dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie "surowa" podłoga z desek

    Niebawem będziemy wykańczali poddasze w naszej starej chacie.
    Na podłodze chcemy położyć dechy. Ale nie mamy ochoty na cyklinowanie, wypełnianie szpar pyłem z cyklinowania itp.
    Poradźcie proszę czym wykończyć/zabezpieczyć takie nieobrobione deski? Olejem/lakierem/woskiem, a może ich niczym nie pokrywać.
    Nie chcemy mieć "gładkiego parkieciku" tylko podłogę bardziej "surową", ale też nie chcemy żeby nam wchodziły drzazgi.
    Nie wiemy też czy kupić deski na pióro/wpust czy proste i gdy się skurczą to je poprzesuwać.
    Czekam na podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    jeśli nie chcesz cyklinować to proponuję papier ścierny i ręcznie przejechać dechy , pióro wpust to najczęściej produkowane dechy jeśli chodzi o hurt ,można jeszcze dostać na obce pióru ale to teraz rzadkość i jedno i drugie śmiało można poodciągać jak się rozeschną lecz nigdy idealnie nie będzie i zawsze minimalne szparki w niektórych miejscach zostaną a w szczególności jeśli to będą lite długie dechy.

  3. #3

    Domyślnie

    Szpary mogą być. To nie stanowi problemu. Deski byśmy "przelecieli" trochę szlifierką taśmową. Pozostaje pytanie czym je potraktować na wierzchu. Myślałam o oleju, żeby się zbytnio nie brudziły.

  4. #4

    Domyślnie

    olej jest dobry lecz musisz uważać, deska ma nadal właściwości chłonne i można mieć plamy gdy np. rozpapla ci się krem do rąk mam ten sam problem i stoję przed wyborem olej lakier lub nic ? Głowa boli

  5. #5

    Smile

    No i dokonałeś już wyboru?
    Olej? Lakier? Nic?


    QUOTE=maciej74;4275825]olej jest dobry lecz musisz uważać, deska ma nadal właściwości chłonne i można mieć plamy gdy np. rozpapla ci się krem do rąk mam ten sam problem i stoję przed wyborem olej lakier lub nic ? Głowa boli [/QUOTE]

  6. #6

    Domyślnie

    idzie lakier pokój będzie wynajmowany turystom więc bezpieczniej a u siebie to bym pojechał olejem deska jest ładniejsza no ale cóż trzeba znowu iść na kompromis

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony