dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 129 z 648
Pokaż wyniki od 2.561 do 2.580 z 12943
  1. #2561
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura
    Witam.
    Dla wszystkich "niedowiarków" w temacie temperatur jakie można osiągać w kominkach poniższe zdjęcie:

    Temperatura, jaką widać została osiągnięta po około 20 minutach rozpalania podpałką - szczapkami drewna w ilości około 2 kg. To akurat była "pokazówka", przeprowadzona na szkoleniu po której nie było już sensu dalej dokładać by osiągnąć jeszcze wyższe temperatury, chociażby ze względu na to by nie zniszczyć paleniska, ale tak do 1050 stopni to już w nim co niektórzy moi znajomi "niechcący" osiągali. Ten pokaz był właśnie zorganizowany dla "niedowiarków" i tych, którzy nie za bardzo zdają sobie sprawę z tego, jakim żywiołem może być ogień.
    Temperatura mierzona była na króćcu wylotowym spalin do przyłącza dymowego. Oczywiście można powiedzieć - że dużą rolę odgrywa tu specjalne palenisko. Ale warto zauważyć, z jakiej ilości drewna i po jakim czasie była ta temperatura. Praktycznie to dopiero początek procesu spalania. Jak się popali "ostro" i dłużej w dobrym palenisku - wkładzie kominkowym z okładzinami szamotowymi lub wermikulitowymi, to też "da radę". W piecach, gdzie nie ma szyby, w kuchniach kaflowych (może miał ktoś z Was okazję zobaczyć rozgrzaną do czerwoności blachę pieca kuchennego) takie temperatury to "norma". Oczywiście nie są one dobre dla żadnego urządzenia grzewczego, bo deprecjonują go, ale się zdarzają nader często, czasem tylko nie jesteśmy ich świadomi.
    Pozdrawiam.
    Lipna fotka i wszystko jakieś takie wyssane z palucha. .Zawsze to pokaz ...........Chciałbym ci coś zmierzyć??? ale nie mogie....

  2. #2562
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zukow2

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    witajcie,]
    mam ogromną prośbę :
    zaczynam sam budowę swojego kominka.Mam wkład KFD EKO MAX 14KW.http://www.tapis.pl/kominkowe/kfd/eko-max-14.htm
    Plan mam taki (wyprowadźcie mnie z błędu jeżeli źle myślę) :
    1.z pustaka SILKA robię podstawę o wysokości ok 40cm (Kominek ma wymiary wys. 53cm, szer.69cm, głębokość 44cm-[u]JAKIE WYMIARY PODSTAWY POWINNY BYĆ ŻEBY ZMIEŚCIĆ OBUDOWĘ I IZOLACJĘ ????)

    2. na niej robię płytę betonową z wystającym "daszkiem" z przodu do późniejszego wykończenia klinkierem.Płyta o grubości 5 cm (WYSTARCZY ???)

    3.Stawiam wkład +podłączenie do komina

    4. boczne i tylna ścianki obudowy z betonu komórkowego o gr10cm (wystarczy???) , lub płyta karton gips czerwona

    5.izolacja wełną

    6.górna część obudowy -nie wiem jak zrobić element z cegły między wkładem a belką dębową

    7montaż i izolacja belki

    8. montaż z płyt i izolacja części nad belką

    Jeżeli posiada Ktoś zdjęcia z montażu swojego kominka będę wdzieczny za wszelkie uwagi i pomoc

    pozdrawiam[/url][/b]

  3. #2563
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny

    ..........Chciałbym ci coś zmierzyć??? ale nie mogie....
    niktspecjalny,takie sprawy to załatwisz sobie w "mniejszości s."

  4. #2564
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58
    Cytat Napisał niktspecjalny

    ..........Chciałbym ci coś zmierzyć??? ale nie mogie....
    niktspecjalny,takie sprawy to załatwisz sobie w "mniejszości s."
    Ja cały czas o temperaturze.A ciebie głupotki jak zwykle dopadły.

  5. #2565
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Sugerujesz,że .nie masz termometru.To uspokoiłeś mnie.bo myślałem,że nie masz rozumu.

  6. #2566
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Jak to dobrze ,że Forest-Natura pomylił temperaturę spalin od temperatury w komorze paleniskowej,
    Cytat Napisał Forest-Natura
    Temperatura mierzona była na króćcu wylotowym spalin do przyłącza dymowego. Oczywiście można powiedzieć - że dużą rolę odgrywa tu specjalne palenisko
    bo tym samy obalił tezę ,że otwierając drzwiczki od komina uderzy w nas aż 1000 stc.Wspomniane spaliny może i maja takie osiągnięcia ale są w pełni wykorzystywane w dużych kotłach gdzie to np. na ruchomym ruszcie jedzie miał węglowy który spalając się ogrzewa płomienicę a następnie płomieniówki w których zawrócone spaliny ogrzewają wodę.Proszę ekspertów aby nie mylili tych temperatur bo nikt oprócz nas nawet nie podłoży do kominka i będzie stał w bezpiecznej odległości.
    Cytat Napisał Bogusław_58
    Doświadczenie" niktspecjalny" zrób na kilku rodzajach brykietu po kolei.Możesz nazwać te doświadczenie "hicior 3".
    Myślałem ,że to zdrobnienie znanego urządzenia cię nie zaskoczy ale widać pomyliłem się.Zwróć uwagę w jakim kontekście zostało użyte.Dla przypomnienia choć drogi jak cholera.

    http://allegro.pl/item769771975_wilg...nel_hit_3.html

  7. #2567
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Widzę ,że ciężko Ci się pogodzić z tym 1000*C.Forest nic nie pomylił.Zmierzył również wyżej.Temperatura,która jest nad rusztem nikogo nie uderzy,chyba ,że planujesz np włożyć tam głowę.
    Myślę,że temperatury w różnych paleniskach zostały bardzo dokładnie pomierzone i opisane i to przez różne niezależne instytuty badawcze.

  8. #2568
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    oki klutnia zazarta ekspertow duzo a ja chce kupic kominek dom 250 m 2 z poddaszem salon otwarty na korytaz kuchnie kominek powinien byc z plaszczem wodnym i do tego chce na lato dozucic kolektory i piec jak byscie byli mili podzucili jakies takie zestawienia lub same kominki reszte dobiore jakos pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  9. #2569
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58
    Widzę ,że ciężko Ci się pogodzić z tym 1000*C.Forest nic nie pomylił.Zmierzył również wyżej.Temperatura,która jest nad rusztem nikogo nie uderzy,chyba ,że planujesz np włożyć tam głowę.
    Myślę,że temperatury w różnych paleniskach zostały bardzo dokładnie pomierzone i opisane i to przez różne niezależne instytuty badawcze.
    Słuchaj chłopie.Ciężko mi się z tym pogodzić tak jak ty to opisujesz.To ,że nie zgadzam się czasami z Forest-Natura nie dowodzi ,że mówi nieprawdę.W porównaniu z tobą jego wypowiedzi są wyważone i niejednokrotnie podparte dowodami.Chwała mu za to bo gościu się zna i nie gubi w temacie.Ma jakąś tam praktykę,którą tu przedstawia.Ty natomiast usiłujesz mi coś udowodnić stawiając na szalę swoją okrojoną wiedzę bo jak to sam słusznie zauważasz jesteś niedoświadczony.

    Cytat Napisał Bogusław_58
    Brykiet z drewna,to takie paliwo jak np :benzyna lotnicza.Jest to drewno bardzo dobrze napowietrzone przez co bardzo łatwo osiąga podczas palenia ponad 1000*C.Myślę,że twoja kaseta jest nie przystosowana na takie paliwo.Dobrze było by,żeby ktoś doświadczony się jeszcze wypowiedział.
    Nie do końca rozwijasz swoją myśl.Gdzie taka temperatura występuje w czasie palenia brykietem?

  10. #2570

    Domyślnie

    Czesc

    Jestem w trakcie zakładania kominka. Pojawił sie problem z wysokością trójnika - wydaje się być na nisko, bo na wysokości 1,80 od podłogi. Niestety radiator trzeba uciąć do połowy, aby zmieścił sie między dwa kolanka. Instalator twierdzi że powyżej istniejącego nie da się tak dokładnie zrobic trójnika w rurze szamotowej.
    I tutaj pytanie, zakładając, że pozostanie taka konstrukcja z 25cm radiatorem, to czy dużo tracę na odyzsku ciepła , w porównaniu ze scenariuszem przeróbki kanału kominowego. Czy warto przerabiać?

    Andrzej

  11. #2571
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    niktspecjalny
    Nigdy nie mówiłem,że jestem "niedoświadczony".Prosiłem jednak kogoś, kto zna się na tym autentycznie,by potwierdził, to co piszę.
    Dodam jeszcze,że w zapalonym papierosie może być temperatura pewnie600-800*C a palacze nie mają wypalonych języków.Ale co tam palacze;spawacz według Ciebie,to powinien mieć spaloną rękę...

  12. #2572
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58
    niktspecjalny
    Nigdy nie mówiłem,że nie jestem "niedoświadczony".Prosiłem jednak kogoś, kto zna się na tym autentycznie,by potwierdził, to co piszę.
    Dodam jeszcze,że w zapalonym papierosie może być temperatura pewnie600-800*C a palacze nie mają wypalonych języków.Ale co tam palacze;spawacz według Ciebie,to powinien mieć spaloną rękę...
    Sorki myślałem ,że napisanie przez ciebie:

    Cytat Napisał Bogusław_58
    Dobrze było by,żeby ktoś doświadczony się jeszcze wypowiedział.
    jest dowodem na to ,że jesteś niedoświadczony i chcesz

    skorzystać z pomocy doświadczonego.Nadal nie rozumiem po co podajesz takie przykłady.Pytam o temp 1000stc.Gdzie jest gdy palimy w kominku i jaki to ma ewentualny wpływ gdy go otworzymy?Poniał?Czy znowu rzucisz jakiegoś odbiegającego od tematu przykłada.

  13. #2573
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Dodaj jeszcze zero.

  14. #2574
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58
    Dodaj jeszcze zero.
    dodałem i co dalej?

  15. #2575
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Dyskusja nasza poszła o kominek MCB i jego brykiet.Skontaktuj się więc z MCB ,żeby Ci powiedział ile sypał swego brykietu,ile dawał powietrza i zrób tak samo.Następnie mierz temperaturę w rożnych miejscach.Blachę o grubości do 2 mm włóż w środek żaru,który daje brykiet.

  16. #2576
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58
    Dyskusja nasza poszła o kominek MCB i jego brykiet.Skontaktuj się więc z MCB ,żeby Ci powiedział ile sypał swego brykietu,ile dawał powietrza i zrób tak samo.Następnie mierz temperaturę w rożnych miejscach.Blachę o grubości do 2 mm włóż w środek żaru,który daje brykiet.
    Przecież ci napisał:

    Cytat Napisał MCB
    Na stronie producenta nie ma przeciwwskazań do palenia brykietem.
    Oczywiście trzeba dostosować się do specyfiki palenia brykietem.

    cyt:
    "Warunki gwarancyjne zakładają stosowanie brykietu drzewnego, przy jego prawidłowym stosowaniu. "
    Na co ty :

    Cytat Napisał Bogusław_58
    Brykiet z drewna,to takie paliwo jak np :benzyna lotnicza.Jest to drewno bardzo dobrze napowietrzone przez co bardzo łatwo osiąga podczas palenia ponad 1000*C.Myślę,że twoja kaseta jest nie przystosowana na takie paliwo.Dobrze było by,żeby ktoś doświadczony się jeszcze wypowiedział.
    Jesteś mądrzejszy od producenta?

    Na co ja:

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Ponad 1000 czego?

    Po huk mi mierzyć?Ty mierzyłeś?napisz po prostu.Brykiet jak się rozpali to we środku ma temp 1000 stc.Jak to się ma do panującej wówczas to wtenczas temp. w komorze paleniskowej.To mnie ciekawi.Też ma 1000 czy może 950 stc?
    Nadal nie odpowiedziałeś czy jest to bezpieczne czy nie i niech to będzie nawet 1200 stc.Doświadczenia,konsekwencje a nie puste wywody nic nie wnoszące.Na dodatek posługujesz się drętwą terminologią, bezustannie podając głupie przykłady albo żebym:

    Cytat Napisał Bogusław_58
    Blachę o grubości do 2 mm włóż w środek żaru,który daje brykiet.
    i co mam ją dotknąć ,polizać. ? .Czemu ma służyć ten eksperyment?To ,że się poparzę to wiem.Udowadniasz mi nim ,że blaszka ma 1000 stc?Dlaczego 2mm a nie np.10mm?

  17. #2577
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Jak chcesz, to możesz też polizać.
    Grubsza blacha będzie miała większą bezwładność,tzn będzie potrzebować zbyt długiego czasu na zrównanie swojej temperatury z temperaturą żaru palących się brykietów.Znajdź poradnik kowalstwa lub coś podobnego i tam powinien być pasek z barwami(kolorami) i pod każdą z nich będzie podana temperatura,którą osiąga przedmiot,gdy ma taki kolor.W kowalstwie(hutnictwie itp.),to mieli też specjalne szkiełka kolorowe,którymi można było określić temperaturę dość dokładnie.Takie dawne "hiciory",ale skuteczne.

  18. #2578
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58
    Jak chcesz, to możesz też polizać.
    Grubsza blacha będzie miała większą bezwładność,tzn będzie potrzebować zbyt długiego czasu na zrównanie swojej temperatury z temperaturą żaru palących się brykietów.Znajdź poradnik kowalstwa lub coś podobnego i tam powinien być pasek z barwami(kolorami) i pod każdą z nich będzie podana temperatura,którą osiąga przedmiot,gdy ma taki kolor.W kowalstwie(hutnictwie itp.),to mieli też specjalne szkiełka kolorowe,którymi można było określić temperaturę dość dokładnie.Takie dawne "hiciory",ale skuteczne.
    Pomocyyyy!!!! bo mnie Bogunio 58 zakatuje.Ale dobra kupie poradnik kowalstwa.Najaram w kominku brykietem o malej wilgotności sprawdzonej hit-3 aż będzie skakał.Przyniosę pióro od resora.Kowadło i młot.Postawię w salonie.Wykuję miecz.Sprawdzę paskiem z barwami jaką ma temperaturę,stwierdzę ,że ma upragniony 1000 stc.Zahartuje we wodzie a potem w oleju.Na sam koniec zastanowię czyj łebek obciąć.Jak myślisz???

  19. #2579
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Wpadnij przed tym do Doktorka niech Cię przebada.Najlepsze miecze robi się ze stali zbrojeniowej o karbach w serpentynę.Jest ,to opinia kowali.

  20. #2580
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bogusław_58
    Wpadnij przed tym do Doktorka niech Cię przebada.Najlepsze miecze robi się ze stali zbrojeniowej o karbach w serpentynę.Jest ,to opinia kowali.
    Wpadnę ale będziesz tam?

Strona 129 z 648

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony