dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 113 z 648
Pokaż wyniki od 2.241 do 2.260 z 12943
  1. #2241
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał MCB
    Przy grawitacyjnym to filtry chyba nie bardzo?
    A to dlaczego?

  2. #2242

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Tomek_buduje_domek to jeszcze rozumiem, ale chyba kominka nie chcesz wybudować samodzielnie, po amatorsku?)
    Ani komina, ani kominka, co najwyżej grilla w ogrodzie .

  3. #2243

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Cytat Napisał MCB
    Przy grawitacyjnym to filtry chyba nie bardzo?
    A to dlaczego?
    Filtr będzie stanowił zbyt duży opór. Tak mi się wydaje. Mam nadzieję, że odezwie się ktoś doświadczony.

    Przy mechanicznej DGP filtr jak najbardziej.

  4. #2244
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał MCB
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Cytat Napisał MCB
    Przy grawitacyjnym to filtry chyba nie bardzo?
    A to dlaczego?
    Filtr będzie stanowił zbyt duży opór. Tak mi się wydaje. Mam nadzieję, że odezwie się ktoś doświadczony.

    Przy mechanicznej DGP filtr jak najbardziej.
    dobrze się Ci wydaje

    ps. wystarczy bardzo dobre palenisko i będzie czysto
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  5. #2245
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud
    Cytat Napisał MCB
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Cytat Napisał MCB
    Przy grawitacyjnym to filtry chyba nie bardzo?
    A to dlaczego?
    Filtr będzie stanowił zbyt duży opór. Tak mi się wydaje. Mam nadzieję, że odezwie się ktoś doświadczony.

    Przy mechanicznej DGP filtr jak najbardziej.
    dobrze się Ci wydaje

    ps. wystarczy bardzo dobre palenisko i będzie czysto
    To znaczy jakie palenisko.Końkretniej.MCB przecież doświadczony ci odpowiedział.To chciałeś usłyszeć?Ja napisałem ,że filtrowanie w systemie wymuszonym-turbina.

  6. #2246

    Domyślnie

    u siebie mam grawitacyjne i przepływ powietrza jest powolny przy braku filtrów.
    Dlatego wydawało mi się, że filtrów w takim rozwiązaniu się nie stosuje.
    Jeżeli stosuje to znaczy, że mam źle wykonaną instalację.
    Ale nie wydaje mi się...

  7. #2247
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wzt29

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mam pytanie czy kratki wylotowe z czopucha powinny być niżej czy wyżej rury spiro doprowadzającej ciepłe powietrze do DGP. Ja zamontowałem wyżej i mam wrażenie, że podczas załanczania się DGP wysysa mi wszystkie powietrze z czopucha a przez kratki niestety przestaje lecieć ciepłe powietrze i sprawdzałem przy kratkach powietrze jest wsysane dzięki za odpowiedź pozdrawiam.
    Nie bij wytłumacz !!!!

  8. #2248

    Domyślnie Powietrze dolotowe do kominka

    Witam
    Przepraszam ale nie mam czasu czytać tego obszernego tematu i prosił bym o szybko odpowiedz. Chodzi mi o powietrze dolotowe z zewnątrz do kominka hydraulicy zamontowali mi rurę 75mm a facet od kominków powiedział że musi być co najmniej 100mm a najlepiej 150mm czo wy na to zostawić 75 czy zmieniać na grubszą bo w poniedziałek wylewam posadzkę

  9. #2249
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie Re: Powietrze dolotowe do kominka

    Cytat Napisał rmario73
    Witam
    Przepraszam ale nie mam czasu czytać tego obszernego tematu i prosił bym o szybko odpowiedz. Chodzi mi o powietrze dolotowe z zewnątrz do kominka hydraulicy zamontowali mi rurę 75mm a facet od kominków powiedział że musi być co najmniej 100mm a najlepiej 150mm czo wy na to zostawić 75 czy zmieniać na grubszą bo w poniedziałek wylewam posadzkę
    150mm
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  10. #2250
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333
    Witam
    Ja troszkę z innej beczki, kominka nie chcę, jakoś mi się opatrzyły i spowszedniały różne wariacje na ten temat oglądane codziennie u klientów i chciałbym zainstalować w salonie kozę Stałaby sobie w rogu przy ścianie
    IVO333, widziałam dziś na ulicy reklamę i znalazłam stronę z piecami żeliwnymi.
    Ładne i stylowe, i podejrzewam że nie tanie:

    http://www.jansc.com.pl/pl/ofer.html

    I nawet sama się zastanawiam, czy w drugim salonie (teraz jest naszą sypialnią) nie zainstalować takiej luksusowej kozy, zamiast kominka, zwłaszcza że jeden już mamy


  11. #2251
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Re: Powietrze dolotowe do kominka

    Cytat Napisał rmario73
    Witam
    Przepraszam ale nie mam czasu czytać tego obszernego tematu i prosił bym o szybko odpowiedz. Chodzi mi o powietrze dolotowe z zewnątrz do kominka hydraulicy zamontowali mi rurę 75mm a facet od kominków powiedział że musi być co najmniej 100mm a najlepiej 150mm czo wy na to zostawić 75 czy zmieniać na grubszą bo w poniedziałek wylewam posadzkę
    Jak to rozpatrywać ,że f 75 to za mało a na ten przykład 200 za dużo?Ja mam 110 i jest ok?Była już zażarta dyskusja ,że ta rura jest w ogóle niepotrzebna bo wychłodzi mieszkanie, bo kominek pociągnie powietrze z pomieszczenia w którym stoi a najlepiej jak będą delikatnie rozszczelnione okna itd.Która z wersji jest prawdziwa?Kominiarz zakwestionuje te twoje f75 i karze kuć by wstawić 150?

    bardzo mi się to spodobało.
    Można przez rurkę od długopisu napełnić Zeppelina!
    Trzeba ze 100 atmosfer i czasu, a cicho nie będzie!

  12. #2252
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Jak będzie zimno na dworze,to powietrze nawet małym przekrojem będzie się"tłoczyć" jak głupie.
    Jak będzie cieplej,to niekoniecznie.
    Dlatego zdecydowanie grubą rurę.

  13. #2253
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zukow2

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    witajcie!
    mam dylemat-pewnie wiele osób już to przeszło.Mam do wyboru wkładY O MOCY 14kw :TARNAVA PPZ , ARYSTO 10 (ZA 3200ZŁ), KFD EKO MAX 14KW za 1600zł.
    Co polecicie?Jakie są wasze uwagi?Czy warto jest dopłacić 1600zł za TARNAVA lub ARYSTO?
    Chcę palić okazjonalnie,dla klimatu.Mam podłogówkę a kominek ma być w razie "w".

    Proszę o rady
    pozdrawiam

  14. #2254

    Domyślnie

    Witam,

    Czy są dostępne na rynku jakieś piecyki/kozy albo inne tego tupu ustrojstwa (nie wymagające dodatkowej obudowy) z doprowadzniem powietrza z zewnątrz rurą pod podłogą? Gdyby się na tym jeszcze dało gotować bigos to już by była rewelacja. Planuję wentylację mechaniczną więc musi to być szczelne.

    Patrzylem na strony np dovre albo jotul i wydaje mi się że wszystkie tzw piecyki/kozy biorą powietrze z mieszkania.
    Podoba mi się np takie coś:
    http://dovre.com.pl/?mod=tf&id=piece_astroline2
    albo np to:
    http://www.jotul.com/pl/wwwjotulpl/M...-/Jotul-F-273/

  15. #2255

    Domyślnie

    Witajcie, to ja z pytaniem praktycznym
    Kto mi poda przepis na dobre hajcowanie w kominku? Jakos nie moge sobie poradzic zeby mi kaloryfery zagrzaly konkretnie
    Czy to rowniez wina teo ze zle ustaiam drwa w kominiku... byc moze. Czekam na sposoby tych "dowiadczonych" palaczy
    Pozdrawiam i czekam......
    Chcieć znaleźć prawdę jest zasługą, nawet gdy się błądzi po drodze.

  16. #2256

    Domyślnie

    Cytat Napisał am76
    Witam,

    Czy są dostępne na rynku jakieś piecyki/kozy albo inne tego tupu ustrojstwa (nie wymagające dodatkowej obudowy) z doprowadzniem powietrza z zewnątrz rurą pod podłogą? Gdyby się na tym jeszcze dało gotować bigos to już by była rewelacja. /Piece-na-drewno-/Jotul-F-273/
    W tej kolekcji:
    http://www.romotop.pl/piece-piecyki/

    część ma doprowadzenie zewnętrznego powietrza do spalania, na niektórych można przygrzać bigos

    Niestety - tanio nie będzie ....

    pozdrawiam,

    Zbyszek

  17. #2257
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał greg29
    Witajcie, to ja z pytaniem praktycznym
    Kto mi poda przepis na dobre hajcowanie w kominku? Jakos nie moge sobie poradzic zeby mi kaloryfery zagrzaly konkretnie
    Czy to rowniez wina teo ze zle ustaiam drwa w kominiku... byc moze. Czekam na sposoby tych "dowiadczonych" palaczy
    Pozdrawiam i czekam......
    Trochę mało tych info.Pierwsze rozpalanie(rozpoczęcie sezonu) trudne bo wszystko w ciągu kominowym wychłodzone i nie przepalone.Ja podpieram się kominiarzem(torebki).Dolanie wody do zładu i odpowietrzenie bez pracy pompki.Grzejniory otwarte na full.Rozpałka biała-kominkowa suche szczapki wszystkie wloty otwarte coby cug zapewnić i jazda.Temperaturę włączania pompek mam ustawioną na 40 st.Na dobrze rozpalone szczapki układam suche polana (teraz brykiet z łuski słonecznika-próba) i jak złapie w/w temp.przymykam tylko górny szyber,żeby mię temperament za bardzo nie spierniczał w komin.Cały czas obserwuje co się dzieje w palenisku.Na początku ma być żywy ogień dopiero potem go ujarzmiam.

  18. #2258

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Zamierzam zamontować kominek do mieszkania w kamienicy 40m2. Wysokość pomieszczeń 260cm.

    Szkic mieszkania w linku: http://christoffvan.fm.interii.pl/szkic.JPG

    Kominek umieszczony będzie w narożniku w dużym pokoju.

    Proszę o pomoc i informację czy sam kominek powietrzny o mocy 12-14 kW ogrzeje mieszkanie o łącznej powierzchni 40m2 (duży pokój, mały pokój, kuchnia przedpokój, łazienka).
    Czy różnica temperatur między dużym pokojem a resztą mieszkania będzie duża??
    Czy instalacja systemu dystrybucji gorącego powietrza (DGP) jest konieczna przy tak małej powierzchni (w dodatku nie posiadamy drzwi do salonu)???


    Dziękuje za pomoc

  19. #2259
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomek2398

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    7

    Domyślnie Nieprzyjemny zapach po rozpaleniu kominka

    Witam, rozpaczliwie poszukuję pomocy w kwestii nieprzyjemnego zapachu aby nie użyć dosadniejszego słowa "smrodu". Który powstaje po rozpaleniu kominka, sprawa ma dwa wątki ponieważ jedna kwestia dotyczy zapachu jakby wędzarni zapach ten występuje tylko w jednym pokoju w który przebiega komin jest to ogólny zapach ciężki do zlokalizowania w jakimś konkretnym miejscu w żaden sposób nie mogę się go pozbyć, pomimo ciągłego wietrzenia występuje niezależnie czy palę w kominku czy nie. Druga sprawa z którą muszę się zmierzyć to zapach palonego plastiku który zaczął się pojawiać po dwu, trzy godzinnym paleniu w kominku jest on bardzo intensywny i rozprzestrzenia się całym domu dodam iż mam DCP z turbiną na strychu. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek rady bądź sugestie. Z góry dziękuje!
    Pozdarwiam
    Tomek

  20. #2260
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Zapach wędzarni może wystąpić jeśli paliłeś mokrym drewnem i temperatura spalin była na tyle niska,że nastąpiło skroplenie pary zawartej w spalinach.Nawet tzw suche drewno ma 15-20% wilgotności.Kiedyś przebadano,że temp. spalin na wylocie z komina nie powinna mieć mniej jak50*C.Kwaśny kondensat,który płynie wewnątrz ceramicznego komina może być"wciągany" przez spoiny lub cegły i w rezultacie w pomieszczeniu dawać przykry zapach(jest rakotwórczy).
    Jeśli chodzi o plastyk,to może masz go gdzieś wmontowany.

Strona 113 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony