dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jaka masz blachodachowke?

Głosujących
154. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Rautaruukki

    35 22,73%
  • Pruszynski

    23 14,94%
  • Lindab

    5 3,25%
  • Blachodachowka z posypka

    7 4,55%
  • Planja

    16 10,39%
  • innego producenta

    68 44,16%
Strona 5 z 91
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1807
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    W życiu bym blachy na swój dom nie położył. Blacha to pasuje co najwyżej do blaszaka. A jeszcze do tego blacha co chce udawać dachówkę zgroza! I jak się nazywa blachodachówka! Kto wymyślił taką kretyńską nazwę.
    Pewnie miedź, bo tańsze rzeczy nie wchodzą dla niego w rachubę.
    Tom wybrałeś już balchodachówkę?
    Czy jest RR?
    I po ile?

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał tdxls
    Pewnie miedź, bo tańsze rzeczy nie wchodzą dla niego w rachubę.
    Tom wybrałeś już balchodachówkę?
    Czy jest RR?
    I po ile?
    zdecydowalem sie na RR z plastizolem. Nie wiem tylko jakie przetloczenie. termin ustalilem z dekarzem na druga polowe sierpnia. niestety niemialem okazji dyskutowac na temat cen blachy. Robocizne z grubsza mam ustalona. Duzo tez bedzie zalezec od naszych "kaprysow", ktore wynikna w trakcie remontu. Chce uniknac okien polaciowych dlatego bede mial 4 kafry, do tego przemurowanie komina, nie wiem ile jeszcze bedzie dachowek wentylacyjnych i czy robic od razu podbitke okapu a jesli tak to jaka (pozioma czy w skosie okapu)

  3. #83

    Domyślnie

    Tom a dekarz jaką stawkę ci zaproponował?

  4. #84

    Domyślnie

    16PLN z demontazem starego pokrycia + 1000PLN za kazdy kafer

  5. #85

    Domyślnie

    A jeśli nie byłoby demontażu to ile?

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał tdxls
    A jeśli nie byłoby demontażu to ile?
    ?
    musze jeszcze sie w ktorys weekend z nim spotkac wiec zapytam ile. jesli jestes zainteresowany jego wykonastwem to sluze namiarami. dekarz jest z polecenia ale to nie bylo jedynym kryterium w moim przypadku.

  7. #87

    Domyślnie

    Chyba nie skorzystam z usług twojego dekarza odległość. Ale co do ceny byłbym wdzięczny za info.

  8. #88
    kwiatek_7
    Guest
    kwiatek_7

    Domyślnie Pomóżcie-jaka blachodachówka...???

    Proszę o pomoc...
    Niedługo wchodzę w etap przykrycia dachu. Wiem napewno że będę kładł blachodachówkę. Tylko jaką...??? Możecie coś polecić z własnego doświadczenia...??? - mój dach ma 35% spadu więc żeby nie wyglądało to będę potrzebował chyba jak najgłębiej tłoczoną...
    Czy możecie polecić jakąć firmę w miarę dobrą i niedrogą???

    Z góry dzięki,

    Kwiatek

  9. #89

    Domyślnie

    Witam.

    Przestrzegam przed Plannja Royal. Bardzo ładna. Może nawet bardzo trwała, nie wiem? Niestety składa się "tragicznie". Precyzja wykonania beznadziejna. No i cena z najwyższej półki w swojej klasie. Następnym razem wybrałbym Sarę z BudMat-u.

    Sebastian

  10. #90

    Domyślnie

    Ja też, po raz kolejny na tym forum, polecam Sarę z Budmatu. Niedroga, dobrze się składa, ładne kolory. Zresztą nawet otrzymała jakieś nagrody.

  11. #91
    Stan-lay
    Guest
    Stan-lay

    Domyślnie Jaką blachodachówkę wybrać

    Jestem na etapie wyboru pokrycia końcowego dachu, zdecydowałem się na blachodachówkę ,model firmy "Pruszyński" - KRON 400 , kolor cegła.Jednak znajomy , który budował się wcześniej doradza mi zakup orginalnej blachy szwedzkiej ( Plannja, Gassel) twierdząc ,że jest dużo lepszej jakości przy porównywalnej cenie.Z kolei inni zdecydowanie optują za dachówką.A co Wy ,drodzy forumowicze sądzicie na ten temat?

  12. #92

    Domyślnie

    Znajomy który kładł Pruszyńskiego w ubiegłum roku powiedział "TYLKO NIE PRUSZYŃSKI!!!" I ja wzwiązku ztym mam PLANJIE ROYAL i podoba mi się bardzo.

  13. #93
    Hassia
    Guest
    Hassia

    Domyślnie

    Ja kładłam w tym roku blachę Pruszyńskiego i na razie jesteśmy zadowoleni, tak naprawdę dużo zależy od dobrego dekarza:dokładność wykonania i szczelność. Pozdrawiam

  14. #94
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jayer
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    492
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Swego czasu zbieralem oferty na wykonanie wiezby i poszycia. I na ok. 10 firm ktore sobie upatrzylem, tylko jedna powiedziala, ze dadza gwarancje na robote. Przy zalozeniu, ze blachy beda Pruszynski.
    Suma sumarum zdecydowalismy sie na Finishdak. Swoja blache juz widzialem (lezy do przyszlego tygodnia u wykonawcy na placu) i jak na razie nie mam zastrzezen.
    Wszyscy zalecali wlasnie blachy Kami, Finish i inne pseudoszwedzkie wyroby. A naszych blach sie bali jak ognia.

    Swoja droga, to ostatnio bedac w Szwedowie, to nie zauwazylem, zeby te ichniejsze blachy byly jakos szeroko stosowane. Moze wszystko idzie na eksport?


    Pozdrawiam
    Jay

  15. #95

    Domyślnie

    Jak więźba pozwoli - tylko dachówka, choćby cementowa (jest tańsza od blachodachówki).

  16. #96

    Domyślnie

    Witam.

    Znów wątek dyżurny...
    Jeśli Cię stać, kupuj dachówkę ceramiczną i to dobrej firmy.
    Jeśli nie lub masz za słabą więźbę wybierz blachodachówkę. Ja mam Plannję Royal i pomimo, bardzo ładnego wyglądu nie polecam nikomu. Wykonana beznadziejnie, nieprecyzyjna (do 1 cm. różnic na długości przetłoczenia), wszystkie skrajne przetłoczenia są 1 cm. niższe, przez co na dachu widoczne są bardzo wyraźnie połączenia arkuszy. Moi dekarze to fachowcy, nie narzekali. Zrobili najlepiej jak się dało. Pokazali mi jednak czym różni się dobrze wytłoczona blacha od Plannji Royal. Widziałem Sarę z Budmatu i muszę przyznać, że była wytłoczona idealnie.
    Co do pozostałych nie wiem. Aha, Q-mac mimo niskiej ceny dwa lata temu też była jeszcze dobra.

    Sebastian

  17. #97
    Guest

    Domyślnie blachodachówka

    W ub. roku zakupiłem Planję Royal. Ceny zimowe z dużymi upustami i nie wyszło wcale drogo. Odebrałem z opóźnieniem na wiosnę. Blacha bardzo dobrej jakości.

  18. #98

    Domyślnie blachodachówka

    Powyżej to ja. Nie wiem czemu nie logowało.

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał sta28
    Jak więźba pozwoli - tylko dachówka, choćby cementowa (jest tańsza od blachodachówki).
    a jaka to przewage ma na dachu beton od blachy?

  20. #100

    Domyślnie

    też zakupiłem Royal Planji - kolor oliwkowa zieleń - piękny
    i tylko to - trzeba było dokupić i arkusze miały inny odcień - sprzedawca kazał kłaść mówiąc że "dojdzie" -/jak nie "dojdzie" to nie wiem co z min zrobię za te pół dachu /
    łaczenia blach widać - winiłem za to blacharza, ale teraz nie wiem czy to nie blacha
    Teraz myślę, że LIndab sprawił by mniej kłopotu.

Strona 5 z 91

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony