dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Przeciekające ściany

    Dom stoi w miejscu, w którym przeważają silne zachodnie wiatry. Zachodnia strona budynku została z zewnątrz częściowo otynkowana. Jednak wewnątrz domu na tynkach po każdym silniejszym deszczu
    (np. 19-11-2003) pojawiają się mokre plamy w kształcie pustaków. Plamy te pojawiły sie w części otynkowanej jak i nieotynkowanej. Wg mnie woda przedostaje się przez fugi między pustakami ( porotherm 25 ). Woda przeszła przez tynk zewnętrzny? ( czy to możliwe?). Przecież nieotynkowane domy stoją i mam nadzieję, że nie mają tego kłopotu.
    Czy położenie ocieplenia ( styropian, ale bez ostatniej warstwy - tynku ) zlikwiduje zjawisko?

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że sam udzieliłeś odpowiedzi na swoje pytanie, pisząc o częściowym otynkowaniu śćiany zachodniej.
    Przyjrzyj się uważnie ścianie - jakie partie nie są otynkowane, lub na jakich wykonano tylko obrzutkę, tj pierwszą warstwę, nie kryjącą dokładnie powierzchni ściany.
    Woda najpewniej przenika istniejącymi szczelinami, sączy się fugami i komorami pustaków, i w dogodnym dla siebie miejscu pojawia się wewnątrz.
    Owszem, nieotynkowane domy stoją, lecz są one najczęściej z cegły, często pełnej, murowane na pełne spoiny i z wykończeniem fugi.
    Uważam , że styropian powinien radykalnie poprawić sytuację. Jednak brak tynku zewnętrznego może nadal powodować jednostkowe sączenia, przy czym z powodu migracji wody nie będziesz w stanie jednoznacznie określić miejsca jej wpływu.
    Ponadto zbyt długie wystawianie styropianu na promienie UV wywoła jego degradację (zmiana barwy na żółtawą, kruchość).

  3. #3

    Domyślnie

    No ale styropien zaciągnięty klejem chyba rozwiąże problem?

  4. #4

    Domyślnie

    Tak, klej tworzy płaszczyznę spływu wody, uniemożliwiając jej przenikanie poprzez linie styku płyt styropianu.
    Dareks pytał jednak o styropian nieosłonięty

  5. #5

    Domyślnie

    Pytał o styropian bez ostatniej warstwy - tynku, więc trochę niejasno.
    A ja mam zamiar tak zostawić na zimę (zaciągnięty klejem, bez tynku), więc też chciałam się upwenić.

    Pozdrawiam,
    Marta

  6. #6

    Domyślnie

    Bylbyz to dobry argument ZA sciana trojwarstwowa?

  7. #7

    Domyślnie

    myślę, że raczej dobry argument PRZECIW ścianie jednowartswowej nieosłoniętej

  8. #8

    Domyślnie

    To nie są argumenty - ani za, ani przeciw. Każdy typ ściany jest dobry, jeśli jest wykonany starannie, i dobrany został z uwzględnieniem środowiska i warunków, w jakich ma pracować.
    Jak zawsze decydująca jest jakość wykonania - dane katalogowe, a wielkości rzeczywiste to często przeciwstawne bieguny.
    Ja się zdecydowałem na jednowarstwowy Porotherm 44 P+W, konsekwentnie wykonany od A do Z. Z wyboru jestem b. zadowolony, bo mam już przegląd kosztów 1 pełnego roku, z zimą włącznie.
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Luna_tyk, ale ja nie chciałam krytykować jednowarstwówek. Broń Boże. Ja napisałam "jednowarstwowa nie osłonięta". Taką ma na razie Darek. Czyli nie skończoną jeszcze ścianę.

    Pozdrawiam,
    Marta

  10. #10

    Domyślnie

    tak też zrozumiałem Twoją wypowiedź.
    Pozdrawiam

  11. #11

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Napiszę tak: ściana szczytowa, zachodnia - na parterze otynkowana, na piętrze nie(piszę o tynkach zewnętrznych). Wewnąrz jest tynk na parterze i piętrze. Plamy pojawiają się zarówno na parterze (tynk - pustak - tynk ), jak i na piętrze ( pustak - tynk ). Mam nadzieję, że ocieplenie bez tynku
    "ostatniego" pomoże. Za dużo wydałem na poprawki poprawek.

  13. #13

    Domyślnie

    ten wyżej to dareks.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Nasz domek z porothermu 25 pokryty styropianem, siatką, klejem i cerplastem przetrwał 2 zimy i został otynkowany wiosną tego roku. pyrka

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    greg10

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    4

    Domyślnie Przeciekające ściany!!!

    Witam.Mam problem ze ścianami. Dom stoi nieotynkowany od środka i z zewnątrz, po ostatnich ulewnych deszczach woda zaczęła dostawać się do środka, generalnie pustaki - porotherm 25 P+W - zaczęły przemakać. Czy to normalne? Ocieplenie domu z zewnątrz i otynkowanie - przed zimą, tynki wewnętrzne - w trakcie. Proszę o poradę!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony