dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 122
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mkun

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-679
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Po co ze środka ław wystają pionowe druty?
    Szczęśliwego Nowego 2011 Roku - roku budowlanego. Aby Wasze plany wypełniły się zupełnie i bez problemów.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    że też dopiro teraz mnie tu przygnało.. aż wstyd że tak późno

    siem przywitam i słowo od siebie dodam...

    na zagęszczarkę płytową to już chyba za późno.... ile tam jest tego piachu? 70-80 cm ??
    pomysł z zakryciem ma sens... unikniesz "ruchomych pisaków" jak u nas....

    a skoczek? wcale nie jest zły... u nas "dobił" całość jakieś 15 - 20 cm i trzeba było dosypywać i dosypywać... jedyny minus - po ubiciu trzeba trochę wyrównać

    no to .... do siego roku ...jak to gadają

    pozdro
    NETbet

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamoos
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Korwinów pod Częstochową
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Pionowe druty z ław wystają dlatego, że w chwili ich zalewania był pomysł, żeby ściany fundamentowe zadeskować i wylać z gruchy więc dałoby się wtedy jeszcze trochę drutu zbrojeniowego i połączyło z ławami. Pomysł jednak upadł ze względu na warunki gruntowe i niepewną październikową pogodę. Już tłumaczę. Ławy są wiadomo poniżej poziomu terenu. Dodatkowo nasz teren jak każdy widzi to glina w najgorszej postaci. Ewentualny deszcz spowodowałby wpłynięcie błotnistej mazi do prawdopodobnie częściowo zaszalowanych już ścian fundamentowych. No i w żaden sposób nie dałoby się tego wyczyścić bez rozbierania szalunku. Zatem fundamenty byłyby warstwami : ława, błotnisty szlam i ściana. Dlatego koncepcja wylewania ścian upadła i druty potraktowaliśmy boszką. A ściany wymurowaliśmy sami głównie w weekendy i popołudnia nie bojąc się o zniszczenie dotychczasowej pracy

    Jestem niezmiernie zaszczycony goszcząc w mych skromnych progach netbeta. Ściana ma 84cm (6 warstw razy 12 cm bloczek i 2cm zaprawa). Piachu jest zasypane do ostatniego bloczka zatem właśnie około 70 cm, miejscami mniej, ponieważ kopiąc fundamenty zrobiliśmy równy poziom, a że koparka nie zdjęła ziemi równiutko, to w pewnych miejscach grunt rodzimy wystaje 20 cm powyżej ławy. Na pierwszy rzut ubijania pójdzie pewnie mimo wszystko skoczek, a po dosypaniu pewnie zagęszczarka płytowa.

    Pozdrawiam wszystkich, dziękuję za życzenia świąteczne i noworoczne. Oby spełniło się największe czyli zapapowanie dachu do końca roku )

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    eizoo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Przeglądam mnóstwo dzienników, również i Wasz. Porównuję sobie kwoty jakim będzię musiała stawić czoło moja rodzina.
    Bardzo ciekawi mnie jaką kwotę założyliście na budowę pod klucz?
    Czy do tej pory po stronie wydatków coś Was "zaskoczyło"? Czy dołączony do projektu kosztorys szczegółowy, pozwala mieć nadzieję, że zmieścicie się w zaplanowanej kwocie?

    Dzięki. Pozdrawiam

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Adamoss, co ja duzo bede pisac..ciesze sie ze znalazlam Wasz dziennik. Masz zajefajna zone, conajmniej jakbys szesc zon mial tak Ci pomaga w budowie i razem to juz co najmniej dwie prawe rece macie wiec Musi Sie Udac Zycze Wam, zeby wszystko szlo jak po masle. Bede zagladac i odwiedzac

    PS. My ruszamy z funadmentami niebawem, jak przestanie w koncu padac -tez jako team damsko-meski
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 17-03-2011 o 10:55

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Adam a ja dopiero teraz sie kapnelam, ze to ty sie wpisales w moich komentach....opozniona jakas jestem

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rybka2009

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    4

    Domyślnie

    Widzę że stan 0 gotowy Congratulations!!

    A że tak zapytam: ile betony poszło wam na chudziaka?? i jaka klasa??

    pozdrawiam

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamoos
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Korwinów pod Częstochową
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    MusiSieUdac, nie pamietam żebym się u Ciebie wpisywał, ale Wasz dzienniczek też fajny, będę podglądał.

    Betonu zamówiłem 8m3. Trochę zostało, to poszedł na wjazd z drogi. Klasa B15 czyli po nowemu C12/15. Mogą zmylić dwie gruchy ale pompogrucha była pusta i tylko przelewała z pełnej.

    .Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez adamoos ; 19-03-2011 o 11:48

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamoos Zobacz post
    MusiSieUdac, nie pamietam żebym się u Ciebie wpisywał, ale Wasz dzienniczek też fajny, będę podglądal
    A no widzisz bo to byl Aadamuss - tez podobnie

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rybka2009

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    4

    Domyślnie

    Tak własnie mniej wiecej szacowałem że z 8m3. A nie brałeś pod uwagę możliwości kręcenia betonu na budowie?? ciekaw jestem czy mozna zaoszczędzić(oczywiście nie biorę pod uwagę nakładu pracy)?

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamoos
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Korwinów pod Częstochową
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam, zalewanie z betoniarek pod żadnym względem nie wchodziło w grę. Mamy maultką betoniarkę 80 litrową, więc ukręcenie chudziaka to 100 (słownie: sto) betoniarek. Poza tym trzeba kupić piasek, żwir, cement, wodę, prąd, najeździć się taczkami. Nawet jeśli to wyszło 500 zł drożej to myślę że możemy naszą ewentualną pracę przy mieszaniu 100 taczek na tyle wycenić jeśli nie więcej. Zdrowie trza szanować na poważniejsze rzeczy, na pewno będzie potrzebne.

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rybka2009

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    4

    Domyślnie

    No tak...kalkulacja prosta ja jeszcze nie wiem na co się zdecyduję dlatego tez pytam (szukam najlepszych rozwiązań).
    Swoja drogą nie mogę się doczekać gdy wstawię pierwsze zdjęcie

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamoos
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Korwinów pod Częstochową
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Heh, my całą zeszłoroczną wiosnę i lato załatwialiśmy formalności. Dlatego zaczęliśmy dopiero w połowie września. A zdjęcia możesz już wstawiać np działki w dziewiczym jeszcze stanie czy projektu na jaki się zdecydowałeś/łaś. Tylko proszę, nie wrzucaj zdjęć inspiracji kafelek czy paneli nie mając jeszcze wbitej łopaty.

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rybka2009

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    4

    Domyślnie

    tak...albo projektu kuchni lub mebli do salonu xD

    A kiedy dalej ruszacie z pracami?? jaki plan??

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamoos
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Korwinów pod Częstochową
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Na razie ten tydzień odpoczywamy, bo sprawy osobiste sprawiają, że za bardzo nie mam jak jeździć na działkę. Plan na przyszły tydzień to przeniesienie pustaków na posadzkę, żeby murowało się już bez donoszenia. Myślę, że od 4 tego kwietnia będzie można już zacząć stawianie ścian. Plan na kwiecień to wymurowanie ścian parteru. Będziemy mieli na jeden dzień murarza, który nam zacznie narożniki, a potem to już jazda samemu.

  16. #36

    Domyślnie

    Witam, my też budujemy ten domek jednak wprowadziliśmy trochę zmian. Jak dobrze pójdzie zaczniemy jeszcze tej wiosny. Budujemy na Podkarpaciu.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamoos
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Korwinów pod Częstochową
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    No to super,jest nas coraz więcej. W takim razie czekam na Wasz dziennik budowy i Wasze zdjęcia. A co do zmian to mam nadzieję, że nie jakieś duże, bo wg mnie domek jest fajny sam w sobie, a dodawanie ganków albo podwyższanie ścian kolankowych psuje jego bryłę. Pozdrawiam.

  18. #38

    Domyślnie

    Widzę że się u was ruszyło. To po szklanie i na rusztowanie

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adamoos
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Korwinów pod Częstochową
    Posty
    204
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Heh, na rusztowania jeszcze za nisko, bo na razie do 8-mej warstwy, ale na dwa pustaczki już wchodzimy bo nie sięgamy obrzucić od zewnątrz. Ale szklana jak najbardziej.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Pewnie podpadłem niektórym, ale to własnie leżało mi na sercu
    eeee... no nie wszystkim

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony