenia i wytrwałości

  10. #10

    Domyślnie

    Mogę spytać w jaki sposób macie zamiar ocieplać ścianki fundamentowe , bo z tego co się orientuję to mazidła na rozpuszczalnikach rozpuszczają styropian i raczej się ich nie stosuje razem ?

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamoos
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Korwinów pod Częstochową
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    na opakowaniu jest napisane, ze rozpuszczalniki organiczne zawarte w izolbecie rozpuszczają styropian. Do przyszłego roku myślę, że rozpuszczalniki odparują, pozdrówki.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    WIbrowaliście zasyp? Jeśli nie to zostawiłbym luzem odkryty na deszcze bez plandeki - ewentualnie pokryć górę bloczków 1x papą...

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamoos
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Korwinów pod Częstochową
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Każdy nam to radzi, kto nie zna warunków gruntowych na naszej działce. Pod spodem mamy glinę, która nie przepuszcza wody więc na wiosnę mielibyśmy tam po prostu piasek z wodą. Na gruncie przepuszczalnym owszem można tak zrobić. Woda pójdzie w dół jednocześnie zagęszczając piasek. Jednak nie u nas. Odsyłam do dziennika budowy Cedryka bez tajemnic. Zakończyli sezon na tym samym etapie co my na podobnym gruncie i na wiosnę nie mogli od razu dokończyć zerówki ze względu na wodę w wykopie. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do komentowania.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mkun

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-679
    Posty
    21

    Domyślnie Witam,

    myślę o zakupie tego projektu. Czy znacie może kogoś, kto już zbudował ten domek? Macie jakieś fotki jak to w realu wygląda? I co zaważyło na odejściu od Poziomek?
    Pozdrawiam.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamoos
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Korwinów pod Częstochową
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam. Niestety nie znamy osobiście nikogo, kto wybudował do tej pory ten domek. Na forum extradom jest jednak dużo ludzi którzy budują ten domek("lk 506 extradom" w googlach). Tam też znajdziesz fotki z budowy na bardziej zaawansowanych niż nasz etapach. Jedna z osób jest nawet podobno spod Częstochowy więc na wiosnę będziemy prosić ją o spotkanie. Jednak zauważyłem, że dużo osób dobudowuje ganek z przodu do domku bądż podnosi ścianki kolankowe czy przesuwa ściany co strasznie psuje według nas bryłę budynku. U nas ze zmian konstrukcyjnych to zostaje wyłącznie wybity otwór do kuchni z korytarza oraz usunięty daszek nad wejściem.
    Co do poziomek to głównym powodem zmiany projektu była kotłownia, której nie dało się w żaden sposób powięszyć do tego stopnia, aby ustawić piec na paliwo stałe.
    Tzn dać by się dało, ale rezygnując na przykład z łazienki na parterze. Dodatkowym mankamentem byłoby przechodzenie z opałem przez środek korytarza do kotłowni, oraz wychodzenie z popiołem.W lk 506 kotłownia jest od razu dostępna z korytarza przy drzwiach wejściowych a dodatkowo powiększamy ją kosztem kuchni. Ale nie ma nic za darmo. Asia do dzisiaj nie może odżałować, że nie będzie miała balkonu w swoim domu.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mkun

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-679
    Posty
    21

    Domyślnie

    Dz za odp. Kotłownię powiększacie kosztem ... łazienki - jak rozumiem. OK. Mówisz, że niewiele osób mieszka w LK506. Czy to jest jakiś nowy projekt? Przepraszam za niedyskretne pytanie, a czy zmiany w projekcie dużo Was kosztowały?

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamoos
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Korwinów pod Częstochową
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Na projekcie jest data 2005 więc, myslę, że jest dość świeży chociaż nie aż tak. Tzw adaptacja kosztowała nas 1100 zł. W tej cenie również zawiera się plan zagospodarowania działki, zmiany w projekcie, projekt typowego szamba i jeszcze kilka stron jakichś bzdur, typu przestrzeganie bhp na budowie, noszenie kasków, zagrożenia pracami na wysokościach itp. Tyle by również kosztowała gdyby architekt nie narysował ani jednej kreski na projekcie. Ponieważ nie ma zmian wytrzymałościowych typu powiększanie pomieszczeń, wyszło właśnie tyle. Najprościej mówiąc szukaliśmy takiego gotowego projektu, w któwym nic nie trzeba by było zmieniać i lk 506 jest właśnie kompromisem naszych oczekiwań i możliwości.

    A łazienkę zmniejszamy dosłownie o 0,6 m2. Myślę, że zyskamy tym miejsce na kocioł z zasobnikiem oraz większy kąt na gromadzenie opału. A duża łazienka ma być docelowo na piętrze, więc akurat pomniejszeniem małej się nie martwimy. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez adamoos ; 16-12-2010 o 09:05

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamoos Zobacz post
    Każdy nam to radzi, kto nie zna warunków gruntowych na naszej działce. Pod spodem mamy glinę, która nie przepuszcza wody więc na wiosnę mielibyśmy tam po prostu piasek z wodą. Na gruncie przepuszczalnym owszem można tak zrobić. Woda pójdzie w dół jednocześnie zagęszczając piasek. Jednak nie u nas. Odsyłam do dziennika budowy Cedryka bez tajemnic. Zakończyli sezon na tym samym etapie co my na podobnym gruncie i na wiosnę nie mogli od razu dokończyć zerówki ze względu na wodę w wykopie. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do komentowania.
    Witam.
    Oczywiście że Waszym przypadku woda nic nie zagęści, przykrycie to dobry pomysł, jednak niestety musicie się liczyć z faktem że to nie wystarczy. Szkoda że odrazu nie zagęściliście mech piachu, lużny pod plandeką niestetu będzie podciągał wodę z podłoża i istnieje możliwość że przy zagęszczaniu na wiosnę zagęszczarka ,,utonie'' czyli będzie się zapadać przy jednoczesnym wypychaniu wody na powierzchnię. Zyczę aby się tak nie stało. Do zagęszczania proponuję stosować zagęszczarkę płytowa ,najlepiej 450kG.Same rogi, ostatnie 5 cm w rogu, które zazwyczaj zapadają się po deszczu,dosypać i zagęścić ręcznie np stemplem. Ścianę fundamentową po ewentualnym ociepleniu na wiosnę należy zasypać gruntem rodzimym czyli u Was gliną . Zasypanie piaskiem utworzyłoby przy ścianach przestrzeń dla wody. O gliniastym podłożu należy też pamiętać przy wykonywaniu przyłączy, często stosowane w nich podsypki piaskowe niczym rura sprowadzają wodę w obręb fundamentu, zapobiega temu wykonanie twz.korka iłowego .Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 20-12-2010 o 19:06 Powód: błąd

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamoos
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Korwinów pod Częstochową
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    No niestety na ubicie piachu, rury i wylewkę nie wystarczyło już sił, pogody ani czasu(zmrok o 16). Mam nadzieję, że plandeka uchroni nas przed wodą z deszczu i śniegu. Podciąganie faktycznie niewielkie może wystąpić, ale myślę że wody nie będzie na tyle żeby się nie dało ubić. Zagęszczarka płytowa 400kg to dość spory kłopot. Jakoś sobie nie wyobrażam jej transportu (brak haka w polówce) a także nie wiem jakbym sam te 400 kg wyładował i przełożył na wewnętrzną stronę fundamentów. Prędzej myślałem o takiej skaczącej stopie na początek oraz o jakiejś lżejszej zagęszczarce płytowej na docelowe ubicie. Z poradami o zasypaniu gruntem rodzimym zgadzam się w stu procentach. Pozdrawiam serdecznie.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamoos Zobacz post
    No niestety na ubicie piachu, rury i wylewkę nie wystarczyło już sił, pogody ani czasu(zmrok o 16). Mam nadzieję, że plandeka uchroni nas przed wodą z deszczu i śniegu. Podciąganie faktycznie niewielkie może wystąpić, ale myślę że wody nie będzie na tyle żeby się nie dało ubić. Zagęszczarka płytowa 400kg to dość spory kłopot. Jakoś sobie nie wyobrażam jej transportu (brak haka w polówce) a także nie wiem jakbym sam te 400 kg wyładował i przełożył na wewnętrzną stronę fundamentów. Prędzej myślałem o takiej skaczącej stopie na początek oraz o jakiejś lżejszej zagęszczarce płytowej na docelowe ubicie. Z poradami o zasypaniu gruntem rodzimym zgadzam się w stu procentach. Pozdrawiam serdecznie.
    Witam.
    Ja mam bezpłatny od ręki dostęp do zagęszczarki skoczka 80kg , mam hak i przyczepkę, ale pomimo to nie zdecydowałbym się na takie zagęszczanie u siebie, skoczki stosuje się do zagęszczania wąskich wykopów , przy pracach przyłączeniowych , drogowych czy kanalizacyjnych, używanie go do dużych powierzchni ( ze względu na koszty betonu oczekiwana równa powierzchnia) to bicie piany, jak spróbujesz to sam to zobaczysz. . Warto się do tego przyłożyć, poczytaj sobie o zapadająch się po czterech latach od zamieszkania podłogach , o pytaniach jak sprawdzić zagęszczenie.
    Oczywiście że sam nie wrzucisz płyty 450kg do wnętrza. Ja znalazłem gościa - koparka + zagęszczarka 450kg z silnikiem Diesla. Koparką wrzucił mi do środka 120 ton zwietrzeliny
    ( ręcznie odpada nie jestem Pudzianem) po dwukrotnym zagęszczeniu co 30 cm ( koszt zasypania i zagęszczenia 500 zł)będę na wiosnę potrzebował dosłownie kilof ( cieszy mnie to nie martwi)by wkopać 4m rurę kanalizacyjną fi 160. Jest tak zagęszczone że nawet po deszczach nie jestem wstanie bić z całej siły szpadla głębiej niż 1 cm. Pomimo to oceniam że w pierwszym po ubiciu miesiącu ( październik) całość siadła 2- 3 cm , dobrze że nie wylałem chudziaka zrobię to na wiosnę.
    Plandekę jak zacznie topnieć śnieg na wiosnę , po 2 bokach unieś kładąc ja np.na paletach, niech się wietrzy, inaczej na jej spodzie może skraplać się woda.
    Wesołych Swiąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2011.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony